Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urazy narciarskie/ciekawostki


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 kwiecień 2012 - 15:45


Niestety na przygotowanym stoku zaczęły łapać (nawet sobie pomyslałem, że trza to skorygować na dole) i jak w końcu złapały to od niedzieli mam urwane przywodziciele w udzie. Co ciekawe zjeżdżać się z tym da (zjechałem Dołączona grafika) ale chodzić już nie całkiem Dołączona grafika.


Oj Kuba, Kuba, przeciez jestes juz duzym chlopcem. Dołączona grafika Ja jestem jeszcze straszym , a tez niestety wciaz eksperymentuje. Np. wyszukuje sobie jakis "oryginalny" wariant przy utwardzonej trasie. Taki mini freeride. Roznie sie to konczy. Po jednym z nich, w Kasinie, gdy postanowilem urozmaicic sobie traske zjezdzajac wzdluz wyciagu do dzisiaj pozostalo sporo rys od kamieni.

A propos tepienia krawedzi. Ostatnio rozmawialem o tym z fachowcem z Windsportu. Takie prawdziwe tepienie wykonuje sie na odcinku 10-15 cm z przodu i troche krotszym z tylu. Juz na odcinku krawedzi tzw. "czynnym". Uspokaja to narte, niezalapuje byle kiedy krawedzi, ale tez jest mniej chetna do skrecania na krawedzi. Z wlasnego doswiadczenia wiem, ze nie nie ma potrzeby tak mocnego tepienia. Mnie pomoglo przytepienie duzo krotsze, 5-7 cm, czesciowo na fragmencie aktywnym (tam gdzie krawedz styka sie ze sniegiem) i bardziej z przodu. Narta nie stracila skretnosci, a pozbylem sie niebezpiecznych zaciec i szarpan. Szkoda, ze nie wpadlem na to przed owym prasnieciem, o ktorym wyzej pisalem.


Oj Andrzej, Andrzej - jestes duzym chlopcem a na takie glupoty dajesz sie nabierac
kastrowanie nowoczesnej narty przez tzw detunning jest karygodne - niweczy zalety narty taliowanej
tak jak Kuba ( bo Kuby zawsze maja racje czy nie??) pisal - niewielkie podniesienie krawedzi jest to wlasciwy sposob na uspokojenie narty.
w koncu SL-ka zostala zaprojektowana, skonstruowana i zbudowana w jednym celu - skret ponad wszystko. detunning pozbawia te narte wlasnie agresywnosci wejscia i trzymania skretu

Użytkownik jan koval edytował ten post 14 kwiecień 2012 - 15:46

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#22 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 kwiecień 2012 - 17:29

Oj Andrzej, Andrzej - jestes duzym chlopcem a na takie glupoty dajesz sie nabierac
kastrowanie nowoczesnej narty przez tzw detunning jest karygodne - niweczy zalety narty taliowanej
tak jak Kuba ( bo Kuby zawsze maja racje czy nie??) pisal - niewielkie podniesienie krawedzi jest to wlasciwy sposob na uspokojenie narty.
w koncu SL-ka zostala zaprojektowana, skonstruowana i zbudowana w jednym celu - skret ponad wszystko. detunning pozbawia te narte wlasnie agresywnosci wejscia i trzymania skretu


Jasiu, marnych masz informatorow. :) Wlasnie wyciagnalem moje nowe (no prawie, bo tydzien jezdzenia juz maja) Volkl Racetiger SC 10/11, poogladalem krawedzie, fabryczne. I co widze? Caly przedni fragment do czerwonej strzalki jest tepy. Sfazowany. NIe podniesiony, ale wlasnie przytepiony. Fabrycznie. Niestety nie da sie tego pokazac na fotografii, ale uwierz na slowo. Wiem, ze moja SC to nie SL, ale prawie. :)
Załączony plik  krawedz.JPG   218,68 KB   8 Ilość pobrań
  • 0

#23 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 kwiecień 2012 - 18:18


Oj Andrzej, Andrzej - jestes duzym chlopcem a na takie glupoty dajesz sie nabierac
kastrowanie nowoczesnej narty przez tzw detunning jest karygodne - niweczy zalety narty taliowanej
tak jak Kuba ( bo Kuby zawsze maja racje czy nie??) pisal - niewielkie podniesienie krawedzi jest to wlasciwy sposob na uspokojenie narty.
w koncu SL-ka zostala zaprojektowana, skonstruowana i zbudowana w jednym celu - skret ponad wszystko. detunning pozbawia te narte wlasnie agresywnosci wejscia i trzymania skretu


Jasiu, marnych masz informatorow. :) Wlasnie wyciagnalem moje nowe (no prawie, bo tydzien jezdzenia juz maja) Volkl Racetiger SC 10/11, poogladalem krawedzie, fabryczne. I co widze? Caly przedni fragment do czerwonej strzalki jest tepy. Sfazowany. NIe podniesiony, ale wlasnie przytepiony. Fabrycznie. Niestety nie da sie tego pokazac na fotografii, ale uwierz na slowo. Wiem, ze moja SC to nie SL, ale prawie. :)
Załączony plik  krawedz.JPG   218,68 KB   8 Ilość pobrań


zaraz sprawdze jak jest w mojej stajni….
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#24 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 kwiecień 2012 - 23:41



Oj Andrzej, Andrzej - jestes duzym chlopcem a na takie glupoty dajesz sie nabierac
kastrowanie nowoczesnej narty przez tzw detunning jest karygodne - niweczy zalety narty taliowanej
tak jak Kuba ( bo Kuby zawsze maja racje czy nie??) pisal - niewielkie podniesienie krawedzi jest to wlasciwy sposob na uspokojenie narty.
w koncu SL-ka zostala zaprojektowana, skonstruowana i zbudowana w jednym celu - skret ponad wszystko. detunning pozbawia te narte wlasnie agresywnosci wejscia i trzymania skretu


Jasiu, marnych masz informatorow. :) Wlasnie wyciagnalem moje nowe (no prawie, bo tydzien jezdzenia juz maja) Volkl Racetiger SC 10/11, poogladalem krawedzie, fabryczne. I co widze? Caly przedni fragment do czerwonej strzalki jest tepy. Sfazowany. NIe podniesiony, ale wlasnie przytepiony. Fabrycznie. Niestety nie da sie tego pokazac na fotografii, ale uwierz na slowo. Wiem, ze moja SC to nie SL, ale prawie. :)
Załączony plik  krawedz.JPG   218,68 KB   8 Ilość pobrań


zaraz sprawdze jak jest w mojej stajni….


nie moge wyedytowac, wiec musze nowy post - wlasnie sprawdzilem
racetigers: GS sklepowe i WC, SL- takie i takie, mantry, code'y, katana'y, kuro, i inne, nawet the wall (wersja na muldy) - i zadna z nich nie ma detunning'u…..
SC nigdy na nogach nie mialem….. sprawdzilem tez grizzly i nawet starsze ac4 i nic….
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#25 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2012 - 12:23

Jasiu, moze zle sprawdzasz? Na oko tego nie widac, ale dobrze czuc pod palcami. Ten fragment do czerwonej strzelki jest naprawde tepy, choc na oko nie widac sfazowania. Byc moze jest tez nieco podniesiony, np. o 0.5 stopnia, ale to trudn zmierzyc.

Byc moze tez ktos Ci tak "na ostro" wyostrzyl narty. Ja pisze o nowych fabrycznie nartach Volkl SC. Zdarzaja sie tez takie z ostrymi dziobami. Moje poprzednie, Fischer Race SC mialy przody ostre jak brzytwy. Fabrycznie.

Użytkownik o_andrzej edytował ten post 15 kwiecień 2012 - 12:23

  • 0

#26 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 15 kwiecień 2012 - 14:31

Jasiu, moze zle sprawdzasz? Na oko tego nie widac, ale dobrze czuc pod palcami. Ten fragment do czerwonej strzelki jest naprawde tepy, choc na oko nie widac sfazowania. Byc moze jest tez nieco podniesiony, np. o 0.5 stopnia, ale to trudn zmierzyc.

Byc moze tez ktos Ci tak "na ostro" wyostrzyl narty. Ja pisze o nowych fabrycznie nartach Volkl SC. Zdarzaja sie tez takie z ostrymi dziobami. Moje poprzednie, Fischer Race SC mialy przody ostre jak brzytwy. Fabrycznie.


tak jak ja Tobie wierze, tak musisz przyjac, ze ja tez nie klamie. a rozroznienie krawedzi ostrej i detunned to jest dziec innie proste. poza tym nikt nie dotyka moich nart od ladnych 10 lat..
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 kwiecień 2012 - 16:07


Jasiu, moze zle sprawdzasz? Na oko tego nie widac, ale dobrze czuc pod palcami. Ten fragment do czerwonej strzelki jest naprawde tepy, choc na oko nie widac sfazowania. Byc moze jest tez nieco podniesiony, np. o 0.5 stopnia, ale to trudn zmierzyc.

Byc moze tez ktos Ci tak "na ostro" wyostrzyl narty. Ja pisze o nowych fabrycznie nartach Volkl SC. Zdarzaja sie tez takie z ostrymi dziobami. Moje poprzednie, Fischer Race SC mialy przody ostre jak brzytwy. Fabrycznie.


tak jak ja Tobie wierze, tak musisz przyjac, ze ja tez nie klamie. a rozroznienie krawedzi ostrej i detunned to jest dziec innie proste. poza tym nikt nie dotyka moich nart od ladnych 10 lat..


Noc coz, troche to dziwne, ale wypada przyjac, ze tak jest. Byc moze inaczej przygotowuja narty na Stany, inaczej na Europe. Byc moze Volkl SC sa wyjatkiem wsrod Volkli. Przy okazji pobytu w sklepie podotykam inne Volkle.
  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych