Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mini poradnik dotyczący pociech


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 23 listopad 2009 - 11:31

Witam,
nie wiem czy ten drugi poradnik ktoś w ogóle przeczyta, ale z braku zajęcia chwilowego postanowiłem go zamieścić.
Dotyczy on naszych pociech, a w zasadzie tego co zabrać ze sobą na narty. A właściwie co zabrać dziecku.

Załączony plik  dekalog.jpg   9,25 KB   20 Ilość pobrań Dekalog narciarski. Oczywiście nie należy malucha uczyć na pamięć dekalogu, ale podstawy koniecznie musi znać. Dla swojego i naszego bezpieczeństwa polecam by podstaw poruszania się na stoku nasze pociechy nauczyć. Zapytać, podpowiedzieć co i jak.
Sprawdzić na stoku w praktyce, oczywiście bez nacisków, ze spokojem.

Załączony plik  kask.jpg   269,23 KB   16 Ilość pobrań Kask narciarski. Wiele razy już poruszany temat na forum. Omawiany na wszystkie możliwe sposoby. Koniecznie obowiązkowy, nawet bardziej niż narty.
Dobrze dopasowany, najlepiej z serii: dla dzieci.
Mniej wtedy waży i nie daje się maluchowi we znaki. Nie męczy go.
Dodatkowo: wykształcenie nawyku u dziecka nakładania na narty zawsze kasku.

Załączony plik  kurtka.jpg   39,38 KB   12 Ilość pobrań Elementy garderoby. Najlepiej kombinezon, ale dzieci nie zawsze chcą go nosić, wolą wyglądać jak rodzice.
W tej sytuacji narciarska kurtka, spodnie odpowiednia bielizna i skarpety równiez narciarskie. Nie oszczędzamy na odzieży dziecka.
Kurta obowiązkowo z miejscem na skipass. U dzieci to szczegolnie ważne, u dorosłych mniej.
I rękawiczki. Chyba jeden z najważniejszych elementów ubioru maluszka.
Nieprzemakalne, dobrze dobrane miarowo, ułatwiające trzymanie kijków. Takie by nie marzły dłonie.

Załączony plik  gogle.jpg   52,43 KB   12 Ilość pobrań Gogle. Podobnie jak w przypadku kasku. Niech to będzie model dziecięcy, lekki i wygodny.
Przygotujcie je odpowiednio by nie parowały, by maluch co chwilę nie musiał z nimi "walczyć"
Pamietajcie by gogle kupować zawsze mając przy sobie kask, ważne. Nie każde gogle będą pasowały na kask, niestety.

Załączony plik  ices.jpg   100 KB   13 Ilość pobrań (ang. In Case of Emergency) Tu raczej wszsystko jasne i nie ma co klepać.
ICE to skrót od angielskiego zwrotu
"in case of emergency" - "w nagłym wypadku" zapisane w naszym telefonie komórkowym mogą ułatwić udzielanie pomocy każdemu z nas.
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.
Często dla uratowania życia, niezbędny staje się kontakt z krewnym lub inną osobą, która może udzielić informacji dotyczących przewlekłych chorób, przyjmowanych leków lub alergii rannego.

Załączony plik  plecak.jpg   72,38 KB   15 Ilość pobrań Plecak. Oczywiście na naszych plecach, nie dziecka hahahaha. Wygodny z przeznaczeniem na wypady narciarskie. Nie ma problemów z ich zakupem u nas. A w plecaku koniecznie:

*picie,
*słodycze,
*kanapki,
*buty malucha, czyli te które nakłada po nartach( w sytuacji kiedy nogi będą bolały, lub podczas dłuższej przerwy. Na wszelki wypadek nieć warto.
*zapasowe rękawiczki, bardzo ważne !!
*mały termos,
*książeczkę do kolorowania lub jakaś inna zabawka/maskotka w razie nudów których mam nadzieję nie będzie.

Załączony plik  krem.jpg   47,79 KB   13 Ilość pobrań Krem, koniecznie z odpowiednim filtrem na słońce. To element o którym bardzo łatwo się zapomina, a nie wiem dlaczego tak jest.
Skutki przebywania z niezabezpieczoną twarzą malucha mogą być opłakane . Może się okazać że pierwszy dzień jazdy był ostatnim i to z takiego błahego wydawać się może, powodu.
Z doborem kremu nie ma dziś najmniejszych problemów, do wyboru do koloru....

To tyle z mojej strony, mam nadzieję że nie przynudziłem za bardzo..... :D
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 23 listopad 2009 - 14:23

Witam,
nie wiem czy ten drugi poradnik ktoś w ogóle przeczyta, ale z braku zajęcia chwilowego postanowiłem go zamieścić.


Załączony plik  kurtka.jpg   39,38 KB   12 Ilość pobrań Elementy garderoby. Najlepiej kombinezon, ale dzieci nie zawsze chcą go nosić, wolą wyglądać jak rodzice.
To tyle z mojej strony, mam nadzieję że nie przynudziłem za bardzo..... :D


ja przeczytałam! Nie przynudziełeś! i uważam, że bardzo fajna sprawa. Pozwolę sobie na jedno zdanie, jako matka, odnośnie kombinezonów!

Oczywiście ze względu na upadki i zabawę na śniegu jednoczęściowy kombinezon daje gwarancję, że śnieg na pewno nie dostanie się do ubrań, ciała...ale... podczas przerwy w knajpce, podczas zwyczajnego siusiu... musimy rozbierać dziecko! Samo siusiu gdzieś w toalecie jeszcze jest ok, ale siedzenie w knajpce podczas przerwy z czymś wiszącym, a z doświadczenia wiem, że dzieciaki nie siedzą tylko tak czy tak gdzieś chodzą, bawią się to już robi się średnio wygodnie dla malucha!
Sprawdzają się wtedy spodnie na szelkach, najlepiej odpinanych do siusiania w przypadku dziewczynek, żeby uniknąć rozbierania się do połwy, ale z zabudowaną częścią w okolicach pleców!
Wtedy mamy 2w1! Ciepło i wygodnie!

Ola
  • 0

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 listopad 2009 - 14:47

Olu ja mam taki system: Zapytuje się sam czy chciałbym jeździc w kostiumie jednoczęściowym czy w kurtce i spodniach. I juz wiadomo.
Pozdrawiam
  • 0

#4 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 23 listopad 2009 - 17:29

Olu ja mam taki system: Zapytuje się sam czy chciałbym jeździc w kostiumie jednoczęściowym czy w kurtce i spodniach. I juz wiadomo.
Pozdrawiam


Mituś,

Co Ci w duszy narciarskiej gra to może jeszcze wiem, bo czytam, ale w głowie to już mniej :zab: ale czytając KOSTIUM to myślę, że się domyślam i wolisz strój w wersji stereo :D

ja osobiście też, ale to przede wszystkim dlatego, że jestem dziewczynką, z tego też powodu nie mam szelek w spodniach :russian:

Ola
  • 0

#5 skiman6

skiman6
  • Użytkownik
  • 619 postów
  • Imię :adam

Napisano 23 listopad 2009 - 20:20

...do plecaka polecałbym jeszcze zabrać:
- szczegółową mapę terenu,
- koc-folię termiczną/waga ok.100g, koszt 12-15 zł/ i jakieś chemiczne ogrzewacze...
  • 1
Dołączona grafika

#6 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 23 listopad 2009 - 21:18

Plecak. Oczywiście na naszych plecach, nie dziecka hahahaha.


Piękny poradnik, ale musisz szerzej spojrzeć na perspektywę. Czemu na naszych plecach ?
Jestem starszy bardziej doświadczony i zdecydowanie polecam -plecak ma wozić dziecko :D
  • 1

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 listopad 2009 - 00:53

Cześć

Plecak. Oczywiście na naszych plecach, nie dziecka hahahaha.


Piękny poradnik, ale musisz szerzej spojrzeć na perspektywę. Czemu na naszych plecach ?
Jestem starszy bardziej doświadczony i zdecydowanie polecam -plecak ma wozić dziecko :D

Nie no Bzyku - chyba przesada. Mam Kacperionowi dawać do wożenia plecak, który waży 1/3 jego wagi??
Będe konserwatywny jednak.
Pozdrawiam
  • 0

#8 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 406 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:W-wa
  • Narty:Fischer RX Fire
  • Imię :Rysiek

Napisano 24 listopad 2009 - 05:34

no nie, jeszcze jeden, który mierzy swoją miarą, powiedziałem szerzej :D
Moja "pociecha" bardzo lubi jeździć z plecakiem, co naturalnie wcale mi nie przeszkadza.

PS. Proszę tylko wziąć jedno pod uwagę, "pociecha" ma 180 cm, waży 85 kg i ma nogę 2x większą od mojej
no cóż, ale dzieci bywają różne :russian:
  • 0

#9 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 24 listopad 2009 - 07:52

no nie, jeszcze jeden, który mierzy swoją miarą, powiedziałem szerzej :russian:
Moja "pociecha" bardzo lubi jeździć z plecakiem, co naturalnie wcale mi nie przeszkadza.

PS. Proszę tylko wziąć jedno pod uwagę, "pociecha" ma 180 cm, waży 85 kg i ma nogę 2x większą od mojej
no cóż, ale dzieci bywają różne :zab:



patrząc na nowinkę w awatarze, tylko jedno mi się nasuwa! Genów nie oszukasz! Jaki ojciec taki syn, a nawet ...większy! :D

Ola
  • 0

#10 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 24 listopad 2009 - 08:25

"pociecha" ma 180 cm, waży 85 kg


.....przepraszam bardzo a ile waży syn? Bo ja jestem lekarzem.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 listopad 2009 - 08:27

Cześć

no nie, jeszcze jeden, który mierzy swoją miarą, powiedziałem szerzej :russian:
Moja "pociecha" bardzo lubi jeździć z plecakiem, co naturalnie wcale mi nie przeszkadza.

PS. Proszę tylko wziąć jedno pod uwagę, "pociecha" ma 180 cm, waży 85 kg i ma nogę 2x większą od mojej
no cóż, ale dzieci bywają różne :D

U nas z kolei ja bardzo lubię z plecakiem a raczej lubię miec pod ręką to co jest w środku a że Twoja pociecha taka jak ja tylko deczko lżejsza no to spokojnie może wozić plecak za Was oboje.
Pozdro :zab:

Użytkownik Mitek edytował ten post 24 listopad 2009 - 08:27

  • 0

#12 gomez

gomez
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Grzegorz

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:00

czy ten plecak rzeczywiscie jest obowiązkowy ? jakoś sobie nie wyobrażam targania plecaka i 3ch par butów na przebranie :D
  • 0

#13 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:50

Ale plecak nie jest na buty. Raczej na małe duperele, czasem potrzebne, a czasem nie. Działa na zasadzie podręcznej torby, do której można wkładać i wyciągać.
Nie musisz go mieć obowiązkowo na nartach. A buty zakładacie na dole stacji, przed wjazdem na górę. Chyba że u góry są blachary na śmieci lub jakieś salki na bagaże , to tam możecie się ewentualnie przebrać buty, zostawić plecaki, ale nie musicie.
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#14 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:19

u nas w modzie była tzw nerka, a reszta potrzebnych rzeczy po kieszeniach
  • 0

#15 Kratka

Kratka
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 styczeń 2012 - 11:14

u nas w modzie była tzw nerka, a reszta potrzebnych rzeczy po kieszeniach

Ja osobiście wolę wsadzić wszystko do plecaka i mieć wszystko w jednym miejscu. Osobiście wydaje mi się to o wiele bardziej wygodniejsze i praktyczniejsze niż ładowanie wszystkiego do "nerki" i kieszeni. A jak przyjdzie mi czegoś szukać to będe zaglądała do karzej kieszeni po kolei bo nie pamiętam dokładnie co gdzie wsadziłam :)
  • 0

#16 web

web
  • Użytkownik
  • 1378 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow
  • Narty:RACETIGER SL speedwall 170, racetiger sc uvo
  • Imię :Majka
  • Właściciel:+

Napisano 24 styczeń 2012 - 21:36

tak dużo rzeczy zabierasz? W nerce miescily sie zapasowe rekawiczki + cos do zjedzenia dla głodomora. W kieszeniach chusteczki do nosa, baton, krem, komórka. Nic więcej na stoku nie jest potrzebne.
  • 0

#17 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 styczeń 2012 - 22:26

tak dużo rzeczy zabierasz? W nerce miescily sie zapasowe rekawiczki + cos do zjedzenia dla głodomora. W kieszeniach chusteczki do nosa, baton, krem, komórka. Nic więcej na stoku nie jest potrzebne.


Aparat fotograficzny. :) Ja wszystko woze w kieszeniach. Nawet kosmetyki zony. :)
  • 0

#18 Kratka

Kratka
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 czerwiec 2012 - 06:16

Majka, ja nie zabieram obszernego plecaka, po prostu wygodniej jest mi mieć wszystko w jednym miejscu :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych