Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jasna


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#1 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 październik 2009 - 14:41

Zgodnie z sugestiami z innych postów proszę o wasze subiektywne wrażeni (obiektywne również mile widziane) i waszym zdaniem istotne informacje na temat Jasnej, których na str http://www.jasna.sk/pl/zima/ znaleźć nie można!!!

Pozdrawiam
Darek
  • 0

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 październik 2009 - 21:14

Cześć
Sporo czasu spędziłem na Chopoku ale to było jeszcze jak ani Twoja córeczka ani moje dzieci nawet nie były w planach więc nie wiem czy warto sie rozpisywac.

Fajna jazda po lesie. Kapitalny orczyk z górnej stacji gondol do takiego skalnego kotła. Jak bylo malo sniegu to połowę trasy wisiało się w powietrzu a zjeżdżało się między jadącymi do góry ludźmi.
Nie istniejące już krzesła boczne, które były tak ustawione że wiatr walił ci zawsze w twarz.
Fajny rejon.
Pozdro
  • 0

#3 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 październik 2009 - 21:28

Najbliższa stacja z prawdziwego zdarzenia od Polski,póki nie skończą Tatrzańskiej Łomnicy.
W weekendy i we ferie zawsze dużo ludzi,wiąże się to z koniecznością zostawienia auta na dolnym parkingu i przesiadki do ski-busa.
Zaplecze gastronomiczne,jak na taką górę cieniutkie,ceny skipasów odjechane,trasy raczej wąskie,po południu lepiej na nartach crossowych albo na allmountain.
Ciekawe trasy freeridowe,generalnie wg. lokalsów przyjeżdżać na wiosnę,bo wtedy są najlepsze warunki śniegowe.
Rano duży tok przy dolnych wyciągach,im wyżej tym lepiej.
Po połączeniu obu stacji(pn i pd Chopok)więcej możliwości.
Powrót tłoczny,ciężko się dopchać do ski-busa.
Przewaga Węgrów i Łotyszy,zwłaszcza we ferie.
Zaliczyć należy,ale nie trzeba...
  • 0

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 02 listopad 2009 - 14:46

no i cenowo (skipasy) już są lepsi od niejednego alpejskiego ośrodka średniej wielkości

http://www.jasna.sk/...er-juh/sk/zima/

155euro za 6 dni na Chopoku - ok 30km tras

143euro za 6 dni w Val Cenis (F) - 125km tras
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 gajowy01

gajowy01
  • Użytkownik
  • 181 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysztof
  • Ulubiony stok:...alpejski ;)
  • Właściciel:+
  • Instruktor:+

Napisano 04 listopad 2009 - 03:21

no i cenowo (skipasy) już są lepsi od niejednego alpejskiego ośrodka średniej wielkości

http://www.jasna.sk/...er-juh/sk/zima/

155euro za 6 dni na Chopoku - ok 30km tras

143euro za 6 dni w Val Cenis (F) - 125km tras


Oczywiscie uwazam ze na Chopku przeginaja z cenami, i osobiscie im sie dziwie, bo w ostatnim sezonie
ludzie masowo odmowili odwiedzin, zwlaszcza Polacy, a okazalo sie, ze w tym roku jest jakos min. drozej.
Dziwne, bo np. na Rohacach ciut zmadrzeli i jest odrobine taniej niz w ub. sezonie.

Z drugiej jednak strony mam to 180 km od domu - moge jechac na 1 dzien i wrocic.
W tej odlegosci, pod wzgledem skali, wysokosci, przewyzszen - "grupe lapie" tylko Kasprowy Wierch,
a i tu z cenami ostatnio bywa "swiatowo" :) zwlaszcza przy braku biletow dziennych.

Dla uzupelnienia subiektywnych uwag ;) przeklejam jeszcze z innego posta:
Po prostu najlepszy osrodek na Slowacji - chyba... z tych, ktore znam.
Sama mapka wiele wyjasnie jesli chodzi o skale osrodka, od kilku lat co roku jest cos nowego
- najczesciej jest to po prostu modernizacja - ale nie siedza na laurach.
Minus - zrobilo sie drogo od wejscia euro
Subiektywny minus - ciagle walcza z klimatem/pogoda i czesto przegrywaja, tzn. zadko chodza wszystkie wyciagi, (polaczenie pln.-pld. bardzo zadko).
  • 0

#6 monika

monika
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 22 listopad 2009 - 20:56

Byłam w Jasnej z rodziną. Wszyscy wrócili zadowoleni. Mieliśmy fajne pokoje http://www.wakacyjny...asna-/szczegoly jasne i przytulne. Ale nie jechaliśmy, żeby siedzieć w pokojach przecież, więc do meritum - Ceny skipasów może nie są rewelacyjne, ale za to blisko i można jechać samochodem, co dla 4 osobowej rodziny nie jest bez znaczenia. Ośrodek duży - zarówno dzieci (już nie takie małe) jak i my mogliśmy pojeździć, na ile nam starczyło sił. Trasy dla nas w zupełności wystarczające. Polecam
  • 1

#7 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 listopad 2009 - 21:03

Moniko witam serdecznie!!!
Czuję się zaszczycony, że swój pierwszy post zamieściłaś właśnie w moim temacie! :D

Właśnie takich opini jak Twoja najbardziej oczekuje. Chce by ludzie dzielili się w prostych - żołnierskich - sławach swoimi opiniami na temat różnych ośrodków, nie tylko Jasnej, bo to pozwoli takim jak ja - którzy nie byli w wielu miejscach - mieć jakieś rozeznanie i czysto ludzkie refleksje!
Pozdrawiam
Darek
  • 0

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 listopad 2009 - 21:49

Byłam w Jasnej z rodziną.


hej Monika, witam na Forum, ja też mam sentyment do Jasnej choć dawno tam nie byłem,
-może byś troszkę rozwinęła temat, -
-wkleiła zdjęcia
-w jakim okresie byłaś ?
-ile km jest od tego domku do parkingu na Zahradkach?
-czy były kolejki do wyciągów ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 asiunia0812

asiunia0812
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 30 listopad 2009 - 14:44

A jak tam wygladalo z kolejkami do wyciagow krzeselkowych?
  • 0

#10 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 listopad 2009 - 16:43

No w tym sezonie może być bardzo różnie,bo jeśli się to sprawdzi:
http://www.skiinfo.c...html?aic=173731
to chołoty stokowej nie zabraknie!
  • 1

#11 Gośka

Gośka
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:34

od razu hołoty;)

Słowacy to fajna nacja. chciałabym, żeby u nas stawiano na turystykę tak, jak u nich - i zimą, i latem, a nie wieczne kłótnie o ziemię, przyrodę, ptaszki czy parki narodowe. W tym roku z tego co się orientowałam uruchomili nasi sąsiedzi nową 8osobową gondolę, no i pojawiły się z wawy bezpośrednie loty - za chyba 7 dni z noclegami w 4* hotelu, z wyzywieniem i skipassami w cenie za 199e. jak dla mnie bomba, bo trochę czasu zajmuje dojazd ze stolicy pod chopok, a tak to mzna bach w samolot i jazda na maxa;-)
  • 1

#12 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 grudzień 2009 - 22:51

Mnie nie chodzi o Słowaków,tylko tą nację którą tak promują u siebie,czyli pijanych Angoli.Dość się już napatrzyłem na pijanych Fakenów na stokach we Francji,mam na nich totalne uczulenie!!!
  • 0

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 grudzień 2009 - 23:39

witaj Gosiu

Słowacy to fajna nacja

a Słowaczki jeszcze fajniejsze

7 dni z noclegami w 4* hotelu, z wyzywieniem i skipassami w cenie za 199e

masz jakiś link do tej oferty ? 4*,żarełko, skipas, przelot i może to wszystko jeszcze w grandhotelu w Jasnej???
Dołączona grafika

Użytkownik jabol edytował ten post 06 grudzień 2009 - 23:43

  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#14 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 grudzień 2009 - 07:59

od razu hołoty;)

Słowacy to fajna nacja. chciałabym, żeby u nas stawiano na turystykę tak, jak u nich - i zimą, i latem, a nie wieczne kłótnie o ziemię, przyrodę, ptaszki czy parki narodowe. W tym roku z tego co się orientowałam uruchomili nasi sąsiedzi nową 8osobową gondolę, no i pojawiły się z wawy bezpośrednie loty - za chyba 7 dni z noclegami w 4* hotelu, z wyzywieniem i skipassami w cenie za 199e. jak dla mnie bomba, bo trochę czasu zajmuje dojazd ze stolicy pod chopok, a tak to mzna bach w samolot i jazda na maxa;-)



Witam na forum Małgosiu.
Pewnie że fajna nacja i to prawda że na turystykę, szczególnie górską wydają miliony euro.
Poczytaj przykładowo tutaj:

http://www.kochamnar...eresy-t803.html

dla mnie to idealne podejście, tym bardziej porównując je z naszym podejsciem do sprawy gór, nart i turystyki górskiej...


masz jakiś link do tej oferty ? 4*,żarełko, skipas, przelot i może to wszystko jeszcze w grandhotelu w Jasnej???


nie za idealnie troszkę? Wychodzi to bardzo, bardzo tanio i jeszcze ten samolot ? :hysterical:
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#15 Gośka

Gośka
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 08 grudzień 2009 - 23:08

wiecie co o tej ofercie mówił mi znajomy, podobno w sobotniej wyborczej w dodatku turystyka znalazł - niestety nie miałam w ręku tej gazety, ale jak tak teraz zaczęłam szukać, to faktycznie ciężko coś takiego znaleźć. ale za to znalazlam stronę www.nartyslowacja.pl gdzie można szukać ofert... ale takiej to to nie ma, ktoś mnie tu chyba zrobił w bambuko;-)
  • 1

#16 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 grudzień 2009 - 23:27

Kochani ta cena jest chyba z kosmosu, ale może może jakaś promocja i na dole gwiazdek nie dało się odczytać??

Poniższy link
http://www.jasna.sk/...tniczy/pl/zima/
pozwoli się wam zorientować, że te 199euro jakoś mało, ale za przelot 33 euro to naprawde świetna cena - tyle to ja płacę za trasę Kraków - Białka - Kraków ( no prawie tyle, hehe bo zagazowałem drania i teraz to duuuuużo taniej fruwam :hysterical: )
  • 0

#17 -one-

-one-
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Volkl Tigershark
  • Imię :Jarek

Napisano 09 grudzień 2009 - 17:47

A ja napiszę tak,
byłem na Chopoku 2lata temu w czasie warszawskich ferii.
NIE POLECAM!!!
owszem infrastruktura ciekawa, przepiękne widoki ale tłok przypominający bardzo mocno Białkę T.
30 min. stania w kolejce do wyciągu to standard, a do jedynej gondolki jeszcze dłużej.
Czarę goryczy przepełniła gorąca czekolada podana w barku na Rovna Hola po której wszyscy pijący (czyt. dzieci i panie)
musieli pilnie skorzystać z WC a tu zonk , czynna jedna kabina a kolejka do niej niemiłosiernie długa. :uklon2:
Po takich atrakcjach ładniejsza część mojej grupy wybrała głodówkę do końca pobytu, co nie powiem przyjaźnie odbiło się na zawartości portfela. :foch:
  • 1

#18 kiedar

kiedar

    ..i..

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1771 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 grudzień 2009 - 17:50

Jarku generalnie w ferie masakra na stokach - nie tylko gdy Wawa ma wolne :uklon2: W zeszłym roku gdy Krakuski miały wolne w Białce T. 30 minut stało się do 6 os kanapy :foch:, wtedy ja uciekam na mniejsze stoki (na Kaniówce nie było wcale kolejek, przez cały dzień) ale wiem że jak ktoś już jedzie to chce mieć warunki, nie tylko śniegowe!!!

Użytkownik kiedar edytował ten post 09 grudzień 2009 - 18:02

  • 0

#19 -one-

-one-
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Narty:Volkl Tigershark
  • Imię :Jarek

Napisano 09 grudzień 2009 - 18:02

Jarku generalnie w ferie masakra na stokach - nie tylko gdy Wawa ma wolne :uklon2: W zeszłym roku gdy Krakuski miały wolne w Białce T. 30 minut stało się do 6 os kanapy :foch:, wtedy ja uciekam na mniejsze stoki (na Kaniówce nie było wcale kolejek, przez cały dzień) ale wiem że jak ktoś już jedzie to chce wmiare mieć warunki nie tylko śniegowe!!!

Ano właśnie dlatego przeniosłem się dalej, tak na południowy zachód, lepsze warunki i brak kolejek rekompensują te trochę wyższe ceny ;)
  • 1

#20 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 10 grudzień 2009 - 07:45

A ja napiszę tak,
byłem na Chopoku 2lata temu w czasie warszawskich ferii.
NIE POLECAM!!!
owszem infrastruktura ciekawa, przepiękne widoki ale tłok przypominający bardzo mocno Białkę T.
30 min. stania w kolejce do wyciągu to standard, a do jedynej gondolki jeszcze dłużej.
Czarę goryczy przepełniła gorąca czekolada podana w barku na Rovna Hola po której wszyscy pijący (czyt. dzieci i panie)
musieli pilnie skorzystać z WC a tu zonk , czynna jedna kabina a kolejka do niej niemiłosiernie długa. :uklon2:
Po takich atrakcjach ładniejsza część mojej grupy wybrała głodówkę do końca pobytu, co nie powiem przyjaźnie odbiło się na zawartości portfela. :foch:


Ua... jedyny,
podziwiam Cię, Ty chyba jesteś psychoanalitykiem, uprawiasz jogę, pilates i medytujesz !
Ja już dawno siedziałbym w samochodzie i wymiatał do domu !
30 min. standard ;)
  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,




Podobne tematy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych