Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alberto Tomba


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 27 październik 2009 - 13:20

Dziś kolejna sława. Chyba najbardziej rozreklamowana, medialna, "pijarowa" osoba.... szczególnie w naszym kraju.
Nie zapomnę zachwytów nad nim Włodka Szaranowicza. Wszędzie widział Alberto Tombę i zawsze dodawał "Bombę" :)

Osiągnięcia:

Igrzyska olimpijskie

Calgary 1988 Gigant Złoto
Calgary 1988 Slalom Złoto
Albertville 1992 Gigant Złoto
Albertville 1992 Slalom Srebro
Lillehammer 1994-Slalom Srebro
Nagano 1998 Gigant DNF1
Nagano 1998 Slalom DNS2




Mistrzostwa świata

1987 Crans-Montana – 14. (supergigant), 3. (gigant)
1989 Vail – 6. (supergigant), 7. (gigant)
1991 Saalbach – 4. (slalom)
1996 Sierra Nevada – 1. (gigant), 1. (slalom)
1997 Sestriere – DNF1 (gigant), 3. (slalom)


Jego oficjalna strona w sieci: http://www.albertotomba.com/ . Alberto Tomba, wydał swoją autobiografię. Nosi ona tytuł "Pierwszy i ostatni przejazd".


Dziesięć lat po zakończeniu kariery sportowej jeden z najwybitniejszych zawodników w historii narciarstwa alpejskiego Alberto Tomba wydał autobiografię pt. "Pierwszy i drugi przejazd".

- Myślę już o drugiej części. Cieszy mnie, że tak długo po przerwaniu przygody ze sportem mam jeszcze tylu fanów - powiedział trzykrotny mistrz olimpijski, który ku zdumieniu wszystkich zakończył w 1998 roku karierę.

- Powodem takiej decyzji był stres. Moja psychika tego już nie wytrzymywała. Fizycznie byłem w stanie startować jeszcze przez kolejne sześć lat, ale otoczenie nie pozostawia człowiekowi czasu na chwilę oddechu. Zawsze trzeba być tym najlepszym, inaczej cię zniszczą - ocenił 43-letni Włoch.

Tomba odniósł 50 zwycięstw w alpejskim Pucharze Świata. Ostatnie 15 marca 1998 roku. - I wtedy powiedziałem sobie dość. - wspomina "La Bomba" - Mogłem wprawdzie zrobić tylko dwuletnią przerwę i spróbować jeszcze powrócić do treningów, ale mam tę satysfakcję, że jestem jedynym Włochem, który zszedł ze stoku niepokonanym.

Odkąd zdecydował się więcej nie startować, nie jeździ również na nartach.

- Tak jest lepiej. Boję się, że gdybym znowu stanął "na deskach" nabrałbym ochoty na coś więcej. Na podium wieje zawsze silny wiatr. Jest się kochanym, ale także nienawidzonym. Do dzisiaj nie rozumiem, dlaczego przez niektórych byłem tak nielubiany - zastanawiał się dwukrotny mistrz świata w slalomie i slalomie gigancie.



Przyjechał również do Polski na zaproszenie firmy Rossignol i otworzył pierwszy w Warszawie sklep ze sprzętem narciarskim dla kobiet „ Rossignol – For Woman Shop” w Arkadii.
W trakcie swoje wizyty w Arkadii Alberto Tomba spotkał się ze swoimi fanami, podpisywał zdjęcia oraz plakaty. Na specjalnie przygotowanej scenie odbyła się również uroczystość wręczenia nagród najlepszym juniorom – zawodnikom warszawskich klubów narciarskich.
Na marginesie: nic w tym sklepie nie ma :)
Był też komentatorem telewizyjnym dla włoskiej stacji podczas igrzysk olimpijskich w Turynie.
WŁOCHY / CORNO ALLE SCALE /- tu zaczynał swoją przygodę z nartami.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   18,46 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   19,85 KB   21 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   86,18 KB   26 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   19,39 KB   22 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   133,73 KB   24 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   72,48 KB   20 Ilość pobrań

  • 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 październik 2009 - 10:53

Cześć
Alberto to jeden z trzech z mojej pierwszej trójki wszechczasów. Tak jak u Hermanna było widac nierwdopodobna pewnośc i skutecznośc tak u Alberta jak u nikogo innego widac było zawsze radość z jazdy.
Wystarczy zerknąc na przypiete prze Pita zdjecia - to sie po prstu czuje. Poza tym to była piekna epoka - nacriarstwo technicznie bardzo nowoczesne a jednoczesnie pozbawione tych wszystkich kasków, żółwi, ochraniaczy w których zawodnik wygląda jakby miałść na wojnę a nie zjechac z górki.
Tomba był absolutnym wariatem. Miałem okazję poznac jego osobistego serwismana i mówił, że wspólpraca z nim to był horror i ciągła walka - cóz taka jest cena przebywania z geniuszem.
Nie jeździł wogóle kokurencji szybkościowych bo sie po prostu bał z czym zreszta sie specjalnie nie krył. Zawsze chciała ale nie był w stanie sie psychicznie przełamać.
Nigdy nie zapomne tego przejazdu:
http://www.youtube.c...feature=related
Pozdrawiam
  • 0

#3 filinator

filinator
  • Użytkownik
  • 418 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 październik 2009 - 14:38

Dorzucę tylko do Mitka,że nawet miałem przyjemność osobistą,parę lat temu był na promocji rossignola w Polsce.
Absolutny geniusz choć zaczął dość póżno i nie pochodzi z góralskich rodów z tradycjami.Ale o wartości zawodnika można dopiero coś powiedzieć,gdy się popatrzy na jego sukcesy z pozycji rywali.A miał ich Alberto zacnych.Że tylko wymienię Von Grunningena czy Aamota.
A skończył wraz z nastaniem nart taliowanych,bo jak sam stwierdził,nie jest w stanie pozbyć się nawyków i nie nadąży za młodymi Austriakami.....
  • 0

#4 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 30 październik 2009 - 15:42

Tomba faktycznie jeździł technicznie bardzo dobrze i wręcz czasami perfekcyjnie ;) dlatego po obejrzeniu przejazdu Tomby natrafiłem na film z przejazdu innego włocha Kristiana Ghedina ale to bieg zjazdowy i to w Kitzbuhel.
To co zrobił przed samą metą........ jestem pełen podziwu ;) dla kunsztu,umiejętności i odwagi :thumbsup:

a cały przejazd był również pod względem technicznym prawie bezbłędny :flowers:


http://www.youtube.c...feature=related

Pozdrawiam

Użytkownik marecki edytował ten post 30 październik 2009 - 15:45

  • 1

#5 newbie46

newbie46
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:.com.au
  • Narty:K2Silencer/Salomon
  • Imię :Antek

Napisano 03 listopad 2009 - 09:30

Mentorem i wieloletnim trenerem Tomby byl Gustav Thoeni kolejny wspanialy
wloski narciaz, znany nam z sukcesow w PS.

Pozdrawiam

Użytkownik newbie46 edytował ten post 03 listopad 2009 - 09:33

  • 1

#6 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 16 styczeń 2013 - 01:08

Drugi mój idol po Stenmarku. Inna jazda i osobowość, ale godny następca. Uzupełniają się tak jakoś, właściwie ciężko ich porównywać, bo każdy jest klasą dla siebie. Następni zawodnicy już nie byli tak wyraziści (w moich oczach oczywiście).
  • 0

#7 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 24 luty 2013 - 23:27

Jednak założył narty i nawet ładnie sobie jeździ:

  • 2

#8 rossignol

rossignol
  • Użytkownik
  • 1996 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Leszek

Napisano 21 marzec 2013 - 09:33

Tutaj ten sam ale muzyczka ładniejsza. W 3:56 minucie Tomba skacze jak rasowy freestylowiec. :boogie:


  • 0

pozdrawiam serdecznie Leszek.




Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych