Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ingemar Stenmark

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5318 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 październik 2009 - 14:11

Jego tutaj nie powinno zabraknąć :)

Legendarny, szwedzki alpejczyk Ingemar Stenmark, który wygrał 86 razy zawody Pucharu Świata !

Nikt z alpejczyków nawet się do tego wyniku nie zbliżył Był dwukrotnym mistrzem olimpijskim z Lake Placid (1980 – w slalomie gigancie i specjalnym), podwójnym mistrzem świata z Garmisch-Partenkirchen (1978), mistrzem i wicemistrzem świata z austriackiego Schladming (1982). Stenmark zdobywał Kryształową Kulę w latach 1976-78.

Wiki:

Ingemar Stenmark (ur. 18 marca 1956 w Joesjö) – szwedzki narciarz alpejski wszech czasów, zawodnik klubu Tarna IK Fjälvinden; 3-krotny olimpijczyk (1976, 1980, 1988), 3-krotny medalista olimpijski, 4-krotny medalista Mistrzostw Świata, 3-krotny zdobywca Pucharu Świata, rekordzista pod względem ilości zwycięstw w zawodach PŚ, zwycięzca 14 kolejnych slalomów (rekord w historii Pucharu Świata), mistrz Europy juniorów, 9-krotny mistrz Szwecji w slalomie i gigancie (1974-1979), w klasyfikacji AIPS najlepszy narciarz-alpejczyk na świecie (1977-1979), najlepszy sportowiec Szwecji (1978-1980).

Sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich:
Innsbruck 1976 - 3. miejsce (slalom gigant)
Lake Placid 1980 - 1. miejsce (slalom specjalny)
Lake Placid 1980 - 1. miejsce (slalom gigant)
Calgary 1988 - 5. miejsce (slalom specjalny)

Sukcesy na Mistrzostwach Świata:
Garmisch-Partenkirchen 1978 - 1. miejsce (slalom gigant)
Garmisch-Partenkirchen 1978 - 1. miejsce (slalom specjalny)
Schladming 1982 - 1. miejsce (slalom specjalny)
Schladming 1982 - 2. miejsce (slalom gigant)

Załączone pliki

• Załączony plik  1.jpg   15,96 KB   18 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   27,41 KB   25 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   33,85 KB   25 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   14,09 KB   26 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   6,18 KB   16 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   47,38 KB   19 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   6,63 KB   18 Ilość pobrań

• 1

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#2 marecki

marecki
  • Użytkownik
  • 1055 postów
  • Imię :Marecki
  • Ulubiony stok:Blisko Domu

Napisano 20 październik 2009 - 18:19

Jak dla mnie, to niedościgniony wzór jazdy na nartach, uwielbiałem oglądać jego jazdę pod względem technicznym, była prawie perfekcyjna :)

Pozdrawiam
  • 0

#3 Pit

Pit
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 5318 postów
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 20 październik 2009 - 20:32

Jak dla mnie, to niedościgniony wzór jazdy na nartach, uwielbiałem oglądać jego jazdę pod względem technicznym, była prawie perfekcyjna :)

Pozdrawiam

Ja go pamiętam jak publiczna pokazywała u siebie( innych tv jeszcze nie było)
Praktycznie zawsze wygrywał, jak automat :)
Jak nie po pierwszym przejezdzie, to po drugim był pierwszy :)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,

#4 Osetia

Osetia

"Królowa Trolka"

• Użytkownik
  • 1987 postów
  • Imię :Trolka

Napisano 21 październik 2009 - 08:26

Pozdrawiam

Ja go pamiętam jak publiczna pokazywała u siebie( innych tv jeszcze nie było)
Praktycznie zawsze wygrywał, jak automat :)
Jak nie po pierwszym przejezdzie, to po drugim był pierwszy :)

młoda jestem, co prawda... :) , ale też go pamiętam i też z publicznej. Oglądałam go z moim Tatą! Był wielki. Pamiętam, że zawsze chciałam tak umieć "leżeć" na boku podczas jazdy.

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#5 newbie46

newbie46
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • Narty:K2Silencer/Salomon
  • Imię :Antek

Napisano 21 październik 2009 - 09:45

Ja tez lubie na niego popatrzec pomimo tylu lat....

Pozdrawiam
  • 0

#6 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 16 styczeń 2013 - 00:55

Ooooch, mój idol, geniusz nart, niedościgniony. Jeździł niezwykle elegancko, z gracją i morderczo skutecznie. Inni mogli się tylko gapić z rozdziawioną gębą, jak znowu wygrywał, nie wiadomo jak i dlaczego :D
Wygrywał w czasach przed dopingiem. Bardziej zmysłami, koncentracją i koordynacją, niż siłą mięśni. Dlatego typowe mięśniaki (a więc i potencjalnie wzmacniane sztucznie) nie miały z nim szans.
Dzięki jego porywającej jeździe transmitowanej w tv, nabieraliśmy z bratem ochoty, żeby zacząć już sezon (puchar świata zaczynał się, kiedy u nas jeszcze nie było śniegu), wyciągaliśmy buty i narty zza szafy, przypinaliśmy je w pokoju na dywanie i robiliśmy wstępne ćwiczenia :) taaaaaaaa, to były czasy.....:)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych