Skocz do zawartości


Zdjęcie

Białka Tatrzańska


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#41 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 styczeń 2016 - 21:03

No to super, dobrze wydane pieniądze :)

Bardzo dobrze :). Żona wypominała mi ich zakup przez pół roku. Przed przyjazdem tutaj zaproponowałem by się przesiadła na moje Salomony x-wing 8. Nie chciała na początku o tym słyszeć. Jakoś udało się ją w końcu przekonać i teraz już nie chce jeździć na swoich atomikach. Także zakup podwójnie udany :).


  • 1

#42 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 styczeń 2016 - 21:12

Hm, jestem ciekawa jak się moje spiszą w różnych warunkach, bo na razie tylko kilka dni jeździłam po dość jednolitym betonie w kwietniu na Gurglach.

Długo jeszcze będziecie w Białce? Pewnie do jutra? Jutro mój młody zaczyna przygodę, pierwszy raz bez rodziców, na "białą szkołę" jedzie, właśnie do Białki.


  • 1

#43 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 styczeń 2016 - 21:25

Hm, jestem ciekawa jak się moje spiszą w różnych warunkach, bo na razie tylko kilka dni jeździłam po dość jednolitym betonie w kwietniu na Gurglach.

Długo jeszcze będziecie w Białce? Pewnie do jutra? Jutro mój młody zaczyna przygodę, pierwszy raz bez rodziców, na "białą szkołę" jedzie, właśnie do Białki.

Jutro wyjeżdżamy. Młody da radę, swoje dzieci wysyłaliśmy same na różne obozy chyba od 7 roku życia. Dawały sobie doskonale radę. Kiedyś tylko młodemu, gdy był na obozie kondycyjnym z łyżwiarstwa szybkiego w Sanoku, starsi koledzy zrobili kawał i schowali zapas majtek. Chodził przez tydzień w kąpielówkach. Gdy go odwiedziliśmy na weekend trzeba było mu kupić zapas nowych żeby miał co zmieniać przez kolejny tydzień. Miał wtedy 7 lat :).


  • 1

#44 hintertux

hintertux
  • Użytkownik
  • 1042 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Opole
  • Narty:Volkl Tigershark f.10, 168cm LUSTI PCT 165cm
  • Imię :Justyna

Napisano 09 styczeń 2016 - 21:35

No pewnie, że da, mają też fajną opiekę. Jest nastawiony na przygodę i nie może się doczekać :) Z nami już jeździł, na pewno się czegoś więcej nauczy, z instruktorami i w grupie rówieśników.


  • 1

#45 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 październik 2016 - 17:51

Cudze chwalicie swego nie znacie :)
https://www.theguard...orms-kazakhstan
  • 1

#46 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 październik 2016 - 13:32

Cudze chwalicie swego nie znacie :)
https://www.theguard...orms-kazakhstan

Witku - I Ty to kupujesz??????

 

Jedna z prawdziwych info jest ta o sniegu w Hokkaido - koledzy tam byli wielokrotnie (moga pozwolic sobie na dluzsze urlopy) i  3 z 5 wyjazdow zostali zbombardowani puchem….

 

To zestawienie  jest dla zblazowanych "gdzie to nie bylem" ludzi z zach Europy/Stanow - snobizmem jest pojechanie do takiej wlasnie Bialki - bezcenne bylo by widziec mine takiego "wyjazdacza Gor Skalistych' po zobaczeniu Bialki…..


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#47 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 październik 2016 - 13:41

Kuba, byłem w Białce w ubiegłym sezonie po jakiejś 15 letniej przerwie. Gór tam nie ma to fakt, ale tyle ile udało się wycisnąć z tych paru pagórków zasługuje na szacunek. W kraju gdzie stawia się w poprzek stoków płoty, a za zaoranie pasa ziemi o szerokości na 3 palce i wymierzenie za to sprawiedliwości :), trzeba uciekać do Ameryki, budzi to mój szczery podziw :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#48 Palestra

Palestra
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 styczeń 2017 - 15:24

nie jest z tą Białką najgorzej jak na, hehe, polskie warunki
byłam między świętami a sylwestrem, tłumy ludzi, ale warunki w porządku


  • 1

Polecam


#49 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 styczeń 2017 - 23:11


byłam między świętami a sylwestrem, tłumy ludzi, ale warunki w porządku

robiłaś zdjęcia, filmy ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#50 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 październik 2017 - 16:00

Dobra wiadomość dla sympatyków Białki. Połączenie Kotelnicy i Kaniowki jeszcze w tym roku.
http://plus.gazetakr...-banie,12562728
  • 1

#51 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 07 grudzień 2020 - 18:51

Sprzętowo może tutaj.
Stoeckli 165 SL dają radę.
Nanga Parbat sobie serwisowałem u Gąsienicy.

Załączone pliki


  • 2

#52 J@n.

J@n.
  • Użytkownik
  • 142 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 grudzień 2020 - 22:22

Sprzętowo może tutaj.
Stoeckli 165 SL dają radę.
Nanga Parbat sobie serwisowałem u Gąsienicy.

 

jednak halny sporo śniegu wytopił


  • 0

#53 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 08 grudzień 2020 - 02:58

[quote name="J@n." post="76728" timestamp="1607376130"][quote name="star" post="76725" timestamp="1607363492"]
Sprzętowo może tutaj.
Stoeckli 165 SL dają radę.
Nanga Parbat sobie serwisowałem u Gąsienicy.
[/quote]
 
jednak halny sporo śniegu wytopił[/quote

Niestety także w górach, a jakoś nie uśmiecha mi się nosić narty:-( idę na Jankulakowski, z rana, blisko mam.

Załączone pliki


  • 1

#54 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 21 listopad 2021 - 20:27

 


kiedyś zmierzyłem czas kolejki od tego miejsca gdzie stoi fotograf - 5 minut do krzesła

No to błyskawicznie... nie wiem czy towarzystwo które jeżdzę w niedziele do Białki czy Szczyrku byłoby szczęśliwe - ani poplotkować ani obgadać kogoś ..tylko narty..nuda panie

 

W Białce rozmawia się na podgrzewanej kanapie, wiem, bo sam gadam. PS macie jakiś kompleks bialczanski?


Użytkownik star edytował ten post 21 listopad 2021 - 20:28

  • 1

#55 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 22 listopad 2021 - 06:54

PS macie jakiś kompleks bialczanski?

 

Wiesz ..Białka i Szczyrk jako ośrodki najpopularniejsze w Polsce są najbardziej oblegane, zwłaszcza w soboty i niedziele co jest zrozumiale..praca, szkola..

I teraz zjawisko zaobserwowane niejednokrotnie - 

W kolejce stoi Mariolka klepie do Grażynki bo nie widziały sie o zeszłego dnia, obok mężowie - Grzegorz tłumaczy Tomaszowi jakieś zawiłości swojej pracy zawodowej - wypoczywają, po to tu przyjechali. Jest sobota, godzina 11:30 ludzi multum wiec kolejka prawie stoi. Ale synowie Grażynki i Mariolki przyjechali tutaj jeździć na nartach a nie stać w kolejce wiec rzeczony poTomek i poGrzesiek napierają do przodu niczym husaria pod Chocimiem. Nie biorą jeńców pchając sie na żywca po nartach, kijkach i plecach - nikt nie reaguje - wszak wychowanie bezstresowe. W końcu dochodzą do bramek i wtedy przypominają sobie ze nie wolno im samym bo mama kazała czekać - wiec czekają utrudniając skutecznie przejazd innym.

Ciekawe ze na taki brak wychowania i zalążek młodocianego chamstwa przeważnie nikt nie reaguje - no chyba ze mnie ktoś na narty najedzie - nówki, dopiero parę lat mają.. ;)

 

Taka scenka rodzajowa Tadeusz ..znasz to pewnie - nie, nie mam nic do Białki -  czasem zaglądam w tygodniu jak pusto z rana.

(te covidove barierki naprawdę dobrą robotę robiły w takich miejscach)

 

Załączony plik  IMG_3244.jpg   279,95 KB   5 Ilość pobrań


  • 1

#56 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 22 listopad 2021 - 07:49

 

PS macie jakiś kompleks bialczanski?

 

Wiesz ..Białka i Szczyrk jako ośrodki najpopularniejsze w Polsce są najbardziej oblegane, zwłaszcza w soboty i niedziele co jest zrozumiale..praca, szkola..

I teraz zjawisko zaobserwowane niejednokrotnie - 

W kolejce stoi Mariolka klepie do Grażynki bo nie widziały sie o zeszłego dnia, obok mężowie - Grzegorz tłumaczy Tomaszowi jakieś zawiłości swojej pracy zawodowej - wypoczywają, po to tu przyjechali. Jest sobota, godzina 11:30 ludzi multum wiec kolejka prawie stoi. Ale synowie Grażynki i Mariolki przyjechali tutaj jeździć na nartach a nie stać w kolejce wiec rzeczony poTomek i poGrzesiek napierają do przodu niczym husaria pod Chocimiem. Nie biorą jeńców pchając sie na żywca po nartach, kijkach i plecach - nikt nie reaguje - wszak wychowanie bezstresowe. W końcu dochodzą do bramek i wtedy przypominają sobie ze nie wolno im samym bo mama kazała czekać - wiec czekają utrudniając skutecznie przejazd innym.

Ciekawe ze na taki brak wychowania i zalążek młodocianego chamstwa przeważnie nikt nie reaguje - no chyba ze mnie ktoś na narty najedzie - nówki, dopiero parę lat mają.. ;)

 

Taka scenka rodzajowa Tadeusz ..znasz to pewnie - nie, nie mam nic do Białki -  czasem zaglądam w tygodniu jak pusto z rana.

(te covidove barierki naprawdę dobrą robotę robiły w takich miejscach)

 

attachicon.gifIMG_3244.jpg

 

Mnie zwykle już o 11:30 nie ma... w barze siedzę, żart taki, więc Mariolki nie spotkałem. Mam też tradycję, że w Nowy Rok zawsze Białka z rana, jak śmietana... no ale w tym roku już Szklarska przyklepana.


  • 1

#57 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 10 styczeń 2022 - 10:03

Białka - zdjęcia autorstwa mojego szwagra. Pełna lampa, ludzi brak.

received-459772279110351.jpg

Warunki jak to w Białce - bardzo dobre.

received-339720367972231.jpg

I tak.

received-1077445089706830.jpg

Pełna lampa.

received-1287616851748852.jpg


  • 3

#58 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 styczeń 2022 - 21:40


szwagra
no to szwagier miał szczęście.

gdzieś czytałem że planują połączyć kolejkami z Bukowiną

 

ps

przeniosłem z tematu pogodowego


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#59 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 14 styczeń 2022 - 10:26

Zaległe fotki.Załączony plik  558F52BD-A8F6-4E9B-94A2-509D3A0CBCB9.jpeg   107,58 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  8BBF9E84-5855-4152-9AB9-AA77FE5D03E9.jpeg   119 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  BF04D5BA-3DE9-4AA2-9E39-7E43EFFF752A.jpeg   106,17 KB   4 Ilość pobrań
  • 3

#60 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 14 styczeń 2022 - 13:34


gdzieś czytałem że planują połączyć kolejkami z Bukowiną


Zapewne w tygodniku "Pobożne życzenia"... ;)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych