Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dzieci - nauka jazdy na nartach


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
179 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Pierwsze kroki na nartach - wiek (50 użytkowników oddało głos)

zaznacz Twoją odpowiedź

  1. 2-3 lata (11 głosów [22.00%])

    Procent z głosów: 22.00%

  2. 4-5 lat (30 głosów [60.00%])

    Procent z głosów: 60.00%

  3. 6-7 lat (3 głosów [6.00%])

    Procent z głosów: 6.00%

  4. 8-9 lat (1 głosów [2.00%])

    Procent z głosów: 2.00%

  5. 10-11 lat (3 głosów [6.00%])

    Procent z głosów: 6.00%

  6. 12-13 lat (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  7. 14 - 18 lat (2 głosów [4.00%])

    Procent z głosów: 4.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#41 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 04 styczeń 2010 - 13:33

Współczuje widoku takich idiotów. Wczoraj tez się zastanawiałem czy nie zareagowac gdy obserwowałem ledwo stojącą na nartach Panią jak na smyczy zwoziła takiego malca. Był taki moment, że ledwo sie wybroniła przed upadkiem a że smycz była krótka to skończyłby sie on jak nic na chłopcu.

A ja sobie wczoraj nabyłem drogą kupna książkę Kazimierza Szczęsnego. Przy okazji pooglądałem inne stojące na półce - i w takiej jednej wypatrzyłem smycz jako zalecaną pomoc naukową. Żeby było ciekawiej, książkę firmuje SITN...
O, o tę chodzi: http://septem.pl/ksiazki/narty.htm
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#42 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:25

Współczuje widoku takich idiotów. Wczoraj tez się zastanawiałem czy nie zareagowac gdy obserwowałem ledwo stojącą na nartach Panią jak na smyczy zwoziła takiego malca. Był taki moment, że ledwo sie wybroniła przed upadkiem a że smycz była krótka to skończyłby sie on jak nic na chłopcu.

A ja sobie wczoraj nabyłem drogą kupna książkę Kazimierza Szczęsnego. Przy okazji pooglądałem inne stojące na półce - i w takiej jednej wypatrzyłem smycz jako zalecaną pomoc naukową. Żeby było ciekawiej, książkę firmuje SITN...
O, o tę chodzi: http://septem.pl/ksiazki/narty.htm



Współczuje widoku takich idiotów. Wczoraj tez się zastanawiałem czy nie zareagowac gdy obserwowałem ledwo stojącą na nartach Panią jak na smyczy zwoziła takiego malca. Był taki moment, że ledwo sie wybroniła przed upadkiem a że smycz była krótka to skończyłby sie on jak nic na chłopcu.
Pozdro


No to jak to jest? SITN firmuje czy nie bardzo zgodnie z powyższym postem?

Pazur

Użytkownik Pazur edytował ten post 04 styczeń 2010 - 14:26

  • 0

#43 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:30

Pazurku, Mitek to nie SITN, choćby się nawet mocno naprężał ;)
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#44 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:34

Pazurku, Mitek to nie SITN, choćby się nawet mocno naprężał ;)

Ale bardzo mocno tym się podpiera.

Pazur
  • 0

#45 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 04 styczeń 2010 - 14:52

Pazurku, Mitek to nie SITN, choćby się nawet mocno naprężał ;)

Ale bardzo mocno tym się podpiera.

Dlatego jestem ciekaw odpowiedzi - ale jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że nie można go czynić odpowiedzialnym za to, co robi SITN ;)
  • 0
pozdrawiam
Jarek

#46 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 styczeń 2010 - 23:34

Cześć

Pazurku, Mitek to nie SITN, choćby się nawet mocno naprężał ;)

Już dzwoniłem do Konrada ale może byc jeszcze we Włoszech. Obiecuję , że podrążę sprawę bo nie mozna sprzedawąć ludziom kitu.
Konrad to znakomity narciarz i instruktor z dużym doświadczeniem w szkoleniu dzieci. Książki nie czytałem ale postaram się to jak najszybciej nadrobić. Być możę kontekst jest wyjątkowy???. - choć dla mnie taki raczej nie istnieje.
Pozdro
  • 0

#47 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 05 styczeń 2010 - 06:31

Cieszę się Mitek doczytał informacje od Jarka... Faktycznie, ja podobnie ja Pazur czekałam na reakcje Mitka..., bo i ja go mocno kojarzyłam z SITN-en. I nie zamierzałam dokonać publicznej chłosty, czyli nuda... ;) ;)

Jarek, a czy jesteś w stanie opisać/zrobić skan momentu, który traktuje o smyczy? Często jest tak, że w opisach książek dają jedno zdanie wyrwane zupełnie od tak, a potem okazuje się, że ze środkiem nie ma ono zbyt wiele wspólnego.... Książki nie kupię, bo mam tyle do przeczytania swoich i kupienia swoich, a wszystko na "cito", więc nie ma szans..., ale w jakiś opisik lub skan od Ciebie chętnie kuknę.... i może się okażę, że jest napisane tak...
"jedna z form uczenia dzieci jazdy na nartach jest wykorzystanie smyczy narciarskiej. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych i najbardziej hamujących technik uczenia. Jeżeli jednak, ktoś nie czuje się na nartach na tyle pewnie, a sytuacja zmusi go do "bezpiecznego" zwiezienia dziecka z wysokiej góry i wszystkie inne formy nauki i zwiezienie zostaną przez niego wyeliminowane może wyjątkowo wykorzystać smycz narciarską. A oto kilka zasad, jak to zrobić bezpiecznie i bez krzywdy zarówno fizycznej jak i psychicznej dla dziecka...... bel ble ble....


Pozdrawiam, Ola
  • 0

#48 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 styczeń 2010 - 08:09

Książki nie kupię, bo mam tyle do przeczytania swoich i kupienia swoich
Pozdrawiam, Ola


A ja kupię i ją tutaj całą przeskanuję ;)

Co fajnego jest w szusowaniu po puchu?
Po co orać pługiem stok?
Jak bez szwanku wyjść z progu orczyka?
Dlaczego carvingi mają talie osy?
Ile prawdy jest w powiedzeniu: "Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz"?
Kim dla narciarstwa jest Tomba LaBomba?



Załączony plik  NARTY_patroni.jpg   16,02 KB   11 Ilość pobrań


Ta książka to Twój najcierpliwszy instruktor! Przed Tobą wiele pięknych narciarskich sezonów. Przygotuj się na mistrzowskie szusy z pieśnią na ustach: "Kiedy znajdziemy się na zakręcie — dociśnij krawędzie. Może zrobić się niebezpiecznie, co z Tobą będzie? Nawet jeśli życie dawno zna odpowiedź, Ty narty kontroluj i w dół cało dojedź".


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#49 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 styczeń 2010 - 08:14

Edit:
już kupiłem ;)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#50 JarekS

JarekS

    bezczelny dyletant

  • Użytkownik
  • 922 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Police (Zachodniopomorskie)
  • Narty:Fischer RC4 Race SC

Napisano 05 styczeń 2010 - 10:47

Jarek, a czy jesteś w stanie opisać/zrobić skan momentu, który traktuje o smyczy?

Nie, bo książka została na półce w Empiku ;)

Często jest tak, że w opisach książek dają jedno zdanie wyrwane zupełnie od tak, a potem okazuje się, że ze środkiem nie ma ono zbyt wiele wspólnego.... Książki nie kupię, bo mam tyle do przeczytania swoich i kupienia swoich, a wszystko na "cito", więc nie ma szans..., ale w jakiś opisik lub skan od Ciebie chętnie kuknę.... i może się okażę, że jest napisane tak...
"jedna z form uczenia dzieci jazdy na nartach jest wykorzystanie smyczy narciarskiej. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych i najbardziej hamujących technik uczenia. Jeżeli jednak, ktoś nie czuje się na nartach na tyle pewnie, a sytuacja zmusi go do "bezpiecznego" zwiezienia dziecka z wysokiej góry i wszystkie inne formy nauki i zwiezienie zostaną przez niego wyeliminowane może wyjątkowo wykorzystać smycz narciarską. A oto kilka zasad, jak to zrobić bezpiecznie i bez krzywdy zarówno fizycznej jak i psychicznej dla dziecka...... bel ble ble....

Nie wykluczam. ZTCP stało tam, że smycz to przydatna rzecz, zwłaszcza w początkowym okresie nauki. I zdjęcie było. Ale ja tylko przerzucałem strony, więc akapit w stylu powyższego mógł mi umknąć.

Ps. A przy okazji stwierdzam, że się zmienia na lepsze. Jeszcze rok temu trudno było znaleźć cokolwiek o nartowaniu (przynajmniej u nas), a teraz można już wybierać spośród kilku tytułów.

Użytkownik JarekS edytował ten post 05 styczeń 2010 - 10:52

  • 0
pozdrawiam
Jarek

#51 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 05 styczeń 2010 - 11:15

Jarek, a czy jesteś w stanie opisać/zrobić skan momentu, który traktuje o smyczy?

Nie, bo książka została na półce w Empiku ;)

Często jest tak, że w opisach książek dają jedno zdanie wyrwane zupełnie od tak, a potem okazuje się, że ze środkiem nie ma ono zbyt wiele wspólnego.... Książki nie kupię, bo mam tyle do przeczytania swoich i kupienia swoich, a wszystko na "cito", więc nie ma szans..., ale w jakiś opisik lub skan od Ciebie chętnie kuknę.... i może się okażę, że jest napisane tak...
"jedna z form uczenia dzieci jazdy na nartach jest wykorzystanie smyczy narciarskiej. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych i najbardziej hamujących technik uczenia. Jeżeli jednak, ktoś nie czuje się na nartach na tyle pewnie, a sytuacja zmusi go do "bezpiecznego" zwiezienia dziecka z wysokiej góry i wszystkie inne formy nauki i zwiezienie zostaną przez niego wyeliminowane może wyjątkowo wykorzystać smycz narciarską. A oto kilka zasad, jak to zrobić bezpiecznie i bez krzywdy zarówno fizycznej jak i psychicznej dla dziecka...... bel ble ble....

Nie wykluczam. ZTCP stało tam, że smycz to przydatna rzecz, zwłaszcza w początkowym okresie nauki. I zdjęcie było. Ale ja tylko przerzucałem strony, więc akapit w stylu powyższego mógł mi umknąć.

Ps. A przy okazji stwierdzam, że się zmienia na lepsze. Jeszcze rok temu trudno było znaleźć cokolwiek o nartowaniu (przynajmniej u nas), a teraz można już wybierać spośród kilku tytułów.



*postaram się jak najszybciej zakreślić całą sytuację obrazowo i tekstowo. Tylko dotrze do mnie knigka ;)
  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#52 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 styczeń 2010 - 11:23

Cześć
Jak tylko przeczytam cała książkę ze wzbudzającym kontrowersje fragmnetme tez postaram sie cos napisać.
Mitek to nie Sitn w tym jesteśmy zgodni. Sitn nie jest organizacja ludzi nieomylnych ale napewno ludzi mających dużą wiedzę i z pasja i poświęceniem podchodzących do swojej pracy czy tez hobby (bo nie dla wszystkich to praca).
Pozdrawiam
  • 0

#53 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 styczeń 2010 - 21:00

Cześć
Jak tylko przeczytam cała książkę ze wzbudzającym kontrowersje fragmnetme tez postaram sie cos napisać.
Mitek to nie Sitn w tym jesteśmy zgodni. Sitn nie jest organizacja ludzi nieomylnych ale napewno ludzi mających dużą wiedzę i z pasja i poświęceniem podchodzących do swojej pracy czy tez hobby (bo nie dla wszystkich to praca).
Pozdrawiam

I nareszcie Mitek przemówił głosem ludzkim a nie SITN-owskim.

Pazur
  • 0

#54 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:06

Cześć

I nareszcie Mitek przemówił głosem ludzkim a nie SITN-owskim.

Pazur

A głos Sitn-u nie jest ludzkim głosem? Na jakiej podstawie? Wiesz coś na ten temat?

"W akcji nieodpłatnej nauki jazdy na nartach w sobotnie przedpołudnie 9 stycznia 2010 roku. Swój akces zgłosiło 34 szkół z różnych rejonów Polski. Pełny wykaz z danymi stoków i telefonami do instruktorow znajdziecie w Kalendarzu."

Pozdro

Książkę dokładnie przjrzałem, przeczytałem niewiele ale sądząc po strukturze, doborze tematyki itd to najlepsza książka jaką ukazał się do tej pory na naszym rynku.
- nie jest przedrukiem z byle jakiego poradnika dla głupków - "Nauka narciarstwa w weekend"
- autor pisze prawdę swoją osobe usuwajac w cień. Nie jest nowym mesjaszem czy innym narciarskim guru budującym swoją wielkość na niewiedzy niezorientowanych.
- obejmuje temat całościowo a jednoczęśnie w prosty sposób
- książka jest dla każego narciarza i na każdym poziomie
Pozdrawiam i prosze o przeniesienie do dziełu recenzje czy jakiegoś odpowiedniego.
Smycz jest ujęta i mam nadzieję, że da radę podyskutować z autorem na ten temat bo tu akurat się maim zdaniem, nie udało.
Kto teraz ma pałeczkę?
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 06 styczeń 2010 - 00:16

  • 0

#55 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 06 styczeń 2010 - 06:27

Cześć

I nareszcie Mitek przemówił głosem ludzkim a nie SITN-owskim.

Pazur

A głos Sitn-u nie jest ludzkim głosem? Na jakiej podstawie? Wiesz coś na ten temat?

"W akcji nieodpłatnej nauki jazdy na nartach w sobotnie przedpołudnie 9 stycznia 2010 roku. Swój akces zgłosiło 34 szkół z różnych rejonów Polski. Pełny wykaz z danymi stoków i telefonami do instruktorow znajdziecie w Kalendarzu."

Pozdro

Książkę dokładnie przjrzałem, przeczytałem niewiele ale sądząc po strukturze, doborze tematyki itd to najlepsza książka jaką ukazał się do tej pory na naszym rynku.
- nie jest przedrukiem z byle jakiego poradnika dla głupków - "Nauka narciarstwa w weekend"
- autor pisze prawdę swoją osobe usuwajac w cień. Nie jest nowym mesjaszem czy innym narciarskim guru budującym swoją wielkość na niewiedzy niezorientowanych.
- obejmuje temat całościowo a jednoczęśnie w prosty sposób
- książka jest dla każego narciarza i na każdym poziomie
Pozdrawiam i prosze o przeniesienie do dziełu recenzje czy jakiegoś odpowiedniego.
Smycz jest ujęta i mam nadzieję, że da radę podyskutować z autorem na ten temat bo tu akurat się maim zdaniem, nie udało.
Kto teraz ma pałeczkę?
Pozdro



na mnie padło, bo pierwsza jestem... :)
Pazur ma pazury więc uważaj i rachuj słowa :D ;) , obrażać się za komplementy.... bezcenne... :)

w sumie interesuje mnie smycz..... Czy autor jednak jednak bez żadnych oporów, podważanych kwestii bezpieczeństwa poleca smycz jako jeden z ... elementów uczenia początkującego narciarza? Czy wspomina o minusach, które pojawiły się w naszym temacie?

Świetnie, że będziesz miał okazję go o to podpytać! ;) Daj znać, jakie jest jego stanowisko i argumenty na plus!

Pozdrawiam, Ola
  • 0

#56 Pazur

Pazur

    TOEG

  • Użytkownik
  • 422 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 styczeń 2010 - 06:29

Cześć

I nareszcie Mitek przemówił głosem ludzkim a nie SITN-owskim.

Pazur

A głos Sitn-u nie jest ludzkim głosem? Na jakiej podstawie? Wiesz coś na ten temat?


Przejrzyj swoje posty jak również obecny. A dlaczego uważasz, że mogę nic nie wiedzieć i nie znać ludzi i SITN-u?

Pazur
  • 0

#57 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 styczeń 2010 - 10:15

Cześc

Przejrzyj swoje posty jak również obecny. A dlaczego uważasz, że mogę nic nie wiedzieć i nie znać ludzi i SITN-u?

Pazur

Zapytałem tylko czy głos Sitnu Twoim zdaniem nie jest ludzki głosem?
Wymowa postu jest negatywna w stosunku do Sitn więc chciałbym wiedziec na jakiej podstawie tak sądzisz?
To wszystko.
Jenocześnie informuję, że cały czas staram sie tutaj mówic ludzkim głosem a nie jechac sloganami bo tak rozumiem zawartą w komplemencie sugestię. Jeżeli sie mylę lub czynię nadinterpretacje to sorry.
Pozdrowienia

Użytkownik Mitek edytował ten post 06 styczeń 2010 - 10:16

  • 0

#58 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 07 styczeń 2010 - 15:48

Witam,
na podstawie książki która nabyłem dzisiaj dokładnie Pana Konrada sytuacja ze smyczą wygląda tak jak na zdjęciach. Przepraszam za jakość zdjęć, ale starałem się jak najszybciej wam je pokazać.
Z opisu wynika że smycz jest bardzo dobrym oraz polecanym i podstawowym elementem do nauki maluchów na nartach. Nawet została wyróżniona w książce zdjęciem, jako jedyna.

Wklejam troszkę tekstu z książki, a jeśli będą jakieś pytania, to zapraszam.


Książka jest napisana pod patronatem SITN/PZN ;)

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   198,81 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   268,6 KB   20 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   246,97 KB   17 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   184,55 KB   16 Ilość pobrań

  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#59 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 styczeń 2010 - 20:10

Cześć

Witam,
na podstawie książki która nabyłem dzisiaj dokładnie Pana Konrada sytuacja ze smyczą wygląda tak jak na zdjęciach. Przepraszam za jakość zdjęć, ale starałem się jak najszybciej wam je pokazać.
Z opisu wynika że smycz jest bardzo dobrym oraz polecanym i podstawowym elementem do nauki maluchów na nartach. Nawet została wyróżniona w książce zdjęciem, jako jedyna.

Wklejam troszkę tekstu z książki, a jeśli będą jakieś pytania, to zapraszam.


Książka jest napisana pod patronatem SITN/PZN ;)

To jest niestety jedne z niewielu błędów w tej książce. Zamieszczę komaarz a być możę nawet jakąs polemikę proszę tylko o cierpliwość.
Narazie, skoro te pół strony o smyczy, która zresztą z jest tu przedstawiona jako element pomocniczy służący jedynie do ochrony a nie element edukacyjny, jest najwartościowaszym elementem tej książki to szczerze gratuluję.
Wierzcie mi - to naprawdę świetna książka i skupianie się na jednej czy dwóch stronach żeby próbować mi dowalić jest bez sensu. Nie po to została napisana, nie umniejszajmy jej wartości.
Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 07 styczeń 2010 - 20:40

  • 0

#60 Osetia

Osetia

    "Królowa Trolka"

  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1987 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:SO
  • Imię :Trolka

Napisano 08 styczeń 2010 - 06:51

Cześć

Witam,
na podstawie książki która nabyłem dzisiaj dokładnie Pana Konrada sytuacja ze smyczą wygląda tak jak na zdjęciach. Przepraszam za jakość zdjęć, ale starałem się jak najszybciej wam je pokazać.
Z opisu wynika że smycz jest bardzo dobrym oraz polecanym i podstawowym elementem do nauki maluchów na nartach. Nawet została wyróżniona w książce zdjęciem, jako jedyna.

Wklejam troszkę tekstu z książki, a jeśli będą jakieś pytania, to zapraszam.


Książka jest napisana pod patronatem SITN/PZN :D

To jest niestety jedne z niewielu błędów w tej książce. Zamieszczę komaarz a być możę nawet jakąs polemikę proszę tylko o cierpliwość.
Narazie, skoro te pół strony o smyczy, która zresztą z jest tu przedstawiona jako element pomocniczy służący jedynie do ochrony a nie element edukacyjny, jest najwartościowaszym elementem tej książki to szczerze gratuluję.
Wierzcie mi - to naprawdę świetna książka i skupianie się na jednej czy dwóch stronach żeby próbować mi dowalić jest bez sensu. Nie po to została napisana, nie umniejszajmy jej wartości.
Pozdro



Mitek skoro to świetna książka to super, pewnie jak już w spokoju przeczytacie, to napiszecie swoja opinię..., pożyczycie kolejnym lub opinią zachęcicie ich do zakupu. Nikt nie uznał, że najbardziej wartościowym elementu książki (jeszcze) jest informacja na temat uprzęży (smyczy). Ten fragment został znaleziony i wspomniany, bo był i nadal jest kontrowersyjny. Ty jako Mitek mówiłeś nie! Często popierasz się SITN'em... od Jarek złapał, zobaczył, przeczytał i poszła maszyna... Mitek jako SITN mówi nie smyczy, a książka pod patronatem SITN, mówi, że smycz jest ok... Przeczytałam, to co jest w niej zawarte... Pan nawet podkreśla, że to bardzo dobry etap przejściowy pomiędzy zabawą na śniegu a samodzielna jazdą... z założeniem, że Wiozący musi umieć jeździć na nartach!!!!
Na ja mam zamęt w głowie.... Chętnie popytam, tez innych instruktorów...

Dodam też, że kwestionowana przez niektórych ;) tutaj zabawa dziecka w butach narciarskich jest również wpisana jako zabawa na śniegu, zabawa z narciarstwem... To już mamy dwa elementy.... ;)

Ola

P.S. technicznie, czy nie było osobnego tematu o smyczach??

edit, bo troche liter zjadłam

Użytkownik Osetia edytował ten post 08 styczeń 2010 - 06:53

  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych