Skocz do zawartości


Zdjęcie

ORLA PERĆ


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 16 lipiec 2021 - 05:54

 


Skrajnego w strone Panszczyckiej
tam jest takie fajne miejsce gdze wycieczka pyta się:

 

- a teraz to gdzie dalej idziemy ?

- no tu na dół 

- tuuu ????? 

 

Przy podejściu niezauważone, a przy zejściu, szczególnie, gdy mokro niewdzięcznie.

ps Sieczkowa w druga strone, znaczy w kierunku Granatów, z tym krokiem nad szczelina, nad osławionym podciętym żlebem Drege’a.

Na fotce przedłużenie grani w strone Żółtej, która odchodzi od zwornika, którym jest? Tu fajny opis i fotki

http://hemli-w-gorac...zka-wyznia.html

Załączone pliki


Użytkownik star edytował ten post 16 lipiec 2021 - 06:01

  • 1

#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 lipiec 2021 - 06:57

Cześć

No to z tego wynika, że musiałem kiedyś być na tej przełączce.

Swoja drogą już mnie topografia Tatr tak nie pasjonuje, kiedyś może bym to wiedział a teraz wstyd.

Pozdro


  • 1

#23 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 16 lipiec 2021 - 09:43

Cześć

No to z tego wynika, że musiałem kiedyś być na tej przełączce.

Swoja drogą już mnie topografia Tatr tak nie pasjonuje, kiedyś może bym to wiedział a teraz wstyd.

Pozdro

Ja tez. Kiedyś dużo w Tatrach i sporo przewodników i map. Teraz Karkonosze.


  • 1

#24 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 lipiec 2021 - 09:51

 

Cześć

No to z tego wynika, że musiałem kiedyś być na tej przełączce.

Swoja drogą już mnie topografia Tatr tak nie pasjonuje, kiedyś może bym to wiedział a teraz wstyd.

Pozdro

Ja tez. Kiedyś dużo w Tatrach i sporo przewodników i map. Teraz Karkonosze.

 

Cześć

Swego czasu byłem na tyle zakręcony na punkcie Tatr i ich topografii, że przerysowałem mapę graniową, którą Paryscy zamieścili w Encyklopedii Tatrzańskiej na kalkę techniczną rapidografem robiąc z tego mapę w jednym arkuszu, później to kserowałem i rozdawałem kolegom. Cieszyło się nawet dużym powodzeniem. :)

Pozdrowienia


  • 2

#25 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 16 lipiec 2021 - 11:23


U mnie taki Rosjanin biega na boso z psem po ulicach - nadczlowiek


Cejrowski ? ..chyba nie - do nadczłowieka mu brakuje sporo ...


  • 2

#26 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 16 lipiec 2021 - 14:07

do nadczłowieka mu brakuje sporo ...

A jak Ty myślisz...?
Biega po ulicy, gdzie szkło czasem może go ukłuć.... rozmawialiśmy i
wydawał się normalny.... tak na pewno... ma stopy z kevlaru...
  • 3

#27 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 16 lipiec 2021 - 14:25

do nadczłowieka mu brakuje sporo ...

A jak Ty myślisz...?
Biega po ulicy, gdzie szkło czasem może go ukłuć.... rozmawialiśmy i
wydawał się normalny.... tak na pewno... ma stopy z kevlaru...

No tak…on tam gdzieś zdaje sie mieszka w Twojej okolicy..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#28 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 18 lipiec 2021 - 09:45

Ilustracja do wątku...

Załączone pliki


  • 1

#29 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 18 lipiec 2021 - 13:21

Z prasy:

Obecnie, dzięki sztucznym ułatwieniom oraz stosunkowej bliskości Zakopanego, Orla Perć jawi się niektórym turystom jako szlak nieomal spacerowy. To oczywiście złudne podejście. Co roku na szlaku tym dochodzi do wypadków śmiertelnych. Zawsze warto więc zastanowić się, czy pogoda oraz warunki fizyczne pozwalają na przebycie tego wyjątkowego odcinka.
120 lat temu wiele osób zastanawiało się, czy przejście trasy pomiędzy przełęczami Krzyżne a Liliowe jest w ogóle możliwe, czy nie stanowi dla „zwykłych turystów” zbyt wielkiego zagrożenia. Kiedy po raz pierwszy pojawił się pomysł, aby odcinek ten oznaczyć farbą, uznano to za niedorzeczne.

Wizjonerzy
Pierwszy oznakowany kolorem (czerwonym) szlak biegł z Jaszczurówki (dzielnica Zakopanego) przez polanę Waksmundzką i Wodogrzmoty Mickiewicza do Starej Roztoki i dalej do Morskiego Oka. Inicjatorem wytyczenia tej trasy, w roku 1887, był znawca Tatr (autor pierwszego przewodnika) i malarz, Walery Eljasz-Radzikowski. Później znakowano kolejne trasy.
Propozycja, aby wytyczyć dzisiejszą Orlą Perć pojawiła się w roku 1901, lecz została ona odrzucona przez Towarzystwo Tatrzańskie. Pomysłodawcą był poeta Franciszek Nowicki.
Jednak idea nadal się tliła. Dwa lata później poświęcił jej uwagę ksiądz Walenty Gadowski, taternik i miłośnik Zakopanego. Jego pomysł szedł zdecydowanie dalej – dosłownie – niż to, co proponował Nowicki. Cała trasa miała bowiem zaczynać się przy Wodogrzmotach Mickiewicza (dziś to wodospad widziany przy trasie nad Morskie Oko), podążać przez Wołoszyny, Krzyżne, Świnicę, Czerwone Wierchy i kończyć się w dolinie Kościeliskiej. Najtrudniejszy odcinek miał biec, rzecz jasna, od Wołoszynów do przełęczy Zawrat.

Środowisko zakopiańskie było do pomysłu nadal nastawione sceptycznie. Obawiano się, że znakowanie szlaków spowoduje lawinowy przypływ turystów, którzy zaczną się wyprawiać w góry bez przewodnika. Obok głosów niechętnych, pojawiło się jednak sporo osób popierających zamysł księdza Gadowskiego. Wkrótce przystąpił on do prac w terenie.
Ksiądz Gadowski większość kosztów budowy szlaku (prócz oznaczania farbą, trzeba było także zamocować sztuczne ułatwienia, takie jak łańcuchy) pokrył z własnej kieszeni. Pomagało mu kilku miejscowych górali, m.in. słynny Klimek Bachleda. Większość trasy przebyto wówczas po raz pierwszy w ogóle. Niektóre miejsca odznaczały się wyjątkową trudnością. Bywało, że niektórzy górale rezygnowali z prac przy tworzeniu Orlej Perci ze względu na zbyt duże trudności i ryzyko.
Wytyczanie szlaku trwało do roku 1906 Ksiądz Gadowski miał jednak dalsze, ambitne plany – zaczął obmyślać trasy dojściowe na Orlą Perć. Oznaczono je do 1911 r.
Szlak spotkał się z dużym zainteresowaniem taterników i alpinistów z całej Europy. Do Zakopanego przyjeżdżano specjalnie po to, aby zmierzyć się z najtrudniejszą z polskich tras.
Orla Perć jeszcze przez długie lata stanowiła wyzwanie. Pierwsze zimowe przejście szlaku od Roztoki do Zawratu miało miejsce dopiero w 1952 r.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Użytkownik Lexi edytował ten post 18 lipiec 2021 - 13:24

  • 3

#30 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 28 lipiec 2021 - 08:06

Przy okazji zagadka, bo sam nie wiem, jakie szczyty widać i skad robiona fotka, autorska, własna, kobieta cudza, wypożyczona

 

 

do zagadki to samo z perspektywy Kościelca

gallery_10_110_270820.jpg

 

z lewej Zadni Granat, Czarne ściany i żleb Kulczyńskiego wyprowadzający na Przełęcz nad Doliną Buczynową.

 

Twoje zdjęcie zrobione prawdopodobnie na trawersie ze Zmarzłej Przełęczy po północnej stronie Zamarłej Turni


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#31 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 28 lipiec 2021 - 08:38

 

Przy okazji zagadka, bo sam nie wiem, jakie szczyty widać i skad robiona fotka, autorska, własna, kobieta cudza, wypożyczona

 

 

do zagadki to samo z perspektywy Kościelca

gallery_10_110_270820.jpg

 

z lewej Zadni Granat, Czarne ściany i żleb Kulczyńskiego wyprowadzający na Przełęcz nad Doliną Buczynową.

 

Twoje zdjęcie zrobione prawdopodobnie na trawersie ze Zmarzłej Przełęczy po północnej stronie Zamarłej Turni

 

Super. Szacun. Jak przełączka tak dolinka;-) http://hemli-w-gorac...wa-dolinka.html ps żlebu Kulczynskiego nie lubię w zejściu


Użytkownik star edytował ten post 28 lipiec 2021 - 08:58

  • 1

#32 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 lipiec 2021 - 19:45


Super. Szacun. Jak przełączka tak dolinka;-) 
jeszcze w stanie wojennym spędzłem między Krzyżnym i Granatami  dobry tydzień na rozkminianie każdego kamola, szczerbiny i żlebu

ale towarzystwo było zacne bo dowodził Włodek Cywiński. Najlepszy był numer gdy zaczęło padać i Włodek wyciągnął z plecaka zwykły parasol.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#33 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 29 lipiec 2021 - 19:59

 


Super. Szacun. Jak przełączka tak dolinka;-) 
jeszcze w stanie wojennym spędzłem między Krzyżnym i Granatami  dobry tydzień na rozkminianie każdego kamola, szczerbiny i żlebu

ale towarzystwo było zacne bo dowodził Włodek Cywiński. Najlepszy był numer gdy zaczęło padać i Włodek wyciągnął z plecaka zwykły parasol.

 

To fajna historia bo my w deszczu zabraliśmy na Granaty kolegę, sportowca, kajakarza, ale trochę niepewnego swej roki do odegrania w górach, jak weszliśmy na jakiś zwormik to we mgle za bardzo nie wiedzieliśmy gdzie iść, na domiar złego kumpel bardziej doświadczony miał wojskowa pałatkę na która nadeptywal co dodatkowo stresowało tego mniej obytego. Jak doszliśmy gdzieś dalej to oczywiście nie chciał wracać i tak doszliśmy do Koziej...

ps dla tych co nie znają https://wiktorowki.d...yslaw-cywinski/


Użytkownik star edytował ten post 29 lipiec 2021 - 20:17

  • 2

#34 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 08 sierpień 2021 - 16:04

Szczęśliwy obrót w Honoratce

 

https://www.onet.pl/...f9s90q,07640b54

https://pl.wikipedia...noratka_(Tatry)

 

gorzej na Żabim Koniu, ale to już off.


  • 1

#35 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:42

Granią Tatr bieg z gps https://wspinanie.pl...gu-grania-tatr/ zahaczą o Orlą fajnie będzie przypomnieć sobie miejsca...


Użytkownik star edytował ten post 16 sierpień 2021 - 20:43

  • 1

#36 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 sierpień 2021 - 20:48


Granią Tatr
startujesz z jakim numerem ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 17 sierpień 2021 - 05:26

 


Granią Tatr
startujesz z jakim numerem ?

 

Przypomnieć śledząc na kompie wybrane osoby jak to z pomorska 500 bywało, emocje jak na rybach. z chęcią bym na niektóre fragmenty się wybrał nie znam okolic banikowej igły, a to ciekawy fragment. Niekoniecznie biegiem. Strona

http://graniatatr.pl/trasa.html

Edit jak widać to siwa polana nie Wierch wiec pl, moj komentarz powyżej o banikowej nieaktualny


Użytkownik star edytował ten post 17 sierpień 2021 - 06:54

  • 1

#38 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 wrzesień 2021 - 14:41

https://tatromaniak....na-orlej-perci/

 

ciekawa historyjka z Orlej,

Jak sobie przypominam że pierwszy raz przeszedłem ten szlak w wieku 12 lat

to myślę że jednak anioł stróż dobrą robotę wykonał.

Nie miałem ani kasku ani asekuracji, szedłem z chlebakiem a rodzicom, którzy pozostali w Zakopanym powiedziałem że idę na wycieczkę do Czarnego Stawu.


  • 5
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#39 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 23 wrzesień 2021 - 14:57



Jak sobie przypominam że pierwszy raz przeszedłem ten szlak w wieku 12 lat

to myślę że jednak anioł stróż dobrą robotę wykonał.

Nie miałem ani kasku ani asekuracji, szedłem z chlebakiem a rodzicom, którzy pozostali w Zakopanym powiedziałem że idę na wycieczkę do Czarnego Stawu.

Niezle, jak miałem 13l powiedzialem mamie ze jade do kumpla do Białki (wBeskidy).....pojechałem na Wegry - po 3 miesiącach "wpadłem", mama zobaczyła "książeczke walutową". ;)


  • 2

#40 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 wrzesień 2021 - 17:17


Jak sobie przypominam że pierwszy raz przeszedłem ten szlak w wieku 12 lat

 

To ja nieco później, ok. 14 roku życia, z ojcem, który był przewodnikiem górskim. Przeszedłem wszystkie polskie góry, wielokrotnie, wzdłuż i wszerz, w tym Tatry. Te ostatnie wycieczkowalismy głównie we wrześniu bo i wtedy były one bardzo oblegane. Wszystkie ważniejsze szlaki i przejścia, Orla Perć, Świnica, Rysy, Zawrat... Pamiętam, że moją ulubioną rozrywką było zbieganie z góry po kamieniach. Zbiegałem i czekałem na resztę bo tempo "starych" wydawało mi sie niezwykle opieszałe. :)


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych