Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rower 2024

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 745 postów
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 30 stycznia 2024 - 13:49

W niedzielę (jak co roku) jechał ostatni dzień Sztafety dla WOŚP Wisły 1200. Jak co roku nie mogło nas nie być, choć frekwencja w tym roku była zaskakująca. Z Goczałkowic wyjechało nas 33, do Wisły dojechało kilku więcej, bo podołączali po drodze.

Fajnie :D

Załączony plik  PSX_20240128_165021.jpg   205,95 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240128_165038.jpg   729,79 KB   5 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240128_174435.jpg   786,11 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  IMG-20240128-WA0011.jpg   164,64 KB   3 Ilość pobrań

• 5

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 877 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 kwietnia 2024 - 21:28

coś w tym sezonie słabo o rowerach

wklejam rzepak

pre_1713126467__img_20240413_170021.jpg

• 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 745 postów

Napisano 15 kwietnia 2024 - 20:27

U nas jak zawsze - rowerowo  :)

Załączony plik  20240311_193452.jpg   161,7 KB   2 Ilość pobrań

Niedługo przeprowadzamy się do większego mieszkania (nareszcie), które aktualnie przechodzi generalny remont i pierwszym pokojem, który sobie zaprojektowałam jest pokój rowerowy :D

Załączony plik  pokój_1.jpg   82,01 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  pokój_2.jpg   89,03 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  pokój_4.jpg   55,15 KB   3 Ilość pobrań

Dopiero potem zabrałam się za projekt reszty mieszkania - oczywiście w każdym jest akcent dwóch kólek. 

Załączony plik  salon_+_kuchnia_3.jpg   86,95 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  sypialnia_1.jpg   86,55 KB   3 Ilość pobrań

A my oczywiście cały czas kręcimy.

Załączony plik  PSX_20240415_212505.jpg   166,87 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240415_212545.jpg   298,22 KB   3 Ilość pobrań

• 2

#4 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2 084 postów

Napisano 15 kwietnia 2024 - 21:09

wklejam rzepak

Myslisz ze tylko Ty masz rzepak?

Tu masz moj rzepak z mojej wczorajszej +100km:

Załączony plik  PXL_20240414_102925090~3.jpg   137,52 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  PXL_20240414_102915971~2.jpg   253,84 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  PXL_20240414_101518810~2.jpg   196,5 KB   4 Ilość pobrań

I hiacyntowce (blubelki) w lesie. Masa tu tego rosnie jak widac. 

Załączony plik  PXL_20240414_095901424~2.jpg   301,31 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  PXL_20240414_095855970~2.jpg   327,99 KB   4 Ilość pobrań

Jakby nie te postoje zeby fotki zrobic to miejsce na pudle bym mial :)

• 4

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3 572 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 kwietnia 2024 - 01:59

wklejam rzepak

Myslisz ze tylko Ty masz rzepak?

Tu masz moj rzepak z mojej wczorajszej +100km:

attachicon.gifPXL_20240414_102925090~3.jpg

attachicon.gifPXL_20240414_102915971~2.jpg

attachicon.gifPXL_20240414_101518810~2.jpg

I hiacyntowce (blubelki) w lesie. Masa tu tego rosnie jak widac. 

attachicon.gifPXL_20240414_095901424~2.jpg

attachicon.gifPXL_20240414_095855970~2.jpg

Jakby nie te postoje zeby fotki zrobic to miejsce na pudle bym mial :)

Ja nie mam rzepaka(U) - po prostu jezdze...

chyba wiecej niz w zeszlym roku : po 3 wyjazdach na pograniczu bajki, po prostu bylo by mi wstyd jezdzic wiecej..... wiec rower jak najbardziej...

wlasnie  musze zbudowac trenazer do skokow, ale na razie musze jeszcze dokonczyc recertification....

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2 090 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 23 kwietnia 2024 - 09:40

Janie, może dlatego, że wielu z nas zaskoczyło gwałtowne ochłodzenie, po letniej końcówce zimy w tym roku. Sezon rozpoczął się dość dziwnie, jakiś tam przebieg wskazuje licznik, ale o tej porze , powinno być już znacznie więcej, więc cóż - wstyd się przyznać.

• 1

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 216 postów

Napisano 30 kwietnia 2024 - 21:11

A ja dzisiaj zainicjowałem poważniej rower. Nic takiego, jakieś 25 km wałami Wisły w emeryckim tempie. Ale to był pierwszy raz z nowym urządzeniem, rozrusznikiem serca (pacemarker) i nie wiedziałem co się okaże. Nie jest źle. Może jeszcze pojeżdżę na nartach. :) Kilka wiosennych zdjęć. Niestety żółtego rzepaku jszcze nie ma. Aha, cały czas nuciłem moje nowe odkrycie: Arthur's Theme B. Bacharacha w wykonaniu boskiej Dionne Warwick:

https://youtu.be/PMt...4no84Uy2oID5TuZ

Załączony plik  20240430_124022.jpg   149,29 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  20240430_124204.jpg   155,64 KB   2 Ilość pobrań Załączony plik  20240430_124420.jpg   145,61 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  20240430_125703.jpg   157,85 KB   3 Ilość pobrań

• 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 877 postów

Napisano 30 kwietnia 2024 - 21:33

obrazki jak u mnie koło bloku nad Renem, ćwicz serduszko do następnego sezonu,

ja niestety jeszcze 5,5 tygodnia na rower wsiadać nie mogę.

Muzyka nastrojowa ale daje kadencje 35

Jak jeździłem na rowerze to puszczałem sobie na słuchawki

https://www.youtube....h?v=33UrKEYJ1ck

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 216 postów

Napisano 01 maja 2024 - 10:08

Szybko zleci. Za rok nie będziesz już pamietał, że coś tam grzebano w Twojej stopie.

Lubię tą trasę, którą jechałem wczoraj. Jedzie się do Nowej Huty (taka dzielnica Krakowa :)) wałami Wisły i wraca, też wałami z niedawno udostępniona ścieżką, do... Krakowa. :) Pamietam tę trasę sprzed kilku lat. Nikt tam nie chodził czy jeździł na rowerze, bo asfaltu nie było. Oczywiście nie jeździł z jednym wyjątkiem - mnie samego. :) Niestety, coraz mniej ustronnych i dzikich miejsc w okolicach Krakowa. Wszędzie nowe asfalty i nowe domy. Jak dla mnie asfalt mógłby nie istnieć. Ale cóż, cywilizacja panie...

Na rowerze, i rzadko pieszo, nie słucham muzyki na słuchawkach. Ale ją sobie nucę w głowie. Ta Twoja, J.M. Jarre, całkiem, całkiem. 

• 2

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3 572 postów

Napisano 01 maja 2024 - 14:21

Szybko zleci. Za rok nie będziesz już pamietał, że coś tam grzebano w Twojej stopie.

Lubię tą trasę, którą jechałem wczoraj. Jedzie się do Nowej Huty (taka dzielnica Krakowa :)) wałami Wisły i wraca, też wałami z niedawno udostępniona ścieżką, do... Krakowa. :) Pamietam tę trasę sprzed kilku lat. Nikt tam nie chodził czy jeździł na rowerze, bo asfaltu nie było. Oczywiście nie jeździł z jednym wyjątkiem - mnie samego. :) Niestety, coraz mniej ustronnych i dzikich miejsc w okolicach Krakowa. Wszędzie nowe asfalty i nowe domy. Jak dla mnie asfalt mógłby nie istnieć. Ale cóż, cywilizacja panie...

Na rowerze, i rzadko pieszo, nie słucham muzyki na słuchawkach. Ale ją sobie nucę w głowie. Ta Twoja, J.M. Jarre, całkiem, całkiem. 

Sielskie widoki .... no widzisz: dla mnie sztruks to wlasnie taki asfat sniegowy.....

• 1

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 877 postów

Napisano 01 maja 2024 - 14:34

asfat sniegowy.....

też nie nawidzę asfaltu, nawet jak jeździłem do pracy to nadrabiałem km aby uniknąć asfaltu.

Dostałem od zięcia świetny rower szosowy ale po kilku wycieczkach pojechał z powrotem do Hamburga

• 0
Dołączona grafika

#12 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 304 postów
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 01 maja 2024 - 15:17

Ja dzisiaj też zacząłem sezon rowerowy. Dwie h jazdy po lesie na początek i ledwo wróciłem do chaty. Holowałem się na kole syna. Czy macie jakieś fajne mapy ze ścieżkami leśnymi do polecenia?
  • 2

#13 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 01 maja 2024 - 16:10

Ja zrobiłem w sobotę 45km po drogach rowerowych we Wrocławiu, w tym po nowym moście przez Biskupin. Trochę szutru nad rzeką też było. Forma z zimy się trzyma. Wizyta u przyjaciela, kanapka w foodtrucku. Super. Piękne mamy czasy.

Dzisiaj rocznica obecności UE. Oby wojny i plagi nas omijały.

Załączony plik  IMG_0994.jpeg   150,63 KB   3 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_0995.jpeg   71,91 KB   3 Ilość pobrań

• 3

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 216 postów

Napisano 01 maja 2024 - 20:35

Sielskie widoki .... no widzisz: dla mnie sztruks to wlasnie taki asfalt sniegowy.....

A wiesz Ty, że moje najbardziej intesywne narciarstwo, czyli lata 60. i początek 70. miało miejsce na stokach bezsztruksowych. O ratraku nikt wtedy nie słyszał. Stoki ujeżdżali sami narciarze. Niekiedy było bardzo ciekawie, gdy w nocy spadło 50 cm i więcej śniegu. A narty były proste, długie i dość wąskie. Można by rzec, że to był czysty freeride dla każdego. :) Innego narciarstwa wtedy nie było. 

• 3

#15 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 745 postów

Napisano 01 maja 2024 - 23:46

Ostatnie trzy dni zwiedzaliśmy Roztocze. Oczywiście po naszemu, maksymalnie unikając dróg i asfaltu. Zakochałam się w tym rejonie, ale nie jest to łatwe miejsce do jazdy. Teren jest mocno piaszczysty, były momenty, że w dół trzeba było sprowadzać. Podjazdy również się zbierały, po 600 metrów na 80 km na teoretycznie płaskim terenie. I polecam singieltrack Józefów - 8 km fajnej podjazdowo-zjazdowej ścieżki.

Załączony plik  PSX_20240430_184204.jpg   1,18 MB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240429_200248.jpg   462,83 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240429_200203.jpg   772,06 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240502_003713.jpg   150,66 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240502_003532.jpg   300,36 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240502_003732.jpg   791,37 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240502_003553.jpg   173,19 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240502_004413.jpg   190,9 KB   2 Ilość pobrań

• 5

#16 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 856 postów
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 02 maja 2024 - 06:44

Niestety, coraz mniej ustronnych i dzikich miejsc w okolicach Krakowa. Wszędzie nowe asfalty i nowe domy

Rower (przynajmniej w takim wydaniu) nie dla mnie - w niedzielę jechałem z Oświecimia w stronee Krakowa po WTR ... matko, dzikie tłumy ..jak w pogodną majówke na Babią Górę... po półtorej godziny  zwątpiłem i zjechałem na zadupia sobie znane - kolaż ze mnie marny, w peletonie zle sie czuje.

• 2

#17 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3 572 postów

Napisano 02 maja 2024 - 12:51

Ja zrobiłem w sobotę 45km po drogach rowerowych we Wrocławiu, w tym po nowym moście przez Biskupin. Trochę szutru nad rzeką też było. Forma z zimy się trzyma. Wizyta u przyjaciela, kanapka w foodtrucku. Super. Piękne mamy czasy.

Dzisiaj rocznica obecności UE. Oby wojny i plagi nas omijały.

attachicon.gif IMG_0994.jpeg

attachicon.gif IMG_0995.jpeg

Amen................

Sielskie widoki .... no widzisz: dla mnie sztruks to wlasnie taki asfalt sniegowy.....

A wiesz Ty, że moje najbardziej intesywne narciarstwo, czyli lata 60. i początek 70. miało miejsce na stokach bezsztruksowych. O ratraku nikt wtedy nie słyszał. Stoki ujeżdżali sami narciarze. Niekiedy było bardzo ciekawie, gdy w nocy spadło 50 cm i więcej śniegu. A narty były proste, długie i dość wąskie. Można by rzec, że to był czysty freeride dla każdego. :) Innego narciarstwa wtedy nie było. 

Na szczescie, jak poszukasz,tutaj tego masz mnostwo

• 1

#18 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1 868 postów

Napisano 17 czerwca 2024 - 14:15

W końcu, po latach czekania udało nam się wsiąść na rowery ze wspomaganiem zwane również pedelcami. Dwie godziny wystarczyły, żeby poznać dokładnie o co w tym wszystkim chodzi.

I tak zarezerwowano dla nas dwa Fokusy Justyna dostała karbonowego vam2 sl, dla mnie przygotowano (jako, że nagadano żem inwalida, sirota, itd) jakiś koszmarny enduro o wadze chyba 30 kilo z mocnym doładowaniem. Oczywiście czym prędzej zrezygnowałem z niego przesiadając się na bardziej cywilizowany jam2

Trasę wybraliśmy górską z dojazdem asfaltem.

Nie wdając się w szczegóły trasy:

asfalt wiodący cały czas niezbyt stromo pod górę przejechałem na najlżejszym wspomaganiu, raz je wyłączając. Rower zaczął jechać jak na hamulcu, waga coś koło 25 kilo zrobiła swoje.

W górach było już lepiej, wybraliśmy niezbyt szczęśliwy podjazd kilka, kilkanaście metrów prostki, potem bardzo ciasne 180 stopni nawrotu i tak bez końca. Bardzo męczące szczególnie te nawroty.

Na górę wyjechaliśmy tak: Maciek na swojej korbce bez jakiegokolwiek wrażenia, że jedziemy koło niego na elektrykach. Byłem pewny, że w każdej chwili mógł depnąć i pojechać w siną dal, ale to jednak inna liga.

Justynie się podobało, jednak stwierdziła, że  to nie dla niej, bo jedzie się zmęczyć, a tu ni huhu.

Ja miałem bardzo mieszane uczucia...  dopóki nie przesiadłem się na justynowy vam... zarąbisty rower (ok.17 kg) z prawdziwego zdarzenia, a nie mało zwrotny, ciężki z grubą rółą na wielką baterię jam.

Prawdę powiedział Garmin: Maciek na zwykłej korbce, efekt treningu 3 beztlenowy 0, Justyna odpowiednio 0,7 i 0, ja 5 i 4,5 mimo, że wyjechałem w dobrej formie i nie padłem.

Teraz wiem na 100% że elektryk to ultra-super urządzenie pod warunkiem, gdy się z niego korzysta w odpowiednich momentach tylko w górach i ma się wolne 40000, 50000 zł.

• 4

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 877 postów

Napisano 17 czerwca 2024 - 20:38

50000 zł.

za pedelca ?

to musiał być nieźle wypasiony.

Tu u mnie na osiedlu jest duży sklep rowerowy i najdroższe pedelce chodzą po 5500 EURO

• 2
Dołączona grafika

#20 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1 868 postów

Napisano 18 czerwca 2024 - 06:05

No niestety, ten pedelec o właściwościach kloca (jam) to 6500 euro, a vam jedyne 11000 euronów, u nas w "zaprzyjaźnionym" sklepie 53000 złotówek (dla nas prawdopodobnie był by rabacik).

Oczywiście w najbardziej dopchanej wersji. Więc dzięki powyższemu na razie niestety zostaję przy moim Cube i usiłuję bujać się po niewielkich górkach.

Użytkownik deczko inny edytował ten post 18 czerwca 2024 - 06:14

• 4