Skocz do zawartości

Zdjęcie

Japonia

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3 569 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 marca 2024 - 03:11

Chyba marne szanse, ale spytam: czy ktos z szanownych narciarzy mial okazje jezdzic w Japonii?

Moja mlodsza rzucila w powietrze taka propozycje na nastepna zime......

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 10 marca 2024 - 14:44

Niestety sam nie mam żadnych doświadczeń. Morgan Petiniot, ten mój "znajomy" Francuz, jeździ tam często. Oto jedna z relacji sprzed 6 lat. Niestety po francusku.

https://youtu.be/ZPq...oM1lylhLdWWPKVZ

• 2

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 872 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 marca 2024 - 21:18

Niestety sam nie mam żadnych doświadczeń. Morgan Petiniot, ten mój "znajomy" Francuz, jeździ tam często. Oto jedna z relacji sprzed 6 lat. Niestety po francusku.

https://youtu.be/ZPq...oM1lylhLdWWPKVZ

oglądnąłem 2 razy i jakoś wcale tam gór nie widziałem

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 11 marca 2024 - 10:37

Są choć nie takie jak w Alpach. To Niseko znane z wielkich ilości śniegu i świetnych warunków do uprawiania jazdy w puchu, w lesie, itp. Słowem, coś co Kuba lubi. :)

• 0

#5 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2 079 postów

Napisano 11 marca 2024 - 11:20

To Niseko znane z wielkich ilości śniegu i świetnych warunków do uprawiania jazdy w puchu, w lesie,

Ikon pass to obejmuje jak co.

• 0

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 11 marca 2024 - 14:23

Obejrzałem cały film. To był staż organizowany przez instruktorkę kanadyjską (niewysoka Mulatka), do którego dołączył Morgan z kilkoma osobami: 2 Francuzami i bodajże 2 Katalończykami. Poza tym bylo tam kilku Kanadyjczyków z Quebecku i jeden Amerykanin. W sumie 3-4 instruktorów. Wszyscy byli dobrze jeżdżący. Byli 5 dni w Niseko, jeden dzień w Rusutsu i jeszcze w dwóch innych stacjach nieodległych od Niseko. Śniegu pełno, wciąż dosypywał. Temeperatury też niezłe, -17 stopni. Pod koniec Morgan się rozchorował. Zaden katar, prawdziwa grypa. Jakoś dzielnie dotrwał do końca. Najwięcej było jeżdżenia po lesie, niekiedy był prawdziwy hardcore jak od ok. 39 minuty. Masa śniegu, las, nachylenie 40%. W sam raz dla Kuby. :)

• 2

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 872 postów

Napisano 11 marca 2024 - 16:56

Najwięcej było jeżdżenia po lesie,
akurat lasu nie lubię bo raz narta wjechała pod korzeń i prawie mi nogę urwało

Bardziej lubię skały, wąwozy i otoczenie wysokich szczytów

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 11 marca 2024 - 19:37

Ja też nie lubię jazdy pomiędzy drzewami. Ale za młodych lat próbowałem... lubić. :) Na tamtych, "prostych" długich nartach. Skutki były różne. Raz tak przygrzmociłem w drzewo biodrem, że czułem go przez dwa lata. Na szczęście rozeszło się. W puchu tez próbowałem za młodu jeździć. Nieźle szło. Bardzo lubiłem jazdę w muldach i też nieźle mi to szło. Ale to bylo, bo obecnie kręgosłup nie pozwala na takie muldowe "szaleństwo". Lubię wąskie korytarze i tu radzę sobie do dzisiaj dobrze. W sumie najmniej lubię jazdę po równych, szerokich niebiesko-czerwonych stokach bo trochę to nudne.

• 1

#9 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 569 postów

Napisano 12 marca 2024 - 04:01

Obejrzałem cały film. To był staż organizowany przez instruktorkę kanadyjską (niewysoka Mulatka), do którego dołączył Morgan z kilkoma osobami: 2 Francuzami i bodajże 2 Katalończykami. Poza tym bylo tam kilku Kanadyjczyków z Quebecku i jeden Amerykanin. W sumie 3-4 instruktorów. Wszyscy byli dobrze jeżdżący. Byli 5 dni w Niseko, jeden dzień w Rusutsu i jeszcze w dwóch innych stacjach nieodległych od Niseko. Śniegu pełno, wciąż dosypywał. Temeperatury też niezłe, -17 stopni. Pod koniec Morgan się rozchorował. Zaden katar, prawdziwa grypa. Jakoś dzielnie dotrwał do końca. Najwięcej było jeżdżenia po lesie, niekiedy był prawdziwy hardcore jak od ok. 39 minuty. Masa śniegu, las, nachylenie 40%. W sam raz dla Kuby. :)

Wlasnie dlatego nasze oczy zostaly "nawrocone" lub "zwrocone " na Japonie. Chociaz, jak porownasz opad sniegu, w tych miejscach jest niewiele wiekszy od dobrych miejsc w Utah. Ale to romantyka miejsc nieznanych....

Ikon pass mam i bede mial. W takiej temperaturze snieg moze byc boski (chociac w Nevada/Sierra potrafi byc tzw cement)

Warunki opisane przez Ciebie, to wlasnie to , czego szukamy w kazdej chwili...

BTW: sprawdz skrzynke prosze

Najwięcej było jeżdżenia po lesie,
akurat lasu nie lubię bo raz narta wjechała pod korzeń i prawie mi nogę urwało

Bardziej lubię skały, wąwozy i otoczenie wysokich szczytów

Jezeli Ci narta wjechala pod korzen, to znaczy, ze sniegu bylo tyle ile naplakal...

Nie mowie, ze jestesmy piekielnie dobrzy, np  wielokrotnie w drzewach musze sie ratowac. Stale, jest to najmilsze otoczenie i najlepsze narty na ziemi

Strome drzewa to:

stromo

snieg utrzymuje sypka konsystencje przez dluzszy okres czasu (nie jest narazony na np slonce)

drzewa zmuszaja do dyscypliny i kontroli skretu , szybkosci: nie ma oszustw

strome drzewa przy sweizym sniegu to gora satysfakcji ( chociaz dwa razy zawislem na galeziach) -nie koloryzuje

a propos - zapomnialem zamiescic zdjecie mojego kasku......

A tak w ogole : odstawiam narty - nawet jezeli mialbym okazje poleciec znowu w tym roku, obawiam sie, ze nie mialbym takich warunkow , jak poprzednio

Użytkownik jan koval edytował ten post 12 marca 2024 - 04:02

• 1

#10 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4 209 postów

Napisano 12 marca 2024 - 10:46

BTW: sprawdz skrzynke prosze

Miałem od Ciebie mail 9.03.2024 i zaraz odpisałem.

Andrzej

• 2

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9 872 postów

Napisano 12 marca 2024 - 10:48

Strome drzewa to:

stromo

snieg utrzymuje sypka konsystencje przez dluzszy okres czasu (nie jest narazony na np slonce)

strome drzewa przy sweizym sniegu to gora satysfakcji ( chociaz dwa razy zawislem na galeziach) -nie koloryzuje

no i chyba mniejsze prawdopodobieństwo uruchomienia lawiny ?

• 0
Dołączona grafika

#12 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 569 postów

Napisano 13 marca 2024 - 03:23

Strome drzewa to:

stromo

no i chyba mniejsze prawdopodobieństwo uruchomienia lawiny ?

Tak 

i iweksze prawdopodobienstwo zatrzymania sie  w razie upadku....

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych