Skocz do zawartości

Zdjęcie

Alta, Solitude, Snowbird and Snowbasin 2024

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 luty 2024 - 00:26

Tydzien temu wrocilismy z Utah.....

Zapowiadalo sie tak ladnie;

gallery_2121_531_247114.jpg

OIerwszy dzien w gote Big Cottonwood Canyon do Solitude: w czasie ostatniej doby spadlo ok 30 cm sweizego zlota. pelne slonce, wiec w miare jazdy (samochodem) dusza rosnie

Droga widac ze byla odsypywana, troche lawin w nocy zestrzelili, ale gotowi na nas....

gallery_2121_531_45112.jpg

Na parkingu pogoda taka sobie .... ale "z wozu" i do boju...

gallery_2121_531_32119.jpg

No i tutaj niespodzianka - znowu pelne slonce!!

Swietne widoki

Jazda na swiezo spadlym sniegu - swietna  (tutaj sam dol Black Forest)

gallery_2121_531_647480.jpg

.

Przy wylocie z drzew, ja tez jestem mega zadowolony...........

gallery_2121_531_115041.jpg

Ale pod koniec dnia zlowieszcze chmury, jeszcze slonce walczy  ze spadajacym na nowo sniegiem, ale widac, ze chyba  przegra

gallery_2121_531_311926.jpg

Snieg gestnieje, slonce juz chyba dalo za wygrana....

gallery_2121_531_488601.jpg

No i snieg juz nie przestaje sypac az do naszego ostatniego dnia

Po przerwie na lunch nastepnego dnia....narty prawie zasypane. Co za parszywa pogoda.....

gallery_2121_531_210137.jpg

Moja malzonka , jako ,ze duzo lzejsza ode mnie, tez zapada sie po kolana, mimo, ze Jej narta to 108 pod butem...

Narzeka - "czy tutaj jakichs tras przez drzewa nie moga zrobic do cholery?" 

Zgadzam sie: nie mozna wpuscic jakichs ratrakow miedzy drzewa, zeby bylo kulturalnie??? I to ma byc Ameryka?????

Ale dzielnie  sie przebija i przez swiezy snieg i przez drzewa - ciekawe - Jej mina mowi, ze chyba to lubi??? Nie-do-wiary

gallery_2121_531_729438.png

W srode jest apogeum : w nocy dostalismy nastepne  20cm, a przez dzien nastepne 30 cm!!!!!

Wlasnie malzonka filmuje moj przejazd (to kadr z tego filmu) , lece sobie w puchu, nietknietym, a tu chyba jakis PIS-owiec podlozyl duza skale na mojej drodze... Zwykle dobrze czytam teren, ale tam naprawde nie bylo "znakow ostrzegawczych) . W to zdjecie trzeba sie wpatrzyc: troszeczke powyzej centrum kadru widac taka  bezksztaltna mase - to moment, w ktorym narta wypiela, zostala na skale, a ja walnalem 360 w przod i ladujac, wzbilem ladna chmure  puchowa..

no i wszystko przez ten snieg!!!

gallery_2121_531_15858.jpg

PO wpadniecie w puch poszukuje jednego kija , druga narta nie musiala sie wypiac, wiec zlokalizowalem ja bez problemow

jedna z moich nart (Katana) doslownie wbita w skale ,ma wyrwany slizg na ok 15 cm do blachy

gallery_2121_531_39961.jpg

Szybko do serwisu, ktory jest pod wyciagiem .......

Diagnoza jest bolesna : trzeba to wyciac,  (ok 15x2cm) , wkleic wkladke, narte  przeszlifowac, nalozyc struktore i bedzie jak nowa. Zla wiadomosc - nie mozna tego zrobic  na poczekaniu ( o tym wiedzialem) no i bede lzejszy o ok 85 $$

Nastepna dobra wiadomosc: "hi dude - wow! How did you do it? that's the biggest core shot of the season!!!!" (core shot to wlasnie taka wyrypa do blachy). Wiec chociaz zasluzylem  na cos!!!

I to cholerstwo nadal sypie i sypie. Wiec skok do samochodu i wyciagam moje Mantry. I do konca dnia, a takze pobytu, meczymy sie w narastajacych zwalach nowego sniegu!!!!!!!!!

gallery_2121_531_171054.jpg

I kto to wymyslil, zeby tyle sypalo?????

Za duzo sniegu, kolejek nie ma, malo ludzi na stokach gdzie jezdzimy - do cholery z takim wyjazdem

gallery_2121_531_171306.png

gallery_2121_531_1556188.png

gallery_2121_531_1011070.png

gallery_2121_531_2742198.png

Moja Malzonka w podobnym nastroju...

PO zobaczeniu Jej  w blebokim sniegu, w takiej postawie, ze sniegiem odsypywanym w kazdym skrecie....od razu gotow jestem ozenic sie z Na ponownie!!!!

gallery_2121_531_2160902.png

Niestety, nie moge tego uczynic, skoro mnie opuszcza w czwartek i leci do domu, a ja musze jeszcze zostac do piatku

W piatek moj samolot odlatuje o 2:15, wiec decyduje sie pojechac jeszcze skoro swit do Snowbasin (ostatnio tam bylem,zanim przebudowali osrodek na olimpiade)... Stoje w kolejce do gondoli, uzywam mojego akcentu, zeby zmiekczyc lokalsow i pytam, jaki najlepszy wariant skoro swit. Wiec oni mowia, zeby ta gondola do gory (surprise) a pozniejw lewa i nadol do nastepnej gondoli o nazwie Strawbery. rada sluszna, tylko znowu ten swiezy snieg !!!!!!

Ta druga gondola ma legende: zasponsorowana przez kraje, ktore braly udzial w olimpiadzie i kazda gondola ma swoj kraj-patron. Jak widac, zalapalem sie na France...

Swietne w sumie miejsce na pare zjazdwo przed wylotem - po skonczeniu jazdy w 50 min jestem na lotnisku

med_gallery_2121_531_313079.jpg

Ten wszedobylski nsieg si eskonczyl nagle i mozemy nawet wystartowac bez deicing

med_gallery_2121_531_217697.jpg

W sobote po przyjezdzie ok 14 stopni wiec jazda na Mtbk

Wczoraj natomiast wieczorem juz tak na "podworzu" przybywa w zachodniej Pennsylvanii

gallery_2121_531_779264.jpg

Podsumowanie :

6 z 7 dni : niekonczacy sie snieg....fatalna widocznosc czasami, wialo tez - fatalnie ( :) )

W czasie naszego pobytu calkowity opad sniegu......185 cm!!!!

czyli srednio 25- 30 cm na dobe!!!!!!!!!!!

I jak tu zyc??????????

cdn

Użytkownik jan koval edytował ten post 18 luty 2024 - 01:52

• 4
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 18 luty 2024 - 08:17

Ale mnie wkurzyłeś Zwłaszcza w tym sezonie takie obrazki są irytujące.

Flaga nieco wyblakła.

Wyszły kolory niebinarnych :) Wystarczy dokleić czarny pasek.

Ach Ci Francuzi !!!

W Włoszech jak tyle spadnie to zamykają trasy żeby się ludzie nie męczyli. Raz tak miałem, ale mnie wkurzyli

Pozdrawiam..

Użytkownik Maciej S edytował ten post 18 luty 2024 - 08:59

• 1

"ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"

#3 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 18 luty 2024 - 14:59

Ale mnie wkurzyłeś Zwłaszcza w tym sezonie takie obrazki są irytujące.

Flaga nieco wyblakła.

Wyszły kolory niebinarnych :) Wystarczy dokleić czarny pasek.

Ach Ci Francuzi !!!

W Włoszech jak tyle spadnie to zamykają trasy żeby się ludzie nie męczyli. Raz tak miałem, ale mnie wkurzyli

Pozdrawiam..

No wlasnie - a tutaj trzeba byloo jezdzic , bo wszystko otwarte !!!!!! po prostu zmuszaja do jazdy!!!!!!Prawdopodobnnie to przez Trump'a...

Chociaz raz, w srode, przyzylismy chwile zwatpienie: droga powrotna byla zasypana przez lawiny i zagladalo widmo niemozliwosci powrotu do domu, ale otwarli po 3-ciej

• 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 18 luty 2024 - 17:15

No wlasnie - a tutaj trzeba byloo jezdzic , bo wszystko otwarte !!!!!! po prostu zmuszaja do jazdy!!!!!!

dzięki Kuba za relację - dzięki Tobie wiem że warto utrzymywać przy życiu to wymierające forum.

Jak to wygląda logistycznie na miejscu ?

Lądujemy (jakie lotnisko ?) pożyczamy auto i jedziemy do hotelu (jak daleko od lotniska ?)

Aby zapiąć narty trzeba podjechać (autem ? busem ? jak długo ?) czy wyciągi i trasy osiąga się z buta ?

ta miarka jest w metrach czy stopach ?

pre_1708273791__wwwskiutah.jpg

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 18 luty 2024 - 18:16

No wlasnie - a tutaj trzeba byloo jezdzic , bo wszystko otwarte !!!!!! po prostu zmuszaja do jazdy!!!!!!

dzięki Kuba za relację - dzięki Tobie wiem że warto utrzymywać przy życiu to wymierające forum.

Jak to wygląda logistycznie na miejscu ?

Lądujemy (jakie lotnisko ?) pożyczamy auto i jedziemy do hotelu (jak daleko od lotniska ?)

Aby zapiąć narty trzeba podjechać (autem ? busem ? jak długo ?) czy wyciągi i trasy osiąga się z buta ?

ta miarka jest w metrach czy stopach ?

pre_1708273791__wwwskiutah.jpg

To jest w calach

Leci sie do SLC, samochod zawsze wypozyczamy.

Mieszkamy zwykle w poludniowo/wschodniej czesci SLC - np Sandy hotel albo przez Airbnb

Tak jest taniej oraz mozna dojechac  do 9 osrodkow w ciagu  mniej niz godziny

Trzy glowne "skupiska" resortow: w Little Cottonwood Cjanyon jest Snowbird oraz Alta (polaczone, ale czasem polaczenie jest zamkniete przy duzych opadach sniegu). W Big Cottonwood Canyon jest Solitude and Brighton - tez polaczone

Bardziej na wschod jest The Canyons, Deer Valley i Park City

Juz zdecydowanie na polnoc, za Ogden jest Snowbasin a 20 mil na polnoc dalej jest Powder Mtn

Dojezdza sie samochodem, chociaz u podnoza obu kanionow mozna zostawic samochod i pojechac dalej darmowym autobusem

Autobus wycrzuca przy glownym wejsciu do ski lodge. Stad juz rzut beretem do najblizszego wyciagu lub kolejki

Takze gdy masz samochod, mozesz wyrzucic towarzystwo tam tez i poszukac miejsca do parkowania, ktore czasami jest platne - nie jest platne, gdy masz co najmniej 3 osoby w aucie. Gdy sypie, przebieramy  sie w lodge, gdy nie - zwykle przy aucie

W miejscach jak Snowbasin, gdzie parking jest bardziej rozwleczony, jezdzi  truck z przyczepa i siedzeniami (otwarty) i podwozi blisko dolnej stacji..

Bilety sa tam  cholernie drogie, wiec najlepiej kupic Ikon pass (ludzie z Europy moga to kupic tez), bo inaczej to katastrofa fiannsowa : po 4 dniach zakup siie zwraca i reszta sezonu za darmo. W USA/Canada sa  jeszcze inne passy jak np Epic , ale Epic jest bardziej nakierowany na Colorado.

Spotkalem malzenstwo z Niemiec : zaczeli od Whistler pozniej inne miejsca Canada - zamierzali w sumie spedzic jakies 2 i pol mies: wszystkie miejsca na Ikon

Użytkownik jan koval edytował ten post 18 luty 2024 - 18:19

• 1

#6 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 21 luty 2024 - 19:21

W ogóle ceny skipassów w USA przyprawiają o ból głowy, czasem 1 dzień tyle co tydzień w Europie. Kogo na to stać? Dzięki za info i Icon i Epic pass, wtedy zaczyna to mieć ręce i nogi. W Europie też można na tym jeździć.
  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 luty 2024 - 12:23

To jest w calach

czyli wcale nie tak dużo - Kuba nie obraź się ale w tych Twoich relacjach brakuje mi gór, skał, żlebów, szerokich panoram.

Tylko mgła, las i śniegu po pas. Wiem że to lubisz ale są tam też okresy słonecznej pogody ?

• 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 23 luty 2024 - 19:30

To jest w calach

czyli wcale nie tak dużo - Kuba nie obraź się ale w tych Twoich relacjach brakuje mi gór, skał, żlebów, szerokich panoram.

Tylko mgła, las i śniegu po pas. Wiem że to lubisz ale są tam też okresy słonecznej pogody ?

NIe obawaiaj sie - slonce jest takie, jak na paru fotografiach....

Gorami sie zachwycam, jak jade na wyciagu - na dol ciagnie mnie zawsze do lasu (bo tam swiezszy snieg, nawet gdy opadow nie bylo, a poza tym ciekawo/gleboko i stromo..

To tez roznica w porownaniu do Europy : granica drzew to zwykle ok 3 tys mnpm......

To jeden z powodow dla ktorych drzewa tutaj  sa tak ineresujace

NIe obraz sie tez, ale klepanie klepiska dawno mi sie przejadlo, chyba ,ze b stromo lub bramki. Wole nature : to tak jak rower na szosie w porownaniu z mtbk  w  prawdziwym terenie - po prostu wiecej zaskoczen, umiejetnosci potrzeba wiekszych, wiec i ludzi mniej a i adrenaliny i banana - wiecej......

Bezcenny widok czasami , gdy przyjezdzaja pierwszy raz ludzie z Europy, wysiadaja ze swoimi 165-tkami slalomowymi i robia Taaakie oczy: pol biedy w USA - zwykle znajda tam jakies ubite trakty, ale juz w Alberta lub BC - nie tak bardzo, zwlaszcza wgornych partiach gor..

No , ale kazdemu co mile - dobrze, ze jest z czego wybierac 

BTW Park City , Deer Valley i The Canyons otrzymuja m/w 60/70% ilosci sniegu  w porownaniu z Alta, Snowbird i Solitude

• 0

#9 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 25 luty 2024 - 16:20

jak rower na szosie w porownaniu z mtbk  w  prawdziwym terenie - po prostu wiecej zaskoczen, umiejetnosci potrzeba wiekszych, wiec i ludzi mniej a i adrenaliny i banana - wiecej....

Rzeczywiście, pięknie ująłeś wszelkie przewagi roweru szosowego. No, ale nie każdy ma umiejętności i nerwy, aby pomykać na szosie, więc dobrze, że jest też mtb dla tych słabszych.
  • 2

#10 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów

Napisano 25 luty 2024 - 18:53

jak rower na szosie w porownaniu z mtbk  w  prawdziwym terenie - po prostu wiecej zaskoczen, umiejetnosci potrzeba wiekszych, wiec i ludzi mniej a i adrenaliny i banana - wiecej....

Rzeczywiście, pięknie ująłeś wszelkie przewagi roweru szosowego. No, ale nie każdy ma umiejętności i nerwy, aby pomykać na szosie, więc dobrze, że jest też mtb dla tych słabszych.

moze sie zle wyrazilem.... albo Ty jestes [przekorny

Na szosie sie po prostu depcze.... jak plywanie w basenie - monotonne.

nie dla mnie

poza tym, jest to niebezpieczne ze wzgledu na obecnosc innych na szosie - kierowcow: to sa ci, ktorzy zwykle probuja sie do ciebie dobrac....

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych