Skocz do zawartości

Zdjęcie

Angulacja

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9749 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 23 styczeń 2024 - 10:30

Ludzie kochani napiszcie mi w prostych słowach co to jest (naprawdę nie mam pojęcia o co to chodzi) 

i kiedy to się robi jadąc na nartach

• 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4181 postów

Napisano 23 styczeń 2024 - 11:27

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem skany z książki Stanisławskiego Narty 2. :) Tak naprawdę ściągnął z LeMastera, ale przetworzył i gwarantuje dobre tłumaczenie w przeciwieństwie do tłumaczenia książek LeMastera.

Generalnie chodzi o ruchy, które tworzą katy w pewnych stawach narciarza. Przede wszystkim kolan i bioder. Ma to za zadanie zbliżyć kolana czy biodra do środka skrętu bez przesuwania bocznego jego środka ciężkości. Po co sie to robi? Aby dostosować kąt zakrawędziowania (głównie powiększyc go). Zreszta wszystko masz na poniżych zdjęciach. A sam termin pochodzi z francuskiego "angle" - kąt. Stąd "angulation" czyli... ukątowienie jak proponuje Stanisławski. :)

Załączony plik  20240123_111043.jpg   206,43 KB   3 Ilość pobrań  Załączony plik  20240123_111052.jpg   188,85 KB   4 Ilość pobrań

• 3

#3 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 23 styczeń 2024 - 23:05

Ludzie kochani napiszcie mi w prostych słowach co to jest (naprawdę nie mam pojęcia o co to chodzi) 

Kierowanie kolan w dół  I ( co ważniejsze)  do środka skrętu. 

Użytkownik Maciej S edytował ten post 23 styczeń 2024 - 23:16

• 2

"ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"

#4 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 17:22

napiszcie mi w prostych słowach

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem skany

Niestety, jestem starym niewykształconym z prowincji i nic z tego nie rozumiem. Smutno mi...

• 3

#5 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 19:27

napiszcie mi w prostych słowach

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem skany

Niestety, jestem starym niewykształconym z prowincji i nic z tego nie rozumiem. Smutno mi...

Nie martw się, ja też tego nie rozumiem.

• 3

"ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4181 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 22:12

Ty nie musisz rozumieć. :) Podobnie jak większość z nas nie rozumie antycypacji w chodzeniu. Nawet nie wie o istnieniu takiego pojęcia. ;)

• 2

#7 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 22:48

Ale za to po raz pierwszy od 1791 dni, lub jak kto woli 58 miesięcy i 23 dni przypiąłem narty. Dzięki dobrym ludziom (Justyna i Maciek) były to narty, a przede wszystkim buty skiturowe, ponieważ swoich atomików nie miałbym szans ubrać.

No i super. Wyszliśmy 600 metrów plus 200 do góry na Dębowiec. Tam złapała nas gruba ulewa, więc zjechaliśmy na dół i gwizdkiem do domu suszyć się.

Krótko o sprzęcie: narty vólki ważące mniej niż moja jedna, wiązania w których wszystko dzieje się na opak :) i gwiazda wieczoru, czyli buty w tym przypadku Scarpa, też ultra lekkie, ale z vibramem od spodu, super ubierające się i ściągające, świetnie nadające się do chodzenia, a po zablokowaniu sztywne jak normalne dobre buty zjazdowe. Bomba!

Experyment wykazał, że jestem zdolny do zjazdów narciarskich pod okiem opiekuna. Nawet zdjęcia mam i jakiś filmik :zeby:

Może przez ten deszcz, ale o angulacji nie myśleliśmy.

Dziwne, w edycji linki są, a tu ich nie ma...

https://www.youtube....h?v=kdRGMgnNJx8

https://www.youtube....h?v=bJkXz3b-xJQ

Dobra, już są...

Użytkownik deczko inny edytował ten post 26 styczeń 2024 - 22:55

• 5

#8 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 26 styczeń 2024 - 22:55

Ale za to po raz pierwszy od 1791 dni, lub jak kto woli 58 miesięcy i 23 dni przypiąłem narty. Dzięki dobrym ludziom (Justyna i Maciek) były to narty, a przede wszystkim buty skiturowe, ponieważ swoich atomików nie miałbym szans ubrać.

No i super. Wyszliśmy 600 metrów plus 200 do góry na Dębowiec. Tam złapała nas gruba ulewa, więc zjechaliśmy na dół i gwizdkiem do domu suszyć się.

Krótko o sprzęcie: narty vólki ważące mniej niż moja jedna, wiązania w których wszystko dzieje się na opak :) i gwiazda wieczoru, czyli buty w tym przypadku Scarpa, też ultra lekkie, ale z vibramem od spodu, super ubierające się i ściągające, świetnie nadające się do chodzenia, a po zablokowaniu sztywne jak normalne dobre buty zjazdowe. Bomba!

Experyment wykazał, że jestem zdolny do zjazdów narciarskich pod okiem opiekuna. Nawet zdjęcia mam i jakiś filmik :zeby:

Tak się tu czasem dzieje. Może teraz się pojawią. Ooo, są. Daj edit, że linki w poście niżej :D

Użytkownik bacteria edytował ten post 26 styczeń 2024 - 22:57

• 2

#9 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9749 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 23:14

jestem zdolny do zjazdów narciarskich
Widać że znakomicie opanowanej techniki nie da się zapomnieć,

trenuj bo na przyszły sezon planuję Szczyrk

• 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 23:20

trenuj bo na przyszły sezon planuję Szczyrk

Czekamy z chlebem i solą, może jakiś chór z Koła Gospodyń załatwimy :zab:

• 3

#11 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1583 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 27 styczeń 2024 - 15:11

To nie są łatwe rzeczy... daj spokój...

Dobra, już są...

Pięknie... powiedziałem na gorąco. Teraz dodam; fajnie mieć taką córkę, co zabierze na przygodę :)

Pozdrawiam bez panoramy... może jeszcze jakaś będzie, kto wie.

Świat niedopowiedzeń :)

• 3

#12 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 27 styczeń 2024 - 19:27

Pytanie do znawców: czy niebieski to nowy czerwony czy nowy czarny???

• 1

#13 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4181 postów

Napisano 28 styczeń 2024 - 11:49

A nie pomyliłeś kolorów? Bo podobno żółty to nowy czarny. :)

• 1

#14 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 28 styczeń 2024 - 16:47

A nie pomyliłeś kolorów? Bo podobno żółty to nowy czarny. :)

Właśnie nie wiem: niebieski jest na topie, wiem bo oglądam filmiki. Czy z tego wynika, że czerwony, czarny i limonkowy jest  już passe?  Mam czarne, czerwone a nawet bywałem cały na biało!  Nie mam niebieskiego. Limonkowego i żółtego nie zdążyłem nabyć ( niepraktyczne)

• 1

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4181 postów

Napisano 28 styczeń 2024 - 20:16

Właśnie nie wiem: niebieski jest na topie, wiem bo oglądam filmiki. Czy z tego wynika, że czerwony, czarny i limonkowy jest  już passe?  Mam czarne, czerwone a nawet bywałem cały na biało!  Nie mam niebieskiego. Limonkowego i żółtego nie zdążyłem nabyć ( niepraktyczne)

Myślałem, że chodzi Ci o oznaczenie tras. :) A kolorów w ubiorach w ogóle nie zauważam. Nie tylko na nartach.

• 3

#16 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 09:27

Pięknie... powiedziałem na gorąco.

Wiem, mam info na bieżąco, dzięki :)

Pozdrawiam bez panoramy...

To tak jak się klepie dziobem bez zastanowienia, smutny ten Twój wpis bez białego i błękitnego, no ale kara musi być :D

czy niebieski to nowy czerwony czy nowy czarny???

Wiem, wiem. Prawdopodobnie moje ubranie, całkowity przypadek. Osobiście nie przykładam do tego żadnego znaczenia. Mam jeszcze czarną, zieloną, srokopisiatą, spodnie czarne, pomarańczowe. W aucie miałem solidną przeciwdeszczową, której nie założyłem, bo byłem za cienko ubrany. Zresztą nic by to nie zmieniło, bo jest... niebiesko granatowa :D

Jak se pomyślę co widzę na górkch narciarskich, to nie ma tam raczej dominacji żadnego koloru.

Myślałem, że chodzi Ci o oznaczenie tras.

Ja też :zeby:

Użytkownik deczko inny edytował ten post 29 styczeń 2024 - 09:28

• 3

#17 J@n

J@n
  • Autor tematu
  • Administrator
  • 9749 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 15:19

to nie ma tam raczej dominacji żadnego koloru.
u mnie jednak zdecydowanie pomarańczowy pozostaje na zmianę z czerwonym
  • 2
Dołączona grafika

#18 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 15:20

Przepraszam, że ja o kolorach portek ale ten temat wydaje mi się bezpieczny w porównaniu dyskusją o angulacji, wejściu na krawędź, śmigu, skrętach krótkich i długich fasonie buta czy szerokości nart ( o długości nie śmiem wspominać. Nie ma sensu mówić o Podręcznikach narciarstwa i programach. Choć  w swoim czasie dostałem zjebkę, że jadę na biało i mnie nie widać. Na Allegro do wylicytowania ładne foto: 

https://allegro.pl/o...ie-15091601571#

• 2

#19 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 30 styczeń 2024 - 12:12

u mnie jednak zdecydowanie pomarańczowy pozostaje na zmianę z czerwonym

Dobre kolory, fajnie i wesoło wyglądają.

Przepraszam, że ja o kolorach portek ale ten temat wydaje mi się bezpieczny w porównaniu dyskusją o angulacji, wejściu na krawędź, śmigu, skrętach krótkich i długich fasonie buta czy szerokości nart ( o długości nie śmiem wspominać.

Za każdym razem, kiedy pojawiają się takie posty (oczywiście nie jak ten Twój) aż mnie palce swędzą, żeby coś napisać, ale już mam dość myśli, że jestem brany za wariata, który nie czuje różnicy w 0,5 i 0,8 stopnia.

Sięgnąłem pamięcią do moich tygodniowych wyjazdów z klubem i żaden z zawodowych, takich z papierami trenerów nigdy nie użył słowa angulacja.

w swoim czasie dostałem zjebkę, że jadę na biało i mnie nie widać

no właśnie

Na Allegro do wylicytowania ładne foto:

Bardzo ładne, ale zbieram na buty. Zresztą szybol by się znalazł, zachód lub wschód również, tylko nie jestem pewny czy któraś z kumpeli chciała by wskoczyć na skrzydło :)

• 1

#20 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów

Napisano 05 luty 2024 - 11:26

Za każdym razem, kiedy pojawiają się takie posty (oczywiście nie jak ten Twój) aż mnie palce swędzą, żeby coś napisać, ale już mam dość myśli, że jestem brany za wariata, który nie czuje różnicy w 0,5 i 0,8 stopnia.

Sięgnąłem pamięcią do moich tygodniowych wyjazdów z klubem i żaden z zawodowych, takich z papierami trenerów nigdy nie użył słowa angulacja.

Ale na pewno słyszałeś o wkładaniu kolan do środka skrętu, to taka narciarska nazwa angulacji kolanami.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych