Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wataha Extreme Ultra Race - Krótka Łapa

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 07 styczeń 2024 - 01:15

Nie wiem czy ktoś coś tu jeszcze czyta, bo na poprzednie moje posty zero odpowiedzi lub reakcji, ale mimo to pochwalę się.

Zimowa Wataha za nami. Z uwagi na prognozowane ujemne temperatury i deszcz nie zdecydowaliśmy się na jazdę na gravelach. Ja zabrałam deczkowego Cuba, Maciek pojechał na swoim zimowym "trupku".

Wybraliśmy najkrótszy dystans - 90 km, z możliwością zmiany trasy na 38-mym kilometrze na 140 kilometrów. Niestety temperatura nie rozpieszczała, więc z uwagi na mój zespół Reynauda (zwężenie naczyń krwionośnych spowodowane najczęściej zimnem i naciskiem na stopy) wiedząc, że już zaczynam marznąć podjęłam decyzję o pozostaniu na Krótkiej Łapie.  Finalnie udało się dojechać na 5 miejscu wśród kobiet i 14 open. Gdybym jechała na gravelu byłoby podium. Średnią mieliśmy ładną - 20,8 km/h ugniecioną na mtb. Ale temperatura wahała się między -2 a -3 i od 60 km jechaliśmy w marznący deszczu. Sakiewka była tak zamarznięta, że nie dało się odsunąć zamka. Do 3-go miejsca zabrakło mi zaledwie czterech minut.

Załączony plik  PSX_20240106_130924.jpg   594,79 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  IMG-20240106-WA0005.jpg   211,46 KB   3 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20240106_161111.jpg   1,27 MB   4 Ilość pobrań

No i nasza kolekcja się powiększyła

Załączony plik  PSX_20240106_234324.jpg   235,54 KB   3 Ilość pobrań

Użytkownik bacteria edytował ten post 07 styczeń 2024 - 01:16

• 5

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9749 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 styczeń 2024 - 14:28

Nie wiem czy ktoś coś tu jeszcze czyta,
czytam zawsze - jesteście dla mnie niesamowitą parą
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 14:35

Nie wiem czy ktoś coś tu jeszcze czyta,
czytam zawsze - jesteście dla mnie niesamowitą parą

Akurat o Ciebie to jestem w tym temacie spokojna :)

Będzie filmik, coś tam ponagrywalismy. Ciężko było jedynie z bieżącym nagrywaniem komentarza, bo ciągle oddychanie na mrozie powodowało kaszel. Nie mogłam nic płynnie powiedzieć do kamery. Może dogram coś osobno.

Jedno jest pewne: zapisywanie się na zawody odbywające się w styczniu dwa miesiące wcześniej to wyjątkowe doświadczenie. Do samego końca nie byliśmy pewni pogody, tym bardziej że kilka dni temu było 12 stopni na plusie. Cieszę się, że deszcz dopadł nas na 30 km przed metą, bo startując przy -2 w deszczu morale byłoby na poziomie ziemi.

• 2

#4 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 14:45

zespół Reynauda

Te 90 było już chyba trochę niebezpieczne, nie mówiąc o dłuższym pedałowaniu. Dobrze przynajmniej, że masz te norweskie nieprzemakalne buty zimowe.

zero odpowiedzi lub reakcji

Może Cię po prostu nie lubią i nie chcą z tobą gadać.

• 2

#5 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 293 postów
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 07 styczeń 2024 - 15:24

Ja czytam i nie rozumiem, jak można się tak męczyć zimą ;) Ale podziwiam i zazdroszczę za pasję do takich wypadów rowerowych.
  • 3

#6 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 15:35

Ja czytam i nie rozumiem, jak można się tak męczyć zimą

:zeby: :zab:

• 2

#7 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 23:45

Ja czytam i nie rozumiem, jak można się tak męczyć zimą ;) Ale podziwiam i zazdroszczę za pasję do takich wypadów rowerowych.

Oprócz naszej dwójki było jeszcze 223 świrów. Około 35 osób to DNF (nie wiem czy się nie stawili, czy zrezygnowali w trakcie), a czterdziestuparu w tym dwie kobiety jechało dystans 240 km. To dopiero była miazga. My jechaliśmy w deszczu około 1,5 h I dojechaliśmy przemoknięci (chociaż dzięki błotnikom plecy miałam idealnie suche), a oni jechali około 8 h najpierw w deszczu, potem w śniegu. I wszyscy którzy stawili się na mecie mięli wyrazy twarzy podobne do naszych - banan od ucha do ucha :)

• 1

#8 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3509 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 09 styczeń 2024 - 13:35

Nie wiem czy ktoś coś tu jeszcze czyta, bo na poprzednie moje posty zero odpowiedzi lub reakcji, ale mimo to pochwalę się.

Zimowa Wataha za nami. Z uwagi na prognozowane ujemne temperatury i deszcz nie zdecydowaliśmy się na jazdę na gravelach. Ja zabrałam deczkowego Cuba, Maciek pojechał na swoim zimowym "trupku".

Wybraliśmy najkrótszy dystans - 90 km, z możliwością zmiany trasy na 38-mym kilometrze na 140 kilometrów. Niestety temperatura nie rozpieszczała, więc z uwagi na mój zespół Reynauda (zwężenie naczyń krwionośnych spowodowane najczęściej zimnem i naciskiem na stopy) wiedząc, że już zaczynam marznąć podjęłam decyzję o pozostaniu na Krótkiej Łapie.  Finalnie udało się dojechać na 5 miejscu wśród kobiet i 14 open. Gdybym jechała na gravelu byłoby podium. Średnią mieliśmy ładną - 20,8 km/h ugniecioną na mtb. Ale temperatura wahała się między -2 a -3 i od 60 km jechaliśmy w marznący deszczu. Sakiewka była tak zamarznięta, że nie dało się odsunąć zamka. Do 3-go miejsca zabrakło mi zaledwie czterech minut.

attachicon.gifPSX_20240106_130924.jpgattachicon.gifIMG-20240106-WA0005.jpgattachicon.gifPSX_20240106_161111.jpg

No i nasza kolekcja się powiększyła

attachicon.gifPSX_20240106_234324.jpg

Podziw i szacunek!

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych