Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skitury - start

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 08 grudzień 2023 - 00:39

No to przepadliśmy...

Załączony plik  20231208_003414.jpg   167,36 KB   5 Ilość pobrań

...albo dorośliśmy

• 3

#2 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3509 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 08 grudzień 2023 - 03:47

No to przepadliśmy...

attachicon.gif20231208_003414.jpg

...albo dorośliśmy

Uwazaj na stojak do roweru - wkladajac tylne kolo, sprawdz, czy stojak nie popycha przerzutki do przodu, niepotrzebnie napinajac sprezyne

• 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#3 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9749 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 grudzień 2023 - 07:36

No to przepadliśmy...

...albo dorośliśmy

to będzie teraz extremalnie ?

• 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#4 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2080 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 08 grudzień 2023 - 09:40

albo dorośliśmy

wśród braci kolarskiej, to jest najczęściej wybierana forma zimowego spalania kalorii, wyczynowcy również na nartorolkach śmigają w przerwie i na nordic ski, ale jednak ski tour prowadzi w rankingu. Powodzenia na szlaku nowych znajomości :) .

• 2

#5 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 09 grudzień 2023 - 23:08

No to przepadliśmy...

...albo dorośliśmy

Uwazaj na stojak do roweru - wkladajac tylne kolo, sprawdz, czy stojak nie popycha przerzutki do przodu, niepotrzebnie napinajac sprezyne

To sprawdzone przez nas stojaki, w ogóle nie dotykają przerzutki.

Co do skiturów to narazie ogarnęliśmy buty, teraz walczymy z wyborem nart. Aż mnie łeb już od tego boli...

• 2

#6 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3509 postów

Napisano 10 grudzień 2023 - 01:30

No to przepadliśmy...

...albo dorośliśmy

To sprawdzone przez nas stojaki, w ogóle nie dotykają przerzutki.

Co do skiturów to narazie ogarnęliśmy buty, teraz walczymy z wyborem nart. Aż mnie łeb już od tego boli...

w sumie wiazania sa wazniejsze : osobiscie mam Duke 16, ale do tour'owania typowego dla wielu ludzi sa zbyt ciezkie (czego osobiscie nie rozumiem). swietnie,ze dbacie o przerzutki!!!

• 3

#7 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 01 styczeń 2024 - 17:55

Nasze kreacje na Sylwestra :)

Załączony plik  Screenshot_20240101_174345_Photos.jpg   216,92 KB   3 Ilość pobrań

Taka ciekawostka: zjeżdżaliśmy ze Skrzycznego około godziny 22. To co zobaczyliśmy to lekki szok. Nagrałam tylko fragment, bo sporo ludzi szło bez czołówek i trzeba było uważać, żeby kogoś nie skosić. Dosłownie Krupówki w Szczyrku :D

https://youtu.be/Iwx...JWDo0nCFiTYxveF

• 3

#8 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 06 styczeń 2024 - 13:55

Teraz widzę, że zakup nowego sprzętu był extra pomysłem, ale o czym innym: bardzo mi się podobał krótki filmik, na którym było dokładnie widać błyskawiczną adaptację do tych lekkich nart na trasie. Ciekawe jak będzie na nie ubitym i czy będą trzymać na lodzie

Załączony plik  Zrzut ekranu 2024-01-06 134547.png   223,13 KB   3 Ilość pobrań

Na razie suszcie się i grzejcie po pierwszym w nowym roku wyścigu rowerowym :thumbsup:

• 3

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9749 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 14:30

zakup nowego sprzętu był extra pomysłem,
no i pomyśl ile zaoszczędzą na skipasach  :)
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 14:38

Ciekawe czy tak się da udostępnić film:

https://photos.app.g...9Mf6axiLqc7Ss79

• 2

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9749 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 15:01

Ciekawe czy tak się da udostępnić film:

https://photos.app.g...9Mf6axiLqc7Ss79

u mnie działa - czy to jest śmig ? :)

• 2
Dołączona grafika

#12 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 15:02

no i pomyśl ile zaoszczędzą na skipasach

Sylwester 260? Dobrze mówię?

Myślałem, że więcej śniegu spadnie, to moglibyśta się ruszyć poza Skrzyczne.

u mnie działa - czy to jest śmig ?

Chyba tak, bo śmigli na dół raz-dwa.

Użytkownik deczko inny edytował ten post 07 styczeń 2024 - 15:11

• 2

#13 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 07 styczeń 2024 - 23:38

no i pomyśl ile zaoszczędzą na skipasach

Sylwester 260? Dobrze mówię?

Myślałem, że więcej śniegu spadnie, to moglibyśta się ruszyć poza Skrzyczne.

u mnie działa - czy to jest śmig ?

Chyba tak, bo śmigli na dół raz-dwa.

Tak, w sylwestra karnet kosztował 259 Polskich Nowych Złotych Piniędzy. Gondola chodziła do 1 w nocy, my zjeżdżaliśmy o 22 z hakiem i już to była walka o życie. Metrowe muldy na roztopionym śniegu o konsystencji cukru. Było dobrze na plusie, więc nie mogło być inaczej. Ale widać, że naród ma piniądz, bo ludzi było full.

Użytkownik bacteria edytował ten post 07 styczeń 2024 - 23:39

• 2

#14 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 15 luty 2024 - 11:31

Byłem na pomiarach buta skiturowego.

Jak to bywa u mnie jeden but, jeden rozmiar i wszystko spasowało idealnie. Byłem zachwycony jakością ubierania i ściągania, tym, że but praktycznie nie ma klamer no może poza jednym "klamro-rzepem". Reszta to drugi rzep i pokrętło zwane, zapomniałem jak, a no jeszcze z tyłu wajcha blokady- odblokady.

Po zwolnieniu tylnej wajchy i poluzowaniu pokrętła można w nich chodzić na szoping i spacer, a po zapięciu wszystkiego robi się z tego wynalazku pełnoprawny but zjazdowy.

I tu zaczyna się problem, bowiem wszystko wskazuje, że nie można ich wpiąć w zwykłe wiązania.

W związku z tym mam pytanie do znających się:

czy buty pinowe z automatu nie pasują do zwykłych wiązań?

Również bardzo liczę na opinię nieznającego się :zab:

Aha, chodzi o buty Skarpa F1, bez dodatkowych literek.

buty_skitourowe_scarpa_f1_anthracite_ott

• 3

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9749 postów

Napisano 15 luty 2024 - 14:27

jak nie masz pinowych wiązań to pasują tylko do GripWalk

jest inna wysokość przodu buta

gallery_10_447_54426.jpg

tu porównanie z butem GripWalk

gallery_10_447_182767.jpg

• 3
Dołączona grafika

#16 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2048 postów

Napisano 15 luty 2024 - 14:59

Przetestowalem to na swoim dziecku. Tu masz rezultat:
https://youtu.be/aBr...9DMGCEJ-jmGaZsr
  • 3

#17 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1583 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 15 luty 2024 - 16:02

Również bardzo liczę na opinię nieznającego się

Mocne  :laughing:

On nie ma butow skiturowych... tylko takie "okolo" jego klocki waza 400g wiecej od wspomnianych F1. Chlop nie ma bladego pojecia... Sorry.

• 3

#18 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1856 postów

Napisano 15 luty 2024 - 19:49

jak nie masz pinowych wiązań to pasują tylko do GripWalk

jest inna wysokość przodu buta

Tak się mnię wydawało, czyli niestety potwierdzone. :uklon2: Żegnajta F1 

Dzięki

Przetestowalem to na swoim dziecku.

Bardzo dziękuję za filmik z testu, oczywiście nie Tobie.

Myślę, że dla dobra syna już raczej nie będę Cię prosił o kolejne testy... :rolleyes:

jego klocki waza 400g wiecej od wspomnianych F1

Toż to klęska, kompletna klęska. Jeśli dobrze policzyłem na dwie nogi to 800(!) g Tak się nie da nigdzie wyjść.

Chlop nie ma bladego pojecia... Sorry.

Nikt nie jest doskonały...  :zeby:

Dzięki

• 2

#19 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów

Napisano 18 luty 2024 - 19:35

BOA deczko_ośle

Miałeś takie w swoich Sidi z epoki kamienia kruszonego :D

• 1

#20 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3509 postów

Napisano 19 luty 2024 - 00:59

BOA deczko_ośle

Miałeś takie w swoich Sidi z epoki kamienia kruszonego :D

nigdy tego Boa-ego nie uznawalem w mtbk a tym bardziej w narciarskich butach

• 0