Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower 2023


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#41 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 marzec 2023 - 13:46


Poza tym, że z wiekiem coraz bardziej upierdliwy to w porządku :D
No to pozdrawiam

A na nartach jeszcze jeździ ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#42 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 14 marzec 2023 - 14:20


No to pozdrawiam
A na nartach jeszcze jeździ ?

 

Nooo, chwilowo nie jeździ i co najgorsze pociągnął za sobą resztę rodzinki. Plus taki, że zaoszczędzona kupa szmalu. Minus, że mnie strasznie nosi i jeśli nie w tym sezonie to spróbuję w przyszłym.

Również pozdrawiam


  • 3

#43 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 marzec 2023 - 20:38

I tylko z powodów finansowych? Nie wierzę. :)

 

Deczko, jakim programem obrabiasz filmki córuni? :) Bardzo dobrze to robisz.


  • 1

#44 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 15 marzec 2023 - 00:34

I tylko z powodów finansowych? Nie wierzę.

 

Nie tylko, a nawet wcale. Po prostu musiałem się trochę podkurować.

 

jakim programem obrabiasz filmki córuni?

 

Używamy Ediusa w nie najnowszej wersji 7, ale spokojnie wystarczającej do naszych celów. Piszę "naszych" bo Justynka coraz lepiej sobie radzi z montażem i nie mam na myśli tylko obsługi programu, ale przede wszystkim naturalne wyczucie kompozycji obrazu i dźwięku, a to już na prawdę nie takie proste.


Użytkownik deczko inny edytował ten post 15 marzec 2023 - 00:47

  • 0

#45 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 marzec 2023 - 11:22

Wracaj szybko do zdrowia. Ja chyba też będę musiał się podkurować. Po ostatnich wiekszych nartach kregosłup jakoś nie chce o sobie zapomnieć. ;)

 

Ja używam Movie Studio Platinum 13 Sony. Też nie najnowszy. Taka amatorska wersja Vegas Sony, który jest pewnie odpowiednikiem Twojego Ediusa. Niestety ten mój Platinum 13 coś wariuje na Windows 10 albo jest inny problem. Nie akceptuje filmów ze smartfona robionych w pionie. Dlaczego? Nobody knows. :)


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 15 marzec 2023 - 11:23

  • 1

#46 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 742 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 15 marzec 2023 - 18:50



I tylko z powodów finansowych? Nie wierzę.

 
Nie tylko, a nawet wcale. Po prostu musiałem się trochę podkurować.
 

jakim programem obrabiasz filmki córuni?

 
Używamy Ediusa w nie najnowszej wersji 7, ale spokojnie wystarczającej do naszych celów. Piszę "naszych" bo Justynka coraz lepiej sobie radzi z montażem i nie mam na myśli tylko obsługi programu, ale przede wszystkim naturalne wyczucie kompozycji obrazu i dźwięku, a to już na prawdę nie takie proste.

Toś mi posłodził :D Lepiej się zabieraj za montowanie zimowego Giewontu bo to będzie ładne :D
  • 3

#47 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 marzec 2023 - 19:34


zimowego Giewontu
na rowerach ???
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#48 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 742 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 15 marzec 2023 - 23:49



zimowego Giewontu

na rowerach ???
Oczywiście nie na rowerach, ale dzień wcześniej rowerami jechaliśmy do Murowańca. To pierwszy raz kiedy pakowałam na jeden wyjazd w Tatry rowery i czekany :D

Załączony plik  PSX_20220228_142143.jpg   151,36 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20220227_174128.jpg   132,35 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20220228_162341.jpg   203,91 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20220301_164635.jpg   254,6 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20220301_164742.jpg   187,08 KB   2 Ilość pobrańZałączony plik  PSX_20220301_164531.jpg   149,91 KB   2 Ilość pobrań
  • 4

#49 deczko inny

deczko inny
  • Użytkownik
  • 1861 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:czarna d...ziura

Napisano 15 marzec 2023 - 23:59

Wracaj szybko do zdrowia.

 

Dzięki

 

Nie akceptuje filmów ze smartfona robionych w pionie. Dlaczego?

 

Ha, pojęcia nie mam, ponieważ nigdy niczego nie montowałem w pionie. Być może dlatego, że dostaje błędne info o rozmiarze ramki tzn 1080-1920 zamiast 1920-1080

 

zabieraj za montowanie zimowego Giewontu

 

ale przecież nie zamykam kompa na kłódkę...

 

na rowerach ???

 

a jakżeby inaczej  :zab:


  • 2

#50 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 marzec 2023 - 11:30


Ha, pojęcia nie mam, ponieważ nigdy niczego nie montowałem w pionie. Być może dlatego, że dostaje błędne info o rozmiarze ramki tzn 1080-1920 zamiast 1920-1080

 

Ja zawsze, no prawie, filmuję smartfonem w poziomie. Ale córka juz niekoniecznie. Coś z tymi rozmiarami jest na rzeczy, próbowałem, ale dlaczego Movie Studio dobrze działa pod Windows 7 a źle pod Windows 10 (w tym jednym aspekcie filmików pionowych) tego nie wiem. Ta sama wersja programu.


  • 1

#51 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 16 marzec 2023 - 21:15

 

Justyna może to  pytanie nie na miejscu ale z Deczkiem wszystlo OK ?

 

 

Poza tym, że z wiekiem coraz bardziej upierdliwy to w porządku :D

 

 

To całkowicie normalne. My (faceci) już tak mamy. Maja dodaje, że dziadziejemy na stare lata . Ja jednak pozostaję w opozycji do jej zdania. 


  • 2

#52 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 kwiecień 2023 - 11:03


Maja dodaje, że dziadziejemy na stare lata .

 

W ramach walki z dziadziejeniem jeżdżę na rowerze. I wczoraj, niestety, zaliczyłem solidny upadek. Dość energiczny skręt w lewo, bo czułem "odech" jadącego za mną samochodu, nagły poślizg przednim kołem na mokrych szynach tramwajowych, i solidne przypie... lewym barkiem o jezdnię. Nic się nie dało zrobić. Boli, może coś pęknięte a tu święta idą i wnuki jadą. To juz drugi raz gdy leżę z powodu poślizgu na szynach. Poprzednio było łagodniej. :)


  • 1

#53 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 kwiecień 2023 - 11:52

 


Maja dodaje, że dziadziejemy na stare lata .

 

W ramach walki z dziadziejeniem jeżdżę na rowerze. I wczoraj, niestety, zaliczyłem solidny upadek. Dość energiczny skręt w lewo, bo czułem "odech" jadącego za mną samochodu, nagły poślizg przednim kołem na mokrych szynach tramwajowych, i solidne przypie... lewym barkiem o jezdnię. Nic się nie dało zrobić. Boli, może coś pęknięte a tu święta idą i wnuki jadą. To juz drugi raz gdy leżę z powodu poślizgu na szynach. Poprzednio było łagodniej. :)

 

Cześć

No cóż, współczuję, takie rzeczy są niestety wliczone w rowerowanie. Masz o tyle słabo, że centralny Kraków to stare miasto i pewnie jest słabo ze ścieżkami rowerowymi a to zmusza do jeżdżenia po jezdni z torowiskami itd. Ja unikam centrum jak ognia (tutaj to w lecie jest naprawdę hardkor)a na Starym Mieście pojawiam się bardzo rzadko. Dzisiaj do pracy Fajna jazda pierwszy raz od tygodnia. Pomimo, że  w deszczu ale przynajmniej jest ciepło i pusto, bo ostatnie dni z tym solidnym północnym zimnym wiatrem były dość wyczerpujące i strasznie się wychładzaliśmy przez tą godzinę półtorej jazdy.

Chwalebne jest to Andrzeju, że pomimo pewnego wieku (nie wypominam tylko stwierdzam fakt) jesteś nad wyraz sprawny i zaprawiony w upadkach. Znam dziesiątki ludzi młodszych ode mnie dla których taki upadek na beton byłby ostatnim rowerowym.

Super i pozdrowienia wielkie załączam z mokrego Mazowsza.


  • 0

#54 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 kwiecień 2023 - 17:53


Chwalebne jest to Andrzeju, że pomimo pewnego wieku (nie wypominam tylko stwierdzam fakt) jesteś nad wyraz sprawny i zaprawiony w upadkach. Znam dziesiątki ludzi młodszych ode mnie dla których taki upadek na beton byłby ostatnim rowerowym.

Super i pozdrowienia wielkie załączam z mokrego Mazowsza.

 

Dzięki. To zaprawienie w upadaniu to w dużej mierze narciarskie doświadczenie. Na nartach upadam rzadko, ale się zdarza i przez całe moje narciarskie życie troche sie tego zebrało. Przydają się takie upadaniowe odruchy w życiu codziennym. Ale ten upadek na torach był niemiły, bo nagły i zupełnie niespodziewany. Zdarzyło mi sie ślizgnąc na torach, ale w zimie na mrozie. Mam nadzieję, że wydobrzeję. Nie jestem tak twardy jak Ty, ale i nie całkiem miękki. :) Upadłem na bark i ogólnie na bok, ale głowa nie dotarła do Ziemi. :) Na szczęscie.

 

Prawdziwego rowerowania jeszcze nie zacząłem. Czekam na cieplejsze dni. 


  • 1

#55 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 kwiecień 2023 - 19:00


Dzięki. To zaprawienie w upadaniu to w dużej mierze narciarskie doświadczenie.
trzeba było jechać na narty a nie na jakiś durny rower :)

 

oczywiście szybkiego powrotu do zdrowia życzę


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#56 star

star
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 13 kwiecień 2023 - 08:29

 

 


zimowego Giewontu

na rowerach ???
Oczywiście nie na rowerach, ale dzień wcześniej rowerami jechaliśmy do Murowańca. To pierwszy raz kiedy pakowałam na jeden wyjazd w Tatry rowery i czekany :D

attachicon.gifPSX_20220228_142143.jpgattachicon.gifPSX_20220227_174128.jpgattachicon.gifPSX_20220228_162341.jpgattachicon.gifPSX_20220301_164635.jpgattachicon.gifPSX_20220301_164742.jpgattachicon.gifPSX_20220301_164531.jpg

 

Super. Ja ostatnio tam zjeżdżałem na nartach. Bo rozumiem, ze z Brzezin. Wypizdzilo mnie bardziej niż na Waksmundach. PS karkonoski spleen gratis

Załączone pliki


  • 0

#57 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 14 kwiecień 2023 - 06:47

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Sezon już dawno otwarty, właściwie to było kontinuum bez przerwy zimowej z lekkim wylizowaniem watów. Już wracam na właściwe obroty :) . Udanego rowerowania-Rower jest wielce O.k.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 3

#58 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 kwiecień 2023 - 07:34

Cześć

Co to znaczy "sezon" ?

Pozdro


  • 2

#59 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 16 kwiecień 2023 - 21:11

Ja jeżdżę cały czas, znalazłem kilka nowych placów zabaw dla swojego MTB, kondycja całkiem, całkiem. Tylko ostatnio męczy nas zatokowe gów... na testach wylazło, że to grypa. 


  • 0

#60 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 19 kwiecień 2023 - 16:11

Cześć
Co to znaczy "sezon" ?
Pozdro


Jeśli jeździsz sportowo, to przygotowujesz się do sezonu startowego , trafiasz szczytem formy we właściwy cel w danym sezonie , np. Tadej ma cykl przygotowań pod TdF. Cały rok nie da się kręcić na najwyższych obrotach. Różni rowerzyści maja różne priorytety sezonowe ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych