Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower 2023


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
215 odpowiedzi w tym temacie

#21 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 03 luty 2023 - 10:31


nie prawda, po podwyżkach cen paliw, dołączyli również posiadacze paliwożernych smoków, których nie stać na paliwo do tych dziwolągów

 

Ci to będą ostatni, co się na rower przesiadną. :) W moim przypadku na pewno nie jest to powód jeżdżenia na rowerze, bo, po pierwsze, mam miejską komunikację za darmo (po 70-ce) i jeżdżę na dowód. :), a po drugie, prawie nigdy swojego smoczka  mieście nie używałem i nie używam. Zresztą pali to nie tak dużo. Z boxem do Włoch i z powrotem średnia spalania 7.5 l. 2l diesel, Kia Sportage.


  • 0

#22 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 03 luty 2023 - 12:26


Kia Sportage
to nie jest smok, chociaż słyszałem od pewnego właściciela, że ma przednie lampy jak porsche ;) 
  • 0

#23 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 10 marzec 2023 - 21:16

...a miesiąc temu...

https://youtu.be/Z_hF5ve4xN8


Było cudownie, bajkowo. A przejazd trawersem Klimczoka to był prawdziwy sztos (na filmie od 1.38)



Załączony plik  PSX_20230208_163136.jpg   311,15 KB   6 Ilość pobrań Załączony plik  PSX_20230208_165400.jpg   256,13 KB   6 Ilość pobrańZałączony plik  Screenshot_20230310_212901_Photos.jpg   211,61 KB   6 Ilość pobrań

Użytkownik bacteria edytował ten post 10 marzec 2023 - 21:29

  • 5

#24 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 13 marzec 2023 - 09:17

filmu nie ma, ale trasa fajna


  • 1

#25 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 marzec 2023 - 10:08

filmu nie ma, ale trasa fajna


U mnie na iPhone jest, może masz poblokowane jakieś adblock, czy inne cookies.
  • 1

#26 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 marzec 2023 - 11:02

Bo kto takie smakołyki oglada na smartfonie. :) Ja prawie zawsze na komputerze. Chyba że... Ostatnio kupiłem cos takiego jak Chrome cast do kilkuletniego telewizora. Świetnie się przez niego ogląda na TV to co jest na smarfonie.

 

Bakteria. Super filmik. :) Czym to filmowane? Kamerką czy smartfonem?


  • 3

#27 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 marzec 2023 - 13:11

Andrzeju, a czy słyszałeś o AirPlay i klonowaniu ekranu? Czy 55” na telewizorze będzie wystarczającym monitorem do oglądania ? :)
  • 0

#28 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 marzec 2023 - 15:02

Nie, ale to coś podobnego co używam do Androida. Protokół Appla do streamingu po wifi. Mój Chromecast Google 3 też go obsługuje. Idea jest prosta. Z telefonu bity idą do routera wifi a potem do TV. Włączasz urządzonko do TV przez HDMI, trochę konfigurujesz, m.in. dostęp do sieci wifi, i odpalasz na smartfonie co chcesz. Rozdzielczość max mojego Google 3 jest full hd (1920x1080). Oczywiście zależy jak masz nagrany filmik czy obrazek na telefonie. Na mój mały TV 26" w zupełności wystarczy. Podobno jest dobrze do TV 50". Czyli Twój 55" od biedy jeszcze ujdzie. Chromecast Google 4 ma już większą rozdzielczość 4k.

 

Ja używam głównie do wyświetlania zdjęć i filmików z Google Photos i YT. Można też klonować ekran smartfona i oglądać np. filmy, które masz nagrane na telefonie. Działa zadziwiająco dobrze. Również do słuchania muzyki. :) Taki google 3 jest tani. Kup, zobacz jak działa. Nawet jak będzie nie tak, strata niewielka. 


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 13 marzec 2023 - 15:21

  • 0

#29 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 13 marzec 2023 - 15:46

Andrzej, każdy TV z Androidem ma wbudowany chromecast.
  • 0

#30 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 marzec 2023 - 16:42

Te nowsze tak, ale mój 5-6 letni nie ma. 


  • 0

#31 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 marzec 2023 - 16:58

Nie, ale to coś podobnego co używam do Androida. Protokół Appla do streamingu po wifi. Mój Chromecast Google 3 też go obsługuje. Idea jest prosta. Z telefonu bity idą do routera wifi a potem do TV. Włączasz urządzonko do TV przez HDMI, trochę konfigurujesz, m.in. dostęp do sieci wifi, i odpalasz na smartfonie co chcesz. Rozdzielczość max mojego Google 3 jest full hd (1920x1080). Oczywiście zależy jak masz nagrany filmik czy obrazek na telefonie. Na mój mały TV 26" w zupełności wystarczy. Podobno jest dobrze do TV 50". Czyli Twój 55" od biedy jeszcze ujdzie. Chromecast Google 4 ma już większą rozdzielczość 4k.

 

Ja używam głównie do wyświetlania zdjęć i filmików z Google Photos i YT. Można też klonować ekran smartfona i oglądać np. filmy, które masz nagrane na telefonie. Działa zadziwiająco dobrze. Również do słuchania muzyki. :) Taki google 3 jest tani. Kup, zobacz jak działa. Nawet jak będzie nie tak, strata niewielka. 

Moja 10 letnia plazma Panasonic (jeden z ostatnich modeli plazmowych tego producenta) wymaga takiego modemu:

27354-40673-001-AirPort-Express-xl.jpg

aby można skonfigurować iPhone z telewizorem.


  • 1

#32 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 marzec 2023 - 17:09

To nie powinno być problemu z instalacją. Nie wiem jaką to to umożliwia rozdzielczość. Ale pewnie ten mój Google 3 też by zadziałał bo ma obsługę IOs-a. W sumie sprawa jest prosta. Na telefonie instalujesz stosowną apkę. Ta wykrywa podłączone do TV po HDMI urządzenie, np. mój Goole 3 czy ten AirPort express czy jeszcze cos innego, i za pośrednictwem routera wifi i tego urządzenia wysyła streaming (czyli bity) do TV.


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 13 marzec 2023 - 17:12

  • 0

#33 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 13 marzec 2023 - 17:15

filmu nie ma, ale trasa fajna

U mnie na iPhone jest, może masz poblokowane jakieś adblock, czy inne cookies.


Na Macu nie ma i na iPhone nie ma.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#34 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 13 marzec 2023 - 17:16

To nie powinno być problemu z instalacją. Nie wiem jaką to to umożliwia rozdzielczość. Ale pewnie ten mój Google 3 też by zadziałał bo ma obsługę IOs-a. W sumie sprawa jest prosta. Na telefonie instalujesz stosowną apkę. Ta wykrywa podłączone do TV po HDMI urządzenie, np. mój Goole 3 czy ten AirPort express czy jeszcze cos innego, i za pośrednictwem routera wifi i tego urządzenia wysyła streaming (czyli bity) do TV.

Ale ja nic nie muszę instalować na telefonie. Włączam pilotem podpięty do HDMI modem, wybieram złącze pilotem telewizora, w telefonie klikam na klonowanie ekranu, zaznaczam AppleTV i to wszystko.


  • 0

#35 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 marzec 2023 - 17:25

OK. Tośmy sie nie zrozumieli, a ściśle to ja Cię nie zrozumiałem. :) Dopiero teraz zauważyłem smiley.


  • 0

#36 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 13 marzec 2023 - 21:26

o_andrzej, dnia 13 Marz 2023 - 11:02, napisał:

Bo kto takie smakołyki oglada na smartfonie. :) Ja prawie zawsze na komputerze. Chyba że... Ostatnio kupiłem cos takiego jak Chrome cast do kilkuletniego telewizora. Świetnie się przez niego ogląda na TV to co jest na smarfonie.

Bakteria. Super filmik. :) Czym to filmowane? Kamerką czy smartfonem?


Cieszę się, że się podoba :)

Filmujemy kamerką DJI Osmo, którą pod choinkę dwa lata temu sprezentował nam Deczko_Aniołek. Mocujemy uchwyt na sztycy i kierownicy, mamy szelki i dodatkowo z ręki. Potem wspólnie z D_I montujemy (on to bardziej ogarnia niż ja). Wrzuciłam na jesień film z urlopu w Izerach, ale kompletnie nikt nie zareagował, więc nie wiem czy w ogóle się wyświetlił.

 

Spróbuję jeszcze raz wrzucić link:

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube....bed/0hd66Yso6es" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

 

hmmm... wrzuciło się jakoś dziwnie, ale chyba działa...


Użytkownik bacteria edytował ten post 13 marzec 2023 - 21:41

  • 4

#37 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 marzec 2023 - 08:48


ale chyba działa...
u mnie działa - fajny filmik

 


Deczko_Aniołek.
???

Justyna może to  pytanie nie na miejscu ale z Deczkiem wszystlo OK ?


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#38 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 marzec 2023 - 10:07


hmmm... wrzuciło się jakoś dziwnie, ale chyba działa...

 

Działa, działa. Obejrzałem też inne bajkowezakręcenia. Świetne. Ale pasja. Też miałem swoje bajkowe zakręcenie (bo dzis to raczej emeryckie zakrecenie), ale gdzie mi tam do Was. I robota D_I też świetna. Ciekaw jestem jakiego programu uzywa do obróbki.


  • 2

#39 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 marzec 2023 - 12:05

 

o_andrzej, dnia 13 Marz 2023 - 11:02, napisał:

Bo kto takie smakołyki oglada na smartfonie. :) Ja prawie zawsze na komputerze. Chyba że... Ostatnio kupiłem cos takiego jak Chrome cast do kilkuletniego telewizora. Świetnie się przez niego ogląda na TV to co jest na smarfonie.

Bakteria. Super filmik. :) Czym to filmowane? Kamerką czy smartfonem?


Cieszę się, że się podoba :)

Filmujemy kamerką DJI Osmo, którą pod choinkę dwa lata temu sprezentował nam Deczko_Aniołek. Mocujemy uchwyt na sztycy i kierownicy, mamy szelki i dodatkowo z ręki. Potem wspólnie z D_I montujemy (on to bardziej ogarnia niż ja). Wrzuciłam na jesień film z urlopu w Izerach, ale kompletnie nikt nie zareagował, więc nie wiem czy w ogóle się wyświetlił.

 

Spróbuję jeszcze raz wrzucić link:

 

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube....bed/0hd66Yso6es" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" allowfullscreen></iframe>

 

hmmm... wrzuciło się jakoś dziwnie, ale chyba działa...

 

Swietne!!

dziekuje

A propos : w tej kopalni kwarcu neca te skalki po lewej - probowaliscie?

tak samo w minucie 1:59 i 2:07


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#40 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 14 marzec 2023 - 12:58

Justyna może to  pytanie nie na miejscu ale z Deczkiem wszystlo OK ?

 

 

Poza tym, że z wiekiem coraz bardziej upierdliwy to w porządku :D

 

 

 

 

o_andrzej, dnia 13 Marz 2023 - 11:02, napisał:

Bo kto takie smakołyki oglada na smartfonie. :) Ja prawie zawsze na komputerze. Chyba że... Ostatnio kupiłem cos takiego jak Chrome cast do kilkuletniego telewizora. Świetnie się przez niego ogląda na TV to co jest na smarfonie.

Bakteria. Super filmik. :) Czym to filmowane? Kamerką czy smartfonem?


 

Swietne!!

dziekuje

A propos : w tej kopalni kwarcu neca te skalki po lewej - probowaliscie?

tak samo w minucie 1:59 i 2:07

 

 

W kopalni na te półki można wjechać, ale w zasadzie pod zakazy. Trzeba uważać, bo tam wszystko jest bardzo sypkie.

 

Załączony plik  1.jpg   161,33 KB   7 Ilość pobrań

 

My jesteśmy mało endurowi. Jak trzeba gdzieś zjechać to oczywiście, ale raczej nie pchamy się na kamole :)


Użytkownik bacteria edytował ten post 14 marzec 2023 - 12:59

  • 2



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych