Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polana sosny w Niedzicy


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 11 luty 2023 - 20:53

Z kategorii małe rodzinne stacje narciarskie. Nie będę się rozpisywał o Kluszkowcach,ani o Palenicy w Szczawnicy,bo to miejsca znane. W trakcie naszego pobytu w Pieninach odwiedziliśmy dwukrotnie stację narciarską Polana sosny w Niedzicy. Miejsce zasługuje na to ,żeby o nim napisać. Ośrodek jest malutki , idealny na wyjazd z uczącym się dzieckiem. Mamy tutaj polanę dla uczących się z wyciągiem typu wyrwirączka. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie od popularnych taśm. Wyrwirączka wymusza skupienie,utrzymanie pozycji podczas wjazdu i utrzymanie toru jazdy na wyciągu. Poza tym dwa talerzyki tatrapomy. Jeden obok szerokiej niebieskiej trasy długości około 300-400 metrów. Drugi dłuższy około 500 metrów do trasy czerwonej o bardzo przyjemnym nachyleniu.
Do tego wypożyczalnia,bar,instruktorzy,czyli wszystko czego potrzeba. Są dwa parkingi niewielkie ,ale w szczycie ferii nie było problemów z parkowaniem. Kolejek do wyciągów brak,stoki utrzymane perfekcyjnie od rana do popołudnia. Ładny widok na Pieniny,jezioro i zamek w Niedzicy. Ceny mocno konkurencyjne do większych bardziej znanych ośrodków z wyciągami krzesełkowymi.

 

pre_1676233564__post-5679-0-01064900-167

 

pre_1676233705__post-5679-0-98226400-167

.

Załączone pliki


Użytkownik J@n edytował ten post 12 luty 2023 - 21:29
- obracanie zdjęć

  • 3

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 11 luty 2023 - 21:29

Cześć

 

https://www.youtube....h?v=9wTOuQeeo48

 

Też od lat lubimy tę stacyjkę. Dzięki za przypomnienie.

 

Aha... taśma jest jednym z najgłupszych wynalazków stokowych - pełna zgoda.

Pozdro


Użytkownik J@n edytował ten post 12 luty 2023 - 21:10
- filmik

  • 2

#3 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 luty 2023 - 23:47

Z kategorii małe rodzinne stacje narciarskie. Nie będę się rozpisywał o Kluszkowcach,ani o Palenicy w Szczawnicy,bo to miejsca znane. W trakcie naszego pobytu w Pieninach odwiedziliśmy dwukrotnie stację narciarską Polana sosny w Niedzicy. Miejsce zasługuje na to ,żeby o nim napisać. Ośrodek jest malutki , idealny na wyjazd z uczącym się dzieckiem. Mamy tutaj polanę dla uczących się z wyciągiem typu wyrwirączka. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie od popularnych taśm. Wyrwirączka wymusza skupienie,utrzymanie pozycji podczas wjazdu i utrzymanie toru jazdy na wyciągu. Poza tym dwa talerzyki tatrapomy. Jeden obok szerokiej niebieskiej trasy długości około 300-400 metrów. Drugi dłuższy około 500 metrów do trasy czerwonej o bardzo przyjemnym nachyleniu.
Do tego wypożyczalnia,bar,instruktorzy,czyli wszystko czego potrzeba. Są dwa parkingi niewielkie ,ale w szczycie ferii nie było problemów z parkowaniem. Kolejek do wyciągów brak,stoki utrzymane perfekcyjnie od rana do popołudnia. Ładny widok na Pieniny,jezioro i zamek w Niedzicy. Ceny mocno konkurencyjne do większych bardziej znanych ośrodków z wyciągami krzesełkowymi.

Fajny ten ośrodek, taki nietypowy, jeszcze nie jeździłem do góry nartami ;) .


  • 0

#4 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 12 luty 2023 - 08:40

Z kategorii małe rodzinne stacje narciarskie. Nie będę się rozpisywał o Kluszkowcach,ani o Palenicy w Szczawnicy,bo to miejsca znane. W trakcie naszego pobytu w Pieninach odwiedziliśmy dwukrotnie stację narciarską Polana sosny w Niedzicy. Miejsce zasługuje na to ,żeby o nim napisać. Ośrodek jest malutki , idealny na wyjazd z uczącym się dzieckiem. Mamy tutaj polanę dla uczących się z wyciągiem typu wyrwirączka. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie od popularnych taśm. Wyrwirączka wymusza skupienie,utrzymanie pozycji podczas wjazdu i utrzymanie toru jazdy na wyciągu. Poza tym dwa talerzyki tatrapomy. Jeden obok szerokiej niebieskiej trasy długości około 300-400 metrów. Drugi dłuższy około 500 metrów do trasy czerwonej o bardzo przyjemnym nachyleniu.
Do tego wypożyczalnia,bar,instruktorzy,czyli wszystko czego potrzeba. Są dwa parkingi niewielkie ,ale w szczycie ferii nie było problemów z parkowaniem. Kolejek do wyciągów brak,stoki utrzymane perfekcyjnie od rana do popołudnia. Ładny widok na Pieniny,jezioro i zamek w Niedzicy. Ceny mocno konkurencyjne do większych bardziej znanych ośrodków z wyciągami krzesełkowymi.

Fajny ten ośrodek, taki nietypowy, jeszcze nie jeździłem do góry nartami ;) .
Od czasu jak zmieniłem telefon,to niektóre zamieszczane zdjęcia są obrócone,mimo,że u mnie wyglądają normalnie.
  • 0

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 luty 2023 - 09:43

 

 

Z kategorii małe rodzinne stacje narciarskie. Nie będę się rozpisywał o Kluszkowcach,ani o Palenicy w Szczawnicy,bo to miejsca znane. W trakcie naszego pobytu w Pieninach odwiedziliśmy dwukrotnie stację narciarską Polana sosny w Niedzicy. Miejsce zasługuje na to ,żeby o nim napisać. Ośrodek jest malutki , idealny na wyjazd z uczącym się dzieckiem. Mamy tutaj polanę dla uczących się z wyciągiem typu wyrwirączka. Moim zdaniem lepsze rozwiązanie od popularnych taśm. Wyrwirączka wymusza skupienie,utrzymanie pozycji podczas wjazdu i utrzymanie toru jazdy na wyciągu. Poza tym dwa talerzyki tatrapomy. Jeden obok szerokiej niebieskiej trasy długości około 300-400 metrów. Drugi dłuższy około 500 metrów do trasy czerwonej o bardzo przyjemnym nachyleniu.
Do tego wypożyczalnia,bar,instruktorzy,czyli wszystko czego potrzeba. Są dwa parkingi niewielkie ,ale w szczycie ferii nie było problemów z parkowaniem. Kolejek do wyciągów brak,stoki utrzymane perfekcyjnie od rana do popołudnia. Ładny widok na Pieniny,jezioro i zamek w Niedzicy. Ceny mocno konkurencyjne do większych bardziej znanych ośrodków z wyciągami krzesełkowymi.

Fajny ten ośrodek, taki nietypowy, jeszcze nie jeździłem do góry nartami ;) .
Od czasu jak zmieniłem telefon,to niektóre zamieszczane zdjęcia są obrócone,mimo,że u mnie wyglądają normalnie.

 

Cześć

Może to kwestia włączonego automatycznego obracania i po prostu niektóre robisz trzymając telefon odwrotnie.

Pozdrowienia


  • 0

#6 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 12 luty 2023 - 16:44

Możliwe, nigdy nie zwracałem na to uwagi przy poprzednim telefonie, a zdjęcia wyświetlały się normalnie. Teraz na telefonie wyświetlają się prawidłowo, tak samo przy wysłaniu przez MMS lub Whatsapp,po wstawieniu na forum wychodzi różnie.

Użytkownik bubol edytował ten post 12 luty 2023 - 16:45

  • 1

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 12 luty 2023 - 18:34

Możliwe, nigdy nie zwracałem na to uwagi przy poprzednim telefonie, a zdjęcia wyświetlały się normalnie. Teraz na telefonie wyświetlają się prawidłowo, tak samo przy wysłaniu przez MMS lub Whatsapp,po wstawieniu na forum wychodzi różnie.

Bywa. Ja wstawiłem na forum wczoraj na forum filmik i go nie ma...


  • 1

#8 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 12 luty 2023 - 19:14

Wracając do nart. Wcześniej byłem w Pieninach na nartach tylko raz w Szczawnicy, już wtedy spodobała mi się Palenica. Teraz trafiliśmy na piękną zimę i świetne warunki na wszystkich stokach. Moi rodzice rok temu spędzili ferie w Szczyrku,odradzałem im ,ale całe narciarskiee życie tam spędzili i chcieli jechać do tego nowego Szczyrku. Ojciec jeździ na nartach od 50 lat i mówi,że tak jak rok temu w Szczyrku nie jeździł nigdy wcześniej. Ilość ludzi na trasach spowodowana przepustowością wyciągów i ilością zamkniętych tras to tragedia. Do tego wyłączenia z powodu wiatru, czekanie na busy aby wydostać się z Soliska itd.
W tym roku pojechali z nami i powiedzieli że na takim wyjeździe jeszcze nie byli.
Warunki świetne zarówno w Szczawnicy ,Kluszkowcach,Niedzicy i na Bachledowej dolinie. Bachledka ze strony Pienin jest tak samo dostępna jak z okolic Białki ,czy Bukowiny, tyle że podjeżdżamy od Jezierska albo Frankovej więc bezpośrednio na spokojniejszą część ośrodka ,która zarazem jest lepsza narciarsko. Kolejki na Bachledowej na max kilka minut w godzinach szczytu, poza tym bez kolejek do wyciągów.
Ośrodek ten nie został jeszcze całkowicie zepsuty ,ma cześć lunaparkową z gondolą i łatwa niebieska trasą,spacerem w koronach drzew itd. i część bardzo dobrą narciarsko gdzie mamy trzy trasy do jednej kanapy 4 osobowej i szeroka czerwoną trasę do orczyka. Tłoku na stokach brak trasy w świetnej kondycji. Oby tak zostało.
Kluszkowce już trochę bardziej zatłoczone,ale bez większych przestojów pod bramkami,warunki też dobre. Palenica rano na dwie godziny bajka. Nie odwiedziłem tylko Jaworek ,ale mam nadzieję ,że nadrobię,o Polanie Sosny pisałem już wcześniej.
Podsumowując rejon Pienin jest dla mnie dużo bardziej wartościowy narciarsko od okolic Bukowiny i Białki,zwłaszcza włączając do niego Bachledke. Jest mniej ludzi, baza noclegowa dla każdego,widoki rewelacyjne,na ferie z dzieckiem polecam i wrócimy ,może nawet za rok.

Użytkownik bubol edytował ten post 12 luty 2023 - 19:15

  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 12 luty 2023 - 21:11

 

Możliwe, nigdy nie zwracałem na to uwagi przy poprzednim telefonie, a zdjęcia wyświetlały się normalnie. Teraz na telefonie wyświetlają się prawidłowo, tak samo przy wysłaniu przez MMS lub Whatsapp,po wstawieniu na forum wychodzi różnie.

Bywa. Ja wstawiłem na forum wczoraj na forum filmik i go nie ma...

 

już poprawiłem - faktycznie fajna stromizna tam jest

 

PS - wydzieliłem z wątku cavidowego


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych