Skocz do zawarto¶ci

Zdjęcie

M¦ Katar

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedĽ
191 odpowiedzi w tym temacie

#181 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4808 postów
  • Sk±d:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano dzi¶, 09:27

Chyba uczyli się od Lewego.

Lewy jak był w Dortmundzie to przy karnym zwaczajnie podbiegał do piłki,
strzelał i zazwyczaj trafiał ale od kiedy został gwiazdą to zaczął pajacować przed kopnięciem
Grałem przez kilka lat w trampkarzach GKSu Katowice i pamiętam że uczyli nas płaskich strzałów w dolne rogi bramki.

Mnie zawsze uczyli strzałów w górne części bramki. Nawet jak bramkarz wyczuje to przy odpowiedniej sile zero szans. Co tu dużo gadać Neymar też pajacował przy karnym. Bramkarz by to wybronił po strzale ale nie wytrzymał i poszedł wcześniej.

Bramka Korei padła po takim spalonym na jakim był Grezman w meczu z Tunezją. Tam sędzia po wznowieniu meczu przerwał go gola anulował i kontynuował dalej. Tu gol uznany. Ktoś ma jakieś pytanie jeszcze do sędziowania na tym turnieju ??
No a Morawiecki rozdaje sobie nasze pieniądze dalej lekką ręką. Tym razem skromne 30 mln zł. Takie drobne. Przecież to nie jego więc można śmiało. ........................... Piiiiiiiiiiiiii.

mnie nie uczyli bo 'zawodniczo" nie gralem (p reczna i siatkowka - to tak)

Natomiast za  "dolnym rogiem" przemawia pare czynnikow:

1/ jak celujesz w gorny, to dodajesz jeden wymiar w ktory mozesz nie trafic

2/ wbrew pozorom, bramkarzowi latwiej i szybciej jest wyskoczyc, niz "pasc na ziemie".

BTW obejrzalem karne Japonii z Chorwacja.... niestety, Japonczycy nie wytrzymali...... a szkoda.....

Natomiast malpie popisy Brazylijczykow , to ....malpie popisy i zupelny brak szacunku dla przeciwnika, zwlaszcza Neymar....

to ilustruje, kto gra w p nozna.....

Jak tutaj w football

Cześć

Powiem szczerze, że wkurzyłeś mnie tym tekstem o "małpich popisach" Kuba. Czyżbyś miał aż tak inne od mojego spojrzenie na to czym jest idea sportu. A koledzy się przyłączają...

Jesteś siatkarzem - kogo bardziej cenisz na boisku:

- inteligentnego nieprzeciętnie wyszkolonego technicznie zawodnika mającego wizję gry zróżnicowanej, umiejącego i odebrać ale i dobrze rozegrać, umiejącego silnie zaatakować ale i delikatnie minąć itd?

- czy napierdalającego zawsze na siłę rzemieślnika?

Tak jak napisał Starr: ja piłkę oglądam rzadko choć długo w nią grałem i bardzo lubiłem ale jak ją oglądam to na przykładzie tego turnieju: spotkanie Polaków traktuje raczej jako okazję spotkanie się z przyjaciółmi, wypicia piwa, pogadania o piłce i cieszenia się - lub nie z naszej gry. Mecze Brazylii w większości wydań to zawsze jest piłkarska uczta. To jest gra w piłkę na najwyższym poziomie w każdym aspekcie gry.

Nie podobały Ci się popisy bo traktujesz je jako lekceważenie słabszego??? Ale tak nie jest. To jest styl i umiejętność gry a co do "lekceważenia" to warto było popatrzyć jak Brazylijczycy bronili przy 4:0, jak poważ nie traktowali swoje zadania taktyczne w meczu, który już był pozamiatany. Porównaj to z takim powrotem Bielika przy drugiej bramce dla Francuzów, który był na boisku 5 minut.

Gdybym był koreańczykiem to taka grę Brazylijczyków poczytywałbym za zaszczytny przejaw szacunku dla mnie jako rywala, bo przecież mogli to olać. Wcisnąć jedną czy dwie bramki i zwalniać, zwalniać, zwalniać... A tu mieliśmy do czynienia z grą na pełen gwizdek pomimo, że z punktu widzenia turniejowego było to aż nielogiczne.

Za to dla Brazylijczyków wielki szacun.

Pozdrowienia

• 1

#182 star

star
  • Użytkownik
  • 1417 postów
  • Sk±d:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano dzi¶, 12:19

strzelał i zazwyczaj trafiał ale od kiedy został gwiazdą to zaczął pajacować przed kopnięciem
Grałem przez kilka lat w trampkarzach GKSu Katowice i pamiętam że uczyli nas płaskich strzałów w dolne rogi bramki.

Mnie zawsze uczyli strzałów w górne części bramki. Nawet jak bramkarz wyczuje to przy odpowiedniej sile zero szans. Co tu dużo gadać Neymar też pajacował przy karnym. Bramkarz by to wybronił po strzale ale nie wytrzymał i poszedł wcześniej.

Bramka Korei padła po takim spalonym na jakim był Grezman w meczu z Tunezją. Tam sędzia po wznowieniu meczu przerwał go gola anulował i kontynuował dalej. Tu gol uznany. Ktoś ma jakieś pytanie jeszcze do sędziowania na tym turnieju ??
No a Morawiecki rozdaje sobie nasze pieniądze dalej lekką ręką. Tym razem skromne 30 mln zł. Takie drobne. Przecież to nie jego więc można śmiało. ........................... Piiiiiiiiiiiiii.

2/ wbrew pozorom, bramkarzowi latwiej i szybciej jest wyskoczyc, niz "pasc na ziemie".

BTW obejrzalem karne Japonii z Chorwacja.... niestety, Japonczycy nie wytrzymali...... a szkoda.....

Natomiast malpie popisy Brazylijczykow , to ....malpie popisy i zupelny brak szacunku dla przeciwnika, zwlaszcza Neymar....

Jak tutaj w football

Cześć

Powiem szczerze, że wkurzyłeś mnie tym tekstem o "małpich popisach" Kuba. Czyżbyś miał aż tak inne od mojego spojrzenie na to czym jest idea sportu. A koledzy się przyłączają...

- inteligentnego nieprzeciętnie wyszkolonego technicznie zawodnika mającego wizję gry zróżnicowanej, umiejącego i odebrać ale i dobrze rozegrać, umiejącego silnie zaatakować ale i delikatnie minąć itd?

Tak jak napisał Starr: ja piłkę oglądam rzadko choć długo w nią grałem i bardzo lubiłem ale jak ją oglądam to na przykładzie tego turnieju: spotkanie Polaków traktuje raczej jako okazję spotkanie się z przyjaciółmi, wypicia piwa, pogadania o piłce i cieszenia się - lub nie z naszej gry. Mecze Brazylii w większości wydań to zawsze jest piłkarska uczta. To jest gra w piłkę na najwyższym poziomie w każdym aspekcie gry.

Nie podobały Ci się popisy bo traktujesz je jako lekceważenie słabszego??? Ale tak nie jest. To jest styl i umiejętność gry a co do "lekceważenia" to warto było popatrzyć jak Brazylijczycy bronili przy 4:0, jak poważ nie traktowali swoje zadania taktyczne w meczu, który już był pozamiatany. Porównaj to z takim powrotem Bielika przy drugiej bramce dla Francuzów, który był na boisku 5 minut.

Gdybym był koreańczykiem to taka grę Brazylijczyków poczytywałbym za zaszczytny przejaw szacunku dla mnie jako rywala, bo przecież mogli to olać. Wcisnąć jedną czy dwie bramki i zwalniać, zwalniać, zwalniać... A tu mieliśmy do czynienia z grą na pełen gwizdek pomimo, że z punktu widzenia turniejowego było to aż nielogiczne.

Pozdrowienia

Amen.

• 0

#183 star

star
  • Użytkownik
  • 1417 postów

Napisano dzi¶, 12:22

zmieniajac technike poprawil skutecznosc; podobnie jak skutecznosc wolnych; to gosciu ktory ciagle i w kazdym aspekcie chce sie rozwijac; 

dlaczego w bayernie stal sie etatowym wykonawca karnym mimo ze skrzydlowi od zawsze mieli tam rozdete ego - bo wykonywal je jak to nazywasz pajacujac najbardziej skutecznie

• 0

#184 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3376 postów
  • Sk±d:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano dzi¶, 13:12

Jak tutaj w football

Cześć

Pozdrowienia

Na tej zasadzie walenie w morde w boksie przeciwnika , ktory sie slania po kolejnym knot-oucie tez jest sportowe?

To co Neymar pokazl po strzeleniu karnego , niczego nie przypomina oprocz malpy..

Co do ich gry - zawsze ogladalem ich z przyjemnoscia, chociaz ze skutecznoscia miewali klopoty - wyglada na to, ze teraz te dwie rzeczy pogodzili..

zauwaz, ze ja ogladam z innej perspektywy : nawet nie pamietam nazwisk polskich zawodnikow , oprocz szczesny i Lewandowski, ogladam troche z boku, mam chyba zdecydowanie mniej emocjonalne podejscie

Troche mi sie nie podoba to , jak wiele uzaleznione jest od duzych pieniedzy

To sa igrzyska dla ludu i ta to odbieram - nie dzieje sie tragedia, gdy "nasi przegrywaja" albo "my wygrywamy" - sa po prostu dobre i zle mecze

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#185 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4808 postów
  • Sk±d:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano dzi¶, 13:42

Cześć

I tu się zgadzam - oprócz tego Naymara. Ja też mecze Polaków traktuje jako jedne z meczy i cieszy mnie gdy to jest fajna piłka a mierzi gdy jakaś żenada. I nie mam pretensji gdy się przegrywa po walce, z lepszym przeciwnikiem ale szokuje mnie gdy można mecz po prostu olać.

Pozdrowienia

• 0

#186 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano dzi¶, 16:16

Na tej zasadzie walenie w morde w boksie przeciwnika , ktory sie slania po kolejnym knot-oucie tez jest sportowe?

To raczej niezbyt trafne porównanie. Aż się dziwię takiemu sprowadzeniu do absurdu.
  • 0

#187 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9264 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano dzi¶, 18:48

Hiszpania do domu :sarcastic_hand: - brawo Marokko  :rotfl2:

• 1
Doł±czona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#188 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano dzi¶, 18:49

Brawo brawo brawo Maroko. Maj± Hiszpanie ten swój kalkulator. Jeszcze raz brawo.
  • 1

#189 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9264 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano dzi¶, 19:14

Jak jeszcze w finale spotka się Argentyna z Francją to będzie znaczyło że przegraliśmy tylko z mistrzem i vicemistrzem świata

• 0
Doł±czona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#190 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1794 postów
  • Sk±d:Halinow/Szczyrk
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano dzi¶, 19:48

Doł±czona grafika
  • 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#191 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1794 postów
  • Sk±d:Halinow/Szczyrk
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano dzi¶, 19:55

Hiszpanom udało się to czego chcieli, przegrywaj±c z Japoni±. Unikn± Brazylii w ćwierćfinale :) .
  • 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#192 star

star
  • Użytkownik
  • 1417 postów

Napisano dzi¶, 20:40

Hiszpanom udało się to czego chcieli, przegrywając z Japonią. Unikną Brazylii w ćwierćfinale :) .

Super

https://www.sport.pl...tml#s=SNO_Img_5

ta hiszp 1:1:2 Maroko 3:1:0 widać kto lepszy

• 1

Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych