Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaką torbę czy plecak na buty narciarskie wybrać?

torba na buty

  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 21 sierpień 2022 - 11:50

Do niedawna używałem torby (około 30l) która miała jedną dużą komórę gdzie mieściły sie buty, na nich kask (w pokrowcu coby sie nie porysował o klamry) oraz okulary (tez w pokrowcu i w kasku) a także rękawice (luzem).Torba miała dodatkową, nie zamykaną kieszeń - wsuwałem tam termos i kanapkę czy jakąś tubkę smaru. Torba była całkiem przypadkowa i sądząc po logo dużej firmy związanej z wędkarstwem nie była dedykowana do noszenia butów ale sprawowała sie dobrze. W ostatnim sezonie zaczęła sie sypać (dosłownie) - czarny plastyk zaczął sie łuszczyć płatami. - czas na zakup nowej.

Nowa powinna być nieco większa (z naciskiem na "nieco").

Fajnie gdyby:

- buty były oddzielone od siebie (jakaś przekładka) - warunek niekonieczny,

- miała osobne miejsce na kask (eliminacja pokrowca),

- koniecznie miała zewnętrzną kieszeń ( na rzeczony termos🙂 i inne drobiazgi),

- musi być solidnie wykonana - nie stać mnie na dziadostwo.

Nie wiem czy miałaby być torba czy plecak ...raczej mi wszystko jedno..(jednak zalet plecaka pewnie nie wykorzystam)

Mam już jakieś wstępne typy ale liczę na to że coś mi zarekomendujecie zanim zacznę kupywać i "macać" i odsyłać wszystko co mi google wyrzuci na ekran...


  • 1

#2 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 21 sierpień 2022 - 15:13

Buty noszę w tandetnym plecaku dedykowanym do butów narciarskich. Kask noszę na głowie. Pod wyciągiem zmieniam buty na narciarskie a plecak ląduje pod płotem, pod schodami, pod drzewem w lasku, na wieszaku. Po zakończeniu jazdy wracam do plecaka. 


  • 2

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#3 Lexi

Lexi
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 21 sierpień 2022 - 15:42

Buty noszę w tandetnym plecaku dedykowanym do butów narciarskich. Kask noszę na głowie. Pod wyciągiem zmieniam buty na narciarskie a plecak ląduje pod płotem, pod schodami, pod drzewem w lasku, na wieszaku. Po zakończeniu jazdy wracam do plecaka. 

Torba ma posłużyć do tego by wychodząc rano z domu w jedną rękę zabrać narty, torbę z wszystkimi szpejami w drugą i zejść do auta "na raz" nie budząc nikogo......u mnie we wsi - nie pod wyciągiem.

Nie musi być pozłacana ale ma zabrać wszystko co potrzeba i być prosta i solidna.


  • 1

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 sierpień 2022 - 20:34

Każdy szanujący się narciarz powinien posiadać 

 

Race Bag Energiapura

 

Plecak ENERGIAPURA RACER BAG FASHION TIGER - 2021/22 | Sprzęt zimowy \ Torby / pokrowce / plecaki zawodnicze Kolekcje \ TIGER | Energiapura.pl

 

wszystko się mieści i wygląda coool

 

pre_1661110349__img_20220821_211430.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 sierpień 2022 - 21:50

He he...

Pozdro


  • 0

#6 Lexi

Lexi
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 22 sierpień 2022 - 05:29

Każdy szanujący się narciarz powinien posiadać 

 

Race Bag Energiapura

 

Plecak ENERGIAPURA RACER BAG FASHION TIGER - 2021/22 | Sprzęt zimowy \ Torby / pokrowce / plecaki zawodnicze Kolekcje \ TIGER | Energiapura.pl

 

wszystko się mieści i wygląda coool

 

pre_1661110349__img_20220821_211430.jpg

Dzięki Jan.

Rozumie że masz gumę pasującą kolorystycznie.. ;)


  • 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 sierpień 2022 - 09:16


masz gumę
nie jestem gumiarzem ale torba/plecak b.dobrze się sprawia
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 Lexi

Lexi
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 22 sierpień 2022 - 13:12

 


masz gumę
nie jestem gumiarzem ale torba/plecak b.dobrze się sprawia

 

Dzieki Jan...żartowałem ;)


  • 1

#9 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 sierpień 2022 - 18:01

 

 


masz gumę
nie jestem gumiarzem ale torba/plecak b.dobrze się sprawia

 

Dzieki Jan...żartowałem ;)

 

mozesz sie zastanowic nad torb podgrzewana?

wlaczasz w samochodzie.....


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 Lexi

Lexi
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 22 sierpień 2022 - 18:55


mozesz sie zastanowic nad torb podgrzewana?

wlaczasz w samochodzie.....

Nie wiem czy wykorzystałbym taki bajer, w sumie wynoszę buty z ciepłego domu do ciepłego auta - jakbym zaczął jeździć w góry moim "wozem Drzymały" i zostawał pod stokiem na noc to takie rozwiazanie miałoby może racje bytu do dosuszania butów przez noc.


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: torba, na buty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych