Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska 2022


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 02 sierpień 2022 - 01:38

gallery_2121_516_45128.jpg

 

Krotka relacja z podrozy do Polski

Na slub  corki moich niesamowitych przjaciol: Agnieszki  i Waldka

 

Zaprosilismy na ta uroczystosc naszych amerykanskich przyjaciol : Sharon i Randy. za cel postawilismy sobie przedstawic Polske, jak na to zasluguje : czyli ...super

 

POdroz zaczela sie ..... tak sobie: mielismy wyleciec przez Newark w srode.Oni tez : my mielismy leciec przez Newark, Oni przez Toronto im ielismy sie spotkac w Monachium ,skad mieimy leciec razem do POznania

 

..We wtorek dostaje wiadomosc od United, ze nasz lot do Newark jest odwolany

Wiec przez 2 h wisze na telefonie,zeby przebukowac lot

 

- w sumie dostajemy polaczeni przez Chicago....

 w sumie nic specjalnego... ale: we wtorek oddaje mojego Wranglera do przegladu, wiec moja zona mnie odbiera od dealer'a

 

: jedziemy do domu Jej samochodem i slysze jakies dziwne dzwieki - zapominam o nich, gdy dostaje wiadomosc, ze musze zmienic  lot..

 

 

W srode (dzien wylotu) ja, jak zawsze, przyjmuje jeszcze pacjentow do 10-tej

Moja Zona dzwoni do mnie, ze wlasnie jest w drodze do oddania naszych psow do "psiego hotelu" (przez ostatnie 25 lat tylko tam "boardujemy" nasze piesy - pelne zaufanie). Problem ten halas, ktory slyszalem wczoraj okazal sie duza sruba, ktora zniszczyla opone i moja slubna utkwila w drodze do kenel'u

 

Mowie : dzwon po pomoc drogowa..

o 10-tej koncze poradnie - dzwonie do malzonki - pomoc drogowa nadal sie nie zjawia: wiec - jade do Ciebie, jezeli AAA sie nie pojawi, to wezmiesz moj samochod a ja zmienie kolo w Twoim i zdazysz oddac psy

ale pomoc drogowa sie zjawila

Wiec w sumie ladujemy na lotnisku na styk: spotykamy sie z Sharon i randy - Oni leca przez Toronto, my lecimy przez Chicago

gallery_2121_516_592605.jpg

W Chicago ladujemy sie do samolotu do Monachum

 

 

Wiec troche komfortu sie nalezy....

W miedzyczasie Sharon i Randy leca przez Toronto (nigdy nie lubue leciec przez to miejsce)

Randy tekstuje mi: mamy opoznienie ok 45 min, mozemy nie zjawic sie w MOnachium na czas: mielismy sie tam spotkac i leciec tym samym samolotem do P-nia...

Wiec ja sprawczam flightracker i mowie mu, ze moze leciec p[rzez Waw albo przez Ktowice.

On na to , ze w sumie jest OK , bo ich lot jest opozniony 45 min, ale nasz wspolny lot z Monachium tez jest opozniony o  ok 1h 30 min...

Wiec agent zasugerowal, ze jest OK 

Jezeli OK to Ok

 

Wiec lecimy z Chicago do Monachium a Oni przez Toronto

 

ladujemy o 9 rano w Monachium : sprawdzam  nasz lot: do zPoznaia..... jest ....oczasie

W momenci, e, gdy staujemy do P-nia , nasi przyjaciele laduja w Monachium

Lufthansa jest "bardzo hojna" - oferuje 10 Euro  na glowe

 

 

 

gallery_2121_516_307702.jpg

 

 

 

 

Wiec w sumie, zamiast byc w P-niu o 12:30, odbieramy ich prawie o polnocy w czwartek

w piatek dzien organizacyjny...

 

 w sobote o 9 wyruszamy do Kornika  i dalej do Ceglarni

gallery_2121_516_457.jpg

 

: Gdzie odbedzie sie wesele..

Kornimk jest swietny, przewodnik w jez angielski pierwsza klasa

Zupelne zaskoczenie: mamy hotel w Sremie :recepcjonista mowi niesamowitym angielskim : pytam Go ,gdzie sie urodzil (mysle, ze w Stanach) : on mowi, ze  w Sremie - Jego angielski jest swietny!!

 

Docieramy na slub

 

gallery_2121_516_480659.jpg

 

Duzo by mowic: slub jest obledny

 

 

Musze sie oszczedzac, gdyz nastepnego dnia jedziemy do Krakowa

Ale przedtem sa poprawiny - oddzielna historia

 

 

W Krakowie zatrzymujemy sie w hotelu na Golebiej - pare krokow od rynku

 

 

gallery_2121_516_606818.jpg

Rynek : taki wiekszy Stary Rynek w POznaniu

 

gallery_2121_516_799945.jpg

 

Swietnie

Tam tez spotykamy sie z naszymi Przylaciolmi z Zakopanego

 

I w droge

Do Oswiecimia: slynna Arbeit machts Frei

 

nie lubie tego mejsca, ale usimy to pokazac Sharon i Randy

 

gallery_2121_516_647246.jpg

 

Pozniej Wieliczka tego samego dnia

 

 

gallery_2121_516_594460.jpg

 

 

 

gallery_2121_516_799945.jpg

 

Nastepnego dnia jedziemy w Gory Izerskie: Dom Izerski , gdzie sie zatrzymalimy - petarda - sniadania niesamowite, gospodarz, Piotr niesamowity gawedziarz

 

 

gallery_2121_516_273655.jpg

Zwiedzamy zamek Czocha

 

 

gallery_2121_516_816336.jpg

Ludzie sie tu zabawiali  niesamowitymi torturami

 

 

 

Niesamowite miejsce

 

Wracamy do Poznania: jeszcze Ostrow Tuski i  z powrotem na Lawice

 

 

 

gallery_2121_516_674916.jpg

 

Jak ja lubie podrozowac  takimi drogami

gallery_2121_516_256015.jpg

..

 

W sumie:Polska jest niesamowita

 

nie tylkow mojej ocenie

 

co mnie kurwialo to system placenia za autostrady..

Paranoja

 

 

 

 

 

cdn


Użytkownik jan koval edytował ten post 02 sierpień 2022 - 02:59

  • 6
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 02 sierpień 2022 - 06:19

...............................

 

W sumie:Polska jest niesamowita

 

nie tylkow mojej ocenie

 

co mnie kurwialo to system placenia za autostrady..

Paranoja

 

 

 

 

 

cdn

Dzięki za relacje.......tak właśnie wygląda Polska "od święta" - może sie podobać....


Użytkownik Lexi edytował ten post 02 sierpień 2022 - 06:25

  • 0

#3 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 02 sierpień 2022 - 12:54

 

...............................

 

W sumie:Polska jest niesamowita

 

nie tylkow mojej ocenie

 

co mnie kurwialo to system placenia za autostrady..

Paranoja

 

 

 

 

 

cdn

Dzięki za relacje.......tak właśnie wygląda Polska "od święta" - może sie podobać....

 

 

 

Na pewno jest lepiej wpasc na wakacje - ale to wszedzie : the grass is always greener.....

 

I taka drobnostka; mieszkamy nidaleko Rusalki, wiec w piatek moja Malzonka i ja musielismy wyjechac na pare godzin, wiec nasi znajomi wybrali sie na spaceer nad Rusalke.  Co powiedzieli? nikt z napotaknych spacerowiczow nie powiedzial hallo, czy dzien dobry - nie bylo  kontaktu wzrokowego....W stanach to normalne.

Za to gdy moja Zona biegala wokol Rusalki ( ubrana bardzo profesjonalnie w stroj do biegania) wiele osob rzucalo "czesc" itp.

 

Ot taka drobnostka


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#4 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 02 sierpień 2022 - 14:06

Na szczyrkowskich szlakach, z samego rana gdy mijasz połykaczy szlaków nie zdarzyło mi się by ktoś nie pozdrowił mnie albo odpowiedział tradycyjnym cześć lub dzień dobry. Gdy koło południa na szlaki wychodzą niedzielni spacerowicze, rzadko kto odpowiada pozdrowieniem.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#5 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 02 sierpień 2022 - 14:33


Co powiedzieli? nikt z napotaknych spacerowiczow nie powiedzial hallo, czy dzien dobry - nie bylo  kontaktu wzrokowego....W stanach to normalne.

I nie tylko w Stanach.. w wielu krajach z tym sie spotkałem - w Polsce wszyscy wilkiem patrzą..taka tradycja "narodowa"..


  • 0

#6 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 02 sierpień 2022 - 14:38



Na szczyrkowskich szlakach, z samego rana gdy mijasz połykaczy szlaków nie zdarzyło mi się by ktoś nie pozdrowił mnie albo odpowiedział tradycyjnym cześć lub dzień dobry. Gdy koło południa na szlaki wychodzą niedzielni spacerowicze, rzadko kto odpowiada pozdrowieniem.

W "mojej" części Beskidów tak jest w wakacje i w niedzielnym tłoku....w tygodniu i zwłaszcza przy słabej pogodzie raczej pasjonaci chodzą - jakieś "cześć" to norma a i niekiedy pare słów można zamienić ..jak za dawnych czasów


  • 0

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 sierpień 2022 - 16:45

Dzięki Janie za relację. Fajnie się czyta. Momenty były. :)

 

W moich górach też raczej sie pozdrawia. Z lokalsami czy przyjezdnymi. I często pogada. Wyjątkiem jest jeśli się nie pozdrowi. Ale z tym tradycyjnym Dzień Dobry różnie bywa. Chyba więcej tego w Krakowie niż np. w Warszawie. Mam na myśli sytuacje gdy ludzie spotykają się gdzieś w bardziej ustronnych podmiejskich miejscach.

 

Janie, nie wiem o których płatnościach piszesz, ale te e-tolle na A4 i A2 to porażka i wstyd. A nawet skandal. Wszystko załatwia aplikacja w telefonie typu Autopay, ale skąd Niemiec czy Francuz ma wiedzieć, że trzeba coś płacić? 


  • 0

#8 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 04 sierpień 2022 - 17:09

Cześć

To nie są dawne czasy tylko zwykłe czasy, dzisiejsze czasy.

Na rzekach pozdrawianie się to norma, tak z brzegu jak i z wody

A hołotą nie ma co się przejmować - jej się nie widzi albo pacyfikuje jak coś niszczy.

Dzień Dobry, nie zależy od miasta.

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 04 sierpień 2022 - 17:16

  • 2

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 sierpień 2022 - 22:52


W sumie:Polska jest niesamowita

Ja też jestem zawsze zachwycony (oprócz bramek na autostradach)

ale ostatnio stałem się ostrożniejszy w chwaleniu Polski aby nie zarzucili mi przaśnej PRLowskiej propagandy albo wręcz postawili w jednym szeregu z elektoratem tych co teraz zarządzają.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 08 sierpień 2022 - 07:15


Wszystko załatwia aplikacja w telefonie typu Autopay, ale skąd Niemiec czy Francuz ma wiedzieć, że trzeba coś płacić? 

To głównie chodzi o to że każdy kawałek autostrady ma płatność z "innej wsi" - przedwczoraj wjechałem do Polski w Świecku wiec pierwszy kawałek a2 płaciłem na bramkach, zjechałem na a4 wiec a4 musialem płacić w aplikacji ale już na końcówke a4 (Katowice-Kraków) musze mieć skonfigurowana platnosc w banku lub innej aplikacji....wiec kaszana totalna.


  • 0

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 sierpień 2022 - 08:14

Cześć

Ciekawe... ja płacę gotówką lub kartą i nigdy nie miałem żadnych problemów.

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 08 sierpień 2022 - 09:22

  • 0

#12 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 sierpień 2022 - 09:11

Jeżeli nie masz aplikacji, są dwa tygodnie na uregulowanie płatności. Trzeba tylko przy płatności online wskazać bramkę wjazdu i wyjazdu. Jeżeli ktoś nie opłaci przejazdu, przyjdzie rachunek do zapłacenia za cały odcinek płatnej autostrady.

Użytkownik kordiankw edytował ten post 08 sierpień 2022 - 09:11

  • 0

#13 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2022 - 11:02

 


Wszystko załatwia aplikacja w telefonie typu Autopay, ale skąd Niemiec czy Francuz ma wiedzieć, że trzeba coś płacić? 

To głównie chodzi o to że każdy kawałek autostrady ma płatność z "innej wsi" - przedwczoraj wjechałem do Polski w Świecku wiec pierwszy kawałek a2 płaciłem na bramkach, zjechałem na a4 wiec a4 musialem płacić w aplikacji ale już na końcówke a4 (Katowice-Kraków) musze mieć skonfigurowana platnosc w banku lub innej aplikacji....wiec kaszana totalna.

 

 

Naprawdę, tak się wszyscy tutaj czepiacie nowoczesnych rozwiązań. Wydaje mi się że nie umiecie z nich skorzystać odpowiednio, nastolatki byłyby lepsze od Was. :)

 

Do A4 i A1 jest kilka aplikacji które obsługują obie autostrady. W czym problem ? Trzeba tylko sobie znaleźć dobrą aplikacje.

Podawałem zresztą chyba już nazwę jednej. To nie, nie zainstaluje, nie wierzy.  :D


  • 0

#14 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 08 sierpień 2022 - 13:35


Naprawdę, tak się wszyscy tutaj czepiacie nowoczesnych rozwiązań. Wydaje mi się że nie umiecie z nich skorzystać odpowiednio, nastolatki byłyby lepsze od Was.

Może nastolatkom by sie chciało, ja nie jestem zadowolony z tego że połowe telefonu mialbym mieć zawalone aplikacjami do czegoś tak prozaicznego jak płacenie autostrad ...z drugiej strony patrząc, jak sobie uświadomie jak ciężko chory jest ten kraj to problem jest śmieszny.


  • 1

#15 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2022 - 15:02

 


Naprawdę, tak się wszyscy tutaj czepiacie nowoczesnych rozwiązań. Wydaje mi się że nie umiecie z nich skorzystać odpowiednio, nastolatki byłyby lepsze od Was.

Może nastolatkom by sie chciało, ja nie jestem zadowolony z tego że połowe telefonu mialbym mieć zawalone aplikacjami do czegoś tak prozaicznego jak płacenie autostrad ...z drugiej strony patrząc, jak sobie uświadomie jak ciężko chory jest ten kraj to problem jest śmieszny.

 

 

To jeszcze raz. Proszę o uważne przeczytanie.

 

Do A1, A2 i A4 jest jedna aplikacja które obsługuje trzy autostrady, różne odcinki.

Można sobie zainstalować JEDNĄ aplikacje, które służy do płacenia na kilku odcinkach.

 

One RING to Rule Them ALL.  :D 

 

Zatrzymaj się na chwilę, sprawdź swoje aplikacje, zobacz co to jest MPAY i dopiero napisz.  :)


Użytkownik MarioJ edytował ten post 08 sierpień 2022 - 15:24

  • 1

#16 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 08 sierpień 2022 - 17:36

 

 


Naprawdę, tak się wszyscy tutaj czepiacie nowoczesnych rozwiązań. Wydaje mi się że nie umiecie z nich skorzystać odpowiednio, nastolatki byłyby lepsze od Was.

Może nastolatkom by sie chciało, ja nie jestem zadowolony z tego że połowe telefonu mialbym mieć zawalone aplikacjami do czegoś tak prozaicznego jak płacenie autostrad ...z drugiej strony patrząc, jak sobie uświadomie jak ciężko chory jest ten kraj to problem jest śmieszny.

 

 

To jeszcze raz. Proszę o uważne przeczytanie.

 

Do A1, A2 i A4 jest jedna aplikacja które obsługuje trzy autostrady, różne odcinki.

Można sobie zainstalować JEDNĄ aplikacje, które służy do płacenia na kilku odcinkach.

 

One RING to Rule Them ALL.  :D 

 

Zatrzymaj się na chwilę, sprawdź swoje aplikacje, zobacz co to jest MPAY i dopiero napisz.  :)

 

Przecież Lexi pisał ze na a2 wjechał w Swiecku a mpay działa na fragmencie a2 od Strykowa jedynie wiec proszę nie tworzyć tolkienowskich światów równoległych ani innych miejskich legend

Załączone pliki


  • 1

#17 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 08 sierpień 2022 - 17:44


zobacz co to jest MPAY

Wypróbuje we wrześniu - przynajmniej A4 podepnę pod jedna aplikacje ..


  • 0

#18 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 08 sierpień 2022 - 18:38

 


zobacz co to jest MPAY

Wypróbuje we wrześniu - przynajmniej A4 podepnę pod jedna aplikacje ..

 

Ja mam autopay w santanderze jakoś latwo


  • 0

#19 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 sierpień 2022 - 20:43

 

 

 


Naprawdę, tak się wszyscy tutaj czepiacie nowoczesnych rozwiązań. Wydaje mi się że nie umiecie z nich skorzystać odpowiednio, nastolatki byłyby lepsze od Was.

Może nastolatkom by sie chciało, ja nie jestem zadowolony z tego że połowe telefonu mialbym mieć zawalone aplikacjami do czegoś tak prozaicznego jak płacenie autostrad ...z drugiej strony patrząc, jak sobie uświadomie jak ciężko chory jest ten kraj to problem jest śmieszny.

 

 

To jeszcze raz. Proszę o uważne przeczytanie.

 

Do A1, A2 i A4 jest jedna aplikacja które obsługuje trzy autostrady, różne odcinki.

Można sobie zainstalować JEDNĄ aplikacje, które służy do płacenia na kilku odcinkach.

 

One RING to Rule Them ALL.  :D 

 

Zatrzymaj się na chwilę, sprawdź swoje aplikacje, zobacz co to jest MPAY i dopiero napisz.  :)

 

Przecież Lexi pisał ze na a2 wjechał w Swiecku a mpay działa na fragmencie a2 od Strykowa jedynie wiec proszę nie tworzyć tolkienowskich światów równoległych ani innych miejskich legend

 

 

 

Wejdź sobie na Barad-dûr i skocz sobie w dół, gollumie.


Użytkownik MarioJ edytował ten post 08 sierpień 2022 - 20:55

  • 0

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 sierpień 2022 - 07:47

Cześć

 

Daj spokój Mario, rozkminianiu sztucznych nic nie znaczących problemów.

A Ty rower czy góry, czy góry i rower a może coś innego?

Pozdro


Użytkownik Mitek edytował ten post 09 sierpień 2022 - 07:48

  • 0



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych