Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chopok, kwiecień 2022

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 05 kwiecień 2022 - 20:38

Co do Chopoka, to w sobotę warunki kiepskie,  

czy to po południowej czy po północnej stronie conajmniej 1/4 - 1/3 długości tras w chmurze, z bardzo słabą widocznością. 

Do tego na południu breja zmarzła i była słabo wyratrakowana, na tępych magnumach 177cm cienko jeździło się.

Więc w trakcie przerwy browarowej zaniosłem zabawki do naostrzenia- serwis w baraku przy dolnej stacji gondoli na południu,

10e 10min i narty zrobione.

Wjazd na górę 2woma gondolkami i zaczynamy we mgle zjazd czarną trasą w kierunku płd,

a tu niespodzianka - w ogule nie potrafię jeździć, do tej pory to ja czekałem za kolegami a teraz oni za mną,

a sam spocony walczę o życie. Kolega zdziwiony, co ze mną czy to piwo 0,3 tak mną pomiata?

Jakoś zjechałem na dół i z powrotem lecimy na górę. Zapadła decyzja, że południe straszne więc jeździmy po północnej stronie.

Patrząc w dół lecimy mocno na prawo i na około docieramy do dolnej stacji gondoli 2dwu linowej

- ja cały mokry walczę ze sobą czy sprzętem już sam nie wiem, czuje się jakbym z 5 lat nie miał desek na nogach.

Narty jakoś nienaturalnie podcinają, wrzynają się w ten beton,

chwilę wcześniej aż kolega niedowierzał i zamieniliśmy się i też nie potrafił jeździć , umęczył się grubo.

Ale dobra odmieniliśmy się, lecimy ulubioną 12stką do dołu, ona fajne pagórki ma, przy lepszej widoczności jakoś ta jazda idzie,

zaczynam łapać znów krawędzie, ale cały czas to nie to, minimalnie pochylam nartę na bok, a ona rżnie krawędzią o ten ubity stok.

Już sam nie wiem co jest grane, czy straciłem pewność siebie po jeździe u góry we mgle,

czy też opadłem z sił jadąc wcześniej i cały czas walcząc, w ogule nie czuję narty.

Jadę z powrotem na szczyt i ponownie do serwisu, pytam łebka, bo młody koleś to robił, na ile stopni ostrzył krawędzie,

on na to że 88stopni tak jak powinno być w tym modelu.

Ja mu mówię, że nie umiem na tym jeździć, wziął gąbkę i chyba trochę stępił krawędzie, poprawiło się.

Ale dalej nie czułem tej narty, jakoś tak nie swojo jeździło się.

Zaczęliśmy jeździć łagodniejszymi trasami i powoli zacząłem uczyć się jazdy na tym sprzęcie.

Ale cały czas nie było to, zawsze ze mnie chojrak był, a tu taki nagle skarcony,

pojechaliśmy na Bielą Put łagodną gondole i tam skończyliśmy dzień. na after ski redbula i jameson,

przyjęliśmy kilka dawek promocyjnych/darmowych trunków i zapomniałem o problemach z jazdą.

W niedzielę zaczęliśmy od niebieskich na początku trochę nieswojo, ale przyzwyczaiłem się i później znów byłem sobą,

na czerwonych pełna paka, stara taktyka lecimy zanim inni wystartują/dojadą, albo dojeżdżamy do grupy ludzi, jak ich nie za wiele to wyprzedzamy,

jak ich dużo to zerkamy za siebie nowych dojeżdżających z góry nie ma albo pojedyncze dobrze jeżdżące sztuki,

to czekamy jak sobie rój pojedzie i znów pełna paka, frajda z jazdy wróciła,

na czerwonych trasach chopoka o tej porze roku są sami nieźle i bardzo dobrze jeżdżący narciarze,

więc czekanie max 1min aż rozkorkuje się trasa.

Krawędzie trzymają lepiej od kolegi Atomików sl 171, też niby po serwisie przed wyjazdem.

Ogólnie w niedziele trasy rewelacyjne, świeży opad ratrak wymieszał z twardym podkładem

i praktycznie do fajrantu lód gdzieś sporadycznie na stroiszym kawałku, od południa i na górze już chmura była wyżej,

ale i tak jeździliśmy głównie Zahradki- Zahradki różnymi opcjami tras.

Co do serwisu, jestem w tym laikiem, pewnie za ostra krawędź była, jak mi oddawał narty zaraz po ostrzeniu to coś mówił,

uważaj bo wosk masz i pokazywał krawędzie, nie wyłapałem o co mu chodziło.

• 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8874 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 kwiecień 2022 - 17:47

Dzięki Robert - w tym sezonie jeszcze nie mieliśmy relacji z Chopoka

ps.

Przeniosłem z ostrzenia nart 

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 star

star
  • Użytkownik
  • 1176 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 07 kwiecień 2022 - 19:41

Co do serwisu, jestem w tym laikiem, pewnie za ostra krawędź była, jak mi oddawał narty zaraz po ostrzeniu to coś mówił,

uważaj bo wosk masz i pokazywał krawędzie, nie wyłapałem o co mu chodziło.

Może przody zaostrzył a potem stępił.

• 1

#4 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 07 kwiecień 2022 - 20:43

Zdjęć nie wstawiam zdjęć bo są setki takich, a po za tym pogoda Du… nie urywała
  • 1

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8874 postów

Napisano 07 kwiecień 2022 - 21:06

Zdjęć nie wstawiam zdjęć bo są setki takich, a po za tym pogoda Du… nie urywała

Ale tak fajnie opisałeś że można sobie wszystko wyobrazić.

Tak myślę że jeszcze raz przed śmiercią muszę się do tej Jasnej wybrać na narty.

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 106 postów

Napisano 09 kwiecień 2022 - 09:13

Na 2 dni prawie Alp nie potrza

• 0

#7 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 551 postów

Napisano 24 kwiecień 2022 - 08:38

Chopok piątkowy - jeszcze zima choć na dole w południe 11 stopni, na górze rano -1 pózniej jakieś 4~5 na +. Tłoku nie było, ludzi więcej po knajpach niż na stokach,  jazda wymagająca - kasza na lodzie na górze a na dole surfing. Szaro buro i ponuro, po 12 troche sie zamgliło i zaczęło lekko kropić - i tak rewelacja !! smile.png

Udało sie żonę wyciągąć i jeszcze jej udowodnic ze pomimo 2 sezonów przerwy nadal da rade ....Sukces!!!!

Załączony plik  FC_20220422_0411.jpg   284,86 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7914.jpg   258,74 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7919.jpg   324,93 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7930 2.jpg   282,96 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7934.jpg   90,86 KB   6 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7937.jpg   96,23 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7946.jpg   159,59 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7938 2.jpg   92,7 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_7947 2.jpg   113,9 KB   5 Ilość pobrań

Użytkownik Lexi edytował ten post 24 kwiecień 2022 - 08:46

• 6

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8874 postów

Napisano 26 kwiecień 2022 - 08:32

dzięki - wydzieliłem jako relację 

Widzę że hotel Junior jeszcze nie odbudowany ale Bela Put idealnie przygotowana.

Twoja żonka jeździ bez kijków czy tylko na zdjęciu zapomniała ? :)

• 1
Dołączona grafika

#9 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4491 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 26 kwiecień 2022 - 09:21

Cześć

Stać bez kijków wolno, aczkolwiek bezpieczne jest to tylko na płaskim.

Pozdro

Użytkownik Mitek edytował ten post 26 kwiecień 2022 - 09:21

• 1

#10 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 551 postów

Napisano 26 kwiecień 2022 - 17:17

………..
Twoja żonka jeździ bez kijków czy tylko na zdjęciu zapomniała ? :)

Ani jedno ani drugie - na 100% ma kije w rękach zasłonięte sobą :-)
Dołączona grafika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych