Skocz do zawartości

Zdjęcie

4 dni w Obertauern

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 13:20

Ten sezon jakieś fatum mnie nawiedziło. Właściwie od przed Świąt byłem co chwilę chory. Jak nie zapalenie krtani to grypa – ta zwyczajna, a na koniec luty skasował mi helicobacter. Na dokładkę LP po raz kolejny musiała zmienić pracę… Ech… Raz udało mi się pojeździć w Kasinie, raz na Kubińskiej i ostatecznie wyżebrałem 4 dni i padło na Obertałern (bo blisko).

Droga klasyczna przez Brno i Wiedeń. Do jechaliśmy na Graz, wracaliśmy przez Salzburg. Droga podobna. Na plus – most na jeziorze przed Mikulovem już naprawiony no i towarzysze Austriacy dorobili obwodnicę przez ostatnie miasteczko przy granicy. Nie jest to dwupasmówka, ale i tak jedzie się zdecydowanie lepiej. Czekamy na Czechów, żeby pociągnęli jakąś lepszą nitkę z Brna.

Samo miasteczko, jak pisał kiedyś ciechowy, nic szczególnego. Maleńkie, głownie hotele, apartamenty, sklepy narciarskie i tyle. Nawet pochodzić nie ma wiele gdzie. Pobliski Mautendorf, gdzie byliśmy kilka lat temu dużo ładniejszy i miejsc do spaceru, czy rowerowych mnóstwo.

Sam ośrodek, subiektywna opinia, ale chyba nawet lepszy niż Alta Badia. Wydaje mi się, że jest więcej czerwonych tras. To co fajne to ich szerokość i długość. Wyjeździć może się każdy. Niebieskich jest kilka, więcej chyba dojazdówek, ale nie ma co wybrzydzać w żadnym wypadku. Ponieważ było ciepło to po 13 już praktycznie wszystkie z obsypami do kolan albo i wyższymi. Trasy czarne w większości też szerokie, poza nr 26. Dziecię mnie tam wyciągnęło pierwszego dnia i nie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że „zjechałem”. Dół jeszcze jest ok, ale górą jest tylko wąski źleb 3-4m, „rozśmigany” jak to określił mój syn, i jest b. trudno. Ośrodek można objechać dookoła, ale jest zdecydowanie mniejszy niż Sella Ronda. My go chyba z 3h objeżdżaliśmy, ale większość tras robiliśmy po 2x. Najbardziej siadła nam grupa tras wokół wyciągu nr 3. Tam też najdłużej był twardy śnieg, ale kilkukrotnie przeskakiwaliśmy z jednej strony drogi na drugą. A, przejazd z wyciągu 14 na wyciąg 3 jest przez wąski mostek. To był najszybciej i najbardziej zryty odcinek wszystkich tras. Pierwszego dnia stałem chyba 5 minut zastanawiając się jak tym kawałkiem zjechać. Jednak nie warto wchodzić na stok prosto z samochodu. Wiek już nie ten ;) Infrastruktura w większości nowa poza krzesełkiem na czarną trasę nr 26.

Pogoda piękna, śniegu jeszcze dużo. W tym tygodniu mają dowieźć więcej ;) Temperatura mogłaby być trochę niższa po południu. Zdecydowanie muszę kupić bardziej wiosenne ubrania na taki wypad. Ogólnie bardzo wszystkim to miejsce polecam.

Spaliśmy tu. Dojazd do hotelu i wyjazd na stok właściwie spod drzwi. Wystarczy przejść przez ulicę ok 15m. A, ciągną ratrakiem śnieg i pod inne hotele w miasteczku stąd wiele z nich pisze na stronie o bezpośrednim dostępie do stoku.

Załączone pliki

Użytkownik kwik44 edytował ten post 30 marzec 2022 - 13:42

• 3

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3899 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 16:37

Kwiku, zazdroszczę. Nie widac za bardzo tych odsypów. Raczej przyjazne śniegowo warunki. O Obertauern tez myślałem, ale chyba w tym sezonie nic z tego, ani z innych miejsc, nie będzie. A jak i syn i jego nowe narty? Zadowolony?

• 1

#3 kwik44

kwik44
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 17:02

Nart nie zdążyliśmy kupić bo szlajałem się po Paryżu. No nie ogarnąłem się. Ale zabrał moje stare Code S 173cm i był przeszczęśliwy. Więc nic tylko wydać tę kasę, albo na nowe Deacony albo jednak SL o których rozmawialiśmy ;) Odnośnie obsypów to nie robiłem zdjęć. Te są z rana. Do 12-13 było OK. Dopiero po 13 była masakra. Ale 17 stopni było. Nie opanowałem jeszcze dobrze jazdy w takich warunkach. Brak techniki. Z roku na rok jest lepiej, ale przydało by się posiedzieć z dobrym nauczycielem to wiele by wytłumaczył

• 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3899 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 17:42

Więc nic tylko wydać tę kasę, albo na nowe Deacony albo jednak SL o których rozmawialiśmy

Obie dobre.

Nie opanowałem jeszcze dobrze jazdy w takich warunkach. Brak techniki.

Krótki, dynamiczny skręt. Można też mniej ambitnie długimi skosami. Może uda się kiedyś wspólnie pojeździć. 

• 1

#5 kwik44

kwik44
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 30 marzec 2022 - 19:35

Tak, to wiem, ale jak jestem na stromiznie to nie umiem szybko zmieniać nachylenia nart. Nie wiem, mam cykorię i się blokuję. I zamiast przyciąć krótko ale pojechać szybciej to zwalniam. Teraz właśnie tak mniej ambitnie jeżdżę tymi dłuższymi skosami. I na czerwone trasy to w miarę przyzwoicie ujdzie, ale na stromszych już nie. To samo jest z miękkim śniegiem. Wybieram sobie szerszy łuk po już wyjeżdżonym śniegu bo tam jestem więcej pewny jak jechać, trzeba to wjadę na obsyp, ale cały czas wolno. Jak jest bardziej płasko jadę wąsko i problemu nie ma. Dzieci się śmieją, że katuję NW

• 2

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8874 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 marzec 2022 - 21:20

no popatrzcie a ja dzisiaj też byłem w Obertauern (dla ubogich)  :dry:

gallery_10_118_468717.jpg

gallery_10_118_226217.jpg

dzięki Kwiku za relację

• 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1828 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 31 marzec 2022 - 11:05

Byłem z żoną w Obertauern , dzięki rekomendacji Jana, to było grudniowe otwarcie sezonu, pierwsze szusy, były juz jarmarki świąteczne, więc było gdzie pójść wieczorem, naszą bazą był hotel Winter, zjazd prosto pod drzwi hotelu, parking podziemny był w cenie, której nie pamietam, ale na innym forum mówili, że to drogo, dla mnie chyba było normalnie , jak na ceny zachodnioeuropejskie, jeśli ktoś uważa, że podane ceny sa wysokie, to np. w Kolonii hotel mnie kosztował 299,00 euro/dobę+parking podziemny 24,00 euro/dobę, na ulicy w centrum Kolonii tyle kosztuje parkowanie do 10h ..., być może jeszcze tam kiedyś wrócę, bo blisko, ale obecnie bardziej przychylnym okiem spoglądam na Schaldming-Dachstein, bo jeszcze bliżej, ale w Obertauern śnieg szybciej i dłużej, więc nie mówię nie. Miło wspominam ten wyjazd z polecenia Jana vel. Jeeb ;).

Załączone pliki

• 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8874 postów

Napisano 31 marzec 2022 - 11:49

Poprostu Austria tak ma - wszystko co zaczyna się na Ober kosztuje więcej - jedynie w Skacie Unter bije Obera

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 kwik44

kwik44
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 31 marzec 2022 - 11:59

W zeszłym tygodniu byłem służbowo w Paryżu. Zwykły hotel, niedaleko opery i €190 skasowali ze śniadaniem... Standard francuski, pokoik mikro. Tutaj zdecydowanie większe pokoje. A, łóżko naprawdę bardzo wygodne, o tyle warto wspomnieć, że LP pochwaliła. I to co lubię - poduszki małego formatu. Wiem - duperele, ale ile zwiększają komfort ;)

• 1

#10 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 451 postów

Napisano 31 marzec 2022 - 15:37

I to co lubię - poduszki małego formatu.

Ja do hotelu zawsze jeżdżę ze swoją poduszką, dmuchaną. Biorę też zawsze liofila zapasowego, jakby jedzenie było niedobre.

:houk:

• 1

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8874 postów

Napisano 31 marzec 2022 - 15:41

Biorę też zawsze liofila zapasowego, jakby jedzenie było niedobre.
kiedyś brałem jeszcze maszynkę gazową jak by trzeba było topić śnieg.

Przecież te liofile to za bardzo też jeść się nie da.

• 2
Dołączona grafika

#12 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1828 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 01 kwiecień 2022 - 08:15

To może zabierajcie, jeszcze namiot i grzejnik gazowy, jakby zamknęli hotel i byłoby zimno ;) ?

• 2

#13 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 451 postów

Napisano 01 kwiecień 2022 - 11:54

kiedyś brałem jeszcze maszynkę gazową jak by trzeba było topić śnieg.
Przecież te liofile to za bardzo też jeść się nie da.

Ja lubię. Jak jesteś naprawdę głodny, to liofile są naprawdę dobre.  :)

Np. w Morskim oku bywają kolejki do jedzenia, a ja sobie zapuściłem liofila przed wejściem na Rysy.

Wodę jakoś szybko sobie załatwiłem.

Generalnie to z mojej strony to są żarty z tymi rzeczami do hotelu.

• 0

#14 star

star
  • Użytkownik
  • 1176 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 01 kwiecień 2022 - 15:18

To może zabierajcie, jeszcze namiot i grzejnik gazowy, jakby zamknęli hotel i byłoby zimno ;) ?

Ja wożę materac nie dmuchany, a także ekspres do kawy, nie taki znowu mały… de Longhi, VENEZIA, nie tylko jak jadę do Wenecji.

• 0

#15 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3899 postów

Napisano 01 kwiecień 2022 - 17:47

Ja wożę materac nie dmuchany, a także ekspres do kawy, nie taki znowu mały… de Longhi, VENEZIA, nie tylko jak jadę do Wenecji.

:) Letka przesada. Toż to kawał maszyny. Sypanka nie wystarczy? :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych