Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nosal wraca


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 skifan

skifan
  • Użytkownik
  • 629 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Kneissl RED STAR SC Salomon XDR 80Ti, FISCHER The CURV DTX
  • Ulubiony stok:Szczyrk/Kronplatz

Napisano 11 luty 2022 - 15:32

Są zapowiedzi że Nosal będzie dostępny dla narciarzy w sezonie 22/23 cieszymy się narciarsko czy bronimy Parku Tatrzańskiego.Może ktoś wie więcej odnośnie projektu?


  • 3

#2 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 11 luty 2022 - 15:38

Są zapowiedzi że Nosal będzie dostępny dla narciarzy w sezonie 22/23 cieszymy się narciarsko czy bronimy Parku Tatrzańskiego.Może ktoś wie więcej odnośnie projektu?


https://portaltatrza...fc6B-PYEYmfgmHY
  • 1

#3 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 11 luty 2022 - 16:14

 

Są zapowiedzi że Nosal będzie dostępny dla narciarzy w sezonie 22/23 cieszymy się narciarsko czy bronimy Parku Tatrzańskiego.Może ktoś wie więcej odnośnie projektu?


https://portaltatrza...fc6B-PYEYmfgmHY

 

Już 23/24 kto da więcej?

https://www.onet.pl/...m6ghgf,79cfc278


Użytkownik star edytował ten post 11 luty 2022 - 16:44

  • 1

#4 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2022 - 16:51

To mi przypomina mój pobyt w pobliżu w 2005. Bardzo podobny widok jak na zdjęciu z portalu. I dom koleżanki naprzeciwko stoku, gdzie spaliśmy. Testowałem wtedy dwie pary slalomek i nie mogłem zdecydować, które mi bardziej leżą.

 

Załączony plik  nosal1.JPG   100,37 KB   3 Ilość pobrań Załączony plik  nosal2.JPG   247,92 KB   3 Ilość pobrań


  • 2

#5 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 11 luty 2022 - 16:59

Sam nie wiem co o tym sądzić. Mi Nosala nie brakuje bo nigdy tam nie jeździłem. Ja bym raczej posadził tam teraz drzewa. Ilu oni jeszcze chcą więcej turystów do Zakopanego ściągnąć? Przecież tam już teraz jest inferno. Kogoś chyba błysk złota oślepił.


  • 1

#6 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2022 - 17:28

Zbliża się budowa nowego wyciągu w K.Goryczkowym

https://wiadomosci.o...sek-pkl/cqmfzqs

 

Coś fora tego nie zauważyły przed dwa dni, więc w końcu wrzucam  :D

 

Załączony plik  kasprowy.jpg   80,58 KB   4 Ilość pobrań


Użytkownik MarioJ edytował ten post 11 luty 2022 - 17:30

  • 3

#7 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 luty 2022 - 17:44


Sam nie wiem co o tym sądzić. Mi Nosala nie brakuje bo nigdy tam nie jeździłem. Ja bym raczej posadził tam teraz drzewa. Ilu oni jeszcze chcą więcej turystów do Zakopanego ściągnąć? Przecież tam już teraz jest inferno. Kogoś chyba błysk złota oślepił.

 

Sporo racji. W pobliżu masz koszmarek w postaci hotelu Nosalowy Dwór. Taka namiastka Gołebiowskiego. Ale sam stok był przedni, przede wszyskim świetne nachylenie. W młodości jeździłem też na górnym odcinku, już od dawna zamkniętym. Moja noga, a ściśle narty, tam nie postaną. :) Za dużo ludzi. Jedynie co mnie tam ciągnie to nasza koleżanka ze studiów z jej wspaniałym domem i... wspomnienia. W końcu w pobliżu brałem ślub ho ho lat temu.


  • 1

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 luty 2022 - 22:39

Ciągle jestem za Parkiem ale jakoś przestał mnie ten temat podniecać.

W Tatry pojadę może jeszcze  2 razy w życu aby się z nimi pożegnać.

 

Polacy muszą się zdecydować czy chcą mieć Park Narodowy czy Lunapark Tatrzański.

 

Ostatnio widzę że wszystko idzie w kierunku lunaparku - łącznie z dyrekcją TPN


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2022 - 12:03

Nosal był, i pewnie był świetny. Podobno były tam nawet jakieś międzynarodowe zawody. Uważam że takie stoki powinno się utrzymywać i unowocześniać.

Bardzo dobrze że w końcu ktoś "zmusił TPN" do ustępstw i przecinka zostanie lekko poszerzona. To jest jednak brzeg parku wchodzący praktycznie w miasto.

 

Natomiast szokujące jest że operatorem tej skiareny ma być TPN. Takie cuda nigdy nie kończą się dobrze. Operatorem powinien być COS a dyrektorem ktoś kto się zna na zawodowym narciarstwie. Stok ma być przeznaczony przede wszystkim pod treningi.


  • 1

#10 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2022 - 12:34

Historia sprzed lat obok Pucharu Świata na Nosalu.

 

Młoda kobieta oskarża o gwałt w Zakopanem delegata technicznego FiS.

 

Niedziela, piękny, słoneczny dzień. Na Nosalu kilkanaście tysięcy widzów. Kamery z całego świata już rozgrzane. Ekipy narciarzy w komplecie. Jest 6 marca 1974 roku, dochodzi godz. 11. Za chwilę ma nastąpić start slalomu specjalnego w ramach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Atmosfera wyczekiwania. Wszystko zapięte na ostatni guzik. Ciągle jednak na stoku nie ma najważniejszej osoby. Bez niej zawody nie mogą się odbyć. To delegat techniczny FIS Toni Sailer. Postać znana.

 

https://krakow.wybor...iami-w-tle.html

 

Załączony plik  z22921046V,Puchar-Swiata-na-Nosalu-1974-r-.jpg   157,96 KB   6 Ilość pobrań

 


  • 0

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 luty 2022 - 14:55

pamiętam że byłem tego dnia w Zakopanym ale do Nosala się nie dopchałem


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 14 luty 2022 - 16:46

Jaką długość trasy ma Nosal?


  • 1

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 luty 2022 - 18:15

Jaką długość trasy ma Nosal?

Cześć

Nosal to typowy stok slalomowy. Jakiej by nie miał to trudny stok. Góra po stromym trawersie na prawą nogę a później ściana do wypłaszczenia. Stok naprawdę zawsze trudny.

Mistrzowie carvingu jechanego przez wysunięcie narty wewnętrznej w lekkim odchyleniu mogą sobie marzenia o nim odpuścić.

Pozdro


  • 0

#14 Jędrek

Jędrek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2022 - 20:21

Nosal był, i pewnie był świetny. Podobno były tam nawet jakieś międzynarodowe zawody. Uważam że takie stoki powinno się utrzymywać i unowocześniać.

Bardzo dobrze że w końcu ktoś "zmusił TPN" do ustępstw i przecinka zostanie lekko poszerzona. To jest jednak brzeg parku wchodzący praktycznie w miasto.

 

Natomiast szokujące jest że operatorem tej skiareny ma być TPN. Takie cuda nigdy nie kończą się dobrze. Operatorem powinien być COS a dyrektorem ktoś kto się zna na zawodowym narciarstwie. Stok ma być przeznaczony przede wszystkim pod treningi.

Prawda


  • 0

#15 Jędrek

Jędrek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2022 - 20:23

 

Jaką długość trasy ma Nosal?

Cześć

Nosal to typowy stok slalomowy. Jakiej by nie miał to trudny stok. Góra po stromym trawersie na prawą nogę a później ściana do wypłaszczenia. Stok naprawdę zawsze trudny.

Mistrzowie carvingu jechanego przez wysunięcie narty wewnętrznej w lekkim odchyleniu mogą sobie marzenia o nim odpuścić.

Pozdro

 

:D:D


  • 0

#16 Jędrek

Jędrek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2022 - 20:26

Jaką długość trasy ma Nosal?

Ma być stromo (bez Stramy) i jest, powinno być w trawersie  i jest, wymuldzone i oblodzone , było.

Po kiego Ci długość ?


  • 0

#17 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 luty 2022 - 22:14

 

Jaką długość trasy ma Nosal?

Ma być stromo (bez Stramy) i jest, powinno być w trawersie  i jest, wymuldzone i oblodzone , było.

Po kiego Ci długość ?

 

Kolega dopiero raczkuje Jędrek...  :)

 

Pozro


  • 0

#18 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 15 luty 2022 - 01:43

Zbliża się budowa nowego wyciągu w K.Goryczkowym

https://wiadomosci.o...sek-pkl/cqmfzqs

 

Coś fora tego nie zauważyły przed dwa dni, więc w końcu wrzucam  :D

 

attachicon.gifkasprowy.jpg

A ty skad to obczailes? Niezłośliwie pytam, ot tak o źródła informacji niedostępne dla większości.


  • 0

#19 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 15 luty 2022 - 01:45

 

 

Jaką długość trasy ma Nosal?

Ma być stromo (bez Stramy) i jest, powinno być w trawersie  i jest, wymuldzone i oblodzone , było.

Po kiego Ci długość ?

 

Kolega dopiero raczkuje Jędrek...  :)

 

Pozro

 

Odezwał się guru. W typowy dezawuujący sposób. My i oni. Słabe.


Użytkownik star edytował ten post 15 luty 2022 - 01:45

  • 0

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 luty 2022 - 08:43

Jaką długość trasy ma Nosal?

około 600 - 650 metrów przy różnicy poziomów 200metrów

coś jak Golgota w Szczyrku

https://www.kochamna...rskiej/?p=38998


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych