Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cześć!


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ringo_8

Ringo_8
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 luty 2022 - 19:32

Przepraszam za to, że nie przywitałem się z Wami wcześniej. Trafiłem do Was przez przypadek, w związku wydarzeniem które chyba poruszyło wszystkie osoby lubiące zimowe sporty. Mówię o wypadku w Białce Tatrzańskiej, którego temat rozpoczął bubol 26 stycznia. Mnie osobiście zirytowała nagonka jaką wszczęły media, a byłem ciekaw opinii innych użytkowników stoków narciarskich.

 

Mam nadzieję, że uprawiając swój ulubiony sport ominą Was wszelkie kontuzje i wypadki.

 

Pozdrawiam

Marcin


  • 2

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 luty 2022 - 22:40


Mam nadzieję, że uprawiając swój ulubiony sport ominą Was wszelkie kontuzje i wypadki.

Witaj Marcinie - to jest najważniejsze aby wrócić z wyjazdu narciarskiego całym i zdrowym. :zab:

 

Witam na forum


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 05 luty 2022 - 23:27

 


Mam nadzieję, że uprawiając swój ulubiony sport ominą Was wszelkie kontuzje i wypadki.

Witaj Marcinie - to jest najważniejsze aby wrócić z wyjazdu narciarskiego całym i zdrowym. :zab:

 

Witam na forum

 

Tym bardziej, ze autem trzeba jeszcze jechać… ps dziś beemka pogoniła jakiegoś Seata co nas wyprzedził na tyle skutecznie, ze wyjęli w beemce co nas tez wyprzedziła koguta


  • 0

#4 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 06 luty 2022 - 10:56

Cześć

Takich wypadków są na stokach tysiące, tak tysiące. Swego czasu analizowałem dane z Białki właśnie i ilość interwencji (zapisanych w książce) rosła rok do roku o 150-200%.

Ten wypadek został sztucznie rozdmuchany przez poszkodowaną i tak należy do sprawy podejść.

A żeby wypadków było mniej trzeba przemyśleć decyzję o podjęciu uprawiania sportów zimowych uwzględniając ich urazowość, konieczność długotrwałego szkolenia i nabierania doświadczenia, które to nabieranie trwa lata a przede wszystkim trzeba myśleć.

Jazda na nartach to nie jest pytanie w kometkę przez bramę na działce. To sport przestrzeni gdzie, nawet w wydaniu białczańskim, można zginąć.

Pozdrowienia


  • 5

#5 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 06 luty 2022 - 15:41

Cześć

Takich wypadków są na stokach tysiące, tak tysiące. Swego czasu analizowałem dane z Białki właśnie i ilość interwencji (zapisanych w książce) rosła rok do roku o 150-200%.

Ten wypadek został sztucznie rozdmuchany przez poszkodowaną i tak należy do sprawy podejść.

A żeby wypadków było mniej trzeba przemyśleć decyzję o podjęciu uprawiania sportów zimowych uwzględniając ich urazowość, konieczność długotrwałego szkolenia i nabierania doświadczenia, które to nabieranie trwa lata a przede wszystkim trzeba myśleć.

Jazda na nartach to nie jest pytanie w kometkę przez bramę na działce. To sport przestrzeni gdzie, nawet w wydaniu białczańskim, można zginąć.

Pozdrowienia

 

Zdziwila mnie Twoja wypowiedz: niby Ci zalezy na bezpieczenstwie a nazywasz to "rozdmuchaniem"?

Kazda dyskusja moze zwiekszyc bezpieczenstwo

 

NIesmaczne to to, ze fora narciarskie (jak ktos tutaj powiedzial) potepiaja dziewczyne, ktorej jedynym  minusem blo to, ze przypiela snowboard......feee


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#6 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 06 luty 2022 - 16:19


NIesmaczne to to, ze fora narciarskie (jak ktos tutaj powiedzial) potepiaja dziewczyne, ktorej jedynym  minusem blo to, ze przypiela snowboard..

 

Jedynym minusem ???????????

Kuba, ślepy jesteś na jej tor jazdy niedostosowany do kontekstu.

Tor jazdy miała beznadziejny.


Użytkownik MarioJ edytował ten post 06 luty 2022 - 16:19

  • 2

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 luty 2022 - 17:36


jazda na nartach to nie jest pytanie w kometkę przez bramę na działce. To sport przestrzeni gdzie, nawet w wydaniu białczańskim, można zginąć.
te czasy minęły bezpowrotnie, dzięki rozwojowi sprzętu jazda na nartach stała się dostępna dla każdego i jest częścią miłego spędzenia wolnego czasu,

traktowaną na równi z piciem piwa, zjazdach na jabłuszu i sankach, spożywaniem posiłków, taplaniem w basenach termalnych i imprezami apres


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 06 luty 2022 - 22:01

NIesmaczne to to, ze fora narciarskie (jak ktos tutaj powiedzial) potepiaja dziewczyne,

Bez uogólnień proszę. Winni byli narciarze ewidentnie.
  • 1

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 06 luty 2022 - 22:13


narciarze
znaleźli już ich ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 luty 2022 - 01:08

 


NIesmaczne to to, ze fora narciarskie (jak ktos tutaj powiedzial) potepiaja dziewczyne, ktorej jedynym  minusem blo to, ze przypiela snowboard..

 

Jedynym minusem ???????????

Kuba, ślepy jesteś na jej tor jazdy niedostosowany do kontekstu.

Tor jazdy miała beznadziejny.

 

no comments


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 07 luty 2022 - 08:34

 

NIesmaczne to to, ze fora narciarskie (jak ktos tutaj powiedzial) potepiaja dziewczyne,

Bez uogólnień proszę. Winni byli narciarze ewidentnie.

 

Nie.


  • 0

#12 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 07 luty 2022 - 09:05

Cześć

Takich wypadków są na stokach tysiące, tak tysiące. Swego czasu analizowałem dane z Białki właśnie i ilość interwencji (zapisanych w książce) rosła rok do roku o 150-200%.

Ten wypadek został sztucznie rozdmuchany przez poszkodowaną i tak należy do sprawy podejść.

A żeby wypadków było mniej trzeba przemyśleć decyzję o podjęciu uprawiania sportów zimowych uwzględniając ich urazowość, konieczność długotrwałego szkolenia i nabierania doświadczenia, które to nabieranie trwa lata a przede wszystkim trzeba myśleć.

Jazda na nartach to nie jest pytanie w kometkę przez bramę na działce. To sport przestrzeni gdzie, nawet w wydaniu białczańskim, można zginąć.

Pozdrowienia

Cześć, ten wypadek przypomniał mi zdarzenie z zeszłego roku na Pilsku, podobnie jak w Białce , sprawca po prostu zbiegł, wjechał mi deską w nogi od tyłu i zanim zdążyłem go opier ... szybko wstał pretensjonalnie rzucił cyt."Co miałem zrobić?" i uciekł, sprawca miał nie więcej niż 17-18 lat, uważajcie na stokach, jest na nich coraz więcej przedstawicieli pokolenia , któremu wszystko się należy i za nic nie ponosi odpowiedzialności, najlepszą metodą jest dla nich ucieczka z miejsca zdarzenia, bo jest szansa, że znowu im nie upiecze ...! Dobrego dnia i udanego szusowania.


  • 0

#13 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 07 luty 2022 - 15:41

 

Cześć

Takich wypadków są na stokach tysiące, tak tysiące. Swego czasu analizowałem dane z Białki właśnie i ilość interwencji (zapisanych w książce) rosła rok do roku o 150-200%.

Ten wypadek został sztucznie rozdmuchany przez poszkodowaną i tak należy do sprawy podejść.

A żeby wypadków było mniej trzeba przemyśleć decyzję o podjęciu uprawiania sportów zimowych uwzględniając ich urazowość, konieczność długotrwałego szkolenia i nabierania doświadczenia, które to nabieranie trwa lata a przede wszystkim trzeba myśleć.

Jazda na nartach to nie jest pytanie w kometkę przez bramę na działce. To sport przestrzeni gdzie, nawet w wydaniu białczańskim, można zginąć.

Pozdrowienia

Cześć, ten wypadek przypomniał mi zdarzenie z zeszłego roku na Pilsku, podobnie jak w Białce , sprawca po prostu zbiegł, wjechał mi deską w nogi od tyłu i zanim zdążyłem go opier ... szybko wstał pretensjonalnie rzucił cyt."Co miałem zrobić?" i uciekł, sprawca miał nie więcej niż 17-18 lat, uważajcie na stokach, jest na nich coraz więcej przedstawicieli pokolenia , któremu wszystko się należy i za nic nie ponosi odpowiedzialności, najlepszą metodą jest dla nich ucieczka z miejsca zdarzenia, bo jest szansa, że znowu im nie upiecze ...! Dobrego dnia i udanego szusowania.

 

Po raz pierwszy sie z Toba zgadzma, chociaz dorosli sa tacy sami.....


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#14 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 07 luty 2022 - 19:26

Tak na marginesie tej dyskusji....
Mój kolega uległ poważnemu wypadkowi, zderzył się wczoraj na stoku z innym kolegą... wpadli na siebie...po prostu z braku umiejętności.
Oboje narciarze próbowali zjeżdżać rownolegle obok siebie i drugi chłopak się nie wyrobił.
Efekt- rozdrzazgane kości na 9 kawałków ... do szpitala na stół operacyjny, i oczekiwanie, kiedy w następnym tygodniu jak zejdzie obrzęk na kolejną operację?
Chłopak utknął w Aspen, przy okazji przyjęcia do szpitala okazało się, że wciąż jest pozytywny na Covid od poprzedniego wyjazdu, a już minęło prawie 2 tygodnie.
I dla naszych sportowców .... kolega był wyczynowym cyklistą za młodu .... to może jednak sprawiło, ze kości miał słabe.
  • 1

#15 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 07 luty 2022 - 20:39

Nie

Tak
  • 2

#16 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 07 luty 2022 - 20:40

znaleźli już ich ?

Nie wiem
  • 1

#17 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 07 luty 2022 - 20:42

Chłopak utknął w Aspen,

Przynajmniej w ładnym miejscu
  • 1

#18 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 07 luty 2022 - 22:10

Chłopak utknął w Aspen,

Przynajmniej w ładnym miejscu
Eee.... pokoje szpitalne podobnie wyglądają....
Poza tym ma nogę przyczepioną gwoździami do „rury” i bez pomocy pielęgniarki nie może jej ruszyć....
Jest nadzieja, że jakieś ładne pielęgniarki się nim opiekują !!!:)
  • 0

#19 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2061 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 07 luty 2022 - 22:40


Poza tym ma nogę przyczepioną gwoździami do „rury” i bez pomocy pielęgniarki nie może jej ruszyć....
Jest nadzieja, że jakieś ładne pielęgniarki się nim opiekują !!!

Kolega kiedyś odpadł od liny podczas zjazdów na "fast rope" z śmigłowca i poważnie się połamał. Pielęgniarka która się nim opiekowała w szpitalu po wypadku, do dziś jest jego żoną.


  • 1

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 08 luty 2022 - 07:56

 

Cześć

Takich wypadków są na stokach tysiące, tak tysiące. Swego czasu analizowałem dane z Białki właśnie i ilość interwencji (zapisanych w książce) rosła rok do roku o 150-200%.

Ten wypadek został sztucznie rozdmuchany przez poszkodowaną i tak należy do sprawy podejść.

A żeby wypadków było mniej trzeba przemyśleć decyzję o podjęciu uprawiania sportów zimowych uwzględniając ich urazowość, konieczność długotrwałego szkolenia i nabierania doświadczenia, które to nabieranie trwa lata a przede wszystkim trzeba myśleć.

Jazda na nartach to nie jest pytanie w kometkę przez bramę na działce. To sport przestrzeni gdzie, nawet w wydaniu białczańskim, można zginąć.

Pozdrowienia

Cześć, ten wypadek przypomniał mi zdarzenie z zeszłego roku na Pilsku, podobnie jak w Białce , sprawca po prostu zbiegł, wjechał mi deską w nogi od tyłu i zanim zdążyłem go opier ... szybko wstał pretensjonalnie rzucił cyt."Co miałem zrobić?" i uciekł, sprawca miał nie więcej niż 17-18 lat, uważajcie na stokach, jest na nich coraz więcej przedstawicieli pokolenia , któremu wszystko się należy i za nic nie ponosi odpowiedzialności, najlepszą metodą jest dla nich ucieczka z miejsca zdarzenia, bo jest szansa, że znowu im nie upiecze ...! Dobrego dnia i udanego szusowania.

 

Cześć

Odwal się od moich dzieci albo nie generalizuj w ten sposób. Tak czy tak przeproś, przeproś dziesiątki i setki chłopaków i dziewczyn, którzy są w tym wieku wyszkoleni i odpowiedzialni o wiele bardziej niż większość dorosłych a jednocześnie mają w sobie radość życia i uczciwość jakiej nam już brak.

Więc kurwa ich przeproś!


Użytkownik Mitek edytował ten post 08 luty 2022 - 07:58

  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych