Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza trasa / Ośrodek Narciarski w PL


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:07

Jakie macie typy tras narciarskich w PL?

Takie które wymiatają, i ciężko o jakąś konkurencje dla nich? Dobrze by było przy opisie podać jej długość.

Ewentualnie ośrodki na których idzie wyjeździć się?

Może być też i jakiś ranking ?


  • 0

#2 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:11

COS -  Czarna 23 FIS o ile sa warunki by zjechac na sam dół.


  • 3

#3 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:13

Jaworzyna Krynicka - połączenie tras 2 i 2a
  • 0

#4 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:19

Dla mnie na Jaworzynie wymiata nr 4 i nawet orczyk mi nie przeszkadza , tylko nie pamiętam kiedy była ostatnio czynna :blush:

Jak ją uruchomią to odwiedzę Jaworzynę


  • 0

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:26

Cześć

Powiem tak...

Wyjeździć można się naprawdę na byle orczyku. Wszystko zależy od zadania jakie sobie postawisz. Parę dni temu obracaliśmy na Jaworzynie, jeżdżąc góra dół na raz przy ciężkim mokrym śniegu przy praktycznie pustej gondoli 4h bez specjalnego zmęczenia a dwa dni później praktycznie musieliśmy przerwać jazdę na jakimś 400 czy 500 talerzyku na Słotwinach bo nogi zaczynały być już niepewne.

Jeżeli miałbym napisać jaka trasa jest ciekawa i wymaga cały czas uwagi i porządnej jazdy to zgadzam się z Witoldem - FIS szczyrkowski.

Pozdrowienia


  • 0

#6 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:40

Harenda.
Dzikowiec.

Szrenica FIS. 
Kopa Liczyrzepa.

Czarna Góra, czarna.

Dane sobie weźmiesz stad

https://www.skiinfo....rskie-w-polsce/


  • 0

#7 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:42

COS -  Czarna 23 FIS o ile sa warunki by zjechac na sam dół.

Jak bylem, to nie było. Góra tylko. Orczyk stromy.


  • 0

#8 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:45

Nie musisz wjeżdżać orczykiem, możesz kanapą, ale to dobra opcja gdy jest duża kolejka do kanapy na Jaworzynie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#9 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 17:58

SMR 9a- tylko króciutka i otwierana naprawdę rzadko, a póżniej bezproduktywny zjazd dolną częścią 10siątki

Doliny w COS, żeby była 3 krotnie dłuższa, nawet teraz jakby otworzyli orczyk Doliny, to warto by było finem dla samych dolin zjechać

 

A swoją drogą to dziwię się, że COS nie zrobił krzesła na miejscu tych 2óch orczyków Doliny II i Doliny III, a wtedy krótsze krzesło z dołu. Powstała by chyba najlepsza trasa w kraju, ze szczytu Skrzycznego Ondraszkiem lub czerwoną albo FIS, przez Jaworzynę i do samego dołu Dolin i pewnie ze 3km by było, podejrzewam, że gdyby Ondraszka poszerzyli to 6os krzesło miało by obłożenie i nawet wyszła by niebieska trasa, Skrzyczne mogło by być ośrodkiem rodzinnym i robić pieniądze jak Słowacy z boku.

A tak upiera.....  trasę z pewnie 1,5km zjazdu, jak na każdej zwykłej górce. Tylko jakie są problemy logistyczne żeby tam dostać się. 


  • 0

#10 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 styczeń 2022 - 18:01

W planach jest kanapa z Dolin na Skrzyczne. Mam nadzieję, że wzorem SMR nie zlikwidują orczyka, bo gdy mocno wieje i nie chodzą kanapy, to nadal można tam pojeździć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#11 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 18:15

Pewnie zlikwidują, bo jakie to koszty utrzymywać/serwisować tzn robić dozory tylu wyciągom, ile orczyk potrzebuje ludzi do obsługi w stosunku do swojej przepustowości.

A jak wieje to i tak cienka frekwencja, a kasa musi zgadzać się.


  • 0

#12 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 18:27

U mnie tak

1. Goryczkowa 2100

2. Skrzyczne Fis do dolin 2300, a do dołu 3200

3. Jaworzyna nr 4 1000

4. Lolobrygida w górnej części na wysokości orczyka

5 Czantoria


  • 1

#13 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 10 styczeń 2022 - 19:03

U mnie tak

1. Goryczkowa 2100

2. Skrzyczne Fis do dolin 2300, a do dołu 3200

3. Jaworzyna nr 4 1000

4. Lolobrygida w górnej części na wysokości orczyka

Świąteczny Kamień tak się zwie wyciag na tym odcinku.


  • 0

#14 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2022 - 20:17

Trasy w PL

- Czarna Góra Trasa B - przy małej gęstości narciarzy na stoku

Szczyrk COS FIS

 

Przy mówieniu o trasach PL ja zawsze myślę o całych Sudetach czyli również o naszych wspaniałych sąsiadach CZ. Wówczas dodaję:

Kouty trasa nr 2 - jeździłem tam jeden dzień, ale zrobiła na mnie kiedyś wrażenie


  • 0

#15 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 10 styczeń 2022 - 21:55

Szczyrk COS FIS i Bieńkula. Z ulubionych to jeszcze Pilsko-Szczawiny.
  • 0

#16 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 styczeń 2022 - 21:56

Nie znam ośrodków sudeckich ani bieszczadzkich. Nie wypowiadam się o śląskich ośrodkach, choc kiedys dużo jeździłem w Szczyrku. Ale z moich małopolskich najwyżej cenię Jurgów i Jaworzynę Krynicką. O Kasprowym nie wspominam, bo to inna kategoria.

 

A z tych bliskich Krakowa to Kasina i Mosorny Groń, ew. Lubomierz, o ile funkcjonuje.


  • 0

#17 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 10 styczeń 2022 - 22:52

Trasy w PL

- Czarna Góra Trasa B - przy małej gęstości narciarzy na stoku

Szczyrk COS FIS

 

Przy mówieniu o trasach PL ja zawsze myślę o całych Sudetach czyli również o naszych wspaniałych sąsiadach CZ. Wówczas dodaję:

Kouty trasa nr 2 - jeździłem tam jeden dzień, ale zrobiła na mnie kiedyś wrażenie

Kouty fajna, dolny kawałek. No jak już jesteśmy przy trudnych to Pec, choć to ścianka, Szpindl chyba dłuższa ścianka i Stoh trzyma długo na gorze.


  • 0

#18 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 10 styczeń 2022 - 22:53

Nie znam ośrodków sudeckich ani bieszczadzkich. Nie wypowiadam się o śląskich ośrodkach, choc kiedys dużo jeździłem w Szczyrku. Ale z moich małopolskich najwyżej cenię Jurgów i Jaworzynę Krynicką. O Kasprowym nie wspominam, bo to inna kategoria.

 

A z tych bliskich Krakowa to Kasina i Mosorny Groń, ew. Lubomierz, o ile funkcjonuje.

Jurgow fajny, szeroko. Szkoda, ze czarna nie tamk często otwarta, zawsze jeżdżę po zamkniętej.


  • 0

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 styczeń 2022 - 23:59


na jakimś 400 czy 500 talerzyku
tyle razy obróciłeś czy taki długi jest talerzyk na Słotwinach ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 11 styczeń 2022 - 00:03


że COS nie zrobił krzesła na miejscu tych 2óch orczyków Doliny II i Doliny III,
jeszcze jedno krzesło na Skrzyczne ? - to będzie katastrofa.

no chyba że wytną jeszcze ze 2 - 3 trasy szerokości FISu


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych