Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czantoria Ustroń


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 08 styczeń 2022 - 20:51

Był ktoś dzisiaj?

Jutro wybieram się i jest 1 osoba, która może nie podołać ścianki na górze.

Czy dolny Orczy na trasie czerwonej funkcjonuje?

Z Góry dzięki za info

 

PS. Zdziwiło mnie, że do tej pory taka górka nie doczekała się swojego wątku na tym forum


  • 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 styczeń 2022 - 23:00


Zdziwiło mnie, że do tej pory taka górka nie doczekała się swojego wątku na tym forum

Czantoria zawsze miała problem ze śniegiem, pamiętam w latach 70tych pojechaliśmy na Sylwestra i śnieg był w Wiśle a na Czantorii trawa 


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 08 styczeń 2022 - 23:09

Zdziwiło mnie, że do tej pory taka górka nie doczekała się swojego wątku na tym forum

Czantoria zawsze miała problem ze śniegiem, pamiętam w latach 70tych pojechaliśmy na Sylwestra i śnieg był w Wiśle a na Czantorii trawa
Takie położenie,głębiej położone górki mają trochę lepiej, jak Choćby Sosów, czy Stożek. Byłem na Czantorii wiele razy, a trasą niebieska, która nie ma naśnieżania udało mi się jeździć dwa razy w życiu.
  • 1

#4 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 09 styczeń 2022 - 09:14

naśnieżanie niebieskiej jest w planie


  • 0

#5 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 09 styczeń 2022 - 09:26

naśnieżanie niebieskiej jest w planie

Ono jest w planie od kilkunastu lat, nie wierzę w to, ale obym się mylił.
Artykuł z 2011 roku, miał być przetarg na system naśnieżania, dalej nic.
http://gazetacodzien...-sie-na-rodziny

Użytkownik bubol edytował ten post 09 styczeń 2022 - 09:35

  • 0

#6 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 09 styczeń 2022 - 10:37

Przetargów było już kilka. Był też osobno na trasę wzdłuż górnego orczyka. Stan- jak widać. Czantoria zarabia latem. Narciarze to pewnie kłopot....
Lubię tą górę mimo zniszczonych 2 par nart na kamieniach. Jest mocno inna od wspolczesnych "rodzinnych" klepisk. W poczatkach 70tych mialem tam autobus prawie spod domu i wielokrotne wagary z kolegami... :-).
(avatar też stamtąd)

Użytkownik mig edytował ten post 09 styczeń 2022 - 10:50

  • 3

#7 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 09 styczeń 2022 - 20:35

 

Piwo dostaniesz w grzybku na górze i w hali kasowej na dole. Może jeszcze jakieś "bidabudy". Polecam cieszyńskiego Noszaka. Podobny nieco do starego brackiego, kiedy jeszcze był ważony w Cieszynie.
20ty raz? W 4 godziny? Nie czaruj.

 

 

Piwo dostaniesz w grzybku na górze i w hali kasowej na dole. Może jeszcze jakieś "bidabudy". Polecam cieszyńskiego Noszaka. Podobny nieco do starego brackiego, kiedy jeszcze był ważony w Cieszynie.
20ty raz? W 4 godziny? Nie czaruj.

 

Na Górze na przeciw wysiadki z kolejki tylko puszka i butelka- na pytanie o browar z kranu Pan odpowiedział, że zamarznie keg

Na górze w barze budynku wyciągu Kozel z kranu- akurat francuski piesek jestem i jak mam wypić 1dno to dobre, a koncernów unikam

Grzybek pod wyciągiem - zamknięty

Ogólnie nie miałem na górze co zjeść, niestety świeżo robionego żarcia u nas na stokach ciężko, tym bardziej takich gdzie życie tylko w weekend.

Ogólnie nie dziwię się, bo jak zatrudnić kucharza na kilka dni w roku i to w sezonie, gdzie pewnie Wisła i okolice w takim czasie łyka wszystkich pracowników.

Bardzo dobre piwo z kranu chyba to z Cieszyna ogarnołem na dole na schodach przed wejściem do głównego budynku kas, jakieś czeskie ale super. Burger jak to burger w takim miejscu, przeszedł przez gardło. Wiem zaleciało pierdolencją, ale już mi nie zależy na nawpierd...... bigosu i karczka a tym bardziej napuchniętej kiełby z grila, do tego fryta z mrożonki, i keczup bez pomidorów, wystarczyłby prosty makaronik, a dziewczynom jakaś dobra sałatka- czasy zmieniają się, Głównie chodzi o to żeby w przerwie koło 13 -14 coś zjeść, (do domu 3.15h, a wyjazd o 5tej) żeby nie tracić czasu na knajpy po drodze, bo to 1,5h w plecy

 

Co do ilości zjazdów, to kółko zajmowało mi 11-12min, więc w ciągu godziny robiłem 5x i kilka minut jeszcze zostało, raz  mieli 10min awarię, jakaś krańcówka gdzieś na słupie im wyskoczyło- niby tak im zdarza się

Prawdopodobnie zrobiłem ponad 30 zjazdów, nie liczyłem tylko po czasie przejazdów, a nie było obijania się

Do 13-14 jeździłem sam więc tylko góra/dół

Dopiero później towarzystwo z Wisły dotarło

Kartę zatrzymałem, bo wziąłem za 190 zeta 2dni w sezonie,  jak ktoś umie sprawdzić po nr ile najechane to podam, ale pewnie to nie goopass na Chopoku

 

Jakieś zdjęcie i filmik jutro wrzucę, bo tel ładuje się

cała droga na Janosiku


Użytkownik Robur82 edytował ten post 09 styczeń 2022 - 20:38

  • 1

#8 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 09 styczeń 2022 - 20:56

 

 

 

Na tym się ładują. O prosze z iPhone. Stoh. Wrzucaj śmiało. Nic się nie bój. Mnie tez zainteresowałeś ta Czantorii.

 

Jutro wrzucę, fot, bo mam tylko 1szt z przedniego aparatu telefonu, screena z kamery stokłosica zrobiła żona, i ostatnim zjazdem po 15 przez moment szwagier coś nagrał.

Co Ci po zdjęciach, one nie oddają nigdy nachylenia, górka jak każda inna w PL pod kątem robienia fot. rano przez 2 h piękny sztruks , ale nie miałem jaj jechać pełną paką bez kurzenia, później wiadomo z każdą godziną gorzej, koło 12-13 miejscami bywała zlodowaciała tarka, chropociny zlodowaciałe ale sporadycznie, trochę lodu miejscami na stromszych partiach-(w sumie to cała trasa jest stroma i nie ma wypłaszczeń -1900m jebutgnego czerwonego zjazdu, oprócz Szosowa-jak wszystko hula to wjazd na 2 razy/II odcinek orczykiem , Pilska i Szczyrku to nie ma II takiej w Beskidach i to 2-3h jazdy z Łodzi)

Kogo Pieką kolana po Białce, to bez 2-4tyg, regularnych przysiadów, lub tydzień wcześniej jakieś zaprawki na innym stoku, lepiej niech odpuście ten ośrodek

Chyba, że wystarcza karnecik 2h


  • 0

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 styczeń 2022 - 21:05

Cześć

 

Relacja wystarcza, filmik zbędny.

 

Pozdrowienia


  • 1

#10 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 09 styczeń 2022 - 21:08

Co do zdjęć, to mało ich robię- przyjeżdżam na narty, a zdjęć z takich wypadów i tak nie ogląda się

Zawsze mnie bawiło jak ludzie z takich górek (często mniejszyc(h)wstawiają po naście fot, wiadomo słońce jak jest to wszędzie fajnie, każdy kto jeździ to widział i ma w swojej galerii. Lubiłem ogólnie zrobić zdjęcie i ewentualnie je wstawić (głównie kiedyś na znane cenzurowane konkurencyjne forum) np z 30-40min kolejki w Szczyrku do wyciągu, bo ośrodek poprzestawiał kamery i tego nie widać, przy 40min to w sumie ogon widać

Albo jak gdzieś spieprzyli ratrakowanie jak kiedyś na Goryczkowej, że gdyby coś nie poszło i walnąłby na grzbiet to po kręgosłupie

Czy ze 2-3 lata temu na SMR gruzowisko kamiorów(co do Czantori, to kilka dobrych gdzieś tam było ale do ominięcia, nówki dechy nie tknięte)

Ewentualnie jeszcze fotka z kolejki jak SMR( nie mówię teraz bo wiadomo jaka była pogoda) puszcza jedną trasę wzdłuż swoich wydajnych wyciągów, bo za tydzień koniec ferii i nie ma sensu równoległej trasy robić dla głównie karnetów sezonowych

A piękny sztruksie z rana to chyba norma wszędzie, więc po co powielać i obciążać serwery forum


  • 0

#11 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 09 styczeń 2022 - 21:11

Cześć

 

Relacja wystarcza, filmik zbędny.

 

Pozdrowienia

Wiem, że jesteś cięty na pociski na stoku, ale jak widzę ludzi przed sobą to mam natychmiastową blokadę i nie umiem wtedy jeździć, czekam jak sobie pojadą , albo jak jest szansa że dalej luz to przecisnę się i dopiero wtedy jadę swoje


  • 0

#12 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 09 styczeń 2022 - 21:25

 

Cześć

 

Relacja wystarcza, filmik zbędny.

 

Pozdrowienia

Wiem, że jesteś cięty na pociski na stoku, ale jak widzę ludzi przed sobą to mam natychmiastową blokadę i nie umiem wtedy jeździć, czekam jak sobie pojadą , albo jak jest szansa że dalej luz to przecisnę się i dopiero wtedy jadę swoje

 

Cześć

Koniec tematu.

Pozdrowieni serdeczne


  • 0

#13 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 09 styczeń 2022 - 21:37

 

 

Cześć

 

Relacja wystarcza, filmik zbędny.

 

Pozdrowienia

Wiem, że jesteś cięty na pociski na stoku, ale jak widzę ludzi przed sobą to mam natychmiastową blokadę i nie umiem wtedy jeździć, czekam jak sobie pojadą , albo jak jest szansa że dalej luz to przecisnę się i dopiero wtedy jadę swoje

 

Cześć

Koniec tematu.

Pozdrowieni serdeczne

 

Może trochę wyjdzie jakbym spowiadał się, ale np jadąc na chopok z kolegą niedużego wzrostu, który jest zwinny i daje super radę, ogólnie ma 10dni w życi na nartach, to zjeżdżając z góry na dół muszę 2-5 min na niego zaczekać- trochę strzelony ten czas bo w sumie już 2 lata tam nie byliśmy-covid.

Ale jak wjeżdżamy na dole w tłum ludzi to nie nadążam za nim, 

Naprawdę staram się nikogo nie trafić i patrzę przed siebie. Jak na Czantorię to chyba przestrzeliłem z nartami, magnum 177cm, a wzrost 182 i waga 86kg. Za bardzo ciągną do dołu, na takie górki muszę chyba ogarnąć jakieś używki SL 165cm


  • 0

#14 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 09 styczeń 2022 - 21:44

Jeszcze mam wyrzuty sumienia, bo chyba z tym burgerem za bardzo pojechałem knajpę, a nie chcę niepotrzebnie nikogo obsmarować, bo ten biznes na stoku tak u nas wyglada.

Wiadomo, że kotlet nie taki jak w dobrej burgerowni, ale porównywalny z małymi orlenami, i do tego jak trzeba wołowy.

Temat psuje kiepska buła ala mcdonalds

 

W sumie burger jak w 90% knajp na stokach, jeżeli porównujemy z innymi na strasach to na pewno powyżej średniej


  • 1

#15 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 08:55

Żona zrobiła screena z kamery stokłosica

Załączone pliki


  • 1

#16 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 09:00

Widok na Skrzyczne chyba Skrzyczne

Załączone pliki


  • 1

#17 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 09:06

Filmik ze zjazdu kawałka
Nie przyłożyłem się ale to już po 15stej, ostatni zjazd
Pewnie ponad 30raz do dołu
Jeżeli gdzieś w miarę blisko Łodzi , Beskidy okolice w Niedziele są treningi to chętnie skorzystam

Załączone pliki


  • 1

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 styczeń 2022 - 09:15


zjazdu kawałka
fajny kawałek i jak pusto

wygląda na to że umiesz i nie wiem co chciałbyś jeszcze podszkolić


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 Robur82

Robur82
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 10:24

Propozycja do admina, żeby przeniósł wątek do tematu Czantorii

Może kogoś zainspiruje, i zacznie odwiedzać ten ośrodek, a nie tylko pchać się tam gdzie wszyscy. Jedziesz tam gdzie wszyscy=stoisz za swoje jak wszyscy.

Dobra powiem, mniej ludzi pojedzie będzie puściej, ale z czasem doprowadzi to do tego że jak ośrodek nie będzie miał kasy, to nie naśnieży

I w ogule nie będzie opłacało się odpalać dla małej liczby ludzi, a podejrzewam że przy takim nachyleniu jak na Czantorii, to oni mają najwyższe koszty naśnieżenia/wygłaskania stoku

Szczyrk Golgoty praktycznie nie odpala, a to podobne nachylenie przynajmniej miejscami.

Do tego na Czantorię nie przyjeżdżają rodziny o różnym poziomie umiejętności na wielodniowy urlop, gdzie kupią całodzienny lub kilku godzinny bilet i siedzą w knajpie część tego czasu za który zapłacili. A jak ruszą już to odrazu jadą do góry, i znów nie stoją w kolejce naście minut, więc na maxa wykorzystują czas za który zabulili. Na czantorię przyjeżdżają lokalni Wiraszkowie, i w większości wykorzystują cały karnet, lub przyjedzie 4ech chłopa na podobnym poziomie i też tłuką 2 dni na maxa i do domu.

W przeliczeniu na kilometr zjechany, jest to najtańszy ośrodek w kraju chyba.

Każdy biznes musi mieć sens ekonomiczny, więc z troski o to żebym w przyszłości miał gdzie się w niedziele przejechać zapraszam na Czantorię

5min w kolejce jestem w stanie zaakceptować, a w okresie gdzie w Szczyrku i Białce stoi się 40 min, nawet 10min kolejki przeżyje- nie podejrzewam że tyle tam będzie


  • 1

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 10 styczeń 2022 - 11:33


Propozycja do admina

:houk:

lubię takich napaleńców - kiedyś też na 1 dzień na Kasprowym jeździłem 8 godzin w jedną stronę

 

ps.

wrzuć jakąś fotkę do swojego avatara - będzie kolorowo


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych