Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczyrk 2022


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
226 odpowiedzi w tym temacie

#1 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 styczeń 2022 - 12:57

W Szczyrku jest czynna czerwona jedynka, dziś bajka, twardo i bez odsypów. Od 9 gdzieś tak do około 11:30, kolejka do gondoli na mniej niż 10 minut, z rana na otwarciu jakieś 25 minut. W porównaniu z dniem wczorajszym o wiele lepiej. Niebieska czwórka ok, z rana kolejka do żółtej gondoli tak na 15 minut, ale około 11 już na 40 minut. Na siódemce i trójce śniegu na kopach mnóstwo i produkcja idzie pełną parą.
  • 4

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 08 styczeń 2022 - 17:13

hej Witek - przenosłem z innego tematu.

Niech to będzie temat zbiorczy dla tego ośrodka w tym roku.

Mam nadzieję że jeszcze kilka relacji i zdjęć się tutaj pojawi.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 styczeń 2022 - 19:25

Zdjęcie z wczoraj, dziś otwarta żółta kanapa, to kolejki trochę mniejsze.
  • 2

#4 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 09 styczeń 2022 - 07:11

Zdjęcie z wczoraj, dziś otwarta żółta kanapa, to kolejki trochę mniejsze.

Ta kolejka to po to by wjechać na halę i stanąć w następnej kolejce do zjazdu ze Zbójnickiej Kopy lub pojechać 1 w dół ?

Do tego pewnie kolejka do kasy po zakup karnetu ?

Czy oni nie mają czasem śniegu zgromadzonego w kopach na trasach?

Na co czekają z ich otwarciem, na początek ferii ?


  • 1

#5 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 styczeń 2022 - 07:35

Śniegu jest rzeczywiście na kopach sporo i produkcja świeżego trwa cały czas. „10” na dole też cała w pagórkach. Gorzej pewnie na „8” na górze, bo na kamerkach widziałem, że podczas odwilży cały śnieg się stopił. „3” cały czas się śnieży, pomimo, że jest zamknięta, to nie ma problemu ze zjazdem, tylko ten śnieg zamarzający na goglach utrudnia zjazd. „2” na górze też biała, ale zjeżdżają tylko skiturowcy, bo talerzyk nie chodzi. Wody w zbiorniku już niedużo. Trudno powiedzieć dlaczego nie otwierają kolejnych tras, na Julianach pewnie jeszcze mają za mało śniegu, ale uruchomienie talerzyka na MS, pewnie zmniejszyłoby trochę kolejki na Solisku. Kolejki do gondoli po przewaleniu się tłumów w czasie porannego uruchomienia i w południe gdy dochodzą amatorzy karnetów czasowych, do zaakceptowania. Wczoraj najlepsza trasa do jazdy to czerwona jedynka.
  • 2

#6 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 styczeń 2022 - 22:09

Zdjęcie z wczoraj, dziś otwarta żółta kanapa, to kolejki trochę mniejsze.

Ta kolejka to po to by wjechać na halę i stanąć w następnej kolejce do zjazdu ze Zbójnickiej Kopy lub pojechać 1 w dół ?
Do tego pewnie kolejka do kasy po zakup karnetu ?
Czy oni nie mają czasem śniegu zgromadzonego w kopach na trasach?
Na co czekają z ich otwarciem, na początek ferii ?


Plany na najbliższy tydzień;


� Jaki jest bojowy plan naszych działań na najbliższy czas?

W ostatnich dniach intensywnie naśnieżamy, co przełoży się na stopniowe otwieranie kolejnych tras. Chcemy, żeby były dla Was przygotowane na 100%. Nie ma półśrodków.

✅W połowie tygodnia planujemy ruszyć trasą numer 3
✅W najbliższy piątek planujemy uruchomić trasę numer 8 i dolny odcinek trasy numer 10 oraz Kolej na Wierch Pośredni
✅Pod koniec tygodnia powinno się z Jazdą Wieczorną
✅Pod koniec tygodnia, jak naprawimy trasę numer 2, ruszymy orczykiem na Małe Skrzyczne
✅W sobotę, jak dobrze pójdzie odpalimy trasę numer 7

�Jeżeli wszystko się uda, rozpoczniemy naśnieżanie kolejnych tras ... i tutaj będzie mała niespodzianka, ale o tym później.

ℹ️ No i oczywiście, czytajcie na bieżąco aktualne komunikaty narciarskie: www.szczyrkowski.pl/resort/komunikaty-narciarskie
  • 2

#7 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 09 styczeń 2022 - 22:30

 

 

Zdjęcie z wczoraj, dziś otwarta żółta kanapa, to kolejki trochę mniejsze.

Ta kolejka to po to by wjechać na halę i stanąć w następnej kolejce do zjazdu ze Zbójnickiej Kopy lub pojechać 1 w dół ?
Do tego pewnie kolejka do kasy po zakup karnetu ?
Czy oni nie mają czasem śniegu zgromadzonego w kopach na trasach?
Na co czekają z ich otwarciem, na początek ferii ?

 


Plany na najbliższy tydzień;


� Jaki jest bojowy plan naszych działań na najbliższy czas?

W ostatnich dniach intensywnie naśnieżamy, co przełoży się na stopniowe otwieranie kolejnych tras. Chcemy, żeby były dla Was przygotowane na 100%. Nie ma półśrodków.

✅W połowie tygodnia planujemy ruszyć trasą numer 3
✅W najbliższy piątek planujemy uruchomić trasę numer 8 i dolny odcinek trasy numer 10 oraz Kolej na Wierch Pośredni
✅Pod koniec tygodnia powinno się z Jazdą Wieczorną
✅Pod koniec tygodnia, jak naprawimy trasę numer 2, ruszymy orczykiem na Małe Skrzyczne
✅W sobotę, jak dobrze pójdzie odpalimy trasę numer 7

�Jeżeli wszystko się uda, rozpoczniemy naśnieżanie kolejnych tras ... i tutaj będzie mała niespodzianka, ale o tym później.

ℹ️ No i oczywiście, czytajcie na bieżąco aktualne komunikaty narciarskie: www.szczyrkowski.pl/resort/komunikaty-narciarskie

 

Dokładnie celują w ferie, te rozpoczynają się już w najbliższą sobotę. 


  • 0

#8 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 10 styczeń 2022 - 08:26

Wiedzieli co robią, w czwartek przed sylwestrem miałem utarczkę słowną w gondoli z jednym starszym narciarzem

poleciał tekst mają takie kupy śniegu i nie rozgarniają, odpowiedziałem mu że narobili je za swoje, skorzystali z mrozu, a rozgarną pewnie po tym ociepleniu co jest w prognozach widoczne na Sylwestra i Nowy Rok, firma prywatna, jak nam nie odpowiada to nie musimy korzystać z ich usług. 

Ale i tak jestem na nich często cięty, rozgarną jednak dopiero na ferie, jak biznes będzie wtedy dobrze zarabiał, kiedy ludzie kupując karnet stoją naście min w kolejkach, bo jak jadą po 2-3 osoby na kanapie to nie opłaca się ciągnąć i pod pretekstami małej ilości śniegu wyłączają przeważnie pośredni. 

Z tego też powodu, trzeba mieć duże szczęście żeby najeździć się w Szczyrku, bo albo część ośrodka stoi, albo Ty stoisz


  • 0

#9 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 styczeń 2022 - 18:34

Wiedzieli co robią, w czwartek przed sylwestrem miałem utarczkę słowną w gondoli z jednym starszym narciarzem

poleciał tekst mają takie kupy śniegu i nie rozgarniają, odpowiedziałem mu że narobili je za swoje, skorzystali z mrozu, a rozgarną pewnie po tym ociepleniu co jest w prognozach widoczne na Sylwestra i Nowy Rok, firma prywatna, jak nam nie odpowiada to nie musimy korzystać z ich usług. 

Ale i tak jestem na nich często cięty, rozgarną jednak dopiero na ferie, jak biznes będzie wtedy dobrze zarabiał, kiedy ludzie kupując karnet stoją naście min w kolejkach, bo jak jadą po 2-3 osoby na kanapie to nie opłaca się ciągnąć i pod pretekstami małej ilości śniegu wyłączają przeważnie pośredni. 

Z tego też powodu, trzeba mieć duże szczęście żeby najeździć się w Szczyrku, bo albo część ośrodka stoi, albo Ty stoisz

 Po prostu...bajka!


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#10 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 12 styczeń 2022 - 08:38

ma ktoś przecieki, czy Pośredni ruszy na weekend ?


  • 0

#11 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 12 styczeń 2022 - 08:46

Zgodnie z info ze strony SMR, ma ruszyć w piątek.
Dołączona grafika
  • 0

#12 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 styczeń 2022 - 11:10

Trasa czerwona 7 na samym końcu, Golgota i Bieńkula nadal nie istnieją.

Wolę Alpy.


  • 1

#13 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 12 styczeń 2022 - 11:29

Ja też, tylko one są trochę dalej niż 3h jazdy z chałupy


  • 1

#14 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 15 styczeń 2022 - 09:34

Jest ktoś w Szczyrku?

Możecie dzisiaj wrzucić fotę z kolejek w szczytowym okresie dnia i podać czas oczekiwania?

Zastanawiam si czy robić wyprawę jutro, ale jak mam stać po 20min w kolejce to wolę zostać w domu.


  • 0

#15 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 15 styczeń 2022 - 14:26

Trasa czerwona 7 na samym końcu, Golgota i Bieńkula nadal nie istnieją.
Wolę Alpy.

Już tu pisałem, że kiedyś 4 i 7 ruszały jako pierwsze, później Golgota i Bieńkula, taraz ośle łączki. Wolę jechać na 3 godziny rano na otwarcie Soszow, albo na Skolnity, Mosorny Groń i Czarny Groń też w tym roku świetne warunki, wszędzie rano jest pusto.
  • 1

#16 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 16 styczeń 2022 - 09:41

Przyznać się, który Michała tata dzisiaj w sCyrku gwiazdorzył w tewizji ;) ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#17 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 03 luty 2022 - 19:36

Taka sytuacja w Szczyrku.
Dołączona grafika
Kolega od tygodnia siedzi u mnie na chacie i codziennie wkurza fotkami z nartowania.
  • 0

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 03 luty 2022 - 19:40

Cześć

A jak przy takich opadach jak ostatnio może być gdzieś pokrywa "0"?

Pozdro


  • 1

#19 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 03 luty 2022 - 19:49

Cześć
A jak przy takich opadach jak ostatnio może być gdzieś pokrywa "0"?
Pozdro

Trasa jest nieczynna, bo pewnie nieratrakowana, dlatego nie ma wpisanej grubości pokrywy śniegu. Znając życie to jest ujeżdżana. Wybieram się za dwa tygodnie, wcześniej niestety jeszcze wylot do słonecznej Hiszpanii i tak się zastanawiam, czy warunki utrzymają się do mojego powrotu. Wstyd się przyznać, ale jeszcze nie jeździłem na Bieńkuli, bo nawet jeśli w którymś z ostatnich sezonów była czynna, to gdy bywałem w Szczyrku, to nie było warunków.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#20 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 03 luty 2022 - 19:59

A to relacja ze Szczyrku na sąsiednim forum. I jedno zdanie, które zwraca uwagę, " Niestety więcej stania niż jeżdżenia, dla porównania we wtorek na Czantorii w 4 godziny przejechałem 37km, dziś w 7,5 godziny zaledwie 23km."

 

https://www.skionlin...&comment=366803


  • 0






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych