Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór nart po kilku letniej przerwie


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 eSTF

eSTF
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 20 grudzień 2021 - 19:41

Cześć,

Jest to mój pierwszy post, więc chciałem się, ze wszystkimi serdecznie przywitać.

Nie chce otwierać nowego wątku lecz proszę was o pomoc w doborze nart. Jeździłem na nartach wiele lat temu jako dzieciak, później rozpocząłem wieloletnią przygodę, ze snowboardem (około 12 lat) i po tym czasie postanowiłem ponownie wrócić do nart. Niestety w temacie aktualnego sprzętu narciarskiego jestem zielony, którego wybór jest ogromy, stąd pytanie do was ... co polecacie ? Zakładam, że jestem/będę początkującym narciarzem bo po tak długiej przerwie pewnie będę musiał zaczynać wszystko od początku ;). Przeznaczenie nart to jazda rekreacyjna na stoku + od czasu do czasu poza stokiem (przyzwyczajenie ze snowboardu ;) ). Zastanawiam się nad zestawem:

Narty: Fischer XTR Pro MTN 77 (164cm) - używane (Pytanie czy narta 164, nie będzie dla mnie za krótka ?)

Buty: Rossignol ALLTRACK 90 (nowe)

Mój wzrost to ok. 177cm i waga ok. 78kg

Oczywiście rozważę wszystkie propozycje. Z góry dzięki za pomoc.
  • 0

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 grudzień 2021 - 21:59

witaj Bartek, jak byłeś tyle lat snowboarderem to tylko szerokie narty, conajmniej 84 mm pod butem, i conajmniej 180cm

Np. DPS Weiler99

gallery_5_484_505296.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 08:23

Cześć

 

Nie widzę żadnego związku pomiędzy deską a szeroką nartą a jeżdżę/jeździłem sporo z deskarzami.

A dlaczego chcesz wrócić do nart i zostawić (tak rozumiem) deskę - nie rozumiem?

 

Pozdro


  • 0

#4 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 09:25

Cześć

 

Nie widzę żadnego związku pomiędzy deską a szeroką nartą a jeżdżę/jeździłem sporo z deskarzami.

A dlaczego chcesz wrócić do nart i zostawić (tak rozumiem) deskę - nie rozumiem?

 

Pozdro

Hej, wiesz co moja deska już ma parę ładnych lat i przyszedł czas na jej zmianę, więc pomyślałem sobie, że może dla odmiany pójdę w narty ( po prostu chęć spróbowania czegoś nowego), a starą deskę sobie zostawię w razie czego ;) 

 

@Jan proponujesz zupełnie inne narty, niż te o których myślałem :D


  • 0

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 09:34

 

Cześć

 

Nie widzę żadnego związku pomiędzy deską a szeroką nartą a jeżdżę/jeździłem sporo z deskarzami.

A dlaczego chcesz wrócić do nart i zostawić (tak rozumiem) deskę - nie rozumiem?

 

Pozdro

Hej, wiesz co moja deska już ma parę ładnych lat i przyszedł czas na jej zmianę, więc pomyślałem sobie, że może dla odmiany pójdę w narty ( po prostu chęć spróbowania czegoś nowego), a starą deskę sobie zostawię w razie czego ;)

 

@Jan proponujesz zupełnie inne narty, niż te o których myślałem :D

 

Cześć

Narty, które sobie wybrałeś to podstawowy model praktycznie dla początkujących. Jesteś osobą, która już jeździła na nartach a poza tym doświadczoną w sportach śnieżnych, że względu na wieloletnią jazdę na desce. To ważne! Jak już Fischer z MTN to bierz wyższego i długości do wzrostu minimum.

Natomiast jeżeli chcesz - a myślę, ze taka trochę powinna być idea - poznać przyjemność nowoczesnej jazdy trasowej to powinieneś iść bardziej w kierunku narty sportowej o profilu SL.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 21 grudzień 2021 - 09:37

  • 0

#6 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 09:57

Nie nie musi być Fisher, jestem zielony jeśli chodzi o sprzęt narciarski - każda propozycja jest dobra i do przemyślenia. Chciałbym nartę all mountain, która poradzi sobie na stoku, ale też da radę poza stokiem. Nie chciałbym narty 100% na stok do "wyścigów" tylko narty bardziej dla przyjemności z jazdy. 

Czy możesz podać przykład takiej narty o profilu SL ?

 

Narty proponowane przez @Jan to z tego co widzę to narty freeride pytanie czy one nie są bardziej poza stok i czy sprawdzą się na stoku ?


  • 1

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 10:14

Cześć

A ile miałeś/masz desek na różne warunki? Nie myślę o zestawie miękkim i twardym oczywiście.

Pozdrowienia


  • 0

#8 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 10:53

Cześć

A ile miałeś/masz desek na różne warunki? Nie myślę o zestawie miękkim i twardym oczywiście.

Pozdrowienia

 

Jedną, miękką, Allmountain 


  • 0

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 10:56

 

Cześć

A ile miałeś/masz desek na różne warunki? Nie myślę o zestawie miękkim i twardym oczywiście.

Pozdrowienia

 

Jedną, miękką, Allmountain 

 

Cześć

A wybierałeś ją długo? Jakie były kryteria?

Pozdro


  • 0

#10 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 11:06

Wiesz co, było to parę ładnych lat temu, aktualnie tą deskę mam ponad 10 lat. Nie miałem z góry określonych kryteriów, deska miała być na stok i trochę poza stok (układ mieszany, stąd allmountain) ,na stoki w pl, wiadomo jak one czasami są przygotowane, albo nie przygotowane ;), ale zdaża mi siętakże odwiedzić stoki w Austrii/Włoszech.  Wtedy padł wybór na deskę Rossignol One Mag


  • 0

#11 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 11:14

Cześć

No to skoro Rossignol - a ofertę tej firmy znam najlepiej to:

https://www.skionlin...nect,12669.html

Oczywiście to wskazanie kierunku i miejsca w katalogu ofertowym a decyzję musisz podjąć sam.

Pozdro


  • 0

#12 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 12:51

Cześć

No to skoro Rossignol - a ofertę tej firmy znam najlepiej to:

https://www.skionlin...nect,12669.html

Oczywiście to wskazanie kierunku i miejsca w katalogu ofertowym a decyzję musisz podjąć sam.

Pozdro

Dzięki za wskazówkę, a mam jeszcze pytanie co do wskazanej długości ? 170 będzie ok. przy moim wzroście ok. 178cm ?

Aha i co z butami te Rossignol ALLTRACK 90 będą ok ?


Użytkownik eSTF edytował ten post 21 grudzień 2021 - 12:58

  • 0

#13 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 13:20

 

Cześć

No to skoro Rossignol - a ofertę tej firmy znam najlepiej to:

https://www.skionlin...nect,12669.html

Oczywiście to wskazanie kierunku i miejsca w katalogu ofertowym a decyzję musisz podjąć sam.

Pozdro

Dzięki za wskazówkę, a mam jeszcze pytanie co do wskazanej długości ? 170 będzie ok. przy moim wzroście ok. 178cm ?

Aha i co z butami te Rossignol ALLTRACK 90 będą ok ?

 

Cześć

Alltrack to dobra konstrukcja, może troszkę za miękkie ale Ty też jesteś dość lekki... Paru osobom doradzałem te buty w twardościach 100 i 110 i nie narzekały choć jedna robiła sobie wkładki.

Co do narty to znowu podobnie. Ja bym radziej do wzrostu bo to nie jest jakaś wyczynowa narta ale wszystko zależy od Ciebie. dłuższa narta będzie stabilniejsza na nierównym i przy większej szybkości ale za to troszkę - wierz mi troszkę - trudniej będzie ją obrócić siłą a więc zmusi Cię do jazdy bardziej technicznej z wykorzystaniem odciążenia, które jest elementem podstawowym techniki narciarskiej a już w trudniejszych warunkach nieodzownym.

Ale jak kupisz 168 nie będzie przecież tragedii. Te cm nie mają aż takiego znaczenia - będziesz jeździł delikatniej.

Pozdrowienia

Pozdrowienia


  • 0

#14 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 21 grudzień 2021 - 13:20

Buty ALLTRACK 90
Nie będą dobre na twoja wage !
Ja w takich jeżdżę i są wygodne jak miękkie kapcie!
Za to wybor nart jest super fajny !
Poznałam kiedyś olimpijkę narciarską Jilian Vogtli we freestylu/- muldy, salta i te sprawy, między innymi maskotka Resortu Deer Valley
Ta narta to była jej ulubiona!
Rosołki sponsorowały jej wszystko chyba z wyjątkiem majtek, a była zakochana w Experience 84 :)
  • 1

#15 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 21 grudzień 2021 - 13:35

Buty ALLTRACK 90
Nie będą dobre na twoja wage !
Ja w takich jeżdżę i są wygodne jak miękkie kapcie!
Za to wybor nart jest super fajny !
Poznałam kiedyś olimpijkę narciarską Jilian Vogtli we freestylu/- muldy, salta i te sprawy, między innymi maskotka Resortu Deer Valley
Ta narta to była jej ulubiona!
Rosołki sponsorowały jej wszystko chyba z wyjątkiem majtek, a była zakochana w Experience 84 :)

Cześć

Uwzględnij sugestię koleżanki choć pamiętaj, że przeszłość deskowa + chęć jazdy poza trasą troszkę inaczej stawiają kwestię twardości buta. Znowu to troszkę...

Pozdrowienia


  • 0

#16 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 14:02

Dobra, to temat nart mamy już chyba obgadany skoro polecacie Expirence 84 ... mam jeszcze pytanie czy model / rok ma tu jakieś ogromne znaczenie ? Czy to kwestia malowania i nic poza tym ?

Znalazłem używki w śmiesznej cenie https://www.olx.pl/d...html#409809bd1a  i się zastanawiam tylko czy będą dla mnie ok na początek i jest sens się w to bawić ?

 

A co do butów to temat, jeszcze przemyśle, w sumie zakładałem że te 90 to i tak będą za sztywne dla mnie ;) Dzięki @Joanna Sm i @Mitek za wskazówki.


  • 0

#17 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 21 grudzień 2021 - 14:25


Znalazłem używki w śmiesznej cenie 

 

Weź poproś tego sprzedające o więcej zdjęć, szczególnie ślizgi. I podeślij na forum. To jedno zdjęcie nic nie mówi. 


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#18 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 21 grudzień 2021 - 15:02

 


Znalazłem używki w śmiesznej cenie 

 

Weź poproś tego sprzedające o więcej zdjęć, szczególnie ślizgi. I podeślij na forum. To jedno zdjęcie nic nie mówi. 

 

Poprosiłem o więcej zdjęć. Do sprzedającego nie mam daleko więc mogę podjechać i je zobaczyć, pytanie tylko czy warto się bawić w starszy model ?

 

Jeszcze mam pytanie co sądzicie o nartach K2 Ikonic 84 ? Warte uwagi ?


  • 0

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 grudzień 2021 - 21:17


 K2 Ikonic 84
nie jeździłem ale po opisie powinny być dobre

- jeździłem na prawie identycznych parametrach DEACON 84 i było bardzo dobrze tak na trasie jak i obok


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 eSTF

eSTF
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Bartek

Napisano 22 grudzień 2021 - 10:17

OK dzięki wielkie wszystkim za pomoc, więc zostaje przy wyborze Rossignol experience 84 lub K2 Ikonic 84, a buty Rossignol Alltack 90 lub Alltrack pro 100


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych