Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rejony Ski-tourowe w Alpach

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 marD

marD
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Narty:Hagan
  • Imię :Marcin

Napisano 23 listopad 2021 - 14:46

Witam wszystkim forumowiczów :)

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;)

Do tej pory ski tourowałem wyłącznie w Tatrach i Beskidach. Ze znajomymi planujemy wybrać się w Alpy i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby znaleźć rejon w którym można podziałać zarówno zjazdowo jak i znaleźć miejsca na jednodniowe, spokojne i ciche tury. 

Są jakieś rejony które szczególnie polecacie z własnego doświadczenia?

• 2

#2 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 205 postów
  • Imię :Wiesiek

Napisano 23 listopad 2021 - 16:22

Witam wszystkim forumowiczów :)

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość ;)

Do tej pory ski tourowałem wyłącznie w Tatrach i Beskidach. Ze znajomymi planujemy wybrać się w Alpy i pomyślałem sobie, że fajnie byłoby znaleźć rejon w którym można podziałać zarówno zjazdowo jak i znaleźć miejsca na jednodniowe, spokojne i ciche tury. 

Są jakieś rejony które szczególnie polecacie z własnego doświadczenia?

Sporo jest takich miejsc. Mistrzostwo Świata dałbym tu Saas Fee. Genialne off piste ośrodkowe i cztery piękne czterotysięczniki od bardzo łatwych do bardziej już wymagających plus Fluchthorn.

Absolutnie czadowy jest Planneralm (z karnetu Schneebaren), ze 3 wycieczki w zasięgu ON (można nawet zacząć z górnych stacji). Malutki nieznany ośrodek.

Z Krippenstein można pójść na Hoher Dachstein a zjechać genialnym zjazdem do Hallstatt 

W SHL + Fieberbrunn - takoż można znaleźć pobliskie nieobłożone wyciągami górki.

W Galtur, Maso Corto, Kaunertal są też piękne cele. Z Pitztala można pójść na Wildspitze. Bardzo fajnym obszarem są Alpy Stubajskie. Podobnie Otztalskie (z Ober Gurgl). Będą w mega odległych Santa Caterina możesz zaliczyć coś z Masywu Ortlera - dla mnie chyba najpiękniejszy kawałek Alp. Z Jungfrau ski możesz wjechać na Jungfraujoch i zaliczyć coś z Alp Berneńskich i jeszcze epicko zjechać na 1800. 

Ehhh szkoda gadać. Wszędzie są możliwości, czasem wprost niesamowite

• 2

Aby było 5 cm śniegu pod nartą,

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych