Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy właściciel Pilska!! Nowe otwarcie!!


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#121 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 25 listopad 2022 - 15:26

Na kultowy ośrodek z orczykami i starym drewnianym schroniskiem a poniżej Szczawin niech robią lunapark. A tak na serio ,to ostatni większy ośrodek narciarski w którym się pojawiam w PL. Kiedyś jeździłem ciągle do Szczyrku,był czas,że na Wielką Racze. Od kilku ładnych lat tylko Soszów, Skolnity, Czarny Groń,czasem ski Gruniki i raz w roku jakiś Jurgów albo Strahan jak jestem w okolicy.
No i w zeszłym sezonie odwiedziłem Mosorny Groń, było warto. Czekam na młodego, jak się ogarnie, to może w końcu jakaś Austria po latach przerwy.
Tutaj ta zabawa przestaje się opłacać a biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny to już całkiem
  • 1

#122 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 03 grudzień 2022 - 14:25

Dzień dobry,
Analizujecie jakąś piłkę kopaną a tu na pilsko.org pojawił się cennik na 2022/23.
Z szybkiej analizy, nie ma jednodniowego jest 6h(145zł). Nie ma biletu na jazdę wieczorną i czegoś w stylu bilet rodzinny. Ja się łapię na 6 dniowy przy noclegach w Jontku (600zl).
  • 1

#123 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 03 grudzień 2022 - 14:49

W tym roku wyciągi zostana zamknięte ze względu na koszt prądu a 145zł sie płaci za wstęp na 6 godzin - tyle zajmuje wyjście na Pilsko i zejście z niego...no chyba ze napada i ktoś zjedzie off piste (ratraki nie bedą jeździć - paliwo drogie)..


  • 1

#124 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 03 grudzień 2022 - 17:36

Pilsko pojechało z cennikiem. Albo utrzymanie tych staroci jest tak drogie albo w Korbielowie pracownik z łóżka nie wstanie poniżej 50 zł na godzinę.

Użytkownik Marcin34 edytował ten post 03 grudzień 2022 - 17:36

  • 1

#125 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 03 grudzień 2022 - 18:16

 

 

Na Buczynce oświetlenie i naśnieżanie kończy się jakieś 100 m od górnego peronu krzesła. Szkoda że się nie dało dogadać. Ta część trasy leży już w Natura2000. Przecież można by zastosować oświetlenie w odcieniu zieleni które jest neutralne dla dzikich zwierząt. Jest to dość powszechna praktyka. To tylko 100m. Byłaby to chyba najlepsza trasa w Polsce do jazdy nocnej.

M?arcin - nie traktuj tego jako czepianie sie, ale skad zwierzeta, ktore nie rozrozniaja podobno kolorow, maja lubic  zielony odcien
pierwszy raz o tym slysze.
 
To tak, jak zmiana czasu ma byc potrzebna rolnikom - tylko jak krowom wytlumaczyc, zeby spaly jedna godzine dluzej

 

Czemu mnie pytasz. Na świecie to jest stosowane. Doczytałem że zielony lub bursztynowy odcień. Ja badań nie robiłem ale parki czy rezerwaty i oświetlenie jest stosowane. Naukowcem nie jest ale przyrodnicy stwierdzili że takie oświetlenie jest neutralne dla zwierząt. Już nie wspomnę że to tylko 100 metrów trasy na obszarze Natura2000. Nikt z nas nie chce oświetlenia tras na samej kopule Pilska. Wychodzi na to że Buczynka ma pecha bo ktoś kiedyś robił kreski i akurat te 100m jest nad kreską. Poniżej już zwierzęta nie przeszkadza normalne oświetlenie. Tu popadamy trochę w paranoję.

Osobiście uważam że powinno się pozwolić naśnieżać całe Pilsko ale wodą doprowadzoną z dołu. Góra by zyskała bo na koszt nas woda która wcześniej spłynęła wracała by do góry i topniała pomału na wiosnę przynosząc więcej dobra niż wykopanie rurociągu. Podpowiedź że Pilsko a konkretnie schronisko to najwyżej w Europie położone miejsce skanalizowane. Woda ze schroniska płynie rurami prosto w dół. To nie szkodzi niczemu. Sory ale to jest dopiero odwadnianie na które ktoś pozwolił wywalił miliony i jest zadowolony. Te miliony wystarczyłoby by przy schronisku była oczyszczalnia i drenaż. Woda zostałaby u góry.

 

moze zrobic recyckling i skierowac "wode" z kanalizcji do produkcji sniegu??? moze poslizg by sie zwiekszyl na sztucznym??? :boogie:


Użytkownik jan koval edytował ten post 03 grudzień 2022 - 18:18

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#126 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 03 grudzień 2022 - 19:00

Może dla Ciebie to śmieszne Janie ale susza to problem nas wszystkich. Kanalizacja kopana na każdą górę nie tylko odwadnia to co w środku płynie w dół ale też to co wzdłuż kanalizacji przy samych rurach często obsypanych żwirem spływa. To czysta woda. Widziałem na własne oczy w Milówce gdy woda wzdłuż kanalizacji nagle wybiła na środku pola. Okazało się że płynie sobie w dół i nagle przed rzeką została zasypana materiałem nieprzepuszczalnym. Awaria okazała się nie awarią a źródło przy samej rzece do dziś istnieje tysiące litrów wody sobie prosto w dół płynie w ziemi kończąc swój bieg 100 m przed Sołą zasilając ja bardziej lub mniej. Woda musi zostać u góry to już wiedzą na Słowacji my próbujemy ja ujarzmić na dole. Do następnej powodzi od której już mija 12 lat.
  • 1

#127 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 03 grudzień 2022 - 21:00

Pilsko pojechało z cennikiem. Albo utrzymanie tych staroci jest tak drogie albo w Korbielowie pracownik z łóżka nie wstanie poniżej 50 zł na godzinę.

Ktoś nad tym cennikiem długo myślał. Ulgowy na 2 godziny kosztuje 60 zł a na 4 godziny 125 zł. Można więc kupić 2 ulgowe po 2 godziny za 120 zł. Takie dość innowacyjne podejście do Klienta.  


  • 2

#128 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 03 grudzień 2022 - 21:28

4 dniowego też nie ma, nie wiedzieć czemu.
  • 1

#129 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 grudzień 2022 - 21:55

4 dniowego też nie ma, nie wiedzieć czemu.

wydaje mi się że 6 dniowy za 600 PLN to raczej jest dobra oferta.


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#130 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 03 grudzień 2022 - 22:30

Oferta jak najbardziej ok, ale to tylko dla gosci Jontka.
  • 1

#131 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 grudzień 2022 - 19:12

Oferta jak najbardziej ok, ale to tylko dla gosci Jontka.

 

no to czekamy na relację z Pilska i filmik na tych "nowych GSach"  :D


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#132 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 05 grudzień 2022 - 21:53

Trochę popytalem o te ceny. Bardzo kosztowne zaczyna być uratowanie wyciągów ze Szczawin na Miziową. Jak już pisałem poprzedni właściciel chciał z czarnej zrobić czerwoną i uruchomił osuwisko. Walka by podpory pod orczykami stały kosztuje cały rok sporo kasy. W sumie to tylko odwlekanie w czasie zawalenie się tych podpór. Zabezpieczenie tego będzie kosztowało tyle ile samo krzesło jeśli nie więcej. Pozdrawiam.

P.S. zabieg z cenami 2+2 mniej niż 4 h był celowy. W reklamie można się pochwalić cena niższą i to prawda. Jednak ludzie ogólnie są idiotami jak w każdej reklamie więc w 99% kupią 4h.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych