Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy właściciel Pilska!! Nowe otwarcie!!


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

#101 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 25 styczeń 2022 - 13:38

Czy kolej Szczawiny działa? Chociaż przy takich warunkach wybrałbym wycieczkę krajoznawcza, czyli wjazd na górę przez Buczynkę.


Działa, ja wybieram opcję wycieczki w obie strony zazwyczaj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#102 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 12 luty 2022 - 10:52

Dzisiaj na Pilsku jest to zwane ideałem, lampa, lekki mroz, świeży puch-bajka!Dołączona grafika
Orczyk na Kopiec też już pracuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 5

#103 Jędrek

Jędrek
  • Użytkownik
  • 15 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 luty 2022 - 17:18

tak się zastanowiłem to na Pilsku na nartach byłem ostatni raz w styczniu 1989

Dalej jest klimat, ostatnia szansa, wpadaj,

Na razie zepsuli kultowy talerzyk , łącznik do szczawin, jadący "po trójkącie", uruchamiany rączką kiedyś , na życzenie.

teraz są dwa, jeden po drugim, już nie to.

Kotwice na miziową i na kopułę dalej filtrują i odstraszają,

talerzyk od goprówki  w zeszły czwartek to poezja, myślę że 80% "białczańskich" by nie przetrwało wjazdu.

 

No i cały czas dostępny szeroki areał terenowy na prawo i lewo, nie wiem czy to cię kręci. W zeszłym sezonie 1 maja było dobrze.


  • 2

#104 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 luty 2022 - 21:31


ostatnia szansa, wpadaj,
jest na mojej liście - ale najwcześnie 2025 jak dożyję
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#105 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 14 luty 2022 - 08:45

Tak w temacie Pilska , na szczycie przy pełnej lampie niezła gromadka się zebrała, ja również pozwoliłem sobie się wgramolić z moimi X-Maxami, zjazd całkiem fajny, ale pod szczytem lodoszreń i trzeba było trochę uważać, może narty mało freeridowe, ale dały rade tego dnia i zabawa była przednia, choć ubytków w ślizgu mam juz trzy :) .

 

P.S. chętnie bym porozmawiał o szpitalach, ale chyba wolę o Pilsku :) , pozdrowienia serdeczne!

Załączone pliki


Użytkownik Sarensis edytował ten post 14 luty 2022 - 10:00

  • 2

#106 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 luty 2022 - 09:08


P.S. chętnie bym porozmawiał o szpitalach, ale chyba wolę o Pilsku , pozdrowienia serdeczne!
dzięki za świetne foty i przepraszam za śmiecenie w temacie
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#107 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 14 luty 2022 - 15:53

Jak pogoda pozwoli to na początku marca chcę się wybrać do Korbielowa na dożynki narciarskie. To bedzie mój pierwszy raz w tej okolicy zimą. Tak z waszego doświadczenia jest szansa przy takiej pogodzie jak teraz? Nie chcę kolejny raz jechać do Zielenca a w Alpy trochę za daleko na 3 dniowy wypad.
  • 0

#108 Przemekc1

Przemekc1
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 14 luty 2022 - 15:57

Loteria, ale spora szansa, że w górnych partiach będzie fajna wiosenna jazda.


  • 0

#109 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 14 luty 2022 - 16:42

Jak pogoda pozwoli to na początku marca chcę się wybrać do Korbielowa na dożynki narciarskie. To bedzie mój pierwszy raz w tej okolicy zimą. Tak z waszego doświadczenia jest szansa przy takiej pogodzie jak teraz? Nie chcę kolejny raz jechać do Zielenca a w Alpy trochę za daleko na 3 dniowy wypad.

Alpy i Zieleniec to 2 skrajności, a Pilsko tak pomiędzy


  • 0

#110 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 03 wrzesień 2022 - 17:20

Buczynka w tym roku będzie w całości naśnieżana i najprawdopodobniej oświetlona. Nocna jazda w Korbielów to może być hit na całą Polskę. Jedna z najlepszych tras narciarskich w Polsce dostępna w nocy. Sylwester może być niezapomniany.
  • 2

#111 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 04 wrzesień 2022 - 14:45

Buczynka w tym roku będzie w całości naśnieżana i najprawdopodobniej oświetlona. Nocna jazda w Korbielów to może być hit na całą Polskę. Jedna z najlepszych tras narciarskich w Polsce dostępna w nocy. Sylwester może być niezapomniany.

Myśle że mocno ryzykowne byłoby w polskich warunkach nastawienie sie na zaawansowanego narciarza, żeby taki ośrodek odniósł finansowy success musi być ośrodkiem “rodzinnym”……a Zasada to wytrawny gracz a nie przypał czy nowicjusz a na narty jeździ pewnie w Alpy

 

(to odnośnie całego ośrodka a nie Samej Buczynki)


Użytkownik Lexi edytował ten post 04 wrzesień 2022 - 14:47

  • 1

#112 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 20 listopad 2022 - 16:21

Na Buczynce oświetlenie i naśnieżanie kończy się jakieś 100 m od górnego peronu krzesła. Szkoda że się nie dało dogadać. Ta część trasy leży już w Natura2000. Przecież można by zastosować oświetlenie w odcieniu zieleni które jest neutralne dla dzikich zwierząt. Jest to dość powszechna praktyka. To tylko 100m. Byłaby to chyba najlepsza trasa w Polsce do jazdy nocnej.
  • 1

#113 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 20 listopad 2022 - 19:45

Na Buczynce oświetlenie i naśnieżanie kończy się jakieś 100 m od górnego peronu krzesła. Szkoda że się nie dało dogadać. Ta część trasy leży już w Natura2000. Przecież można by zastosować oświetlenie w odcieniu zieleni które jest neutralne dla dzikich zwierząt. Jest to dość powszechna praktyka. To tylko 100m. Byłaby to chyba najlepsza trasa w Polsce do jazdy nocnej.

M?arcin - nie traktuj tego jako czepianie sie, ale skad zwierzeta, ktore nie rozrozniaja podobno kolorow, maja lubic  zielony odcien

pierwszy raz o tym slysze.

 

To tak, jak zmiana czasu ma byc potrzebna rolnikom - tylko jak krowom wytlumaczyc, zeby spaly jedna godzine dluzej


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#114 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 20 listopad 2022 - 20:33


Na Buczynce oświetlenie i naśnieżanie kończy się jakieś 100 m od górnego peronu krzesła. Szkoda że się nie dało dogadać. Ta część trasy leży już w Natura2000. Przecież można by zastosować oświetlenie w odcieniu zieleni które jest neutralne dla dzikich zwierząt. Jest to dość powszechna praktyka. To tylko 100m. Byłaby to chyba najlepsza trasa w Polsce do jazdy nocnej.

M?arcin - nie traktuj tego jako czepianie sie, ale skad zwierzeta, ktore nie rozrozniaja podobno kolorow, maja lubic  zielony odcien
pierwszy raz o tym slysze.
 
To tak, jak zmiana czasu ma byc potrzebna rolnikom - tylko jak krowom wytlumaczyc, zeby spaly jedna godzine dluzej

Czemu mnie pytasz. Na świecie to jest stosowane. Doczytałem że zielony lub bursztynowy odcień. Ja badań nie robiłem ale parki czy rezerwaty i oświetlenie jest stosowane. Naukowcem nie jest ale przyrodnicy stwierdzili że takie oświetlenie jest neutralne dla zwierząt. Już nie wspomnę że to tylko 100 metrów trasy na obszarze Natura2000. Nikt z nas nie chce oświetlenia tras na samej kopule Pilska. Wychodzi na to że Buczynka ma pecha bo ktoś kiedyś robił kreski i akurat te 100m jest nad kreską. Poniżej już zwierzęta nie przeszkadza normalne oświetlenie. Tu popadamy trochę w paranoję.

Osobiście uważam że powinno się pozwolić naśnieżać całe Pilsko ale wodą doprowadzoną z dołu. Góra by zyskała bo na koszt nas woda która wcześniej spłynęła wracała by do góry i topniała pomału na wiosnę przynosząc więcej dobra niż wykopanie rurociągu. Podpowiedź że Pilsko a konkretnie schronisko to najwyżej w Europie położone miejsce skanalizowane. Woda ze schroniska płynie rurami prosto w dół. To nie szkodzi niczemu. Sory ale to jest dopiero odwadnianie na które ktoś pozwolił wywalił miliony i jest zadowolony. Te miliony wystarczyłoby by przy schronisku była oczyszczalnia i drenaż. Woda zostałaby u góry.

Użytkownik Marcin34 edytował ten post 20 listopad 2022 - 20:42

  • 1

#115 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 20 listopad 2022 - 22:42

Coś tam robią, chcą stawiać nową kanapę. Dajmy im szansę, niech jedynie nowy cennik opublikują. 


  • 0

#116 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 20 listopad 2022 - 23:02

Na YT jest filmik na ten temat ,ale nagrany przez obywatela JC. Byłoby niepoprawne politycznie linkowanie tego
  • 0

#117 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 21 listopad 2022 - 03:52

Na YT jest filmik na ten temat ,ale nagrany przez obywatela JC. Byłoby niepoprawne politycznie linkowanie tego

A dajze spokoj https://www.youtube....h?v=ICH1ctJdV7E


  • 0

#118 Marcin34

Marcin34
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 21 listopad 2022 - 20:24


Na YT jest filmik na ten temat ,ale nagrany przez obywatela JC. Byłoby niepoprawne politycznie linkowanie tego

A dajze spokoj 

Na tym filmie niby poinformowany (o kolei wiedziałem już rok temu) a nie potrafi powiedzieć dlaczego oświetlenie i naśnieżanie nagle się kończy. Niby coś wie jednak nic nie wie.

W komentarzach zadają mu pytania o Żabnicy. Znów pewnie zrobi film w którym się okaże że nic nie wie. W Żabnicy inwestycja się rozpocznie w ciągu dwóch trzech lat.

Co do czarnej. Poprzedni właściciel swoimi bezmyślnymi pracami uruchomił osuwisko. Niestety możemy zapomnieć o tej trasie obecnie. Mamy suszę i cieszmy się bo orczyk będzie działał na Miziową. Jeśli przyjdzie mokry rok to najprawdopodobniej dwie podpory orczyka popłyną w dół. Potrzeba lat by zbocze się ustabilizowało. Niestety próba zrobienia z czarnej ciemnej czerwonej zamknęło tą trasę na lata.

Użytkownik Marcin34 edytował ten post 21 listopad 2022 - 20:55

  • 0

#119 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 25 listopad 2022 - 13:03

Ktoś mi powie co to za paskudztwo stoi obok schroniska na Miziowej? Kiedyś było klimatyczne schronisko, postawili hotel a schronisko dziwnie spłonęło. Teraz postawili knajpę, zrobią gondolke z dołu i po Pilsku będzie jak w Szczyrku.

Załączone pliki


  • 1

#120 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 25 listopad 2022 - 14:42

Liczysz na coś innego? Hmmmm...


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych