Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wkładki termiczne do butów.

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Narty:Atomic Redster S9
  • Imię :Kazimierz

Napisano 29 październik 2021 - 13:42

Kolega Fredowski stwierdził kiedyś, że jestem babą.

Coś w tym musi być, bo prócz tego, że nie mam powodzenia u kobiet, to na dodatek sam zachowuję się czasem jak kobieta.

Tak właśnie jest w tym wypadku...

Zamierzam bowiem podwyższyć sobie komfort nartowania poprzez użycie wkładek termicznych do butów.

Niestety, jak wcześniej w przypadku imadeł narciarskich, tak i tu cena lepszej jakości sprzętu wznieciła we mnie iskrę buntu.

Przykład: https://www.krakowsp...00-2020-21.html

Planuję więc zrobić coś jakościowego prawie ex nihilo, czyli z części zakupionych okazyjnie i uratowanych z odrzutu.

Jeśli macie propozycje, to chętnie wysłucham.

Sam mam już pewien pomysł, ale nie do końca sprecyzowany...

Stay tuned.

Dedykacja dnia, czyli potrzebuję pomocy, I can't help mysef

https://youtu.be/1viSfRzI8to

Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 29 październik 2021 - 13:48

• 3

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki".

#2 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1486 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 29 październik 2021 - 14:06

Może zamiast kombinowania z elektryką w butach, które może skończyć się poparzeniem stóp w przypadku amatorskiej produkcji, zacząć od najtańszych rozwiązań i wymienić na ciepłe wkładki do butów np takie: https://vitolog.pl/z...futerka-owczego

Użytkownik kordiankw edytował ten post 29 październik 2021 - 14:28

• 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#3 mig

mig
  • Użytkownik
  • 706 postów
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 29 październik 2021 - 16:08

Mam 2 propozycje. 1. Jeździć na tych nartach. Wtedy noga a nawet stopa porusza się również w dopasowanym bucie i można zapomnieć o zimnie. 2. W przerwach korzystać raczej z wnętrza knajpy niż z wielogodzinnego leżakowania na zewnątrz. Wkładki które pokazałeś stosowana kiedyś żona. Opinia pozytywne. A cena? Ułamek ceny butów......

Użytkownik mig edytował ten post 29 październik 2021 - 16:18

• 2

#4 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 405 postów

Napisano 29 październik 2021 - 16:54

Przerobiłeś już ciepłe wkładki + ciepłe skarpety (Merinos najlepiej)?

• 2

#5 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3730 postów

Napisano 29 październik 2021 - 17:00

Tak właśnie jest w tym wypadku...

Zamierzam bowiem podwyższyć sobie komfort nartowania poprzez użycie wkładek termicznych do butów.

To nie tylko babski problem. Choć faktycznie, częściej dotyczy kobiet. Pewnie musi byc jakieś "naukowe" wytłumaczenie. Mnie marzły stopy w mroźne dni, bo buty były ciut za ciasne. Pisałem o tym. Kolega instruktor o mały włos nie odmroził sobie z tego powodu - przyciasnych butów - palców u nóg. U mnie zdecydowanie pomagła zamiana butów na ciut zbyt obszerne, zwłaszcza w okolicy palców. Może i precyzja spadła, ale zyskał komfort. Nigdy w tych nieco zbyt obszernych butach nie zmarzły mi stopy. Może u Ciebie jest podobnie.

Ale gdybym miał wchodzić w elektrykę, wydałbym te 500 zł. 

• 2

#6 star

star
  • Użytkownik
  • 938 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni Hora
  • Przedstawiciel:brak

Napisano 29 październik 2021 - 20:44

Może zamiast kombinowania z elektryką w butach, które może skończyć się poparzeniem stóp w przypadku amatorskiej produkcji, zacząć od najtańszych rozwiązań i wymienić na ciepłe wkładki do butów np takie: https://vitolog.pl/z...futerka-owczego

Ja bym kupił jakieś porządne skarpety z merynosa i git.

• 2

#7 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 408 postów
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 29 październik 2021 - 21:50

Ja bym kupił jakieś porządne skarpety z merynosa i git.

Merynosy i suche buty -to cieple buty....

Wyjac wkladki i porzadnie wysuszyc

Tez chemiczne ogrzewcze jak mroz siarczysty scisnie palce..

@Figo - wiele osob ma plynna plec, to dla mnie normalne.

• 0

#8 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 29 październik 2021 - 22:15

Koledzy, dziękuję za cenne rady.

Mam ciepłe skarpety z merynosem + wkładkę fabryczną Atomica.

Kupię więc wkładki zapodane przez Kordiana i wypróbuję w parze z moimi skarpetami.

Buty mam wygodne, nie gniotą (Andrzeju, wykupiłem kurs Morgana, a jest tam sporo o butach).

Chodzi o mroźne dni (np. w zeszłym sezonie w Krynicy*), kiedy zaczyna doskwierać zimno w stopy i ręce.

Mam też specyficzny sposób spędzania czasu na stoku: więcej stoję (kontempluję przyrodę, obserwuję dobrych narciarzy), niż jeżdżę.

Mimo wszystko porwę się na wspomniane wyżej elektryczne ustrojstwo, dajcie mi spróbować.

Nie zamierzam poświęcić temu dużo czasu, tyle co na relaks; odprężam się przy majsterkowaniu. 

*Fotka z ostatniego sezonu, z mroźnej Krynicy:

Załączony plik  Krynica Słotwiny, luty 2021.jpg   57,83 KB   7 Ilość pobrań

Edit. Odwrócone zdjęcie.

Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 29 październik 2021 - 23:38

• 4

#9 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 205 postów
  • Imię :Wiesiek

Napisano 02 listopad 2021 - 08:12

Wydaje mi się, że ogrzewane skarpetki są lepszym rozwiązaniem. Moja żona użytkuje ze dwa lata (na rowerze w zimie) i jest OK. Te jej to Glovii (patrzę, że kosztują teraz 420 zł a my kupowaliśmy je za 240). Steruje się pilotem. Pełnego grzania wystarcza na 3 godz (dlatego ma drugi komplet aku). To jest bardzo praktyczny produkt, nie ma problemu z wypraniem. 

Wygląda, że pojawiły się liczne konkurencyjne produkty w cenach 100 - 200 zł. Trudno mi się do nich odnieść ale może sprawdź opinie i być może któryś spełni Twoje oczekiwania.

• 1

Aby było 5 cm śniegu pod nartą,

#10 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 09 listopad 2021 - 12:34

Wygląda, że pojawiły się liczne konkurencyjne produkty w cenach 100 - 200 zł. Trudno mi się do nich odnieść ale może sprawdź opinie i być może któryś spełni Twoje oczekiwania.

Wujot, dzięki za odpowiedź.

Muszę Ci powiedzieć, że pomijając sprawy polityki (choć pewnie i tu można by się czasem dogadać), cenię (co sięga SF) Twoje wpisy na tematy doboru sprzętu.

Masz to wszystko mega przemyślane.

W przypadku ogrzewaczy problem jest właśnie w tym, że nie mam rozeznania w jakości "chińszczyzny" i dlatego zaplanowałem sobie budowę zestawu na bazie osprzętu sprawdzonej marki Therm-ic.

Kupiłem już na wyprzedaży same wkładki z przewodami elektrycznymi (na folderze był napis producenta Sidas, więc pewnie te dwie firmy współpracują ze sobą) + za grosze połamane ustrojstwo na akumulatory z regulowaną temperaturą + 6 nowych, pojemnych akumulatorków. 

Wydaje mi się, że suma kosztów zamknie się w ok. 150zł.

Teraz muszę to wszystko zmontować (naprawić, zlutować, oprawić, obszyć).

• 3

#11 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 205 postów

Napisano 09 listopad 2021 - 21:51

Kupiłem już na wyprzedaży same wkładki z przewodami elektrycznymi (na folderze był napis producenta Sidas, więc pewnie te dwie firmy współpracują ze sobą) + za grosze połamane ustrojstwo na akumulatory z regulowaną temperaturą + 6 nowych, pojemnych akumulatorków. 

Wydaje mi się, że suma kosztów zamknie się w ok. 150zł.

Teraz muszę to wszystko zmontować (naprawić, zlutować, oprawić, obszyć).

Jakie aku zaplanowałeś?

Wracając na chwilę do koncepcji to mi się skarpetki wydały najbardziej uniwersalne. Bo z wkładkami zawsze będzie problem mocowania akumulatorów. O ile w butach narciarskich jest to łatwe to na adidasach już takie nie będzie. A zakładając, że ogrzewanie może być przydatne na trekkingu, butach do jazdy na rowerze i na nartach to skarpetki są "naturalnym" rozwiązaniem. Bardzo ciekawe jest przyjrzenie się grzałkom. Otóż są one tylko z przodu pod palcami na długości 6-7 cm. Moc to tylko 7W. Najśmieszniejsze, że wystarcza. Mówię to w oparciu o doświadczenia żony bo sam nie używam. Ale kiedyś sprawdzę na rowerze bo to są jedyne okoliczności gdzie czasem marzną mi stopy.  

Wracając do Twoich wkładek - takie własne rozwiązania są najlepsze bo zawsze możesz je dowolnie długo poprawiać czy ulepszać. Plus satysfakcja, że coś można zrobić samemu. 

• 1

#12 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 205 postów

Napisano 09 listopad 2021 - 22:17

Muszę Ci powiedzieć, że pomijając sprawy polityki (choć pewnie i tu można by się czasem dogadać), cenię (co sięga SF) Twoje wpisy na tematy doboru sprzętu.

Masz to wszystko mega przemyślane.

W kwestiach politycznych czy społecznych mam bardzo stoickie podejście. Sprowadza się ono do konkluzji, że bardzo trudno jest ocenić długofalowe konsekwencje działań. Na przykład krótkofalowo rzecz biorąc skutkiem kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią może być afera w światowych mediach, wzrost notowań PIS, skok na publiczną kasę przy budowie muru itp. Z mojego punktu widzenia same minusy. Ale długofalowo patrząc być może przygotowuje nas to do przyszłych problemów migracyjnych, zmusi do współpracy z UE, pozwoli wypracować metodologię i wykształcić procedury na wypadek prawdziwego exodusu. Coś co i tak trzeba było zrobić ale bez bata nad głową żaden decydent polityczny nad tym się nie pochyli. Podobnie twierdzę, że z covid będą podobne zyski bo następna epidemia może już nie być tak łagodna. A jak śledzisz co już jest odnajdywane w rozmrażającej się wiecznej zmarzlinie to chyba kwestia czasu.

Podobnie na przykład w analizie sukcesów Donalda Tuska nie sposób nie zauważyć, że "największym" było przygotowanie gruntu pod długotrwałe rządy PIS. Wycięcie co bystrzejszych konkurentów w we własnej partii, namaszczenie miernego prezydenta, co by nie powiedzieć pierwsze podwaliny podziału na dwa plemiona (moherowe berety) to filary sukcesu Kaczora. 

Podobnie skutkiem rządów obecnej mafii może będzie szybka laicyzacja państwa, może przyszła odbudowa sądownictwa w jakiejś nowocześniejszej formie, zauważenie, że nie można mieć "głodnych" mas. Itd, itp. Pożyjom uwidim.

--------------------------------- 

Zakończę zaś szwejkowskim - "jeszcze nigdy tak źle nie było aby jakoś nie było" 

Użytkownik Wujot edytował ten post 09 listopad 2021 - 22:26

• 1

#13 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • Imię :Krzysiek

Napisano 09 listopad 2021 - 22:45

Koledzy, dziękuję za cenne rady.

Mam ciepłe skarpety z merynosem + wkładkę fabryczną Atomica.

Kupię więc wkładki zapodane przez Kordiana i wypróbuję w parze z moimi skarpetami.

Buty mam wygodne, nie gniotą (Andrzeju, wykupiłem kurs Morgana, a jest tam sporo o butach).

Chodzi o mroźne dni (np. w zeszłym sezonie w Krynicy*), kiedy zaczyna doskwierać zimno w stopy i ręce.

Mam też specyficzny sposób spędzania czasu na stoku: więcej stoję (kontempluję przyrodę, obserwuję dobrych narciarzy), niż jeżdżę.

Mimo wszystko porwę się na wspomniane wyżej elektryczne ustrojstwo, dajcie mi spróbować.

Nie zamierzam poświęcić temu dużo czasu, tyle co na relaks; odprężam się przy majsterkowaniu. 

*Fotka z ostatniego sezonu, z mroźnej Krynicy:

attachicon.gifKrynica Słotwiny, luty 2021.jpg

Edit. Odwrócone zdjęcie.

W Krynicy marzły Ci nogi ? W tym sezonie będę tam kilka razy, zapraszam do wspólnej jazdy na nartach. 

• 1

#14 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 10 listopad 2021 - 01:31

@Wujot, pozwól, że dopiero za jakiś czas odpowiem więcej na temat budowy tytułowego zestawu termicznego.

Działam trochę intuicyjnie, metodą prób i błędów i wolę przedstawić działający konkret.

O polityce... może za jakiś czas również wejdę z Tobą w polemikę (cokolwiek znaczy)... na poboczu (tym wykastrowanym przez Mitka).

@Moruniek, dziękuję za zaproszenie. Doceniam.

Mam tę potrzebę mentalną, że chciałbym dojść wstępnie do jakiegoś akceptowalnego przez siebie poziomu jazdy, by nie robić wiochy przy ludziach, którzy potrafią jeździć.

Chociaż pewnie niepotrzebnie?

W Krynicy spędzę z rodziną tydzień w czasie ferii małopolskich, tj. druga połowa stycznia.

+ Spontaniczne przyjazdy, bo mam niedaleko...

Tym bardziej, że chodzi o moje rodzinne strony i zawsze chętnie tam wracam.

Zgadamy się...

Edit. Korekta.

Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 10 listopad 2021 - 01:59

• 1

#15 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 298 postów

Napisano 10 listopad 2021 - 10:42

Widziałem w ofercie nakładki neoprenowe na buty narciarskie ocieplające tak jak ociepla się buty rowerowe. Widziałem amerykańskie oferty może ktoś to używał. Takie coś można uszyć samemu. 

Wydaje się sensowne ocieplenie buta od zewnątrz kiedy jest bardzo zimno. Używałem wkładek chemicznych ale u mnie nie ma za dużo miejsca w bucie na dodatki. 

• 0

#16 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1486 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 10 listopad 2021 - 10:53

Widziałem w ofercie nakładki neoprenowe na buty narciarskie ocieplające tak jak ociepla się buty rowerowe. Widziałem amerykańskie oferty może ktoś to używał. Takie coś można uszyć samemu. 

Wydaje się sensowne ocieplenie buta od zewnątrz kiedy jest bardzo zimno. Używałem wkładek chemicznych ale u mnie nie ma za dużo miejsca w bucie na dodatki. 

Mam nakładki na buty rowerowe, pomagają w mroźne dni tyle co umarłemu kadzidło. Lepszym rozwiązaniem są zimowe buty na rower. Tu pewnie będzie podobnie, bo podeszwy nie odizolujesz, a przez podeszwę będzie szło zimno.

• 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#17 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3089 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 10 listopad 2021 - 18:23

mam takie - podwyzszaja temp w bucie znaczaco (zaleznie od czasu i temperatury) - osobiscie nie potrzebowalem (do minus 30) ale wielu narciarzy to uzywa i chwala - na pewno wygodniejsze, niz ladowanie ekstra volume do buta - chyba ze ktos ma zbyt obszerne kapcie .

Te neoprene sleeves or covers podobno pasuja do butow rowerowych  - oczywiscie,ze troche ciepla ulatuje przez podeszwy ale lwia czesc gora..... poza tym, p przejechaniu 5 min moje nogi sie na dobre rozgrzewaja, wiec nie potrzebuje dodatkowych ochraniaczy

Narty : warto, przy wyborze buta, wziac pod uwage modele, ktore dobrze lapia  kostke, ale tez daja troche przestrzeni dla palcow... 

Użytkownik jan koval edytował ten post 10 listopad 2021 - 18:47

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych