Skocz do zawartości

Zdjęcie

Big Bear

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3003 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 03 październik 2021 - 00:19

Tydzien temu w sobote wybralismy sie do Big Bear ,WV - Kordian - tylko 200 km w jedna strone

zaczyna sie wczesnojesienna pogoda - troche mgly rano, ale w sumie temperatura podnosi sie do 20 st w dzien - lubie ten czas...

gallery_2121_488_1275648.jpg

Jezeli ktos pomyslal, ze moejsce to wybralismy, bo jest w gorach i na skalach - to sie........nie pomylil

skaly porosniete mchem, trasy swietne - w sumie jest to prywatny teren, placi sie 10$ za wejscie/wjazd - za to dostaje sie takze swietna mape.....

gallery_2121_488_779431.jpg

gallery_2121_488_828563.jpg

gallery_2121_488_1138825.jpg

Przeszkody  naturalne, glazy, kamienie i zwalone drzewa - czasami "wygladzone" interwencja ludzka - to zjazd z  ciagu kamieni (po prawej stronie widac taki grzbiecik - tam sie zaczyna, a na koncutrzeba zrobic zakret 90 stopni, zeby w rampe trafic - to jest na VooDoo Rocks...

gallery_2121_488_2092566.jpg

A tutaj moj ulubiony fragment : jeden z Cracks (szpara w tym kontekscie)

gallery_2121_488_1445502.jpg

Ta rozpadlina  jest w zasadzie na szerokosc kierownicy - lekka kolizja ze scianka i kierownica staje w poprzek....

gallery_2121_488_2666451.jpg

Zjazd rampa juz jest latwy - chociaz na naszych oczach dwojak ludzi przeleciala przez kierownice

gallery_2121_488_3486185.jpg

sa tez lagodniejsze  przeszkody, jak te "garby wielblada" w sumie jest ich piec...

gallery_2121_488_1517916.png

gallery_2121_488_212659.jpg

Nawet nie wiadomo, jak przeleciaslo 5h za kierownica..................

cdn

Użytkownik jan koval edytował ten post 03 październik 2021 - 00:49

• 5
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#2 bacteria

bacteria
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 03 październik 2021 - 08:35

My w zasadzie dziś mamy słaby wynik: jedziemy tylko 120 w jedną stronę, żeby pójść na rower :D
  • 2

#3 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 385 postów
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 03 październik 2021 - 08:54

A ja jakieś 20 metrów - do najbliższej szosy. Przejdę to chyba, auta szkoda odpalać. Pokręcę tylko z godzinkę, bo potem Paryż Roubaix.

• 3

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8259 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 03 październik 2021 - 10:21

Jeszcze mocno mokro i zielono w tej Ameryce a myślałem że to już czas na indian summer.

Kuba - wyydzieliłem Twojego posta jako relację rowerową

• 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1413 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 03 październik 2021 - 13:02

Tydzien temu w sobote wybralismy sie do Big Bear ,WV - Kordian - tylko 200 km w jedna strone

Kuba ale ja nie mam nic przeciwko temu, by jeździć gdziekolwiek aby pojeździć na rowerze. Jestem przeciwko, gdy ta sama osoba zamartwia się tym, jakie szkody dla środowiska czyni człowiek, nie zdając sobie sprawy albo i zdając, że te ileś setek przejechanych kilometrów, to ileś CO2 i innych szkodliwych substancji wiecej w atmosferze, Szkodzimy środowisku nie tylko budując ścieżki rowerowe w dziewiczych terenach. Pył z klocków hamulcowych też nie poprawia kondycji zdrowotnej osób go wdychających.

• 4
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#6 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1638 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 03 październik 2021 - 14:12

A ja jakieś 20 metrów - do najbliższej szosy. Przejdę to chyba, auta szkoda odpalać. Pokręcę tylko z godzinkę, bo potem Paryż Roubaix.

Byś miał dodża -5,7 HEMI to byś odpalił , a takie eko pszczółki europejskie to po co, jak z tego nawet smrodu dla somsiada nima ;) .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#7 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3003 postów
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 03 październik 2021 - 14:46

Kuba ale ja nie mam nic przeciwko temu, by jeździć gdziekolwiek aby pojeździć na rowerze. Jestem przeciwko, gdy ta sama osoba zamartwia się tym, jakie szkody dla środowiska czyni człowiek, nie zdając sobie sprawy albo i zdając, że te ileś setek przejechanych kilometrów, to ileś CO2 i innych szkodliwych substancji wiecej w atmosferze, Szkodzimy środowisku nie tylko budując ścieżki rowerowe w dziewiczych terenach. Pył z klocków hamulcowych też nie poprawia kondycji zdrowotnej osób go wdychających.

Jak najbardziej...Tylko gdzie jest ta granica...

Szukam drog,zeby poprawic kondycje itp......lanie asfaltu zawsze mnie degustowalo - czyli : jak jade ,zeby pojezdzic na naturalnych szlakach, to jest jedna szkoda - gdy jade pojezdzic na betonie czy asfalcie - to szkody sa dwie........

Jan - na razie blota nie ma - mgla sie podnosi i wychodzi slonce (zwykle)...

Użytkownik jan koval edytował ten post 03 październik 2021 - 14:47

• 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#8 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4108 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 03 październik 2021 - 16:29

Cześć

To jest absolutnie wyścig dla twardzieli. Najbardziej honorowana jednoetapówka, i nic dziwnego.

A już tegoroczna edycja i Pań i Panów... podziw i szacun!!!

Pozdrowienia serdeczne

• 2

#9 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 03 październik 2021 - 17:51

Ja tam najbardziej lubię Il Lombardię, która już za tydzień. Paris Roubaix też oczywiście może być. Z monumentów najmniej odpowiada mi kalendarzowo pierwszy - Mediolan San Remo.

• 1

#10 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 1976 postów
  • Narty:Dynastar
  • Imię :Jacek
  • Ulubiony stok:Grands Montets

Napisano 03 październik 2021 - 18:31

Paris Roubaix też oczywiście może być.

Ja nadal czekam na zdjecia lub filmy z slynnych prysznicow po wyscigu tego kobiecego wyscigu...

A na serio to raczej hardcore cyclocross dzis byl dzis.
  • 1

George Merck: 'You don't sell the drug, you sell the disease'.

#11 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4108 postów

Napisano 03 październik 2021 - 19:21

Ja tam najbardziej lubię Il Lombardię, która już za tydzień. Paris Roubaix też oczywiście może być. Z monumentów najmniej odpowiada mi kalendarzowo pierwszy - Mediolan San Remo.

Cześć

Nie znam tak dobrze specyfiki wszystkich jednoetapówek. Ta - moim zdaniem - jest wyjątkowa.

Lubię też strasznie Białe Drogi.

Wiesz sam, że to zupełnie inne wyścigi i inni bohaterowie niż na Tourach. Szkoda, że tak mało Polaków...

POzdrowienia

• 0

#12 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 385 postów

Napisano 03 październik 2021 - 19:46

Lombardia to ostatni w kalendarzu monument, najbardziej górzysty. Odbywa się wokół jeziora Como, więc widokowo jest nieźle.

Lubię też strasznie Białe Drogi.

To polecam w takim razie także Paryż-Tours. Będzie 10 października, czyli dzień po Lombardii. Eurosport zawsze pokazywał ten wyścig w obszernych fragmentach. Paryż Tours to już nie monument wprawdzie jak Paryż Roubaix, czy Lombardia - jednak jest na co patrzeć zazwyczaj.

• 2

#13 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 4108 postów

Napisano 03 październik 2021 - 20:22

Dzięki za sugestię!

Oczywiście wykorzystam.

Pozdrowienia

• 0