Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska jest niesamowita....


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 Adam ..Duch

Adam ..Duch
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:29

 

Ale nasza "ludzka" obecność, syf wizualny, śmieci na każdym kroku, bezład urbanistyczny, tandeta, bezguście, wrażliwość na poziomie disco polo - to jest przerażające.

bez przesady, nie musi być zaraz Szwajcaria, wiele krajów na Ziemi ma znacznie gorzej.
Przykładowo w Niemczech Volksmusik  -  muzyka w stylu DP  ma najwięcej sprzedanych płyt w całej historii
 

 
 
Wujot ma całkowitą rację. W niczym nie przesadza.
Około połowa naszego kraju to bezład i tandeta.
 
Są takie rejony gdzie jest ładnie bez wielkich pieniędzy, np. wielkopolska, opolszczyzna.
Ale rejon z którego sam pochodzę, czyli byłe piotrkowskie, były zabór rosyjski, jest tak jak Wujot opisuje.

Czyli mówisz że w dawnym piotrkowskim nie ma takiego miejsca gdzie można by było spędzić urlop??

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka


  • 0

#42 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 16 wrzesień 2021 - 18:48

.
Czyli mówisz że w dawnym piotrkowskim nie ma takiego miejsca gdzie można by było spędzić urlop??


https://spala.cos.pl...cje-turystyczne

http://www.bunkierkonewka.eu/

Użytkownik kordiankw edytował ten post 16 wrzesień 2021 - 18:51

  • 0

#43 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 656 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 wrzesień 2021 - 19:50


Czyli mówisz że w dawnym piotrkowskim nie ma takiego miejsca gdzie można by było spędzić urlop??

 

oczywiście polecam skiarenę Górę Kamieńsk  :)

 

wybierasz się ?


  • 1

#44 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 16 wrzesień 2021 - 21:38

W temacie tej niesamowitej i mniej znanej, kilka zdjęć ze spacerów wokół Ślemienia. Możliwe, że nigdy był tam nie trafił gdyby nie pewne okoliczności.

Załączone pliki


  • 5

#45 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 17 wrzesień 2021 - 05:54

To "ta" chatka?
  • 2

#46 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 wrzesień 2021 - 08:01

To "ta" chatka?

jeszcze kilka takich domków i będzie można zrobić rajd chatkowy


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#47 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 17 wrzesień 2021 - 08:51

To "ta" chatka?

Niestety nie, to skansen, muzeum etnograficzne polecam, bardzo ładne miejsce
  • 0

#48 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 wrzesień 2021 - 03:02

 

 

 

 

 

mam nadzieje, ze przesadzasz

 

A teraz, wyobraz sobie, ze ten tekst  ja napisalem........hahaha!!!!!  burza oburzenia gwarantowana, , szkalowanie wlasnych korzeni, plucie na Ojczyzne  itp itd

 

 

Kuba ale w czym przesadzam? W tym, że jest dramatyczny bezład urbanistyczny, wszędzie wiszące szmaty banerów. Rynki miasteczek przeżywają kamieniozę i betonozę? Co jakiś czas do szerszej opinii przebija się rozpaczliwy krzyk architektów, urbanistów, plastyków, fotografów. Na przykład:

 Album można także pobrać w wersji elektronicznej (145 MB)alternatywny link lub czytać na Scribd.

 

Obejrzyj. Przez te 10 lat nic się tu nie zmieniło, jest tylko gorzej. A w tym albumie jest jeden, stosunkowo łatwy do naprawy aspekt. Inne zostaną z nami na wieki. Wielu Polaków nie zauważa tego syfu. Po prostu się przyzwyczaili albo ciągle noszą opaskę. Ze mną jest gorzej - nie mogę się przyzwyczaić. Mam jakąś wrażliwość wizualną i... cierpię.

 

Choć syf miejsko-wiejski jeszcze bym przeżył. Sramy pod siebie, trudno widocznie na nic więcej nie zasługujemy. Serce boli jak widzisz śmieci w lesie - butelki piwa i foliówki ze opakowaniami wśród jagodzin, stosy mebli, potłuczone kible na drogach polnych, góry plastików z dziupli. Nie uwierzysz ile tego jest. Albo dojeżdżasz na urokliwy punkt widokowy, widać, że przetarta ścieżka a tam porzucone butelki po coli, piwie, wypalone grille. Całe stosy. Mają w sobie na tyle chęci bycia w pięknych okolicznościach, żeby tam nieraz kawałek dojść, siąść, popatrzeć a na wyjście walą w środek kloca. Dla siebie i innych. Jesteś w stanie to pojąć?

 

To właśnie jest Polska. Nie tandetna kotwica, nachalna flaga i marsze "patriotów". Polska jest wokół nas.

 

 

Jak napisalem : mam nadzieje, ze przesadzasz..

 

 


A teraz, wyobraz sobie, ze ten tekst  ja napisalem........hahaha!!!!!  burza oburzenia gwarantowana, , szkalowanie wlasnych korzeni, plucie na Ojczyzne  itp itd
 

 

Ale ci sami co beda oburzeni na Ciebie nie beda mieli problemu z krytykowaniem Ameryki i wszystkiego co z nia zwiazane, mimo ze widza ja tylko w telewizji, lub zachwycac sie pieknem Francji widzianej z perspektywy relacji telewizyjnej z Tour de France.

Taka juz nasza natura... 

 

 

z tym dyskutowac nie mozna ...- bo to jest irracjonalne


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#49 Adam ..Duch

Adam ..Duch
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2021 - 08:48

W temacie tej niesamowitej i mniej znanej, kilka zdjęć ze spacerów wokół Ślemienia. Możliwe, że nigdy był tam nie trafił gdyby nie pewne okoliczności.

Pogranicze Beskidu Żywieckiego i Małego jest bardzo urokliwe, oczywiście Ślemień i okolice nijak się nie mają do tyrolskich wiosek gdzie w strumieniach milka płynie, króliki jak świnie, świnie jak krowy a byki się cielą, słonecznik jest tak wielki że bez bryli spokojnie na ziarnie można przeczytać napis guten appetit. Myślę jednak że osoby o niższej wrażliwości estetycznej spokojnie są w stanie spędzić tam 2 tygodniowy urlop.

Będziesz kiedyś w okolicy to "zalicz" wieżę widokową w Stryszawie - wiem, wiem wieże to drażliwy temat ale ta się jakoś komponuje z otoczeniem.


  • 1

#50 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 wrzesień 2021 - 10:19

 

 

 

 

 

mam nadzieje, ze przesadzasz

 

A teraz, wyobraz sobie, ze ten tekst  ja napisalem........hahaha!!!!!  burza oburzenia gwarantowana, , szkalowanie wlasnych korzeni, plucie na Ojczyzne  itp itd

 

 

Kuba ale w czym przesadzam? W tym, że jest dramatyczny bezład urbanistyczny, wszędzie wiszące szmaty banerów. Rynki miasteczek przeżywają kamieniozę i betonozę? Co jakiś czas do szerszej opinii przebija się rozpaczliwy krzyk architektów, urbanistów, plastyków, fotografów. Na przykład:

 Album można także pobrać w wersji elektronicznej (145 MB)alternatywny link lub czytać na Scribd.

 

Album uroczy, pozwole sobie wkleić fotkę.

Załączone pliki


  • 2

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#51 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 18 wrzesień 2021 - 10:23

rany boskie!!! powiedz proszę że to jakiś fotomontaż jest…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#52 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 18 wrzesień 2021 - 10:34

Nie wiem co Cię oburza????

Fotomontaż???

 

No to proszę, bez fotomontażu: Plaża specjalnie dla Ciebie! Reszta w albumie, nie przeglądaj przed obiadem.

Załączone pliki


Użytkownik Maciej S edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 10:36

  • 1

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#53 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 18 wrzesień 2021 - 14:07

Fotomontaż…tylko i aż. Ktoś wpadł na taki pomysł, tylko czekać na realizacje w realu. Kocham starożytność, może dlatego się tak obruszam, sory.

Bodajże Wiesiek ruszył temat pstrokacizny i ogólnego burdelu. Podpisuje się pod tym obydwiema rękami.
Nie szukam takich miejsc, rzadko zaglądam do miast i miasteczek, choć pewne punkty trzeba na swojej mapie odhaczyć, najpiękniejsze plaże nie są w miejscowościach turystycznych…a najpiękniejsze widoki nie muszą być z okupowanych przez miliony szlaków. I faktem jest, że Wielkopolska wcale brzydka nie jest, zwłaszcza jej południowo-wschodnia cześć, którą pomału smakuję. Dlatego, między innymi, nie mogę doczekać się emki…mam tyle planów…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#54 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 18 wrzesień 2021 - 14:10

Jednak mamy najpiękniejsze plaże stwierdzam, pomimo wszystko…
Już się nie mogę doczekać emerytury


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na biegowo widziałaś moją relację....mazowsze, Warmia, wybrzeże staropruskie, wybrzeże zachodnie, wielkopolska, Dolny Śląsk....Polska jest niesamowita....

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka


Widziałam, lecz zabrakło kropki nad I - „mnie” w Waszej powrotnej fazie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#55 Adam ..Duch

Adam ..Duch
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2021 - 14:22

 

 

Jednak mamy najpiękniejsze plaże stwierdzam, pomimo wszystko…
Już się nie mogę doczekać emerytury


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na biegowo widziałaś moją relację....mazowsze, Warmia, wybrzeże staropruskie, wybrzeże zachodnie, wielkopolska, Dolny Śląsk....Polska jest niesamowita....

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

 


Widziałam, lecz zabrakło kropki nad I - „mnie” w Waszej powrotnej fazie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Przepraszam :flowers:


  • 1

#56 Adam ..Duch

Adam ..Duch
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2021 - 14:39

Bodajże Wiesiek ruszył temat pstrokacizny i ogólnego burdelu. Podpisuje się pod tym obydwiema rękami.
 

Ale ja też się podpisuję. Przez wiele wiele lat zorganizowane grupy barbarzyńców bardzo skutecznie niszczyły i nadal niszczą infrastrukturę zarówno tą miejska jak i wiejską. Śląskie miasta raczej pięknieją ale nigdy nie zapomnę wandalom zniszczenie unikatowego na skale światową dworca Katowickiego, przedwojennej (umieszczanej nawet na starych widokówkach) hali rybnej czy też deweloperska rozbiórka hali sportowej Huty Baildon (przepiękny obiekt). W Bytomiu kompletnie zabetonowano rynek który był oazą zieleni i spacerniakiem w środku miasta, świątynie konsumpcji wybudowano na całym dawnym placu Kościuszki a wizytówką Katowic stały się stojące na środku AL. Korfantego szalety miejskie. Jednakże mimo tego zwłaszcza dla osób lubiących industrial aglomeracja śląska stała się w ostatnich latach bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Myślę że dwa tygodnie to mało.


  • 2

#57 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 18 wrzesień 2021 - 15:17

 

Bodajże Wiesiek ruszył temat pstrokacizny i ogólnego burdelu. Podpisuje się pod tym obydwiema rękami.
 

Ale ja też się podpisuję. Przez wiele wiele lat zorganizowane grupy barbarzyńców bardzo skutecznie niszczyły i nadal niszczą infrastrukturę zarówno tą miejska jak i wiejską. Śląskie miasta raczej pięknieją ale nigdy nie zapomnę wandalom zniszczenie unikatowego na skale światową dworca Katowickiego, przedwojennej (umieszczanej nawet na starych widokówkach) hali rybnej czy też deweloperska rozbiórka hali sportowej Huty Baildon (przepiękny obiekt). W Bytomiu kompletnie zabetonowano rynek który był oazą zieleni i spacerniakiem w środku miasta, świątynie konsumpcji wybudowano na całym dawnym placu Kościuszki a wizytówką Katowic stały się stojące na środku AL. Korfantego szalety miejskie. Jednakże mimo tego zwłaszcza dla osób lubiących industrial aglomeracja śląska stała się w ostatnich latach bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Myślę że dwa tygodnie to mało.

 

Barbarzyńcy byli i będą zawsze, czasem świadomie działający a czasem tylko przypadkiem - przychodzi mi zawsze w takich okolicznościach jedno z najgłupszych posunięć poprzedniego wieku - wyłożenie płytami rynku krakowskiego którego to przedsięwzięcia patronem był sam profesor Zin.. potem sie okazało ze pozbawienie rynku starego bruku to połowa barbarzyństwa okazało sie bowiem ze płyty kumulują ciepło co ma zgubny wpływ na zabytkowe budynki - czyli wszystko co wokoło. 


  • 3

#58 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 19 wrzesień 2021 - 11:43

Oj tam barbarzyńcy zaraz, toż to ludzie, przez nas wybierani, z ukrytymi talentami, zazwyczaj niepełnosprawni inaczej ( nie chcę przypadkiem obrazić osób niepełnosprawnych). Jaśkowiak dostaje niezłą burę za swoje projekty i zazwyczaj wsłuchuje się w głos swych wyborców. Ograniczył swoje betonowe zapędy i zmienił pędzel. Malowany obraz Poznania zaczyna być przyjemny dla oka, choć ohydnego chlebaka na dworcu głównym nikomu nie wybaczę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#59 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 19 wrzesień 2021 - 14:00

 

 

 

 

 

mam nadzieje, ze przesadzasz

 

A teraz, wyobraz sobie, ze ten tekst  ja napisalem........hahaha!!!!!  burza oburzenia gwarantowana, , szkalowanie wlasnych korzeni, plucie na Ojczyzne  itp itd

 

 

Kuba ale w czym przesadzam? W tym, że jest dramatyczny bezład urbanistyczny, wszędzie wiszące szmaty banerów. Rynki miasteczek przeżywają kamieniozę i betonozę? Co jakiś czas do szerszej opinii przebija się rozpaczliwy krzyk architektów, urbanistów, plastyków, fotografów. Na przykład:

 Album można także pobrać w wersji elektronicznej (145 MB)alternatywny link lub czytać na Scribd.

 

Obejrzyj. Przez te 10 lat nic się tu nie zmieniło, jest tylko gorzej. A w tym albumie jest jeden, stosunkowo łatwy do naprawy aspekt. Inne zostaną z nami na wieki. Wielu Polaków nie zauważa tego syfu. Po prostu się przyzwyczaili albo ciągle noszą opaskę. Ze mną jest gorzej - nie mogę się przyzwyczaić. Mam jakąś wrażliwość wizualną i... cierpię.

 

Choć syf miejsko-wiejski jeszcze bym przeżył. Sramy pod siebie, trudno widocznie na nic więcej nie zasługujemy. Serce boli jak widzisz śmieci w lesie - butelki piwa i foliówki ze opakowaniami wśród jagodzin, stosy mebli, potłuczone kible na drogach polnych, góry plastików z dziupli. Nie uwierzysz ile tego jest. Albo dojeżdżasz na urokliwy punkt widokowy, widać, że przetarta ścieżka a tam porzucone butelki po coli, piwie, wypalone grille. Całe stosy. Mają w sobie na tyle chęci bycia w pięknych okolicznościach, żeby tam nieraz kawałek dojść, siąść, popatrzeć a na wyjście walą w środek kloca. Dla siebie i innych. Jesteś w stanie to pojąć?

 

To właśnie jest Polska. Nie tandetna kotwica, nachalna flaga i marsze "patriotów". Polska jest wokół nas.

 

Masz to na co dzien - wierze w to, co piszesz, bo nie masz zadnego celu, zeby pisac nieprawde - dopiero teraz przegladnalem Twoj link - hmmmmm  - makabryczne ? to chyba najlepszy wyraz...

 

Mam nadzieje, ze jeszcze jest czas, zeby to odwrocic........... 


  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#60 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 19 wrzesień 2021 - 17:31

[quote name="Wujot" post="84396" timestamp="1631780057"][quote name="jan koval" post="84381" timestamp="1631755282"] [quote name="Wujot" post="84378" timestamp="1631745319"] 
 
 [/quote]

 
To właśnie jest Polska. Nie tandetna kotwica, nachalna flaga i marsze "patriotów". Polska jest wokół nas.[/quote]

To też Wiesiek… i to na długo zanim reklamy zawisły na płotach..

Kazimierz Przerwa-Tetmajer


„PATRYOTA“.
W zdrowem ciele zdrowa dusza! Hoc! Hoc! Hopsa! tylko śmiało! jeszcze Polska nie zginęła!
Co się stało, to się stało!
Jak Bóg da, to odbierzewa! Hulaj dusza bez kontusza! Kto nie z nami, to hołota! Huha! Vivat »patryota«!
Rozum, wiedza, talent, praca
U nas, bratku, nie popłaca!
Postęp i cywilizacya
W kąt gdzie wchodzi do gry n a c y a ! I »guanem« wnet dostanie
Kto nie z nami, mocium panie. Bo jest jedna tylko cnota,
Byś był, wasze, »patryota«! Możesz kpem być i cymbałem, Możesz dureń być siarczysty: Byłeś z mocą i zapałem
Kraj miłował macierzysty! Co się stało, odstać może! Jedno, drugie, trzecie morze...
Huha! Hopsa! Każdą nową
Myśl witamy krzyżem pańskim — Precz z geniuszem Europy
2

Farmazońskim i szatańskim! My o jedno tylko szlemy Modły k’ niebu z naszej chaty: By nam buty mogły śmierdzieć, Jak śmierdziały przed stu laty...
Gdzieś tam jakiś Francuz wściekł Bęc! Już sterczy na indeksie! Ojciec święty siedzi w Rzymie, Na plebanii ksiądz Walenty — Wara, chłystku, mi tu wnosić Swoje »ludzkie dokumenty«! Londyn, Berlin i Warszawa Niech ci krzyczy: sława! sława! Chociaż wiem, jak ci zależy, Abyś u mnie był przyjęty,
Ja ci domu nie otworzę,
Nie dla takiej on hołoty!
U mnie w duszy cnota leży — Vivat skromność »patryoty«!
Hoc ha! Hopsa! Byle zdrowo, Zdrowa dusza — zdrowe ciało! Niechaj śmierdzi, jak śmierdziało, Byle tylko narodowo!
Wolę polskie..... w polu,
Niż fiołki w Neapolu!
Swojsko, polsko, po naszemu, Hoc! Hoc! Hopsa! Tak, jak wtedy Gdy nas naprzód tłukły Szwedy, Potem Niemcy i Moskale —
3

Hoc! Hoc! Hopsa! Doskonale! Po swojemu! Po staremu! Lepiej dostać w łeb w kontuszu, Niż we fraku natrzeć uszu! Niechaj żyje stara cnota!
Daj nam dalej kisnąć Boże! Jedno, drugie, trzecie morze — Vivat »prawy patryota«!...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych