Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lubiatowo


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2021 - 14:14

Mała nadbałtycka miejscowość, wciąż wolna od hoteliszcz i innych wypasów. Mnóstwo małych domków, do plaży dojazd rowerowy lub pieszy. A przede wszystkim mnóstwo tras rowerowych. Niektóre piaszczyste, ale większość łatwo przejezdnych. A gdy okoliczności dopiszą można jechać rowerem plażą. Kilka zdjęć dla nabrania smaku i jeden link do mojej krótkiej, wieczornej jazdy plażą.

 

https://photos.app.g...f1G4HZTgF6oNZ39

 

Załączony plik  20210807_155441.jpg   143,96 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  20210807_155453.jpg   92,72 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  20210807_191058.jpg   86,32 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  20210808_192740.jpg   128,43 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  20210809_165238.jpg   114,53 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  20210809_192645.jpg   142,39 KB   5 Ilość pobrań

Załączony plik  20210811_164017.jpg   108,1 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  20210811_170239.jpg   110,86 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  20210811_171737.jpg   91,31 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  20210812_154526.jpg   223,4 KB   4 Ilość pobrań Załączony plik  20210813_174417.jpg   242,12 KB   5 Ilość pobrań

 


  • 5

#2 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 15 sierpień 2021 - 15:53

Mała nadbałtycka miejscowość, wciąż wolna od hoteliszcz i innych wypasów. Mnóstwo małych domków, do plaży dojazd rowerowy lub pieszy. A przede wszystkim mnóstwo tras rowerowych. Niektóre piaszczyste, ale większość łatwo przejezdnych. A gdy okoliczności dopiszą można jechać rowerem plażą. Kilka zdjęć dla nabrania smaku i jeden link do mojej krótkiej, wieczornej jazdy plażą.

 

https://photos.app.g...f1G4HZTgF6oNZ39

 

attachicon.gif20210807_155441.jpg attachicon.gif20210807_155453.jpg attachicon.gif20210807_191058.jpg

attachicon.gif20210808_192740.jpg attachicon.gif20210809_165238.jpg attachicon.gif20210809_192645.jpg

attachicon.gif20210811_164017.jpg attachicon.gif20210811_170239.jpg attachicon.gif20210811_171737.jpg

attachicon.gif20210812_154526.jpg attachicon.gif20210813_174417.jpg

 

Gdzie mieszkasz? Może być priv.


  • 0

#3 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2021 - 20:22

Gdzie mieszkasz? Może być priv.

 

 

Mieszkałem, bo wczoraj wróciłem. BTW fatalnie się jedzie z nad morza do Krakowa. Remonty, remonty. Korki, korki. A mieszkałem w takim domku. 1200 m do plaży na rowerku. Na ogół ciągnąłem przyczepkę z wnuczusią.

 

Załączony plik  domki.jpg   134,38 KB   5 Ilość pobrań

 

I przy okazji zdjęcie z okolic Straszyna (blisko Gdańska). Stara elektrownia z 2010 r. I takie coś na jednym z wejść. Powinno być w wątku humorystycznym, jak na SF, ale tu chyba tego nie ma :)

 

Załączony plik  potrzeby-wlasne.jpg   73,59 KB   6 Ilość pobrań


  • 2

#4 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 15 sierpień 2021 - 20:41

 

Gdzie mieszkasz? Może być priv.

 

 

Mieszkałem, bo wczoraj wróciłem. BTW fatalnie się jedzie z nad morza do Krakowa. Remonty, remonty. Korki, korki. A mieszkałem w takim domku. 1200 m do plaży na rowerku. Na ogół ciągnąłem przyczepkę z wnuczusią.

 

attachicon.gifdomki.jpg

 

I przy okazji zdjęcie z okolic Straszyna (blisko Gdańska). Stara elektrownia z 2010 r. I takie coś na jednym z wejść. Powinno być w wątku humorystycznym, jak na SF, ale tu chyba tego nie ma :)

 

attachicon.gifpotrzeby-wlasne.jpg

 

Napisz jak się zowią te domki.


  • 0

#5 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 sierpień 2021 - 21:07


Mała nadbałtycka miejscowość, wciąż wolna od hoteliszcz
straszna tam nuda musi być na plaży jak gdzieś nad francuskim atlantykiem  :)

 

na polskiej plaży musi się dziać

gallery_10_474_2290627.jpg


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#6 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2021 - 21:10


Napisz jak się zowią te domki.

 

Nomen omen Białe Domki. 


  • 2

#7 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 15 sierpień 2021 - 21:18

Nomen omen Białe Domki.

Blisko Łeba....
Kupę lat temu spotkaliśmy chłopaka z nartami majstrującego na wydmach...to był luty albo marzec.
Bardzo nas ujął, pożyczył sprzęt i 3 numery za duże buty ....
ale była jazda!!! :) na tępo i nogi latały w tych kaloszkach ...:)
  • 3

#8 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 sierpień 2021 - 21:24


straszna tam nuda musi być na plaży jak gdzieś nad francuskim atlantykiem 

 

Unikam jak mogę takich miejsc. A za pobyt w hotelu Gołebiowskiego (nowo budowany w Pobierowie na 3000 miejsc) musieliby mi dopłacić sporą sumkę. Podobnie na koszmarnych statkach wycieczkowcach, tyle że suma musiałaby być dużo wyższa. :) Na szczęście na Bałtykiem można jeszcze znaleźć trochę takich pustawych miejsc. Cały obszar między Białogórą i Stilo (Sasin) jest taki. Podobnie mój ulubiony Smołdziński Las.

 

A jak było nudno wyraża moja mina na zdjęciu. :)

 

Załączony plik  dziadek.jpg   270,59 KB   7 Ilość pobrań


Użytkownik o_andrzej edytował ten post 15 sierpień 2021 - 21:29

  • 2

#9 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 16 sierpień 2021 - 11:35


Unikam jak mogę takich miejsc
a wiesz że ja raz w roku  lubię pojechać na taką polską pełną parawanów plażę, popatrzeć na szczęśliwe wielodzietne rodziny, posłuchać tego gwaru i kwiku a wieczorem odwiedzić koncert Zenka i Cleo na żywo w miejscowym amfiteatrze. 
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#10 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 16 sierpień 2021 - 12:37

 


straszna tam nuda musi być na plaży jak gdzieś nad francuskim atlantykiem 

 

Unikam jak mogę takich miejsc. A za pobyt w hotelu Gołebiowskiego (nowo budowany w Pobierowie na 3000 miejsc) musieliby mi dopłacić sporą sumkę. Podobnie na koszmarnych statkach wycieczkowcach, tyle że suma musiałaby być dużo wyższa. :) Na szczęście na Bałtykiem można jeszcze znaleźć trochę takich pustawych miejsc. Cały obszar między Białogórą i Stilo (Sasin) jest taki. Podobnie mój ulubiony Smołdziński Las.

 

A jak było nudno wyraża moja mina na zdjęciu. :)

 

attachicon.gifdziadek.jpg

 

Cześć

Za te możliwości, o których piszesz powinniśmy dziękować tzw. komunie i LWP, które to bardzo skutecznie ochroniły prawie 2/5 naszego wybrzeża przed zabudową hotelową.

Rejon Lubiatowa/Kopalina to typowy przykład tego co udało się dzięki "tajemnicy wojskowej" i "obronności kraju" uratować.

Miejmy nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł takiego czy innego udostępniania tych obszarów.

Pozdrowienia


  • 1

#11 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 sierpień 2021 - 16:00


Za te możliwości, o których piszesz powinniśmy dziękować tzw. komunie i LWP, które to bardzo skutecznie ochroniły prawie 2/5 naszego wybrzeża przed zabudową hotelową.

Rejon Lubiatowa/Kopalina to typowy przykład tego co udało się dzięki "tajemnicy wojskowej" i "obronności kraju" uratować.

Miejmy nadzieję, że nikt nie wpadnie na pomysł takiego czy innego udostępniania tych obszarów.

 

Prawda. I za parki narodowe, które tez powstały za komuny. Niestety są wyjątki, a w szczególności koszmar Gołębiewskiego w Pobierowie, też na byłym wojskowym terenie. Kto się na to zgodził?


  • 0

#12 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 sierpień 2021 - 16:30


a wiesz że ja raz w roku  lubię pojechać na taką polską pełną parawanów plażę, popatrzeć na szczęśliwe wielodzietne rodziny, posłuchać tego gwaru i kwiku a wieczorem odwiedzić koncert Zenka i Cleo na żywo w miejscowym amfiteatrze. 

 

Piosenki Cleo bardzo lubię. :) Takich tłocznych parawaniastych plaży staram się unikać, ale nie znaczy to, że jestem odludkiem. W Lubiatowie czy pobliskim Kopalinie są różne zejścia na plaże na odcinku kilku km. Niektóre z nich nie są dostępne samochodem, niektóre są. My oczywiście wybieraliśmy tylko te bez dostępu samochodowego. Ale ludzi wcale nie brakowało. I było to o czym piszesz, piski rozradowanych dzieciaków lepiących swoje piaskowe pałace, plotkujące mamy, popijający umiarkowanie to i owo panowie. A nade wszystko radość moich wnucząt. :)

 

https://photos.app.g...4RTUtEYADRiXB47


  • 0

#13 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 16 sierpień 2021 - 17:38

 


a wiesz że ja raz w roku  lubię pojechać na taką polską pełną parawanów plażę, popatrzeć na szczęśliwe wielodzietne rodziny, posłuchać tego gwaru i kwiku a wieczorem odwiedzić koncert Zenka i Cleo na żywo w miejscowym amfiteatrze. 

 

Piosenki Cleo bardzo lubię. :) Takich tłocznych parawaniastych plaży staram się unikać, ale nie znaczy to, że jestem odludkiem. W Lubiatowie czy pobliskim Kopalinie są różne zejścia na plaże na odcinku kilku km. Niektóre z nich nie są dostępne samochodem, niektóre są. My oczywiście wybieraliśmy tylko te bez dostępu samochodowego. Ale ludzi wcale nie brakowało. I było to o czym piszesz, piski rozradowanych dzieciaków lepiących swoje piaskowe pałace, plotkujące mamy, popijający umiarkowanie to i owo panowie. A nade wszystko radość moich wnucząt. :)

 

https://photos.app.g...4RTUtEYADRiXB47

 

My odcinek Władysławowo-Łeba mamy dość dobrze obczajony, tak do łebskich wydm. Pozostała część wybrzeża wyrywkowo, choć sporo miejsc. Ostatnio zaskoczyła mnie miło Jurata. Miejsc w hotelach brak, a na plaży rzadko dość, nawet na kosz się załapaliśmy i kawałek dostępu do morza, o dziewiątej na plaży pustki, a tak też bez przesady. Kłopotem dojazd. Tu ideałem jest Jantar, 3h z Łodzi. Piosenka dla wnuków Sobel Fiołkowe Pole.


Użytkownik star edytował ten post 16 sierpień 2021 - 17:47

  • 2

#14 o_andrzej

o_andrzej
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4204 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 sierpień 2021 - 20:33


Piosenka dla wnuków Sobel Fiołkowe Pole.

 

Niezłe to. Ale nie dla wnuków. :) Trochę w stylu Sanah, którą bardzo lubię. Lubiatowo i okolice na pewno powtórzę. Nawet chodzi mi myśl o kupnie jakiejś działki w okolicy. Trochę szalona myśl, ale to dowód, że jeszcze coś mi się chce. :)


  • 2

#15 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 17 sierpień 2021 - 22:20


bardzo skutecznie ochroniły
no niestety baza rakietowa sprzedana - będzie jak na nartach w La Plagne

 

E4OkmeyWEAM4QFv.jpg


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#16 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 19 sierpień 2021 - 07:17

 


bardzo skutecznie ochroniły
no niestety baza rakietowa sprzedana - będzie jak na nartach w La Plagne

 

E4OkmeyWEAM4QFv.jpg

 

Może tak?
https://businessinsi...iewazne/h3vqr0g


  • 1

#17 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 19 sierpień 2021 - 07:33

bardzo skutecznie ochroniły

no niestety baza rakietowa sprzedana - będzie jak na nartach w La Plagne
 
Dołączona grafika

Zawsze to lepsze niż luksusowe domki "Brda" z FWP.....
  • 1

#18 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 20 sierpień 2021 - 09:18


Zawsze to lepsze niż luksusowe domki "Brda" z FWP.....
a ja mile wspominam, jako dziecko jeździłem z rodzicami na wczasy do bazy wojskowej niedaleko Mrzeżyna
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#19 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 25 sierpień 2021 - 12:55

Zawsze to lepsze niż luksusowe domki "Brda" z FWP.....

a ja mile wspominam, jako dziecko jeździłem z rodzicami na wczasy do bazy wojskowej niedaleko Mrzeżyna
Ja w wagonach w Kołobrzegu, ot dziecko kolejarza... coś w tym stylu http://podroze.onet....ejowych/nxqn8w2
My wylądowalismy w cywilizacji czyli Białogóra, jest net, ale te domki fajne.

Użytkownik star edytował ten post 25 sierpień 2021 - 12:58

  • 1

#20 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 sierpień 2021 - 13:53


kolejarza
Ach ci kolejarze zawsze mieli fajne pomysły,

jeszcze za komuny gdy zdobyłem już wszystkie szczyty tatrzańskie zaczynało się moje zainteresowanie górami wyższymi

byłem na spotkaniu z bohaterami

"Pierwszej wyprawy śląskich kolejarzy na Matterhorn"

Dostali od firmy wagon sypialny, zabrali sprzęt i całe żarcie z kraju i załatwili podczepienie tego wagonu do pociągów jadących Wiednia, Insbrucku i dalej do Brig.

Tam zaparkowali ich na bocznicy kolejowej i mogli sobie robić wycieczki. Wtedy żałowałem że nie zostałem kolejarzem.

Nawet Taternik poświęcił tej wyprawie pół strony

pre_1629895255__wyprawa_kolejarzy_na_mat


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych