Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kanary po raz n-ty


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 05 sierpień 2021 - 21:55

 

 

 

Stołować nie można w restauracjach Guanchinche-lokalne potrawy od lokalsów, często własnej produkcji.

Lokalne żarcie to jest to !!   Sporo też sam gotuje - zawsze mieszkam gdzieś niedaleko targu "rybnego".
 
Mieszkanie gdzieś wewnątrz wyspy jest z reguły tańsze lub jeśli w tej samej cenie to wyższej klasy niż na nabrzeżu a jeśli masz samochód to różnicy nie ma ..no chyba ze masz zamiar włóczyć się nocami po barach przy plaży.
 

 

Mam dwie traumy sprawianie kałamarnic w Chorwacji i bekon z Zatoki, naszej. Tak czy owak, najlepsze są małe rybki zrobione na chipsy. Choć nad morzem w Rewie chodziłem z rana o szóstej i serwowalem świeże flądry na... śniadanie. Teraz w Juracie królował mietus.

 


Ciekawe to nasze morze się zrobiło;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sorry belona zmieniła się w bekon pod wpływem... smartfona. W złotej rybce w Juracie ciagle mietus. A nasze morze pozbyło się dorsza po odlowach jego pokarmu przez obcokrajowcow ponoc. Ps sorry za offtop


Użytkownik star edytował ten post 05 sierpień 2021 - 21:56

  • 1

#22 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 06 sierpień 2021 - 07:22

Mój ulubiony kierunek wakacji

fajny kierunek, nawet chciałem w tym roku ale tzw. incydencja powyżej 300
ostatni raz 9 lat temu
gallery_10_171_143354.jpg
 
gallery_10_171_42157.jpg
 
gallery_10_171_113726.jpg
 
gallery_10_171_244717.jpg
W tym roku pojechaliśmy na początku lipca, nigdy nie jeżdżę w sezonie, ale trzymały nas terminy szczepień. Mimo to udało się przed największą falą. Rok temu na Lanzarote byliśmy w sierpniu, bo wcześniej było wszystko pozamykane.
Zastanawialiśmy się z żoną skąd takie skoki zachorowań u nich. Ich podejście do kwestii masek i dezynfekcji zgoła odmienne od tego nad Wisłą. Doszliśmy do wniosku, że albo życie towarzyskie które kochają i jednak spotykają się częściej i w większych grupach niż my. To samo tyczy się młodzieży i imprez.Albo maski niewiele dają, zwłaszcza na świeżym powietrzu? Albo po prostu mieszanka ludzi z całej Europy zeozi im całą paletę wirusów

Użytkownik bubol edytował ten post 06 sierpień 2021 - 07:23

  • 4

#23 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 06 sierpień 2021 - 08:41

 

Od jutra jak nic się nie wydarzy, to będę miał jeszcze jedno miejsce, tym razem własne, na weekendy w Beskidach.

Też myślałem, że jak będę miał swoje lokum w górach, to będę tam częstym gościem. Niestety praca ogranicza liczbę wyjazdów i moi koledzy są częściej u mnie w apartamencie niż ja. W tym roku byłem więcej razy w Hiszpanii niż w Szczyrku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Witek, jak chcesz robić karierę w międzynarodowych strukturach zamiast wieść spokojne życie emeryta, to domek w górach musi jeszcze trochę na Ciebie poczekać. Zdążysz się nim nacieszyć, a teraz dajesz innym i wszyscy są zadowoleni. 


  • 2

#24 moruniek

moruniek
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Krzysiek

Napisano 06 sierpień 2021 - 08:47

 

ooooo taaak, kocham Beskidy…i Szczawnicę…i nawet Sromowce…. Będę trzymać wszystkie możliwe kciuki!…to gdzie i kiedy ta parapetówka? �Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
W Ślemieniu na pograniczu Beskidu Małego i Makowskiego, a kiedy? Jak odgruzuję ten bałagan i urządzę po swojemu, a jest co robić.

 

Od jutra jak nic się nie wydarzy, to będę miał jeszcze jedno miejsce, tym razem własne, na weekendy w Beskidach.

Też myślałem, że jak będę miał swoje lokum w górach, to będę tam częstym gościem. Niestety praca ogranicza liczbę wyjazdów i moi koledzy są częściej u mnie w apartamencie niż ja. W tym roku byłem więcej razy w Hiszpanii niż w Szczyrku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Witek ja mam trochę bliżej w Beskidy, ale nie o to chodzi, żeby tam siedzieć bez przerwy. Traktuję to jak inwestycję, wykorzystaliśmy z żoną horendalnie wysokie ceny ogródków działkowych, sprzedaliśmy coś, co nie było nasze i zamieniamy na własność w górach, myślę że to rozsądny ruch.

 

Tomek, 

 

jak będziesz potrzebował pomocy przy tym "odgruzowywaniu" do możesz śmiało dzwonić. Czy już można gratulować zakupu ? 


  • 1

#25 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 838 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 06 sierpień 2021 - 13:35


W Ślemieniu na pograniczu Beskidu Małego i Makowskiego

Dobra miejscówka, wszędzie blisko.


  • 1

#26 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 06 sierpień 2021 - 19:24

O! Mój kolega tam mieszka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#27 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 06 sierpień 2021 - 21:29

Oj bo kciuki mi już więdną…
  • 1

#28 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 06 sierpień 2021 - 22:49

Oj bo kciuki mi już więdną…

No dobra, nie wytrzymałem i tu jestem, na termometrze 9 stopni, ale widok wymiata

Załączone pliki


  • 3

#29 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 07 sierpień 2021 - 06:02

Fajnie- już odgruzowany widok!

Użytkownik Joanna Sm edytował ten post 07 sierpień 2021 - 06:11

  • 0

#30 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 07 sierpień 2021 - 06:10

Oj bo kciuki mi już więdną…

No dobra, nie wytrzymałem i tu jestem, na termometrze 9 stopni, ale widok wymiata


Łał….
Zaprawdę powiadam Ci, wystarczy jedno słowo Twoje, a będzie odgruzowane miejsce te ;)
  • 4

#31 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 07 sierpień 2021 - 13:19

Bubol.... organizuj zapisy i rezerwacje do prac remontowych... :-). Miejsce super....gratulacje.

Ja będę mniej wymagający. Tylko wykoszenie skarpy.... I można patrzeć do woli.... ;-))))))Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 2

#32 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 07 sierpień 2021 - 13:27

Ja właśnie skosiłem, niezła gimnastyka. Chyba już zasłużyłem na piwo.
Pozdrowienia, a miejsce faktycznie jest świetne i bardzo widokowe.
  • 2

#33 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 07 sierpień 2021 - 14:19

Chyba już zasłużyłem na piwo..


Przytargam na plecach swych nawet dwa!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#34 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 07 sierpień 2021 - 16:54

Mój ulubiony kierunek wakacji

fajny kierunek, nawet chciałem w tym roku ale tzw. incydencja powyżej 300
ostatni raz 9 lat temu
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika

W tym roku pojechaliśmy na początku lipca, nigdy nie jeżdżę w sezonie, ale trzymały nas terminy szczepień. Mimo to udało się przed największą falą. Rok temu na Lanzarote byliśmy w sierpniu, bo wcześniej było wszystko pozamykane.
Zastanawialiśmy się z żoną skąd takie skoki zachorowań u nich. Ich podejście do kwestii masek i dezynfekcji zgoła odmienne od tego nad Wisłą. Doszliśmy do wniosku, że albo życie towarzyskie które kochają i jednak spotykają się częściej i w większych grupach niż my. To samo tyczy się młodzieży i imprez.Albo maski niewiele dają, zwłaszcza na świeżym powietrzu? Albo po prostu mieszanka ludzi z całej Europy zeozi im całą paletę wirusów


Ale na Wyspach Kanaryjskich szczyt sezonu przypada zimą, latem to w większości obywatele Europy środkowo-wschodniej tutaj bywają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#35 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 sierpień 2021 - 11:05

Nie Kanary ale też Hiszpania. Taki przedpołudniowy spacerek:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 7

#36 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 sierpień 2021 - 12:29

powiedzcie mi znawcy, tak w połowie października to na jaką wyspę najlepiej polecieć ?


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#37 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 27 sierpień 2021 - 13:58

Na Teneryfę oczywiście.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#38 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 27 sierpień 2021 - 14:13

powiedzcie mi znawcy, tak w połowie października to na jaką wyspę najlepiej polecieć ?

 

bezludną ;)


  • 2

#39 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 sierpień 2021 - 14:27

powiedzcie mi znawcy, tak w połowie października to na jaką wyspę najlepiej polecieć ?

Na wyspy szczęśliwe, ale to już Galczynskiegio trzeba pytać które to ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#40 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 27 sierpień 2021 - 20:47

powiedzcie mi znawcy, tak w połowie października to na jaką wyspę najlepiej polecieć ?

Na wyspy szczęśliwe, ale to już Galczynskiegio trzeba pytać które to ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szczęśliwe, to właśnie te, tak na nie mówią, a w połowie października byłem kiedyś na Lanzarote i było super, ale tam zawsze i wszędzie jest ekstra. Jedź na tą, która Cię interesuje.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych