Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kanary po raz n-ty

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 47 postów
  • Imię :Tomek

Napisano 04 sierpień 2021 - 08:09

Mój ulubiony kierunek wakacji, czyste powietrze, brak pyłków, zanieczyszczeń, swietna pogoda, brak upałów, wspaniałe widoki, ocean i cudowny wiatr.
Każda z wysp jest zupełnie inna, moja ulubiona, do której mam wielki sentyment to Lanzarote, ale najpiękniejszym miejscem w jakim w życiu byłem jest Teneryfa.
W tym roku nastawiliśmy się na odpoczynek i plażowanie, a najlepsza do tego jest Fuerteventura.
Wyspy Kanaryjskie często uważane są za kierunek drogi,kupując w biurze podróży owszem, ale nie musi tak być, wystarczy złapać lot w sensownej cenie, a na miejscu mamy ogromny wybór hoteli, apartamentów i kwater prywatnych w przystępnych cenach.
My korzystamy z kilku znanych i mniej znanych portali noclegowych. Bierzemy samochód na lotnisku w wypożyczalni Cicar i w drogę. Zero problemów, ludzie wyluzowani i życzliwi na każdym kroku, pyszne jedzenie w barach tapas i małych knajpkach.

Załączone pliki

• 11

#2 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1584 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 04 sierpień 2021 - 10:40

najpiękniejszym miejscem w jakim w życiu byłem jest Teneryfa

Też tak jakoś mam :), przy czym ja tam bywam dość często, że nie tak wyrażę. Jak ma być jezszcze tanie, kto autoreisen zamiast Cicar, auto, to auto, co stu dużo kombinować. Stołować nie można w restauracjach Guanchinche-lokalne potrawy od lokalsów, często własnej produkcji.

Użytkownik Sarensis edytował ten post 04 sierpień 2021 - 10:43

• 4

#3 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 299 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 11:50

Stołować nie można w restauracjach Guanchinche-lokalne potrawy od lokalsów, często własnej produkcji.

Lokalne żarcie to jest to !!   Sporo też sam gotuje - zawsze mieszkam gdzieś niedaleko targu "rybnego".

Mieszkanie gdzieś wewnątrz wyspy jest z reguły tańsze lub jeśli w tej samej cenie to wyższej klasy niż na nabrzeżu a jeśli masz samochód to różnicy nie ma ..no chyba ze masz zamiar włóczyć się nocami po barach przy plaży.

• 2

#4 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 16:20

najpiękniejszym miejscem w jakim w życiu byłem jest Teneryfa

Też tak jakoś mam :), przy czym ja tam bywam dość często, że nie tak wyrażę. Jak ma być jezszcze tanie, kto autoreisen zamiast Cicar, auto, to auto, co stu dużo kombinować. Stołować nie można w restauracjach Guanchinche-lokalne potrawy od lokalsów, często własnej produkcji.
Też wiele razy jadlem w Guachinche, pamiętam jak w Almaciga jadłem najlepsza w życiu ośmiornice, wlasciciel nie sprzedał mi do niej kawy, bo to nie pasuje, przyniósł piwo zamiast kawy.
Cicar też wydawał mi się atrakcyjny cenowo, zwłaszcza poza sezonem, no i zazwyczaj dają lepszy samochód od tego zamówionego. W maju/czerwcu kiedyś wypożyczałem samochód za 100 euro na tydzien. Teraz faktycznie ceny były trochę wyższe. Do tego jest pełne ubezpieczenie, sprawdzone, że nawet przy awarii nie było żadnych problemów. Następnym razem sprawdzę autoreisen, dzięki.

Użytkownik bubol edytował ten post 04 sierpień 2021 - 16:24

• 2

#5 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 299 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 18:29

[quote name="bubol" post="83198" timestamp="1628090453"][quote name="Sarensis" post="83193" timestamp="1628070037"][quote name="bubol" post="83190" timestamp="1628060971"]w Almaciga jadłem najlepsza w życiu ośmiornice, .[/quote]
Zdecydowani na wyspach wole kalmary - ośmiornice są dostępne wszędzie a z racji swojej natury i tak sie je mrozi…. No i najlepiej samemu upichcić…do wyboru, do koloru
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 5

#6 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 04 sierpień 2021 - 19:15

Z owoców morza najbardziej lubię

Dołączona grafika

;-)
  • 7

#7 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1584 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 19:38

Przy kolejnej wycieczce Na Teneryfę, mogę co nieco podpowiedzieć, w końcu jestem tu niemal lokalesem, przy czym ja mam dom Na polnocy wyspy z dala od turystycznego południa, którego staram się unikać.

• 2

#8 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 04 sierpień 2021 - 19:49

Mieszkałem tydzień na północy i tydzień na południu, północ jest o wiele piękniejsza, ale jak sam wiesz z pogodą bywa różnie, wulkan robi swoje, przez 5 dni nie widziałem słońca, za to wyjazd ponad warstwę chmur podczas wycieczki na Teide, widok bezcenny. Kiedyś tam wrócę, jak syn trochę podrośnie, żeby coś pamiętał z wycieczek i żeby zobaczył loro park.
Pozdrawiam i szczerze powiem, że zazdroszczę.
  • 2

#9 star

star
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni Hora
  • Przedstawiciel:brak

Napisano 04 sierpień 2021 - 22:07

Stołować nie można w restauracjach Guanchinche-lokalne potrawy od lokalsów, często własnej produkcji.

Lokalne żarcie to jest to !!   Sporo też sam gotuje - zawsze mieszkam gdzieś niedaleko targu "rybnego".

Mieszkanie gdzieś wewnątrz wyspy jest z reguły tańsze lub jeśli w tej samej cenie to wyższej klasy niż na nabrzeżu a jeśli masz samochód to różnicy nie ma ..no chyba ze masz zamiar włóczyć się nocami po barach przy plaży.

Mam dwie traumy sprawianie kałamarnic w Chorwacji i bekon z Zatoki, naszej. Tak czy owak, najlepsze są małe rybki zrobione na chipsy. Choć nad morzem w Rewie chodziłem z rana o szóstej i serwowalem świeże flądry na... śniadanie. Teraz w Juracie królował mietus.

Załączone pliki

Użytkownik star edytował ten post 04 sierpień 2021 - 22:07

• 3

#10 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1584 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 08:46

Mam dwie traumy sprawianie kałamarnic w Chorwacji i bekon z Zatoki, naszej. Tak czy owak, najlepsze są małe rybki zrobione na chipsy. Choć nad morzem w Rewie chodziłem z rana o szóstej i serwowalem świeże flądry na... śniadanie. Teraz w Juracie królował mietus.

Ciekawe to nasze morze się zrobiło;)

• 3

#11 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 09:53

Ciekawe to nasze morze się zrobiło;)

Kiedyś mi przeszło przez myśl, żeby się wybrać na tydzień w wakacje, ale za sam domek bez jedzenia chcieli więcej kasy niż na Fuerteventurze za hotel Riu na all inclusive. Często jeżdżę służbowo do Gdańska i tam wybór apartamentów w dobrych cenach jest ogromny, a w mniejszych wioskach nas morzem koszą jak mogą.
  • 2

#12 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1584 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 14:06

W sumie jakoś ten non musi się zbilansować ;) . Nie byłem na wakacjach w Polsce od , …, nawet nie pamietam kiedy. To się zwyczajnie nie opłaca.

• 1

#13 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 14:48

W sumie jakoś ten non musi się zbilansować ;) . Nie byłem na wakacjach w Polsce od , …, nawet nie pamietam kiedy. To się zwyczajnie nie opłaca.Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie o to mi chodzi, bo lubię wypoczywać w Polsce, mam swoje miejsca gdzie jeżdżę od lat jak choćby Szczawnica, czy Sromowce, oczywiście poza sezonem i jeszcze kilka innych, gdzie wracam z przyjemnością. Od jutra jak nic się nie wydarzy, to będę miał jeszcze jedno miejsce, tym razem własne, na weekendy w Beskidach.
Ale jeśli chodzi o morze, zawsze wybieram to cieplejsze, czyste i mniej zatłoczone, nie stresuje się pogodą.
  • 4

#14 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 17:03

Od jutra jak nic się nie wydarzy, to będę miał jeszcze jedno miejsce, tym razem własne, na weekendy w Beskidach.

Pojutrze będziesz nas już zapraszał w Beskidy ?  :)

• 3

#15 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1344 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 05 sierpień 2021 - 17:26

Od jutra jak nic się nie wydarzy, to będę miał jeszcze jedno miejsce, tym razem własne, na weekendy w Beskidach.

Też myślałem, że jak będę miał swoje lokum w górach, to będę tam częstym gościem. Niestety praca ogranicza liczbę wyjazdów i moi koledzy są częściej u mnie w apartamencie niż ja. W tym roku byłem więcej razy w Hiszpanii niż w Szczyrku.

• 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#16 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 05 sierpień 2021 - 17:36

ooooo taaak, kocham Beskidy…i Szczawnicę…i nawet Sromowce…. Będę trzymać wszystkie możliwe kciuki!
…to gdzie i kiedy ta parapetówka? �

• 1

#17 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 1344 postów
  • Narty:Elan SLX FIS
  • Imię :Witek

Napisano 05 sierpień 2021 - 17:40

…to gdzie i kiedy ta parapetówka? �

Tylko dla zaszczepionych ;)

• 1
„Kto ma wartości ciągle w gębie, ma je także w pobliskim nosie”

#18 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 19:01

Tylko dla zaszczepionych

To my się zalapiemy

Użytkownik MarioJ edytował ten post 05 sierpień 2021 - 20:15

• 1

#19 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8153 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 05 sierpień 2021 - 20:27

Mój ulubiony kierunek wakacji
fajny kierunek, nawet chciałem w tym roku ale tzw. incydencja powyżej 300

ostatni raz 9 lat temu

gallery_10_171_143354.jpg

gallery_10_171_42157.jpg

gallery_10_171_113726.jpg

gallery_10_171_244717.jpg

• 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#20 bubol

bubol
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 47 postów

Napisano 05 sierpień 2021 - 21:43

ooooo taaak, kocham Beskidy…i Szczawnicę…i nawet Sromowce…. Będę trzymać wszystkie możliwe kciuki!…to gdzie i kiedy ta parapetówka? �Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W Ślemieniu na pograniczu Beskidu Małego i Makowskiego, a kiedy? Jak odgruzuję ten bałagan i urządzę po swojemu, a jest co robić.

Też myślałem, że jak będę miał swoje lokum w górach, to będę tam częstym gościem. Niestety praca ogranicza liczbę wyjazdów i moi koledzy są częściej u mnie w apartamencie niż ja. W tym roku byłem więcej razy w Hiszpanii niż w Szczyrku.

Witek ja mam trochę bliżej w Beskidy, ale nie o to chodzi, żeby tam siedzieć bez przerwy. Traktuję to jak inwestycję, wykorzystaliśmy z żoną horendalnie wysokie ceny ogródków działkowych, sprzedaliśmy coś, co nie było nasze i zamieniamy na własność w górach, myślę że to rozsądny ruch.
  • 3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych