Skocz do zawartości


Zdjęcie

Edżipt za tysiaka


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 20 czerwiec 2021 - 16:35

Maciek, w sobotę miałam tak

Dołączona grafika

Napisz, kiedy będzie następna taka impreza :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 3

#2 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 20 czerwiec 2021 - 16:59

Maciek, w sobotę miałam tak

9c6145fa1a79053d851e1799aea890ce.jpg

Napisz, kiedy będzie następna taka impreza :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Niezłe widoki !
Nocne fotka tez rewelacja!
  • 3

#3 .Beata.

.Beata.
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 21 czerwiec 2021 - 09:57

To takie widoczki w międzyczasie…główny cel to rafa. Mogłabym pół roku mieszkać w górach i pół roku szlajać po rafach 😎

Załączone pliki


  • 5

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:18


To takie widoczki w międzyczasie…główny cel to rafa. Mogłabym pół roku mieszkać w górach i pół roku szlajać po rafach
rozumiem że jesteś na Wielkiej Rafie Koralowej i w 2 części urlopu lecisz do Nowej Zelandii na narty
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 21 czerwiec 2021 - 11:36

To takie widoczki w międzyczasie…główny cel to rafa. Mogłabym pół roku mieszkać w górach i pół roku szlajać po rafach �

Czyli woda pod każdą postacią… mam podobnie.
Mój wnuczek (Poznaniak) też będzie wodniakiem..narazie pasjonuje się osprzętem elektronicznym…

Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#6 .Beata.

.Beata.
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 25 czerwiec 2021 - 07:18

To takie widoczki w międzyczasie…główny cel to rafa. Mogłabym pół roku mieszkać w górach i pół roku szlajać po rafach

rozumiem że jesteś na Wielkiej Rafie Koralowej i w 2 części urlopu lecisz do Nowej Zelandii na narty



Za bidna ja na takie luksusy, może na emeryturze się uda, póki co Edżipt za tysiaka i takie sytuacjeDołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 6

#7 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 25 czerwiec 2021 - 09:12



 

Ośmiornica wygląda nadzwyczaj smakowicie.... ;)


  • 2

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 30 czerwiec 2021 - 07:31

Beata a piramidę chociaż jakąś zaliczyłaś ?


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 847 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 30 czerwiec 2021 - 07:47


Beata a piramidę chociaż jakąś zaliczyłaś ?

A wielbłąda?..... ;-)


  • 1

#10 .Beata.

.Beata.
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 02 lipiec 2021 - 11:57

 


Beata a piramidę chociaż jakąś zaliczyłaś ?

A wielbłąda?..... ;-)

 

"Wielbłąda" owszem, mam go w domu  ;)   i zaliczam do woli   :D

Dla mnie na piramidy teraz za gorąco, z wybrzeża to 7 godz jazdy a w ciągu dnia na pustyni to można sobie jajka ugotować. Mam plan na Luxor, ale inną porą ruku. I zrobię to przy okazji a nie specjalnie.

 

Jeśli pustynia to o tej porze

 

Załączony plik  IMG_4713.jpg   136,04 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_2135 k.jpg   56,68 KB   7 Ilość pobrań

 

Generalnie latam tam dla tego:

 

Załączony plik  IMG_2256.jpg   143,3 KB   7 Ilość pobrań

 

Załączony plik  IMG_2257.jpg   109,14 KB   7 Ilość pobrań

 

i kręci mnie poznawanie rzeczywistego obrazu tej części świata. Tym razem poznałam mnóstwo Mahmedów, Mahomedów i Saidów, ich rodziny, domy i zwyczaje. Wioski, do których nie zaglądają turyści. Wrażenia ogromne - pozytywne. 


  • 3

#11 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 02 lipiec 2021 - 12:04

 

 


Beata a piramidę chociaż jakąś zaliczyłaś ?

A wielbłąda?..... ;-)

 

"Wielbłąda" owszem, mam go w domu  ;)   i zaliczam do woli   :D

Dla mnie na piramidy teraz za gorąco, z wybrzeża to 7 godz jazdy a w ciągu dnia na pustyni to można sobie jajka ugotować. Mam plan na Luxor, ale inną porą ruku. I zrobię to przy okazji a nie specjalnie.

 

Jeśli pustynia to o tej porze

 

attachicon.gifIMG_4713.jpg

 

attachicon.gifIMG_2135 k.jpg

 

Generalnie latam tam dla tego:

 

attachicon.gifIMG_2256.jpg

 

attachicon.gifIMG_2257.jpg

 

i kręci mnie poznawanie rzeczywistego obrazu tej części świata. Tym razem poznałam mnóstwo Mahmedów, Mahomedów i Saidów, ich rodziny, domy i zwyczaje. Wioski, do których nie zaglądają turyści. Wrażenia ogromne - pozytywne. 

 

Pustynie rozne są. Pamietam skaliste. Czasem oazy się trafiają. Byłem tylko w Tunezji. Super. Wątek, który poruszylas ciekawy, ludność tubylcza. Wielbłąd potrafi napluć, potrafi zrzucić. Zazdroszczę i pozdrawiam serdecznie, ja przemieściłem się z Łodzi do Skierniewic, choć byłem we Wrocławiu, taka egzotyka na jaka zasłużyłem pewno... Wino mam frankonskie;-) tu cytat:

to jest wino z krainy, która leży co prawda poza Frankonią, no ale tak tylko trochę, właściwie o nią zahacza, można powiedzieć, że tak naprawdę, na pewno nie jest to centrum Frankonii, ale południowe peryferie jak najbardziej. Niektórzy mówią Południowa Frankonia, niektórzy w skrócie Prowansja.


Użytkownik star edytował ten post 02 lipiec 2021 - 12:09

  • 0

#12 .Beata.

.Beata.
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 02 lipiec 2021 - 12:39

taka egzotyka na jaka zasłużyłem pewno...

 

 

oj tam ... nie bądź taki krytyczny wobec siebie, udzielasz się na forach obficie ;)

 

właściwie te tereny nadbrzeżne, które zobaczyliśmy to góry koralowe, owszem niby pustynia, ale typowo skalista, to dawne dno morza czerwonego. kilka typowych piaszczystych wydm z nawianego ichniejszą zimą piachu i 

 

Załączony plik  IMG_1699.jpg   203,13 KB   9 Ilość pobrań

 

boso nie pochodzisz

 

(sorka, się foto uparło na pozycję leżącą)


  • 4

#13 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 04 lipiec 2021 - 03:44

Swietne zdjecia Beata,

W jakim rejonie nurkujesz? Hurghada czy Sharm-El sheik?

Ja tam bym na Mahmedow, Mahomedow i Saidow uwazala :), :), ;).

Kiedys obowiazywala zasada - pozycz obraczke jak nie masz swojej!

A do admina:

czy mozna poprawic te pozycje lezace zdjec.... meczy sie szyja....

Czy to juz stopien elite trzeba do odwracania zdjec?


  • 0

#14 .Beata.

.Beata.
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 04 lipiec 2021 - 08:16

Dzięki:)
Nie byłam jeszcze w Sharmie, w Hurgadzie rafy piękne acz głębokie i niebezpieczne. Wieją silne wiatry i są dość silne prądy. Dla mnie to ważne, bo ja nie mogę nurkować, wiec snurkuję. Mam obstawę z nurków ;)
Marsa Alam to więcej zatoczek, spokojniejsza woda, no i codzienne odpływy i przypływy dodatkowo urozmaicają. Tydzień nie wystarcza na poznanie wszyskich mieszkańców takiej rafy. Snurki i nurki z łodzi to też obłędna akcja - na takich atolach można się spodziewasz wszystkiego, a piętnastometrowe koralowcowe kominy z tunelami i wąskimi przesmykami, z niesamowitą ilością wszelkich stworzeń, robią odlotowe wrażenie.
W hotelach pracują Koptyści, nie zwracają uwagi na kobiety w strojach kąpielowych i europejskie zwyczaje. A ja szanuje muzułmanów, dlatego będąc na ich terenie dostosowuje się . Wychodząc poza teren hotelu ubierz się odpowiednio, zakryj ramiona, zwiąż i schowaj włosy a zyskasz ich szacunek i będziesz bezpieczna. Wartością dodaną będzie ich gościna, otwartość i serdeczność. Oni naprawdę szanują kobiety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#15 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 05 lipiec 2021 - 01:05

Beata,

To dobrze, ze czujesz sie bezpiecznie... mysle, ze ogolnie turystow traktuja dobrze.

Ja mieszkalam miesiac w Tancie, ktora jest bardzo religijnym miastem i celem pielgrzymek muzulmanskich, i niezbyt czesto celem odwiedzin turystow.

Najwiekszy szacunek znalazlam u najzwyklejszych osob podrozujacych pociagiem z Tanty do Aleksandrii,  w tlumnym wagonie ustapiono mi miejsca, i wszyscy byli bardzo mili i przez 3 godziny ucielismy sobie mila pogawedke.

Ja tez szanuje ich kulture, dlatego jak podrozowalam z chlopakiem, to na pytanie czy jestesmy malzenstwem zawsze grzecznie odpowiadalismy, ze tak.... zeby nikogo nie obrazic :).

Bardzo szanuja kobiety, taaaa. ... nawet nie pozwalaja im sie kapac w basenach dla chlopcow.... no bo przy takim klimacie trzeba skore chronic przed sloncem!

Wsiadaja tez do osobnego  meskiego  wagonu, zeby ich nie niepokoic swoja bliskoscia w trakcie podrozy przez miasto. Wiec jak kobiety ostro gestykulujac wyprosily mojego chlopaka z tramwaju, tez grzecznie sie przesiadl do nastepnego wagonu.

No ale czasy sie zmienily, a  rafa jak widac z Twoich zdjec  wciaz niesamowita! 

No i fajnie sie zakamuflowalas w tej chuscie!

Pozdrawiam

Z muzulmanow tylko toleruje Tuaregow - berberow - czy jak im tam.

Chociaz koptysci wydaja sie byc tez ok.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych