Skocz do zawartości


Zdjęcie

Każdy ma swoje Ultra


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 30 czerwiec 2021 - 07:58

Ostrożnie z tym rowerem szosowym. Rok temu śmiałem się, że nie będę jeździł. W tym roku jest to główny rower. Wciąga bardzo szybkość i reaktywność, nagle chce się łykać kilometry.
  • 4

#22 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 30 czerwiec 2021 - 08:10

Ostrożnie z tym rowerem szosowym. Rok temu śmiałem się, że nie będę jeździł. W tym roku jest to główny rower. Wciąga bardzo szybkość i reaktywność, nagle chce się łykać kilometry.

Cześć

He he Jasne. A ja lubię łykać kilometry! Sęk w tym, że kolarstwo szosowe - to amatorskie - obrosło pewną otoczką, która strasznie mi się nie podoba.

Po drugie lubię wolność wyboru drogi. Wiesz ja z tych co pomimo, że 90 % spędzają na asfalcie przez wiele lat jeździłem terenówką.

Pozdrowienia


  • 1

#23 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 30 czerwiec 2021 - 12:50

Wybierz szosę endurance, wtedy pozostaje jakiś tam wybór , ale gravel to to nie jest i nigdy nie będzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#24 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 czerwiec 2021 - 14:16

z perspektywy profesjonalnej: wiele ciezszych wypadkow widzimy wsrod ludzi na szosie, nie w terenie: rzadziej, ale bardziej katastrofalne

 

ostatnio np corka, ktora jest trauma surgeon w salt Lake opiekowala sie facetem z fracture/dislocation  C2/C3  (czyli paraliz kk gornych I dolnych..
Jechal szybko na  dobrym rowerze szosowym, z jakiegos powodu  zareagowal na zblizajacy sie samochod I uderzym w metalowe ogrodzenie....

 

 

Inny, ktory biegal ultra z moja mlodsza, jechal tez na szosie I uderzyl go pick-up : paraliz of pasa w dol..

 

oczywiiscie widzimy tez fatalne wypadki wsrod mtbk, ale te szosowe sa zwykle grozniiejsze.....

 

 

dla mnie osobiscie lykanie kilometrow jest takie sobie: najbardziej mnie wkurwia, gdy ktos mnie pyta po 3h jazdy w trudnym terenie: a ile przejechales?? wtedy specjalnie zanizam kilometrowke,zeby facet zaczal sie zastanawiac, co jest wazne..

 

tak ogolnie ; wazna jest satysfakcja I adrenalina, oraz nie-siedzenie-w-domu-przed-tv......


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#25 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2021 - 15:29


z perspektywy profesjonalnej: wiele ciezszych wypadkow widzimy wsrod ludzi na szosie, nie w terenie: rzadziej, ale bardziej katastrofalne

 

Masz jakies konkretne dane, czy tylko to subiektywne odczucia? 

Ile ludzi jezdzi na szosie, ile na mtb? Jaki procent ulega wypadkom etc?

 

Znalazlem cos takiego:

 

https://www.ncbi.nlm...les/PMC3672442/

Conclusion

With the exception of spine injuries, severely injured cyclists display similar patterns of injury and comparable outcomes, regardless of style (street v. mountain).

i

 

https://www.wemjourn...(16)00010-7/pdf

 

Jedna istotna roznica pomiedzy MTB i Road: na drodze nie mam wplywu na to co zrobi kierowca ciezarowki, autobusu czy samochodu.

Cos tam jestem w stanie przewidziec i zareagowac wczesniej ale jak wszystkiego nie przewidze.

Na MTB nie masz takiego problemu.

 

Moze lepiej nie straszmy ludzi opisami tych wypadkow. MSM  robia to wspaniale. Jakby czlowiek to wszystko czytal to by z domu nie wyszedl.


  • 1

#26 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:04

with the exception of spine injuries ........to "tyliko" I "az" - w zasadzie inne urazy da sie leczyc: jezeli jestes sparalizowany - dupa..

nie strasze, tylko pracuje na co dzien I nie bede zmyslal...

 

co do kierowcow : ja nigdy nie jade po prawej - zawsze po lewej: jezeli widze pojazd I nie wyczuwam eye to eye contact po prostu zeskakuje z roweru I czekam az przejedzie (jezeli w ogole znajduje sie na szosie)


Użytkownik jan koval edytował ten post 30 czerwiec 2021 - 16:23

  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:28


nie strasze, tylko pracuje na co dzien I nie bede zmyslal...

 

Tyle tylko ze jeden sport uprawiasz, drugi nie. Trudno w tym momencie o obiektywna opinie nawet jesli jest sie ekspertem w danej dziedzinie.

 

 


co do kierowcow : ja nigdy nie jade po prawej - zawsze po lewej

 

Ja tez :D No chyba ze na kontynencie jestem to odwrotnie.


Użytkownik Jack edytował ten post 30 czerwiec 2021 - 16:34

  • 1

#28 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:34

I tu sie roznimy - bo  w Brytanii jezdzil bym po lewej

 

Letnia liga siatkowki odbywala sie (bo jeszcze nie zastartowala po Covid) w fajnym miejscu z 2 kortami ok 1km of mojego domu. Wiec dojezdzalem tam zwykle rowerem...

Mecze  trwaly of 6 do 11 w nocy, wiec czasami wracalem na swiatlach.. Zawsze po lewej stronie.. Jednego dnia wracalem ok 10PM zwykla strona I mijal mnie policjant...Zatrzymal sie opuscil okno I spytal: hi buddy, do You know what side of the road you supposed to be on?"...Odpowiedzialem, ze po prawej.. Wiec poczekal,az przeniose sie na prawa strone...of razu gdy jego swiatla zniknely, przenioslem si ena lewa:wole zaplacic nawet mandate niz zmniejszyc wlasne bezpieczenstwo....


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#29 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 30 czerwiec 2021 - 16:57


Jadąc samemu, bez większych przeciwności utrzymanie średniej netto na poziomie 20km/h a brutto na 18km/h, nie jest dla mnie wcale proste.

Ale po co sie tak spieszysz, widoki przecudne... zwolnij  troche.


  • 2

#30 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 czerwiec 2021 - 20:02

 


Jadąc samemu, bez większych przeciwności utrzymanie średniej netto na poziomie 20km/h a brutto na 18km/h, nie jest dla mnie wcale proste.

Ale po co sie tak spieszysz, widoki przecudne... zwolnij  troche.

 

 

Wez go nie zwalniaj. Michal co chwila i tak staje i robi zdjecia ktore wkurzaj innych. Lepiej niech pedaluje non stop.


  • 3

#31 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 01 lipiec 2021 - 09:45

Ostrożnie z tym rowerem szosowym. Rok temu śmiałem się, że nie będę jeździł. W tym roku jest to główny rower. Wciąga bardzo szybkość i reaktywność, nagle chce się łykać kilometry.

Cześć
He he Jasne. A ja lubię łykać kilometry! Sęk w tym, że kolarstwo szosowe - to amatorskie - obrosło pewną otoczką, która strasznie mi się nie podoba.
Po drugie lubię wolność wyboru drogi. Wiesz ja z tych co pomimo, że 90 % spędzają na asfalcie przez wiele lat jeździłem terenówką.
Pozdrowienia

Pieprzyć otoczkę. Frajda się liczy. Chociaż ostatnio doceniłem taki gadżet, jak czapeczka kolarska pod kaskiem, nie lało się na oczy.
Przez względnie krótki gravel czy drogę ziemną na szosie przejeżdżam (mapa czasem wyprowadzi), choć niektórzy kumple mają z tym problem. Koła w tej chwili mam 25 mm, więc niezbyt szerokie.

  • 2

#32 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 lipiec 2021 - 09:51

 

 

Ostrożnie z tym rowerem szosowym. Rok temu śmiałem się, że nie będę jeździł. W tym roku jest to główny rower. Wciąga bardzo szybkość i reaktywność, nagle chce się łykać kilometry.

Cześć
He he Jasne. A ja lubię łykać kilometry! Sęk w tym, że kolarstwo szosowe - to amatorskie - obrosło pewną otoczką, która strasznie mi się nie podoba.
Po drugie lubię wolność wyboru drogi. Wiesz ja z tych co pomimo, że 90 % spędzają na asfalcie przez wiele lat jeździłem terenówką.
Pozdrowienia

 

Pieprzyć otoczkę. Frajda się liczy. Chociaż ostatnio doceniłem taki gadżet, jak czapeczka kolarska pod kaskiem, nie lało się na oczy.
Przez względnie krótki gravel czy drogę ziemną na szosie przejeżdżam (mapa czasem wyprowadzi), choć niektórzy kumple mają z tym problem. Koła w tej chwili mam 25 mm, więc niezbyt szerokie.

 

Cześć

No z tym poceniem to jest niestety poważny problem. Czapeczka u mnie nie pracuje bo wtedy mam wrażenie, że łeb trzymam w piekarniku. Obecnie szukam nowych gąbek do kasku żeby go troszkę podnieść, tak o milimetr, półtora, może to coś da...

He he 25 mm czyli jeździsz na niczym?? :) ;) ja to mam zawsze wrażenie, że takie oponki nie są w stanie wytrzymać czegokolwiek,... a jednak.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 01 lipiec 2021 - 09:52

  • 1

#33 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 lipiec 2021 - 10:10

Chociaż ostatnio doceniłem taki gadżet, jak czapeczka kolarska pod kaskiem, nie lało się na oczy.

 

 

Podczas deszczu czapeczka jak najbardziej. 

Ale na problem z poceniem sie polecam okulary z gabka - sprawdzone. Przy czapce bedziesz sie pocil jeszcze bardziej.

Np takie:

 

Załączony plik  adidas-sunglasses-evil-eye.jpg   11,14 KB   4 Ilość pobrań


  • 0

#34 Chertan

Chertan
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Blizzard SRC Firebird, Stockli SX
  • Imię :Piotr

Napisano 01 lipiec 2021 - 10:13

No właśnie przewiewna czapka nie zwiększała pocenia głowy, a było ciepło i parno, więc wrażenia całkiem przeciwne do Waszych. Łeb względnie suchy, czapka mokra, oczy suche. Próbuję dalej. Ludzie też jeżdżą w bandanach.
  • 2

#35 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 01 lipiec 2021 - 10:36

No właśnie przewiewna czapka nie zwiększała pocenia głowy, a było ciepło i parno, więc wrażenia całkiem przeciwne do Waszych. Łeb względnie suchy, czapka mokra, oczy suche. Próbuję dalej. Ludzie też jeżdżą w bandanach.

Cześć

No właśnie muszę spróbować jakiejś opaski ale zawsze zapominam jak się fajnie jedzie. :)
Pozdrowienia


  • 0

#36 Pit

Pit
  • Administrator
  • 5366 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:ZPY
  • Narty:Dynastar Course 178
  • Imię :Piotr
  • Ulubiony stok:Szczyrk

Napisano 26 lipiec 2021 - 14:29

Wiadomość automatyczna

Ten temat został przeniesiony z forum: "PozostałeGóry nie tylko dla narciarzy / forum narciarskie Nasze inne pasje"
do forum: "RoweryRelacje z wycieczek, opisy tras".


  • 0

"Trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu"

forum narciarskie, narty, narciarstwo, narciarskie,carving, ski, narty, narty forum, ski-forum, forum narty, dobór nart, ośrodki narciarskie, narciarstwo klasyczne, kaski, freeride, forum narciarskie, artykuły górskie, fotki z gór, gogle narciarskie, urazy, lodowce alpejskie, porady, Tatry, kijki narciarskie, wyjazdy na narty, opinie, stoki narciarskie, Dolomity, skoki narciarskie, orczyki, race, bielizna termiczna, muldy. Porady ekspertów i instruktorów szkół narciarskich. Skala umiejętności narciarskich, kurtki narciarskie, Adam Małysz, buty, zawody, freestyle, dziecko na stoku, zawody Pucharu Świata alpejskiego., wiatr, foki, porady w doborze nart, okulary z filtrem, Beskidy, nauka jazdy na nartach, Podhale, wyciągi, relacje, wiązania narciarskie, rękawiczki narciarskie, kamery, dekalog FIS, śnieg, Sudety, Alpy, górskie wyprawy, Kamil Stoch, portal narciarski, skocznie narciarskie, skipass, wspinaczka, dyskusje narciarskie, kontuzje, opady śniegu, Karkonosze, gondole, ubezpieczenia narciarskie, narty,


#37 Michał

Michał
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 04 sierpień 2021 - 09:12

Jakiś czas temu Woj miał jechać do Avoriaz zrobić kontrolę co tam słychać na blokowisku. Ku zaskoczeniu większości powiedział, że zostaję ze mną by "szfendac" się na rowerze.

No to pojechaliśmy na Chińskie,...

Załączony plik  150_z_Wojtkiem.jpg   839,31 KB   5 Ilość pobrań

Sprawdzicie czy to wolno i czy to ultra jak będziecie mieli 12lat i 6 miesięcy jak Woj...

A tym czasem ja jestem dumny.

Pozdro I niech moc będzie z Wami.
Michał
  • 6

#38 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2088 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 04 sierpień 2021 - 10:44

niech moc będzie z wami, niebawem nie nadążysz za Wojtkiem pod góry ;).


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych