Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomorska 500 (POM500) jest rowerowym ultramaratonem adresowanym do zaawansowanych i doświadczonych


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
302 odpowiedzi w tym temacie

#281 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 23 sierpień 2021 - 18:47

A jak się film podoba? Siedzieliśmy nad nim ostatni tydzień

Mnie sie film bardzo podoba, fajna muzyka, pogoda, dobre swiatlo, mocni uczestnicy i komentarze, medale na finiszu, piekne wspomnienia murowane, 
A co Ty Mitek, chcialbys pamietac o bolu siedziska? Po co? Zawsze mozesz sobie przypomniec jak bardzo bedziesz tesknil za pare lat!  :thumbsup:
Cześć
Film jest super i tydzień nie został zmarnowany. Natomiast Pomorska to nie jest wycieczka na rowerze dookoła jeziora - i tego przekazu mi brakuje, i tyle. Justynie czy Mirkowi nie muszę kadzić z obowiązku.
Pozdro
To fakt, że wygląda jak niedzielne 30 km.

Niestety nie dało się tego inaczej pokazać, bo w tych momentach, w których przychodziło zwątpienie połączone ze złością nikt z nas nie miał ochoty wyciągać kamery. Zupełnie inne spojrzenie mają na to osoby po prostu oglądające film, zupełnie inaczej patrzymy jako ci którzy tego doświadczyli.

Pierwszy dzień to była zabawa i wszystko mi się podobało. Pierwszy poważny moment zwątpienia był w drugi dzień, po przejechaniu bagien kiedy nie działały mi najłatwiejsze przełożenia, ciągle musiałam prowadzić, bo podjazdów sporo, a o godzinie 15 po kolejnych kilometrach bez sklepu w 30 stopniowym upale uświadomiłam sobie, że mamy przejechane dopiero 70 km (z zaplanowanych 160-ciu). Już zaczęło wychodzić zmęczenie, do tego problem z rowerem. W dupie miałam filmowanie, a szkoda... chyba właśnie wtedy powinnam.

Tak samo z ostatnim dniem. Niewiele materiału, bo ciężko, ciepło, podjazdy, betonki i do mety ciagle daleko.

W przyszłym roku obiecuję poprawę :D
  • 4

#282 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 sierpień 2021 - 19:57

Cześć

Dzięki Justyna. Tak to rozumiem. Ja sam nie robię zdjęć ani filmów bo miałyby sens tylko wtedy gdyby je robić bez przerwy i to z paru kamer. Raz, że nie umiem, dwa, że mi się nie chce itd.

Podziwiam więc jazdę i taką pracę jednocześnie.

Pozdrowienia


  • 2

#283 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 07 czerwiec 2023 - 22:26


Podziwiam więc jazdę

to napisz z jakim numerem jedziesz cobyśmy mogli kibicować

 

https://map-dot-dot-...3&entries=false


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#284 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 08 czerwiec 2023 - 06:24

 


Podziwiam więc jazdę

to napisz z jakim numerem jedziesz cobyśmy mogli kibicować

 

https://map-dot-dot-...3&entries=false

 

145?


  • 0

#285 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 08 czerwiec 2023 - 07:53

 

 


Podziwiam więc jazdę

to napisz z jakim numerem jedziesz cobyśmy mogli kibicować

 

https://map-dot-dot-...3&entries=false

 

145?

 

Zaginął czy zaspał?

Załączone pliki


  • 0

#286 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 08 czerwiec 2023 - 09:20

Jedzie.
Dołączona grafika
  • 2

#287 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 08 czerwiec 2023 - 13:39

Jedzie.
b8485cd044230ea6e9ee2de16b850853.jpg

Minął Bród, 100km... a bacteria jaki numer?

Załączone pliki


  • 1

#288 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 09 czerwiec 2023 - 07:02

200 puknęli, jedzie  z Ewą, Ania z tylu...

Załączone pliki


  • 0

#289 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 09 czerwiec 2023 - 18:17

... a bacteria jaki numer?

W tym roku nie jedzie.
  • 1

#290 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 10 czerwiec 2023 - 05:42

 

... a bacteria jaki numer?

W tym roku nie jedzie.

 

Dzięki za info, a Mitek napiera...

Załączone pliki


  • 0

#291 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 10 czerwiec 2023 - 16:42

To już jest koniec, nie ma już nic :)


  • 1

#292 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 11 czerwiec 2023 - 20:36

To już jest koniec, nie ma już nic :)

Cześć

Wszystko co fajne niestety trwa zawsze za krótko.

Pozdro


  • 1

#293 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 czerwiec 2023 - 10:23

GRATULACJE - ja bym potrzebował na taki dystans conajmniej 10 dni

 


Wszystko co fajne niestety trwa zawsze za krótko.

właśnie wyczytałem że są też dłuższe wyścigi 4800 km w 12 dni

 

https://przegladspor...polakow/y7mjgfw


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#294 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 15 czerwiec 2023 - 16:02

GRATULACJE - ja bym potrzebował na taki dystans conajmniej 10 dni

 

 

 


Wszystko co fajne niestety trwa zawsze za krótko.

właśnie wyczytałem że są też dłuższe wyścigi 4800 km w 12 dni

 

https://przegladspor...polakow/y7mjgfw

Cześć

W Polsce najdłuższy jest MRDP - oczywiście to jest maraton szosowy, kwalifikowany, czyli wystartować mogą jedynie osoby, które wcześniej ukończyły pewne wskazane maratony w limicie. Terenowy najdłuższy to była Wisła Extreme - okoł0 2400km.

Teraz jest tendencja do ułatwiania, skracania i luzowania regulaminów aby przyciągnąć więcej chętnych niestety.

Pozdro


  • 1

#295 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 19 czerwiec 2023 - 09:43

 

GRATULACJE - ja bym potrzebował na taki dystans conajmniej 10 dni

 

 

 


Wszystko co fajne niestety trwa zawsze za krótko.

właśnie wyczytałem że są też dłuższe wyścigi 4800 km w 12 dni

 

https://przegladspor...polakow/y7mjgfw

 

Teraz jest tendencja do ułatwiania, skracania i luzowania regulaminów aby przyciągnąć więcej chętnych niestety.

Pozdro

 

A to na szosie mamy dokładnie odwrotnie, jest tendencja do wydłużania dystansów PRO i możliwego komplikowania tras, czasem organizatorów ponosi fantazja i dochodzi do bardzo niebezpiecznych wypadkow, spowodowanych lekkomyślnością organizatorów.


  • 1

#296 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 04 lipiec 2023 - 18:26

 

Jedzie.b8485cd044230ea6e9ee2de16b850853.jpg

Minął Bród, 100km... a bacteria jaki numer?

W tym roku Galicja. Wybrałam go, bo miał w miarę logiczne wpisowe (399 zł, gdzie za niektóre chcą nawet 699 zł), jest w innym rejonie niż Kaszuby czy Pomorze. No i nie przepadam za powtarzaniem tras, co zresztą widac po mojej stravie z jeżdżenia "codziennego", sporo odwiedzamy nowych miejsc. Mam plan przejechać 270 km i 230 km. Chciałabym zamknąć się w 40 h.
A na przyszły rok chciałabym uderzyć w Gravmageddon. Dystans 350 km, przewyższenie około 8000 metrów, w kategorii rowerów mtb (choć nie wykluczam jeszcze w 100% gravela).


Użytkownik bacteria edytował ten post 04 lipiec 2023 - 18:41

  • 1

#297 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 lipiec 2023 - 19:59


Dystans 350 km
jaki jest limit czasu, gdzie i kiedy startujecie ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#298 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 04 lipiec 2023 - 20:41

 


Dystans 350 km
jaki jest limit czasu, gdzie i kiedy startujecie ?

 

To przyszły rok, niestety. W tym roku nie zdążyłam z zapisami, a pakiety sprzedały się błyskawicznie. Limit to 60 godzin, start i meta jest w Szklarskiej Porębie, a trasa to Izery, Karkonosze (m in Stóg Izerski, Jested, Rowerowe Olbrzymy, Góra Szybowcowa, Singletrack Zajęcznik, Wysoki Kamień, Wysoka Kopa i wiele innych okolicznych gór). Maciek jechał w zeszłym roku, przejechał w 36 godzin.

Załączony plik  20220806_204004.jpg   319,66 KB   2 Ilość pobrań

 

Zeszły rok był dla mnie najgorszym sezonem rowerowym w życiu (brałam paskudne leki, które strasznie mnie osłabiły), na szczęście w tym roku moc jest ze mną. Pozbyłam się kilkunastu kilogramów, jeżdzi mi się bardzo dobrze, nadrabiam zeszłoroczne straty. Koledzy namawiają mnie na Carpatia Divide, ale to jeszcze poczeka :D

Załączony plik  PSX_20230309_235106.jpg   223,67 KB   2 Ilość pobrań

 

W tym roku chcę zmierzyć się z dystansem ponad 250 km na raz, dlatego wybrałam płaski, szutrowy wyścig. Choć to też jest pewna specyfika jazdy - w górach jest podjazd ale jest też odpust, a na płaskim noga pacuje non stop. Plan 270 w pierwszy dzień i 230 w drugi też może się zweryfikować - choćby pogodą. Zobaczymy :)


Użytkownik bacteria edytował ten post 04 lipiec 2023 - 21:19

  • 2

#299 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 05 lipiec 2023 - 06:46

 

 

Jedzie.b8485cd044230ea6e9ee2de16b850853.jpg

Minął Bród, 100km... a bacteria jaki numer?

W tym roku Galicja. Wybrałam go, bo miał w miarę logiczne wpisowe (399 zł, gdzie za niektóre chcą nawet 699 zł), jest w innym rejonie niż Kaszuby czy Pomorze. No i nie przepadam za powtarzaniem tras, co zresztą widac po mojej stravie z jeżdżenia "codziennego", sporo odwiedzamy nowych miejsc. Mam plan przejechać 270 km i 230 km. Chciałabym zamknąć się w 40 h.
A na przyszły rok chciałabym uderzyć w Gravmageddon. Dystans 350 km, przewyższenie około 8000 metrów, w kategorii rowerów mtb (choć nie wykluczam jeszcze w 100% gravela).

 

Cześć

Bardzo fajny plan, choć ja bym chyba zamienił dystanse czyli krócej ale za dnia najpierw a drugi z końcówką na lampach. Trasa wygląda na bardzo szybką - więc wygląda na to, że z jazdy te koło 19-20 km/h można utrzymać bez problemu więc tylko nie zamulać na postojach i masz spoko.

Życzę całkowicie bezawaryjnej jazdy i dobrej pogody a z resztą sobie poradzisz!

Zwłaszcza pogoda będzie ważna bo od pogody i rodzaju szutru będzie zależeć prędkość. U nas niestety większość to szutry źle przemyte i namoknięte są bardzo lepkie i wolne. Jak są grube to z kolei są znacznie bardziej przewidywalne ale mają tendencję do tarki więc też niedobrze. Masz to rozeznanie (chodzi o opony) czy raczej - moją metodą walisz na żywioł?

Pozdro
 


Użytkownik Mitek edytował ten post 05 lipiec 2023 - 06:50

  • 0

#300 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 05 lipiec 2023 - 16:12

 

Cześć

Bardzo fajny plan, choć ja bym chyba zamienił dystanse czyli krócej ale za dnia najpierw a drugi z końcówką na lampach. Trasa wygląda na bardzo szybką - więc wygląda na to, że z jazdy te koło 19-20 km/h można utrzymać bez problemu więc tylko nie zamulać na postojach i masz spoko.

Życzę całkowicie bezawaryjnej jazdy i dobrej pogody a z resztą sobie poradzisz!

Zwłaszcza pogoda będzie ważna bo od pogody i rodzaju szutru będzie zależeć prędkość. U nas niestety większość to szutry źle przemyte i namoknięte są bardzo lepkie i wolne. Jak są grube to z kolei są znacznie bardziej przewidywalne ale mają tendencję do tarki więc też niedobrze. Masz to rozeznanie (chodzi o opony) czy raczej - moją metodą walisz na żywioł?

Pozdro
 

 

 

Tak, trasa jest szybka i w całości jezdna. Plan zakłada większy dystans w pierwszy dzień po pierwsze z uwagi na bycie "świeżym", a z drugiej strony na lokalizację potencjalnych noclegów. Poza tym końcówka ma większość podjazdów (jeśli tak można określić w zasadzie płaską pętlę). Opony te same co cały sezon - po prostu mam jedne (aktualnie Pirelli CinturatoGravel RC 700x40c), oczywiście zamleczone.
 

Załączony plik  20230427_193258.jpg   110,47 KB   0 Ilość pobrań

 

Co do prędkości to nie chciałabym specjalnie przekraczać średniej 23 km/h. Myślę że koło 21-22 będzie optymalnie, żeby jechać dłużej a męczyć się mniej. Ale zwykle założenia to jedno, a to co wyjdzie to drugie.


Użytkownik bacteria edytował ten post 05 lipiec 2023 - 16:22

  • 2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych