Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giro d'Italia


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2021 - 16:37


Jak już Ci się samemu nie chce to Giro leci

 

Giro to sie dopiero w sobote zacznie. Na razie to rozgrzewka.


  • 1

#2 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 19 maj 2021 - 17:23

Giro to sie dopiero w sobote zacznie. Na razie to rozgrzewka.

Cześć

No jeżeli dzisiejszy etap to była rozgrzewka to po prostu nie znasz się na kolarstwie ani trochę, nie wiesz o co chodzi.

Pozdro


  • 1

#3 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 maj 2021 - 21:25

Poczekajmy do soboty, wtedy popiszemy. To juz niedlugo :)


  • 2

#4 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 19 maj 2021 - 21:29


No jeżeli dzisiejszy etap to była rozgrzewka to po prostu nie znasz się na kolarstwie ani trochę, nie wiesz o co chodzi.

 

Możesz wyjaśnić o co chodzi ?

Mnie się wydaje że wieloetapowe wyścigi zazwyczaj rozstrzygały się na etapach górskich a te są jeszcze do przejechania

 

1a7a49ac6875fb95fc9bbed088e20db7c95d1560


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#5 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 maj 2021 - 07:47

Poczekajmy do soboty, wtedy popiszemy. To juz niedlugo :)

Cześć

Uważam, że to był bardzo ważny etap. Bardzo dynamiczny i trudny przez odcinki szutrowe, które załatwiły jednego z faworytów.

Oczywiście masz rację, że wszystko może (zaznaczam może!) rozegrać się na etapach górskich ale tam i tak wszyscy się pilnują strasznie. Moim zdaniem wyścig jest już ustawiony bo INEOS ma pomysł nawet na tak dynamiczne etapy a Bernal jest w dobrej dyspozycji i zdeterminowany.

Oczywiście jeden dzień słabości czy niedyspozycji może go pozamiatać ale równie dobrze może to zrobić Covid.

Nie wiem jak mogłeś określić wczorajszy etap "rozgrzewką". Ja jestem pewien, że to etap, który przejdzie do historii kolarstwa i będzie długo wspominany.

 

Po prostu: nie widziałeś - nie pisz - w tym wypadku. Każdy głupi wie, że na solidnej górze szansę mają tylko liderzy z obstawą ale walka idzie na sekundy a po wczorajszym etapie te zrobiły się minutą, a to ma znaczenie.

Pozdrowienia


Użytkownik Mitek edytował ten post 20 maj 2021 - 07:50

  • 1

#6 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 maj 2021 - 09:27

To super ze mala Starade Bianche Ci sie podobala. Widac ze sa potrzebne takie przerywniki (TdF od czasu do czasu ma maly Paris-Roubaix).

Wygrac sie wyscigu nie da, a te 2 minuty to spokojnie mozna w gorach nadrobic jesli sie jest rzeczywiscie w dobrej formie.


  • 2

#7 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 maj 2021 - 10:00

To super ze mala Starade Bianche Ci sie podobala. Widac ze sa potrzebne takie przerywniki (TdF od czasu do czasu ma maly Paris-Roubaix).

Wygrac sie wyscigu nie da, a te 2 minuty to spokojnie mozna w gorach nadrobic jesli sie jest rzeczywiscie w dobrej formie.

Cześć

Rozumiem Twoją radość jako organizatora i eksperta. Strade Bianche oglądam regularnie i zawsze się dziwię, że dopuszczają jazdę skuterami i motorami foto przed kolarzami.

Nie twierdzę, że wyścig się na takich etapach wygrywa tylko, że ustawia dalszą walkę. To trochę podobna sytuacja jak na płaskich nadmorskich etapach Vuelty - niby nic się stać nie może a może wpaść minuta lub dwie jak źle zawieje i się nie ma refleksu.

Tu chodzi głównie o kwestie psychiki gdzie tkwi większość wartości decydujących o zwycięstwie w tego typu imprezach i w ogóle w sporcie.

Jest czas na pozbieranie się ale...

Pozdrowienia


  • 1

#8 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 maj 2021 - 10:19


Rozumiem Twoją radość jako organizatora i eksperta.

 

Jakbym byl organizatorem to te tury by z Alp i Prenejow nie wyjezdzaly, bo to lubie ogladac najbardziej :D

Na cale szczescie dla Ciebie nie jestem :)

 

Z psychika pelna zgoda. Te wyscigi sie glowa wygrywa.


  • 2

#9 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 maj 2021 - 11:00

 


Rozumiem Twoją radość jako organizatora i eksperta.

 

Jakbym byl organizatorem to te tury by z Alp i Prenejow nie wyjezdzaly, bo to lubie ogladac najbardziej :D

Na cale szczescie dla Ciebie nie jestem :)

 

Z psychika pelna zgoda. Te wyscigi sie glowa wygrywa.

 

Cześć

Prowokująco się wygłupiam. ;)

Bernal jak na razie ma nogę, zespół i prezentuje znakomitą dynamikę i refleks. Zobaczymy co na długich jednostajnych podjazdach zaprezentuje taki np. Buchmann, który podobno jest specjalistą od takich sektorów jak chociażby Majka.

W każdym razie... lepiej się to ogląda i o tym gada niż o tej całej pandemii.

Pozdrowienia


  • 3

#10 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2021 - 09:18

Buchmann ma ten sam problem co mial Majka - nazywa sie on Peter Sagan.

Sky szybko pozbyl sie Cavendisha zeby zespol mial jeden cel, jednego lidera.


  • 0

#11 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 maj 2021 - 09:52

Buchmann ma ten sam problem co mial Majka - nazywa sie on Peter Sagan.

Sky szybko pozbyl sie Cavendisha zeby zespol mial jeden cel, jednego lidera.

Chyba będę musiał kibicować Buchmanowi bo Polaków w czołówce nie widać.

 

W sierpniu startuje TdP

 

https://www.tourdepologne.pl/etap-1/

 

Szkoda że już nie ma Wyścigu Pokoju - jako dziecko byłem raz na Stadionie śląskim i widziałem na żywo finisz na bieżni.


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#12 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2021 - 09:58

Mnie sport, powiedział bym całkiem nie interesuje, ale... ogladnelem podsumowania ze wszystkich dotychczasowych etapów wczoraj w nocy. Nie mogłem spać, bo jak przystało na sportowca z "bożej łaski" obżarłam się konkretnie na noc.
W każdym razie odkryłem, że całkiem interesujące to jest. Nawet na płaskim. Choć, na "gravelowym" odcinku ta ucieczka na 15minut...

Pozdro i niech moc będzie z Wami. Chociaz zamiast oglądać sami byście poszli pojeździć lepiej ;)
  • 3

#13 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2021 - 10:27


Polaków w czołówce nie widać.

 

Niestety nasze stare gwiazdy robia za pomocnikow, a nowych nie widac.


  • 1

#14 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2021 - 10:29


sami byście poszli pojeździć lepiej

 

Wiatr do 20m/s dzis mamy. Dac by sie dalo, ale po co?


  • 2

#15 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2021 - 10:48

Wiatr do 20m/s dzis mamy. Dac by sie dalo, ale po co?


No tak, uroki jazdy po płaskim.
  • 2

#16 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 maj 2021 - 20:04


Każdy głupi wie, że na solidnej górze szansę mają tylko liderzy z obstawą

 

Dzis szanse mial i ja wykorzystal 25 letni Wloch o twarzy dziesieciolatka :)


  • 1

#17 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 22 maj 2021 - 22:39

Jan
Nie moge otworzyx KN NA laptop- w telafonie wszystko OK..
  • 0
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#18 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 23 maj 2021 - 10:02

 


Każdy głupi wie, że na solidnej górze szansę mają tylko liderzy z obstawą

 

Dzis szanse mial i ja wykorzystal 25 letni Wloch o twarzy dziesieciolatka :)

 

Cześć

Super walka. Walka ze sobą oczywiście. Końcówka była absolutnie niesamowita. Gość jechał przez długi czas samą głową. Wielki szacun.

 

Ja mimo wszystko nie odbierałbym szans Buchamnnowi - końcówka dla niego była chyba zbyt dynamiczna. Oczywiście szans na walkę bo wyścig raczej już pozamiatało INeos.

Pozdrowienia


  • 0

#19 Jack

Jack
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2073 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 maj 2021 - 12:55


Ja mimo wszystko nie odbierałbym szans Buchamnnowi

 

I juz po nim.

Bora jak zwykle znow zapomniala ze ma zawodnika walczacego w klasyfikacji generalnej.

Zwyciestwo etapowe Sagana jak zwykle wazniejsze.


  • 1

#20 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5127 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 maj 2021 - 11:33

 


Ja mimo wszystko nie odbierałbym szans Buchamnnowi

 

I juz po nim.

Bora jak zwykle znow zapomniala ze ma zawodnika walczacego w klasyfikacji generalnej.

Zwyciestwo etapowe Sagana jak zwykle wazniejsze.

 

Cześć

A dlaczego się wycofał, bo ja wczoraj rower traktowałem aktywnie?

Pozdro


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych