Skocz do zawartości

Zdjęcie

o polskim himalaizmie Wojciech Kurtyka

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 MarioJ

MarioJ
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 23 kwiecień 2021 - 16:49

nowy wywiad Kurtyki, mówi dużo o śmierci w górach, mówi o rzeczach o których chyba wcześniej nigdy nie mówił publicznie,

nie będę cytował tytułu, który jest "mocny i medialny"

https://wyborcza.pl/...e-igrzyska.html

p.s. jest też o Kukuczce

• 1

#2 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7904 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 kwiecień 2021 - 07:58

cytował tytułu, który jest "mocny i medialny"
w wyborczej nie da się czytać za darmo ale streszczenie jest w onecie

Wojciech Kurtyka o Krzysztofie Wielickim, Jerzym Kukuczce i Wandzie Rutkiewicz - Sport (onet.pl)

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#3 MarioJ

MarioJ
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 24 kwiecień 2021 - 14:00

Wojciech Kurtyka o Krzysztofie Wielickim, Jerzym Kukuczce i Wandzie Rutkiewicz - Sport (onet.pl)

Ja płacę za czytanie dobrych treści.
Dlatego wrzuciłem odnośnik.
Tak jak płaci się za dobrą książkę tak samo płaci się za dobry artykuł.

Jeśli ktoś to skopiował do Onetu, to dobrze dla tych co płacić nie uważają.
  • 1

#4 star

star
  • Użytkownik
  • 306 postów
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni Hora
  • Przedstawiciel:brak

Napisano 24 kwiecień 2021 - 15:32

Dlatego wrzuciłem odnośnik.
Tak jak płaci się za dobrą książkę tak samo płaci się za dobry artykuł.

Jeśli ktoś to skopiował do Onetu, to dobrze dla tych co płacić nie uważają.

Nikt nic nie skopiował, raczej omówienie z cytatami:-)

Za jeden ciekawy artykuł nikt abonamentu nie będzie przecież wykupywał.

• 0

#5 MarioJ

MarioJ
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 26 kwiecień 2021 - 19:50

Tak mi się skojarzyło.

Subskrybent Wyborczej może udostępnić artykuł kilku osobom. Jak chcesz, to wyślij e-mail na priv to dostaniesz artykuł gratis.
  • 2

#6 star

star
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 26 kwiecień 2021 - 20:19

Tak mi się skojarzyło.

Subskrybent Wyborczej może udostępnić artykuł kilku osobom. Jak chcesz, to wyślij e-mail na priv to dostaniesz artykuł gratis.

Zacytuje: „Tak jak płaci się za dobrą książkę tak samo płaci się za dobry artykuł.” To jak jest płacić czy prosić o gratis?

• 1

#7 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7904 postów

Napisano 26 kwiecień 2021 - 21:48

Zacytuje: „Tak jak płaci się za dobrą książkę tak samo płaci się za dobry artykuł.” To jak jest płacić czy prosić o gratis?

Jak kupuję dobrą książkę to po przeczytaniu przekazuję dalej kolegom, znajomym i jeszcze nigdy nie wpadłem na pomysł aby mi za to zapłacili.

Subskrybent Wyborczej może udostępnić artykuł kilku osobom.

Dzięki Mario - skorzystam z przyjemnością

A pozostając w temacie to muszę się pochwalić że 2 razy w życiu z nim rozmawiałem.

• 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#8 MarioJ

MarioJ
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 26 kwiecień 2021 - 22:57

Jak kupuję dobrą książkę to po przeczytaniu przekazuję dalej kolegom, znajomym i jeszcze nigdy nie wpadłem na pomysł aby mi za to zapłacili.

wygląda że ten star jest jak imbecyl,
ja go tak traktuję,
nie czytam, nie dyskutuję z nim

Użytkownik MarioJ edytował ten post 26 kwiecień 2021 - 23:33

• 1

#9 star

star
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 04:53

ja go tak traktuję,

Bardzo ładnie. Zwrot mi się podoba.

Nowatorski jesli o język polski chodzi,

Zachecales do płacenia twórcom,

czy tez pośrednikom,

skad zmiana?

Użytkownik star edytował ten post 27 kwiecień 2021 - 04:57

• 1

#10 star

star
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 04:55

Subskrybent Wyborczej może udostępnić artykuł kilku osobom.

Dzięki Mario - skorzystam z przyjemnością

A pozostając w temacie to muszę się pochwalić że 2 razy w życiu z nim rozmawiałem.

Tu chyba Mario nawoływał jednak do płacenia (pośrednio) twórcom, autorom, co można zrozumieć dbałością o ich nie nasz interes. Ja jedynie przypominam jego apel. PS jak wrażenia z bezpośredniej rozmowy z Kukuczka? Ja jedynie na Mackiewicza się zalapalem w Jagodnej, świetny gościu.

Użytkownik star edytował ten post 27 kwiecień 2021 - 04:56

• 1

#11 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 27 kwiecień 2021 - 05:28

Wychodzę z podobnego założenia. Płacę za słuchanie radia 357 chociaż nie muszę.
  • 3

#12 MarioJ

MarioJ
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 09:30

Mam podobnie.

Jeśli ktoś mi sugeruję że za dobre treści powinienem zapłacić, argumentuje to, to ja płacę. Nawet jak nie muszę.

Wydaje mi się że to jest uczciwe. Ktoś ponosi znaczące koszty aby te treści stworzyć, więc musi mieć zwrot tych kosztów.

Sam koszt lokalu, dobrego łącza internetowego z zapasem, sprzęt do nadawania to już jest konkret. A do tego pensje, z czegoś trzeba żyć.

• 2

#13 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7904 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 19:10

jak wrażenia z bezpośredniej rozmowy z Kukuczka?
wiesz to było 40 lat temu jeszcze przed stanem wojennym.

Mieszkając w Katowicach chodziłem regularnie na spotkania KW,

można było posłuchać ciekawych prelekcji, załatwić sprzęt i zlecenie na dobrze płatną robotę.

Jurek wrażenia specjalnego nie robił, pamiętam staliśmy po prelekcji Zawady w kółeczku z nim i Słoniem,

podszedł Andrzej Zawada i się z nami przywitał - to było dopiero wrażenie.

• 3
Dołączona grafika

#14 star

star
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 27 kwiecień 2021 - 20:57

jak wrażenia z bezpośredniej rozmowy z Kukuczka?
wiesz to było 40 lat temu jeszcze przed stanem wojennym.

Mieszkając w Katowicach chodziłem regularnie na spotkania KW,

można było posłuchać ciekawych prelekcji, załatwić sprzęt i zlecenie na dobrze płatną robotę.

Jurek wrażenia specjalnego nie robił, pamiętam staliśmy po prelekcji Zawady w kółeczku z nim i Słoniem,

podszedł Andrzej Zawada i się z nami przywitał - to było dopiero wrażenie.

Dzięki za info, uzupełnię dla niezorientowanych

https://www.empik.co...20631,ksiazka-p

czytak ktoś może? Bo ta ostatnia książka o Berbece i nie tylko świetna!

• 1

#15 MarioJ

MarioJ
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 28 kwiecień 2021 - 12:44

ja go tak traktuję,

@star 

Porównałem zachowanie do imbecyla, bo nie rozumiesz prostego przesłania który był zawarty w dwóch moich postach:

• Jeśli chcesz korzystać z płatnych dobrych treści, to trzeba za to zapłacić. Ja płacę za czytanie dobrych treści.
  • Subskrybent Wyborczej może udostępnić artykuł kilku osobom gratis.

Te dwa przesłania nie są w żaden sposób sprzeczne i mogą jednocześnie istnieć, a wybór jest wolny.

Dla mnie niepojęte jest, że ktoś odbiera te dwa stwierdzenia jako sprzeczne i wykluczające się.

Świadczy to o złej woli albo o nierozumieniu tekstu pisanego.

Pytanie: "To jak jest płacić czy prosić o gratis?"

Mógłbyś np. zadać grzeczne i dogłębne pytanie: "Ile razy subskrybent Wyborczej może udostępnić legalnie artykuł gratis?"

W innych postach dodałeś kolejne czepialstwo które jest bardzo niegrzeczne.

Poza tym popełniasz bardzo dużo błędów ortograficznych i gramatycznych w zdaniach (co jest łamaniem Regulaminu).

Jest to okaz braku szacunku dla innych uczestników forum, w tym do mnie.

P.S. Tak, przeczytałem posty w tym wątku, aby się merytorycznie do nich odnieść.

Użytkownik MarioJ edytował ten post 28 kwiecień 2021 - 12:48

• 0

#16 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3746 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 28 kwiecień 2021 - 15:19

ja go tak traktuję,

Z regulaminu forum:

"Na forum niedopuszczalne jest:
- zamieszczanie wypowiedzi sprzecznych z obowiązującym prawem, lub takich, które mogą być tak zrozumiane,
- poruszanie tematów dotyczących polityki lub religii,
- używanie wulgarnego języka,
- obrażanie innych użytkowników forum,"

i do tego jeszcze obłudne i dwulicowe wytykanie błędów ortograficznych i pisania z brakiem poszanowania języka, w czym cytowany bryluje.

KOSZMAR! Typowy przykład dwulicowości i politykierstwa podporządkowanego doraźnym własnym (byle zaistnieć, byle być na świeczniku) interesom.

Użytkownik Mitek edytował ten post 28 kwiecień 2021 - 15:22

• 3

#17 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1309 postów
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 29 kwiecień 2021 - 07:53

yyyy, a gdzie to nie płaci kolego ;) ?

• 0

#18 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1309 postów

Napisano 29 kwiecień 2021 - 07:59

- obrażanie innych użytkowników forum,"

Marian staje nie powoli liderem w liczbie posiadanych forumowiczów z którymi nie rozmawia ;), ja też jestem na tej liście i jestem z tego dumny, Marian uznał, że chce żebym był dla niego powietrzem SIC! cóż za niefortunne pragnienie, nie wydaje mi się, że chciałby aby jego los zależał od tak bezwzględnego skurw...a jak ja ;) . Pozdrowienia serdeczne.

• 1

#19 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 1309 postów

Napisano 29 kwiecień 2021 - 08:02

Jurek wrażenia specjalnego nie robił

niewiele w tym względzie się zmieniło, ludzie którzy chodzą w wysokie góry z reguły są skromni i niczym się nie wyróżniają w szarym tłumie, chyba że ci nowi od napinki i słit foci na insta i fejsie, oj ci to muszą błyszczeć na prelekcjach ;) .

Użytkownik Sarensis edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 08:02

• 1

#20 MarioJ

MarioJ
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 29 kwiecień 2021 - 08:29

Z regulaminu forum:

Powyżej jest wszystko uzasadnione. Moja wypowiedź jest również napisana poprawnie językowo. Udowodnij że nie.

Osoba która dostała miesięcznego bana (za chamstwo) na innym forum narciarskim, próbuje stać się wyrocznią moralną na tym forum. Wolne żarty.

Pod każdym postem jest odnośnik Zgłoś, który możesz sobie kliknąć.

Użytkownik MarioJ edytował ten post 29 kwiecień 2021 - 08:31

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych