Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam wszystkich forumowiczów


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 13 kwiecień 2021 - 13:26

Marek
A jaki prezent na urodziny szykujesz?
Może jednak narty AT?
Oczywiście kontakty z forumowym guru ortografii i ski touringu w aspekcie wyboru bardzo Ci pomogą!!!
No i to jest najfajniejsze, że tu trafiłeś.
  • 3

#22 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 13 kwiecień 2021 - 14:10

Kuba :Jak wspomniałem w poście nr.10 wędrówkę z nartami na plecach zaliczyłem  z konieczności( kilka razy w tym sezonie) bo nie miałem wyjścia !!! ponieważ stoki we Francji dla ''LUDU'' były niedostępne...jedynie szkółki narciarskie upajały się do bólu na pustych stokach .Nie żałuje ani jednego kroku zrobionego w górę bo doświadczyłem kolejnego sposobu uprawiania narciarstwa :)  a narty sl dżwigałem na plecach bo zjeżdżałem po twardym przygotowanym stoku i póki co ten rodzaj narciarstwa najbardziej mnie" rajcuje" :D niestety nie posiadam nart ani butów skiturowych...może kiedyś zakupię ale puki co to zostaję przy tych preferencjach.Pozdrawiam


  • 2

#23 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 13 kwiecień 2021 - 19:34

Marek
A jaki prezent na urodziny szykujesz?
Może jednak narty AT?
Oczywiście kontakty z forumowym guru ortografii i ski touringu w aspekcie wyboru bardzo Ci pomogą!!!
No i to jest najfajniejsze, że tu trafiłeś.

Witam. Miło że zauważyłaś tą moją 30stkę na karku :D Co do  prezentu to zrobiłem sobie już wcześniej....troszkę ciuszków ....oczywiście narciarskich :D . Ja również się cieszę że Was tu znalazłem :)


  • 2

#24 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 13 kwiecień 2021 - 19:59


Ja również się cieszę że Was tu znalazłem
to my się cieszymy - może masz tam duży dom i wynajmujesz pokoje ?
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#25 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 13 kwiecień 2021 - 22:00

Skąd wiesz???


  • 1

#26 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3528 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 14 kwiecień 2021 - 00:44

Kuba :Jak wspomniałem w poście nr.10 wędrówkę z nartami na plecach zaliczyłem  z konieczności( kilka razy w tym sezonie) bo nie miałem wyjścia !!! ponieważ stoki we Francji dla ''LUDU'' były niedostępne...jedynie szkółki narciarskie upajały się do bólu na pustych stokach .Nie żałuje ani jednego kroku zrobionego w górę bo doświadczyłem kolejnego sposobu uprawiania narciarstwa :)  a narty sl dżwigałem na plecach bo zjeżdżałem po twardym przygotowanym stoku i póki co ten rodzaj narciarstwa najbardziej mnie" rajcuje" :D niestety nie posiadam nart ani butów skiturowych...może kiedyś zakupię ale puki co to zostaję przy tych preferencjach.Pozdrawiam

dziekje za sprostowanie - lepsze to niz siedziec w domu na dupie inarzekac!!!!!!!!


  • 2
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#27 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 14 kwiecień 2021 - 01:43

Marek: zdecyduj sie: albo podchodziles z buta, co nie jest AT, albo masz 2 pary nart z czego jedna jest do podchodzenia a druga do zjezdzania.....

 

Skitouring a definicji jest to aktywnosc, w ktorej podchodzi sie na fokach

 

Sprecyzuj, bo mnie gubisz, albo  fantazjujesz....

 

BTW: podchodzenie, zeby zjezdzac po ubitym?? jasne ,ze mozna...co kto lubi

Purystom ciężko żyć.

Podchodzilem z nartami na plecach, z nartami w rękach, z nartami na nogach lub odwrotnie, ale bez fok, po ubitym lub nie... turowanie z definicji to turowanie, a ski wiadomo...

Załączone pliki


  • 2

#28 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 14 kwiecień 2021 - 07:27

Skąd wiesz???

to było tylko pytanie :)


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#29 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 14 kwiecień 2021 - 07:55

Wiem.....żartowałem Janie :) Ale właśnie wynajmuję mieszkanko u facetki co  taki dom posiada myślę że k.20 osób jednorazowo mogła by zakwaterować jak byś był zainteresowany to pomogę to zorganizować


  • 2

#30 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 kwiecień 2021 - 09:54

Wiem.....żartowałem Janie :) Ale właśnie wynajmuję mieszkanko u facetki co  taki dom posiada myślę że k.20 osób jednorazowo mogła by zakwaterować jak byś był zainteresowany to pomogę to zorganizować

Wchodzę!

Pozdro


  • 2

#31 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 14 kwiecień 2021 - 12:13

Nie ma sprawy ,mów kiedy i ile osób to postaram się to ogarnąć ,mają miejsca na rowery ,można robić grilla  tak że dla kulturalnych i w miarę spokojnych ludzi miejsce jest super ,co do ceny musiałbym się dowiedzieć ale wiem że drogo nie jest.


  • 1

#32 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 14 kwiecień 2021 - 20:19

Nie ma sprawy ,mów kiedy i ile osób to postaram się to ogarnąć ,mają miejsca na rowery ,można robić grilla  tak że dla kulturalnych i w miarę spokojnych ludzi miejsce jest super ,co do ceny musiałbym się dowiedzieć ale wiem że drogo nie jest.

Cześć

No to odpadamy. Z kulturą źle nie jest ale spokój...

Bardzo dzięki za propozycję ale nie chciałbym nikogo stawiać w złym świetle.

No.. chyba, że zdefiniujemy co jest dozwolone... :)

Pozdrowienia


  • 1

#33 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 15 kwiecień 2021 - 07:29

Witam .Mówiąc o w miarę spokojnych ludziach miałem na myśli przestrzeganie zwykłych zasad międzyludzkich :) tzn. pijąc piwko po 22giej nie drzemy się że aż Świstaki spieprzają w Pireneje :D i tylko tyle .Sam Mitek wiesz że trafiają się różni turyści, niektórym wydaje się że jak wydali parę groszy i są na urlopie to wszystko im wolno ,na szczęście takich pseudo-turystów jest  coraz mniej i z dumą stwierdzam że my Polacy jesteśmy postrzegani jako kulturalny i pracowity naród. Ja zdefiniowałem .Sam określ do której grupy się kwalifikujecie :) Serdecznie pozdrawiam.


  • 3

#34 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 15 kwiecień 2021 - 08:25

Witam .Mówiąc o w miarę spokojnych ludziach miałem na myśli przestrzeganie zwykłych zasad międzyludzkich :) tzn. pijąc piwko po 22giej nie drzemy się że aż Świstaki spieprzają w Pireneje :D i tylko tyle .Sam Mitek wiesz że trafiają się różni turyści, niektórym wydaje się że jak wydali parę groszy i są na urlopie to wszystko im wolno ,na szczęście takich pseudo-turystów jest  coraz mniej i z dumą stwierdzam że my Polacy jesteśmy postrzegani jako kulturalny i pracowity naród. Ja zdefiniowałem .Sam określ do której grupy się kwalifikujecie :) Serdecznie pozdrawiam.

Cześć

Od zawsze jeżdżę w dużych ekipach. Dużych to znaczy 20 i więcej osób i sam organizuje wyjazdy więc towarzystwo podlega pewnej (jak to się mówi) selekcji. Ale nie ma się co oszukiwać, że wieczory bywają huczne natomiast z pewnością bez żadnego bydła. Dlatego tez staramy się zawsze wynajmować całe domy aby nie dochodziło do jakichś kolizji bo bywałem już w miejscach gdzie próbowano wyrzucić kolegę bo się głośniej zaśmiał paląc papierosa na powietrzu w miejscu do tego przeznaczonym. Za to jesteśmy raczej wzorową ekipą pod kątem czystości - segregacja śmieci, papierki czy niedopałki na parkingu nie maja prawa się zdarzyć.

W pełni rozumiem Twoje podejście bo sam mam zwyczaj utajniać fajne miejscówki i namiary przekazuje tylko ludziom w pełni zaufanym, zazwyczaj znanym mi osobiście i sprawdzonym w bojach. Niestety "turyści"

Ja nigdy nie byłem w Francji nie mówiąc o Francji na nartach. Rybelek - moja żona - jeździła w rejonie Sestriere i to nawet chyba była tam parę razy - organizowała przez jakieś 10 lat tzw. damskie wyjazdy - tam to się chłopie działo. :)

Pozdrowienia


  • 2

#35 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 15 kwiecień 2021 - 08:41

Wiem.....żartowałem Janie :) Ale właśnie wynajmuję mieszkanko u facetki co  taki dom posiada myślę że k.20 osób jednorazowo mogła by zakwaterować jak byś był zainteresowany to pomogę to zorganizować

 

Mam prośbę:

Jak tam czasem włóczysz się po okolicy - wyciągnij chociaż telefon i zrób parę fotek


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#36 maros 37

maros 37
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Mielec -Briancon Francja
  • Narty:Volkl Race Tiger
  • Imię :Marek
  • Ulubiony stok:Wszystkie

Napisano 15 kwiecień 2021 - 13:26

Cześć. No i się dogadaliśmy :) Raczej większe grupy powyżej 20  osób odpadają ta starsza pani z mężem tam mieszkają , jest to duży dom ale niestety ma ograniczoną ilość miejsc , ostatnio byli w lecie kolarze z Polski tak k.9 chłopa i byli zadowoleni ,w Sestiere (Włochy ) ze 6 lat temu też jeżdziłem  fajne miejsce.Pozdrawiam


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych