Skocz do zawartości


Zdjęcie

carving wsadzic w d.......


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 17 wrzesień 2021 - 21:20

 

 

Joanno "gry hazardowe" to nie jest to samo co loteria.

Cześć Wiesiek,
Dla mnie to to samo.... szansa wygrania jest mniejsza niż szansa zabicia przez piorun...
Ale Ty, Jacek i Star umieją to policzyć.... ...
Właśnie zapisałam się na rajd rowerowy i kupiłam 10 biletów na loterię fantową....
Było zapisanych 180 osób ....może będzie 250???
1 kupon przypada na uczestnika z urzędu.....jest ok 20 + nagród....
Ale dwie „duże” nagrody to ok 1000$ na gadżety rowerowe....
Dodatkowy kupon kosztuje 5$
Ile trzeba kupić tych kuponów, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej do 1:20
Przy założeniu, że 20% osób kupi dodatkowo po 20 kuponów?
Przy tym cel straty gotówki jest dobry z założenia .... więc traktuje to poniekąd jako „darowiznę”
Pozdrawiam

 

Jedną dwudziestą wszystkich kuponów. Czy nie?

 

Nie, 10%. Zakładając, że chodzi tylko o główną nagrodę. 

 


  • 0

#22 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 18 wrzesień 2021 - 02:56

 

 

 

Joanno "gry hazardowe" to nie jest to samo co loteria.

Cześć Wiesiek,
Dla mnie to to samo.... szansa wygrania jest mniejsza niż szansa zabicia przez piorun...
Ale Ty, Jacek i Star umieją to policzyć.... ...
Właśnie zapisałam się na rajd rowerowy i kupiłam 10 biletów na loterię fantową....
Było zapisanych 180 osób ....może będzie 250???
1 kupon przypada na uczestnika z urzędu.....jest ok 20 + nagród....
Ale dwie „duże” nagrody to ok 1000$ na gadżety rowerowe....
Dodatkowy kupon kosztuje 5$
Ile trzeba kupić tych kuponów, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej do 1:20
Przy założeniu, że 20% osób kupi dodatkowo po 20 kuponów?
Przy tym cel straty gotówki jest dobry z założenia .... więc traktuje to poniekąd jako „darowiznę”
Pozdrawiam

 

Jedną dwudziestą wszystkich kuponów. Czy nie?

 

Nie, 10%. Zakładając, że chodzi tylko o główną nagrodę. 

 

 

W wieku 7 lat doswiadzczenie wybilo mi z glowy, ze cos takego, jak wygrana, ma szanse spelnienia - od tego czasu wierze wylacznie w to, co zapracuje - cos innego to idiotyczne mrzonki....


Użytkownik jan koval edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 02:58

  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#23 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 18 wrzesień 2021 - 09:11

W wieku 7 lat doswiadzczenie wybilo mi z glowy, ze cos takego, jak wygrana, ma szanse spelnienia - od tego czasu wierze wylacznie w to, co zapracuje - cos innego to idiotyczne mrzonki....

 

 

Patrzę na to trochę inaczej. Ocena szansy na sukces to dla mnie kwestia podstawowa. A właściwie wartości oczekiwanej. Mogę podjąć spory wysiłek, nawet przy 10% szansie na wygraną jeśli nagroda jest dostatecznie tłusta. I dla odmiany gra na 50% przy małej motywacji nie jest warta wysiłku. Często zajmuje pozycje (obsikuję teren) z góry zakładając, że szanse na sukces są małe. Ale jak obsikam wiele poletek to coś może wyjść. Na przykład to czym się teraz zajmuję od 3 lat  zaznaczyłem chyba z 7-8 lat temu. Jednocześnie próbowałem wejść w jeszcze 2-3 zagadnienia, które oceniałem wyżej. Tamte projekty nie wypaliły ale ten całkiem nieźle z dobrymi perspektywami na kontynuacje


Użytkownik Wujot edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 09:23

  • 1

#24 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 18 wrzesień 2021 - 19:27


w oryginale - z tylu liceum z przodu muzeum.........

Hahaha, tak dokladnie w oryginale!!!

Andrzej marzyl na SF, zeby zamienic muzeum na galerie sztuki wspolczesnej, bo  swietnie sie trzyma .....

 


Jedną dwudziestą wszystkich kuponów. Czy nie?

Tez tak myslalam... hahaha


Joanno z całym szacunkiem

Ale ten wstep sugeruje, ze gdzies sie myle....

 

No wiec pieprze te 20 %,  10%,5 % kuponow ....zadowole sie jedynie przyjemnoscia dretwiejecych posladkow  w czasie rajdu! 

 


W wieku 7 lat doswiadzczenie wybilo mi z glowy, ze cos takego, jak wygrana, ma szanse spelnienia - od tego czasu wierze wylacznie w to, co zapracuje - cos innego to idiotyczne mrzonki....


A teraz zapieprzam w robocie, bo ......trzeba odrabiac sztorm......

Pozdrawiam


Użytkownik Joanna Sm edytował ten post 18 wrzesień 2021 - 19:29

  • 1

#25 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 18 wrzesień 2021 - 21:30

Joanno "gry hazardowe" to nie jest to samo co loteria.

Cześć Wiesiek,
Dla mnie to to samo.... szansa wygrania jest mniejsza niż szansa zabicia przez piorun...
Ale Ty, Jacek i Star umieją to policzyć.... ...
Właśnie zapisałam się na rajd rowerowy i kupiłam 10 biletów na loterię fantową....
Było zapisanych 180 osób ....może będzie 250???
1 kupon przypada na uczestnika z urzędu.....jest ok 20 + nagród....
Ale dwie „duże” nagrody to ok 1000$ na gadżety rowerowe....
Dodatkowy kupon kosztuje 5$
Ile trzeba kupić tych kuponów, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej do 1:20
Przy założeniu, że 20% osób kupi dodatkowo po 20 kuponów?
Przy tym cel straty gotówki jest dobry z założenia .... więc traktuje to poniekąd jako „darowiznę”
Pozdrawiam
Jedną dwudziestą wszystkich kuponów. Czy nie?
 
Nie, 10%. Zakładając, że chodzi tylko o główną nagrodę.
W wieku 7 lat doswiadzczenie wybilo mi z glowy, ze cos takego, jak wygrana, ma szanse spelnienia - od tego czasu wierze wylacznie w to, co zapracuje - cos innego to idiotyczne mrzonki....
Kuba Dzięki za ten post, serio!!!
Piszę to jako potomek kogoś kto wygrał główną wygraną, a jego potomek wierzył , że też go to spotka. W życiu nie grałem i grał nie będę, a swoje marzenia spełniam dzięki własnej pracy, uporowi i wierze, że się uda
  • 1

#26 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 02 październik 2021 - 21:26

W wieku 7 lat doswiadzczenie wybilo mi z glowy, ze cos takego, jak wygrana, ma szanse spelnienia - od tego czasu wierze wylacznie w to, co zapracuje - cos innego to idiotyczne mrzonki....

 
Patrzę na to trochę inaczej. Ocena szansy na sukces to dla mnie kwestia podstawowa. A właściwie wartości oczekiwanej. Mogę podjąć spory wysiłek, nawet przy 10% szansie na wygraną jeśli nagroda jest dostatecznie tłusta. I dla odmiany gra na 50% przy małej motywacji nie jest warta wysiłku. Często zajmuje pozycje (obsikuję teren) z góry zakładając, że szanse na sukces są małe. Ale jak obsikam wiele poletek to coś może wyjść. Na przykład to czym się teraz zajmuję od 3 lat  zaznaczyłem chyba z 7-8 lat temu. Jednocześnie próbowałem wejść w jeszcze 2-3 zagadnienia, które oceniałem wyżej. Tamte projekty nie wypaliły ale ten całkiem nieźle z dobrymi perspektywami na kontynuacje
Dzisiaj muszę się podzielić!!!
....... otóż był sukces w loterii....!!!!
Rajd się odbył, pomimo deszczu porannego....i mokrych nawierzchni....
Wzięło w nim udział blisko 400 osób .....trochę spacerowo było....
Mieliśmy obstawę policji na skrzyżowaniach ....świetnie zorganizowany rajd.
Większość osób nie zakupiło dodatkowych kuponów loteryjnych.
Więc mam dwie nagrody....!!!!
1. Chudą koszulkę różową .... przyda się w październiku - miesiącu świadomości raka piersi.... i przypominam wszystkim forumowiczkom o mammografi....
2.Tłustego „Mądrego trenażera”.....
Żeby nie kolić w oczy .... tak jak komuś się „zbytecznie” powodzi .... wysłałam kolegę po odbiór drugiej nagrody .....
Poza tym ciężkie to jak cholera....
Takie te losy niesprawiedliwe :Kolega, który stał pod tym samym drzewem, w tym samym cieniu i zakupił tyle samo kuponów, i dodatkowo miał urodziny..... nie wylosował nic....Karma mi zwykle bardzo bliska....
...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....
Na razie unika ..... bo będzie z głośno..... :)
???....chyba chodzi mu o moje furkania..... ????
Za to zgodził się na duży telewizor do biura.... gdzie w czasie Covidu również spędzał dużo czasu i potrzebował spokoju....
Bądź tu mądry????!!!!
  • 2

#27 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 02 październik 2021 - 22:27

 

...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 

 

Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!


  • 0

#28 jan koval

jan koval
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3554 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 03 październik 2021 - 00:11

 

 

...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 

 

Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!

 

Zmieknie, powiadasz.........


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#29 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 03 październik 2021 - 08:27


...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 
Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!
Cóż...

Załączone pliki


  • 0

#30 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 03 październik 2021 - 08:30

 ...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 

 
Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!

Rośnie niebezpieczeństwo skorzystania z usług ogólnodostępnych.....
  • 2

#31 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 03 październik 2021 - 08:56

 

 

 ...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 

 
Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!

 

Rośnie niebezpieczeństwo skorzystania z usług ogólnodostępnych.....

 

Sklep ogólnospożywczy?


  • 2

#32 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 272 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata
  • Ulubiony stok:…wiadomo

Napisano 03 październik 2021 - 17:17

 

 

 ...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 

 
Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!
 

Rośnie niebezpieczeństwo skorzystania z usług ogólnodostępnych.....
 

Sklep ogólnospożywczy?


SAM


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 3

#33 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 03 październik 2021 - 22:28

...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 
Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!
Dzięki Wiesiek, każda rada na wagę złota!
Pomyślę o tym!
  • 2

#34 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 04 październik 2021 - 06:42

 

 

...
Teraz potrzebuję jakąś poradę jak przekonać męża, żeby wstawić trenażer do dużego pokoju przed TV....

 
Joanno, aż mi głupio doradzać ale przecież sama wiesz najlepiej. Dwa tygodnie bana na... no te sprawy i każdy facet zmięknie!
Dzięki Wiesiek, każda rada na wagę złota!
Pomyślę o tym!

 

Spodoba się https://curtiswiklun...01-5eeb8d8bd97d


  • 1

#35 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 393 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 04 październik 2021 - 08:21


Dzięki Wiesiek, każda rada na wagę złota!
Pomyślę o tym!

Tym razem Wiesiek proponuje niesportowe zachowania. Wynik tak uzyskany nie da Ci satysfakcji.


  • 3

 "ilość energii potrzebnej do obalenia bzdur jest o rząd wielkości większa niż do ich wyprodukowania"


#36 Wujot

Wujot
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 październik 2021 - 13:57

 Wynik tak uzyskany nie da Ci satysfakcji.

 

 

Niekoniecznie, to się nazywa gratyfikacja odroczona!


  • 1

#37 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 październik 2021 - 13:59


niesportowe zachowania
czy chodzi tutaj o wsadzanie karwingu w du :zawstydzona: ę ????
  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#38 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 04 październik 2021 - 15:38

 


niesportowe zachowania
czy chodzi tutaj o wsadzanie karwingu w du :zawstydzona: ę ????

 

Czy to jest wątek z coming outem?


  • 2

#39 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9837 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 04 październik 2021 - 16:02


Czy to jest wątek z coming outem?
chciałem jedynie naprowadzić temat na właściwe tory ale chyba nie będzie łatwo
  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#40 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 04 październik 2021 - 16:52

 


Czy to jest wątek z coming outem?
chciałem jedynie naprowadzić temat na właściwe tory ale chyba nie będzie łatwo

 

Moj tata był kolejarzem, może mógłbym pomóc?


  • 3



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych