Skocz do zawartości

Zdjęcie

Buty dla dziecka, czy warto regulowane ?

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 mario33lgw

mario33lgw
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Narty:House of Volkl: Deacon 74, Racetiger SL
  • Imię :Mariusz

Napisano 21 marzec 2021 - 18:02

Hej. Po sezonie, którego nie było, dobry moment na odnawianie garderoby dla dziecka. Mam dziewięciolatkę (w listopadzie 10), po 3 sezonach nauki, ten byłby 4, ale nic z tego... ciuchy już trafiłem ale to łatwe..

co zrobić z butami ? Poprzednie Atomic Hawx Girl na 3 klamry, takie: https://www.sklepmar...rozmiar-21_21_5

Teraz oczywiście noga wyrośnie. I dylemat - co dalej. W sposób oczywisty pociągające (ekonomicznie) są buty regulowane, takie np: 

https://www.skatepro...v8aAmqiEALw_wcB

Tylko czy to ma sens ? Może jednak „płać i płacz” - co roku nowe, ale super dopasowane. Jakie są plusy i minusy ? Aha - butów nie chcę wypożyczanych/używanych po kimś - z powodów i funkcjonalnych i higienicznych. 

• 1

#2 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3440 postów

Napisano 21 marzec 2021 - 18:50

Aha - butów nie chcę wypożyczanych/używanych po kimś - z powodów i funkcjonalnych i higienicznych. 

O butach regulowanych nie napiszę, bo nie wiem. Zawsze stosowałem z powodzeniem to rozwiązanie, którego nie chcesz. W Krakowie są nawet sklepy, gdzie co roku możesz za niewielkie pieniądze oddać stare za małe buty i wziąć nowe dobre. 

• 2

#3 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1411 postów
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 marzec 2021 - 19:13

Mogę zapytać ile dni w roku trwa Wasz sezon?

Zawsze stosowałem z powodzeniem to rozwiązanie, którego nie chcesz.

Ja też, ale z innego powodu... Nie wiem co potem robić z tym całym sprzętem ;)
No i po drugie mamy tu na miejscu wypożyczanie na sezon. Czyli bierzesz z wypożyczalni sprzet na koniec października czy tam kiedy zaczynasz sezon i oddajesz go na koniec maja. Co ciekawe możesz mieć sprzęt używany, taniej lub nowy drożej. Jak potrzeba w czasie żetonu można wymienić narty i buty na większe.
Taka ciekawostka.

Pozdrawiam
Michał
  • 2

#4 mig

mig
  • Użytkownik
  • 516 postów
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 21 marzec 2021 - 20:13

Zmieniać co roku. Zdezynfekować używane. Większość serwisów w mojej okolicy ( Wisła Ustroń Szczyrk) oferuje usługę odkupienia butów po sezonie, wymiany na większe, w takiej czy innej formie. Koszty są akceptowalne tzn znacznie niższe niż kupno w sklepie. Czasem uda się dopasować na 2 sezony...... Trzeba tylko uważać by nie przesadzić z rozmiarem... ;-)))))8fffbf4f0e16f80a37b2fb468c12b829.jpg

Użytkownik mig edytował ten post 21 marzec 2021 - 21:59

• 5

#5 mario33lgw

mario33lgw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 22 postów
  • Narty:House of Volkl: Deacon 74, Racetiger SL
  • Imię :Mariusz

Napisano 21 marzec 2021 - 21:03

Mogę zapytać ile dni w roku trwa Wasz sezon?

Zawsze stosowałem z powodzeniem to rozwiązanie, którego nie chcesz.

Ja też, ale z innego powodu... Nie wiem co potem robić z tym całym sprzętem ;)
No i po drugie mamy tu na miejscu wypożyczanie na sezon. Czyli bierzesz z wypożyczalni sprzet na koniec października czy tam kiedy zaczynasz sezon i oddajesz go na koniec maja.

Ostatni sezon to było:

- tydzień rodzinny w Krynicy, codziennie dla niej zajęcia w małej grupie

- tydzień obóz rodzinny narty/karate, oni na zajęcia z instruktorem, ja na narciochy spokojnie na cały dzień ;)

- dwa dłuższe weekendy po 4 dni, jazda z nami (moja małżonka lepiej jeździ niż ja)

- dwa razy weekendy bliżej.

za rok chcemy pierwszy raz powieźć w Alpy, ale oczywiście zależy od sytuacji. Plus na pewno będzie powtórzony obóz. Dni może być więcej sumarycznie.

Sprzęt na pewno znajdzie użytkowników, albo odsprzedam za część ceny albo po prostu dam potrzebującemu (mam i w rodzinie takich co mniej ich stać, albo znam takich co będą wdzięczni za taką pomoc). Zeszłoroczne rzeczy, cały komplet plus ciuchy, już mają szczęśliwych właścicieli. Łyżwy zostały w wypożyczalni, był za to karnet na 10 wejść (i to było najlepsze).

Nie ćwiczyłem wypożyczania, nie miałem przekonania. Może zmienię zdanie. Kiedyś widziałem ofertę niektórych sklepów, z możliwością wymiany co roku za jakąś część ceny, ale już nie widzę. 

Użytkownik mario33lgw edytował ten post 21 marzec 2021 - 21:06

• 2

#6 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7893 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 marzec 2021 - 21:37

albo odsprzedam za część ceny albo po prostu dam potrzebującemu (mam i w rodzinie takich co mniej ich stać, albo znam takich co będą wdzięczni za taką pomoc).
i to będzie najlepsze rozwiązanie, 10 latka potrzebuje porządne buty z przyzwoitą twardością conajmniej 60
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#7 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 21 marzec 2021 - 21:38

W każdym sklepie z używanymi wezmą stare jak kupujesz nowsze. Ja młodszemu wymieniałem 4x buty, teraz noga już mu przestała rosnąć to dostanie nowe ;) To samo z nartami. Jednego roku wymieniałem 2x (w styczniu i grudniu) bo mi ponad 10cm machnął. Jak brałem kolejne to kapcia do pralki, wkładki do pralki lub nowe i po sprawie. Wiadomo, że nowe jest "fajniejsze", ale bez przesady. Sam jeździłem sezon w używanych.

• 2

#8 J@n

J@n
  • Administrator
  • 7893 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 22 marzec 2021 - 09:10

Ostatni sezon to było:
jestem pewien że nakręciłeś conajmniej jeden filmik i zasilisz temat  :D

9 latki - Dzieci na nartach - Forum narciarskie KochamNarty.pl

• 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#9 Mitek

Mitek

zwykły narciarz

• Użytkownik
  • 3744 postów
  • Imię :Mitek

Napisano 22 marzec 2021 - 11:08

Cześć

But to jest ułatwienie a nie niezbędność w związku z tym jeżeli na etapie dziecięcym będzie trochę za duży nic się nie stanie. Można opędzić nawet 3 sezony jeżeli nie trafi się na pik wzrostowy.

Mam cały pokój butów z którymi nie ma co zrobić ani komu dać, podobnie z nartami...

Sprzęt dziecięcy łatwo zamienić na giełdzie czy w jakimś komisie.

Pozdrowienia

• 3