Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowe Pilsko 2021


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#41 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 marzec 2023 - 18:21

Szczyrk też już zakończył sezon w ostatni weekend. A miałem jeszcze nadzieję pośmigać w najbliższą sobotę i niedzielę, tym bardziej, że dziś w Szczyrku trochę sypnęło.
  • 1

#42 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 marzec 2023 - 19:07

Pilsko porażką narciarską tego sezonu. Przebili nawet Szczyrk - a o to ciężko.

Cześć

Zniszczeń w Szczyrku się już nie odwróci, niestety a na Pilsku można jeszcze zadziałać w sposób przemyślany.

Pozdro


  • 1

#43 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 27 marzec 2023 - 20:34

Na razie z nowym właścicielem jest słabsze naśnieżanie, krótszy sezon. Za to ceny wyższe. Czyżby kolejna dobra zmiana?
  • 1

#44 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 marzec 2023 - 21:11

Cześć

Dla mnie Pilsko to góra o znakomitym potencjale pozatrasowym. Naśnieżanie...? Nie pamiętam szczerze mówiąc, żeby jakieś było ale do dołu dawało radę zjechać zawsze. Zresztą - tak jak w starym Szczyrku.

Pozdro


  • 1

#45 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 27 marzec 2023 - 21:19

Na razie z nowym właścicielem jest słabsze naśnieżanie, krótszy sezon. Za to ceny wyższe. Czyżby kolejna dobra zmiana?

Wygląda na czystą ekonomię. Kiedyś,może z 10 lat temu pojechaliśmy z żoną na weekend do Korbielowa. To był kwiecień, spadło metr śniegu, nocleg mieliśmy na stoku, całe Pilsko działało a na stokach było może kilkadziesiąt osób. Czy opłacało się utrzymywać ośrodek dla tych ludzi? Patrząc czysto ekonomicznie pewnie nie. Ale jestem pewien,że po takiej jeździe w kwietniu wszyscy polecali Pilsko i sami też chcieli tam wracać. Czy teraz ktoś poleca ośrodek pana mercedesa? Patrząc na frekwencję wątpię. To miejsce miało swój klimat i pasjonatów gdzie włączano wyciągi powyżej Szczawin nawet w końcówce marca i kwietniu gdy tylko nasypało śniegu,co na tej górze można powiedzieć jest regułą. Tak samo bywało w Szczyrku.Teraz jest jak wszędzie koniec sezonu, zamykamy.

Użytkownik bubol edytował ten post 27 marzec 2023 - 21:21

  • 2

#46 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 marzec 2023 - 23:01


Teraz jest jak wszędzie koniec sezonu, zamykamy.
Zapewne zbyt wysokie koszty energii sprzyjają takim decyzjom.
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#47 MaxiBaby

MaxiBaby
  • Użytkownik
  • 664 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Fischer Progressor F18
  • Ulubiony stok:Stock

Napisano 28 marzec 2023 - 05:56

W połowie marca można było już owce paść w dolnej połowie góry. Brali 130 zł praktycznie za jeden orczyk z miziowej.
  • 1

#48 kordiankw

kordiankw
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 marzec 2023 - 07:09

Cześć
Dla mnie Pilsko to góra o znakomitym potencjale pozatrasowym. Naśnieżanie...? Nie pamiętam szczerze mówiąc, żeby jakieś było ale do dołu dawało radę zjechać zawsze. Zresztą - tak jak w starym Szczyrku.
Pozdro

Zawsze? To oznacza, że to jednak zmiany klimatu w większym stopniu decydują o długości sezonu, a nie modernizacja ośrodków niezależnie w którym kierunku to zmierza. Jeżeli przy rozbudowanym naśnieżaniu sezon kończy się pod koniec marca, bo na dolnych odcinkach tras można wypasać owce, to nie ma znaczenia, czy stare orczyki zastąpiono wygodnymi kanapami, czy nie. Nie przemawia do mnie argument, że poszerzono trasy, wycięto ileś drzew zacieniających trasy i pozwalające na dłuższe utrzymanie pokrywy śnieżnej. Na COS nic na dole nie wycięto, nie poszerzono, a zjazd do Mety był możliwy tylko kilka dni w ostatnim sezonie, poprzednim również.
  • 2

#49 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 28 marzec 2023 - 09:32

Cześć

Mówimy o latach 90 i początku 2000. Bywałem gościem Szczyrku dwa trzy razy w sezonie i jak śniegu było chociaż trochę to zjechać się dawało, Były dwa sezony gdzie nie dało się zjechać bo... śnieg nie spadło w ogóle i w ogóle nie było możliwości jazdy na nartach. Wiesz to jest też kwestia... umiejętności jazdy w wiosennych warunkach wyboru trasy i paska śniegu ale generalnie było tak, że jak było cokolwiek i dało zrobić ślad pod orczykami to jeździło i nikt nie kwękał.

Wiesz, czasy się zmieniły inni narciarze przeważają a obecnie jazda po naturalnym śniegu to rarytas po prostu, bo żyjemy w okresie interglacifazy a w jej obrębie ocieplenia jeszcze niższego rzędu. Takie czasy.

Pozdro


  • 1

#50 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 29 marzec 2023 - 08:51


Wiesz, czasy się zmieniły inni narciarze przeważają a obecnie jazda po naturalnym śniegu to rarytas po prostu, bo żyjemy w okresie interglacifazy a w jej obrębie ocieplenia jeszcze niższego rzędu. Takie czasy.
Czyli po prostu w górach poniżej 1000 m (dolna stacja) należy z narciarstwem się pożegnać albo pokrywać stoki igielitem
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#51 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 29 marzec 2023 - 11:31

 


Wiesz, czasy się zmieniły inni narciarze przeważają a obecnie jazda po naturalnym śniegu to rarytas po prostu, bo żyjemy w okresie interglacifazy a w jej obrębie ocieplenia jeszcze niższego rzędu. Takie czasy.
Czyli po prostu w górach poniżej 1000 m (dolna stacja) należy z narciarstwem się pożegnać albo pokrywać stoki igielitem

 

Cześć

Będą zimy lepsze i gorsze ale na tendencję wynikającą z czasu geologicznego, w którym żyjemy nie mamy wpływu. Tzn. mamy bo możemy pewne procesy przyspieszyć lub im dopomóc w sensie intensywności co niniejszym czynimy od przynajmniej kilku setek lat. Cóż kiedy niewykształcona, a na dodatek po prostu tępa część ludzkiej populacji tego nie rozumie w tym decydenci niestety.

Pozdrowienia


  • 1

#52 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 29 marzec 2023 - 17:32

Co do Pilska, czy ten odcinek Strugi Szczawiny był w ostatnich latach czynny? W tym roku można było tylko wjechać i zjechać kanapą, trasa była zamknięta.

  • 1

#53 Sarensis

Sarensis
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 01 kwiecień 2023 - 15:14

Nie, zjezdzasz zawsze na własne ryzyko , Mercedes tez tego nie ratrakuje-jakość ;) !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#54 nomo

nomo
  • Użytkownik
  • 300 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:K2
  • Imię :Zbyszek
  • Ulubiony stok:Zieleniec

Napisano 01 kwiecień 2023 - 19:19

Znalazłem na YT film (Korbielow.Net). To taka przecinka w lesie, coś jak ten łącznik między Buczynką a Szczawinami.
  • 1

#55 Sarensis

Sarensis
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 01 kwiecień 2023 - 20:50

Znalazłem na YT film (Korbielow.Net). To taka przecinka w lesie, coś jak ten łącznik między Buczynką a Szczawinami.


To jest stok, nie przecinka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#56 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 01 kwiecień 2023 - 22:23

Znalazłem na YT film (Korbielow.Net). To taka przecinka w lesie, coś jak ten łącznik między Buczynką a Szczawinami.

To jest stok, nie przecinka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak byłem dzieckiem,to tym stokiem zjeżdżaliśmy w dół i to często. Zazwyczaj było tam mnóstwo kamieni,wąska trasa w lesie,często oblodzona. Lepiej jechać przez Buczynkę.
  • 1

#57 Sarensis

Sarensis
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 02 kwiecień 2023 - 11:50

Znalazłem na YT film (Korbielow.Net). To taka przecinka w lesie, coś jak ten łącznik między Buczynką a Szczawinami.

To jest stok, nie przecinka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak byłem dzieckiem,to tym stokiem zjeżdżaliśmy w dół i to często. Zazwyczaj było tam mnóstwo kamieni,wąska trasa w lesie,często oblodzona. Lepiej jechać przez Buczynkę.


Nadal da się zjechać, ale oficjalnie zamknięte od lat…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#58 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 03 kwiecień 2023 - 08:12

Pewnie ,że się da,ale czasy się zmieniły,ludzie są roszczeniowi,trasa wąska przez las,z kamieniami i oblodzona,brak naśnieżania,lepiej ją zamknąć niż narażać się na pozwy. Rok temu szedłem tą trasą pieszo jak schodziłem zimą z Pilska. Dla mnie zjazd przez Buczynkę jest ciekawszy. W normalnym ośrodku narciarskim zamiast tego starego krzesła kupionego z demobilu stałaby gondola ze stacją przesiadkową na Szczawniach. Zwłaszcza gdy karnety mają ceny jak Mercedes.
  • 1

#59 Sarensis

Sarensis
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 03 kwiecień 2023 - 14:16

Pewnie ,że się da,ale czasy się zmieniły,ludzie są roszczeniowi,trasa wąska przez las,z kamieniami i oblodzona,brak naśnieżania,lepiej ją zamknąć niż narażać się na pozwy. Rok temu szedłem tą trasą pieszo jak schodziłem zimą z Pilska. Dla mnie zjazd przez Buczynkę jest ciekawszy. W normalnym ośrodku narciarskim zamiast tego starego krzesła kupionego z demobilu stałaby gondola ze stacją przesiadkową na Szczawniach. Zwłaszcza gdy karnety mają ceny jak Mercedes.


Ale Panie, nie ma jak to retro-stara beczka Uber alles, hahahah, szmelcedes rules!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#60 Sarensis

Sarensis
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 02 grudzień 2023 - 19:24

Sezon na Pilsku otwarty , warunki świetne , ludzi bardzo mało , otwarta tylko góra .

 

9dc2e99ae50a29c48a4e94dcbf034137.jpg

a0c69fc8daa3bb010d46501e93f67b2e.jpg

 

 

ba609574ccb9fead9f4027dad5f5f219.jpg

 

a90f3b15c1457e4d538355b969c40f55.jpg

 

8520c96cd326452b9e31f09782bb1a16.jpg

Szybko w tym roku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  • 1



Podobne tematy

  Temat Autor Podsumowanie Ostatni post



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych