Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szczyrk 2021


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#121 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 23 grudzień 2021 - 23:50

Dla tych co troszkę już liznęli narciarstwa ta płaska trasa na górze jest totalnie bez sensu, bardziej płaskiej chyba nie da się zrobić,

ale dla Świeżaka, dziewczyn, dzieci do nauki nie ma chyba lepszej trasy w Polsce.

Ktoś kto nigdy nie jeździł zakłada narty i śmiga bez instruktora, jest tak małe nachylenie   że na tępych dechach czasem trzeba sobie jeszcze kijem pomóc.

Ale co z tego jak i tak tam nigdy nie da się pojeździć, bo albo wieje i łeb urywa, albo śnieg zwiało,

a jak już aura nie przeszkadza i trafimy w pogodę to też nie da się pojeździć,

gdyż  tyle ludzi najedzie się że 30/40 min kolejki nie jest czymś niezwykłym.

 

Jeszcze raz powtórzę, dla początkujących i jeżdżących okazjonalnie  nie ma lepszej trasy!!!!!

Najfajniejsza trasa 9a jest uruchamiana jako ostatnia chyba, i jako I zamykana- a tylko na tym kawałku SMR mam jakąś radochę z zjazdy,

niestety króciutko, a następnie trzeba zjechać do krzesła chyba najnudniejszą trasą jak to możliwe- dolny odcinek 10siątki,

żeby zrobili tam jakieś krótkie krzesło w miejscu dawnych orczyków na salmopolu to ile byłoby ciekawiej.

Reszta tras została chyba potraktowana spychem, wygładzona i nie ma żadnych górek, urozmaiceń po prostu jednostajny zjazd do dołu,

(ta firma ma chyba taką politykę jak producenci koncernowego piwa, które ma być nijakie a przez to nikt nie powie, że jest niedobre)

tak samo nie można powiedzieć,  że trasy są do dupy- są nijakie.

Ale dobra już postaram się za mocno nie krytykować, bo jeszcze wylecę z następnego forum.

Chyba że tu jest normalnie i każdy może wyrażać swoje opinie?


  • 1

#122 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 grudzień 2021 - 00:36

 
Chyba że tu jest normalnie i każdy może wyrażać swoje opinie?
Jeszcze nas TMR nie sponsoruje to można :D

Szkoda że zaprzapaszczono świetną okazje zbudowania w tym miejscu wyciągu z dołu


  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#123 star

star
  • Użytkownik
  • 1661 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wola Wysoka
  • Narty:Rossignol
  • Imię :Tadeusz
  • Ulubiony stok:Studicni

Napisano 24 grudzień 2021 - 06:21

 

Czyli tradycyjnie, ośle łączki ruszają, reszty tras nawet jakby był śnieg nie opłaca się utrzymywac. W końcu do świąt mamy niski sezon. Później odpala pośrednie i objazd golgolty, żeby czasem klientela nie musiała wracać na dół po stromej trasie, bo nie o to chodzi w narciarstwie żeby jeździć, tylko się wozić.
Stary SON odpalał najpierw 4 i 7 później Golgotę i pośrednie, a były czasy, że Bienkula ruszała wcześniej, teraz ta piękna trasa istnieje już tylko na mapach. Przypominam, że trasa o znaczeniu krajowym jakby nie było, bo takich mamy niewiele. Jak dla mnie SMR działa na niekorzyść narciarstwa w Polsce. Teraz można mnie zablokować. Pozdrawiam serdecznie

Cześć

Bubolu między innymi dlatego tam po prostu nie wypada jeździć, zwyczajnie nie wypada, a już na pewno "Starym Szczyrkowcom".

Pozdro

 

Jestem star(y) przynajmniej mam taką stylizowaną fotkę, chętnie bym się wybrał, jeszcze chętniej na Pilsko…

Załączone pliki


  • 0

#124 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 grudzień 2021 - 06:51

OK.
Nic nie możesz pamiętać i nie ma sensu się przekomarzać.
Pozdrowienia


Masz rację.
  • 0

#125 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 grudzień 2021 - 08:43

Dołączona grafika
  • 1

#126 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 24 grudzień 2021 - 08:52

.


  • 1

#127 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 24 grudzień 2021 - 09:42

Dla tych co troszkę już liznęli narciarstwa ta płaska trasa na górze jest totalnie bez sensu, bardziej płaskiej chyba nie da się zrobić,

ale dla Świeżaka, dziewczyn, dzieci do nauki nie ma chyba lepszej trasy w Polsce.

Ktoś kto nigdy nie jeździł zakłada narty i śmiga bez instruktora, jest tak małe nachylenie   że na tępych dechach czasem trzeba sobie jeszcze kijem pomóc.

Ale co z tego jak i tak tam nigdy nie da się pojeździć, bo albo wieje i łeb urywa, albo śnieg zwiało,

a jak już aura nie przeszkadza i trafimy w pogodę to też nie da się pojeździć,

gdyż  tyle ludzi najedzie się że 30/40 min kolejki nie jest czymś niezwykłym.

 

Jeszcze raz powtórzę, dla początkujących i jeżdżących okazjonalnie  nie ma lepszej trasy!!!!!

Najfajniejsza trasa 9a jest uruchamiana jako ostatnia chyba, i jako I zamykana- a tylko na tym kawałku SMR mam jakąś radochę z zjazdy,

niestety króciutko, a następnie trzeba zjechać do krzesła chyba najnudniejszą trasą jak to możliwe- dolny odcinek 10siątki,

żeby zrobili tam jakieś krótkie krzesło w miejscu dawnych orczyków na salmopolu to ile byłoby ciekawiej.

Reszta tras została chyba potraktowana spychem, wygładzona i nie ma żadnych górek, urozmaiceń po prostu jednostajny zjazd do dołu,

(ta firma ma chyba taką politykę jak producenci koncernowego piwa, które ma być nijakie a przez to nikt nie powie, że jest niedobre)

tak samo nie można powiedzieć,  że trasy są do dupy- są nijakie.

Ale dobra już postaram się za mocno nie krytykować, bo jeszcze wylecę z następnego forum.

Chyba że tu jest normalnie i każdy może wyrażać swoje opinie?

Cześć

Dla początkujących jest szkoła narciarska na dole po pierwsze a nie bezsensowne próby, które zazwyczaj prowadzą do: "już zajebiście jeżdżę" - po dwóch czy trzech sezonach i setek kolejnych niebezpiecznych kaleczniaków.

 

Profile stoków są takie i będą bo takie ratrakuje się automatycznie - nawet dosłownie. Stoki ciekawe - o jakich piszesz, a które kiedyś królowały w Szczyrku jak chociażby Polanki (znakomita przepiękna długa i urozmaicona trasa) muszą zniknąć bo:

- po pierwsze kwestia śnieżenia i ratrakowania - równie pochyłe śnieży się i ratrakuje autoatycznie

- stoki o ciekawej konfiguracji są niebezpieczne ze względu na kłopoty z widocznością

- nikt ciekawych stoków nie chce musi być równe nachylenie i szeroko - poczytaj sobie fora narciarskie chociażby, gdzie niby ludzie powinni być bardziej ogarnięci.

Taka prawda.


  • 0

#128 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 24 grudzień 2021 - 10:00


Cześć
Dla początkujących jest szkoła narciarska na dole po pierwsze a nie bezsensowne próby, które zazwyczaj prowadzą do: "już zajebiście jeżdżę" - po dwóch czy trzech sezonach i setek kolejnych niebezpiecznych kaleczniaków

Ale po co trwonić kasę, jeżeli da się to zrobić bez instruktora, a nie róbmy już z ludzi Gamoni, że do wszystkiego trzeba zabulić i podejść jak książka piszę, albo jak Ci co z tego żyją by to widzieli. 

A po za tym na tych płaskich żółtodziób zjeżdżając na własną rękę, odrazu jedzie (nie pamiętam dokładnie odległości ale pewnie z 2km) i szybciej załapie niż w szkółce gdzie jedzie 300m i z powrotem na orczyk i do góry, a często te ośle łączki mają takie nachylenie, że cześć ludzi zniechęci się.

Według mnie idealne rozwiązanie, I dnia jeżdżę w Szczyrku na górze, już wiem mniej więcej o co biega, i dopiero II dnia biorę instruktora na 1h.

Wtedy delikwent ma frajdę z tego i złapie umiejętności stosunkowo niedużym kosztem


  • 1

#129 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9813 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 24 grudzień 2021 - 10:30


A po za tym na tych płaskich żółtodziób zjeżdżając na własną rękę, odrazu jedzie (nie pamiętam dokładnie odległości ale pewnie z 2km) i szybciej załapie niż w szkółce gdzie jedzie 300m i z powrotem na orczyk i do góry, a często te ośle łączki mają takie nachylenie, że cześć ludzi zniechęci się.
no właśnie - tym bardziej że obecne narty same skręcają a odpowiednią teorię można sobie utrwalić czytając fora narciarskie i oglądając filmiki Morgana
  • 0
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#130 Jasiek.

Jasiek.
  • Użytkownik
  • 29 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Janusz
  • Ulubiony stok:Chopok

Napisano 25 grudzień 2021 - 21:03


Do Szczyrku zawitałem na dwa lata przed nastaniem ery TMR, coś tam pamiętam. Błędem była likwidacja wszystkich orczyków, bo w dni takie jak dziś z silnymi podmuchami wiatru, nie trzeba byłoby zamykać całego ośrodka. Jednak ich utrzymanie i dodatkowa obsługa kosztuje. Pewnie rachunek ekonomiczny zwyciężył. Pamiętam też jak orczykami z Czyrnej starali się wjechać na górę snowboarderzy i ilu z nich się wywracało, dla nich te kanapy to po prostu bezpieczny wyjazd na górę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

OK.
Nic nie możesz pamiętać i nie ma sensu się przekomarzać.
Pozdrowienia

Ja za to w Szczyrku jeżdżę od zawsze... Pamiętam Golgotę gdzie można było się za muldy schować :)Byłem w nowym Scyrku 23 i usłyszałem komunikat ośrodek dziś nieczynny!i pomyślałem oprócz wulgaryzmów tylko jedno trzeba było CIU...e odremontować orczyki na Czyrnej... ale nie bo po co... WAWA na łorcykach nie do rady... im trzeba grzanej kanapy... Masakra A po za tym, jak czytam jak to trzeba zacząć od instruktora i to najlepiej 100 godzin to mnie na wymioty... Wiem że instruktorzy teraz mają nisze ale dajcie spokój z "naganiaczami
  • 1

#131 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 27 grudzień 2021 - 14:59

Jutro rusza Pośredni, na Sylwestra ma ruszyć czerwona jedynka, a my uziemieni w domu, żona z covidem.
Dołączona grafika
  • 1

#132 Marcin34

Marcin34
  • Użytkownik
  • 472 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Marcin
  • Ulubiony stok:COS, SMR, Pilsko

Napisano 27 grudzień 2021 - 16:51

Jutro rusza Pośredni, na Sylwestra ma ruszyć czerwona jedynka, a my uziemieni w domu, żona z covidem.
Dołączona grafika

Zdrówka dla żony i Ciebie
  • 1

#133 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 27 grudzień 2021 - 17:26

 Nie cieszmy się jeszcze za mocno

Zobaczcie wiatry, przy obecnej prognozie w środę ośrodek stoi, a przynajmniej góra i niebieska kanapa, na kolejne dni, też duże prawdopodobieństwo, że cześć ( ta najwrażliwsza na wiatr) ośrodka będzie unieruchomione

Ogólnie wygląda to nieciekawie


  • 0

#134 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 27 grudzień 2021 - 17:58

 

 

Do Szczyrku zawitałem na dwa lata przed nastaniem ery TMR, coś tam pamiętam. Błędem była likwidacja wszystkich orczyków, bo w dni takie jak dziś z silnymi podmuchami wiatru, nie trzeba byłoby zamykać całego ośrodka. Jednak ich utrzymanie i dodatkowa obsługa kosztuje. Pewnie rachunek ekonomiczny zwyciężył. Pamiętam też jak orczykami z Czyrnej starali się wjechać na górę snowboarderzy i ilu z nich się wywracało, dla nich te kanapy to po prostu bezpieczny wyjazd na górę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

OK.
Nic nie możesz pamiętać i nie ma sensu się przekomarzać.
Pozdrowienia

Ja za to w Szczyrku jeżdżę od zawsze... Pamiętam Golgotę gdzie można było się za muldy schować :)Byłem w nowym Scyrku 23 i usłyszałem komunikat ośrodek dziś nieczynny!i pomyślałem oprócz wulgaryzmów tylko jedno trzeba było CIU...e odremontować orczyki na Czyrnej... ale nie bo po co... WAWA na łorcykach nie do rady... im trzeba grzanej kanapy... Masakra A po za tym, jak czytam jak to trzeba zacząć od instruktora i to najlepiej 100 godzin to mnie na wymioty... Wiem że instruktorzy teraz mają nisze ale dajcie spokój z "naganiaczami

 

Cześć

Nie o to chodzi i jakbyś się chwilę zastanowił o co mi chodzi to rację byś przyznał. Chyba, że odpowiada Ci drastyczny spadek poziomu, ciągłe opowieści o zderzeniach i zagrożeniach itd.

Pozdro


  • 0

#135 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 28 grudzień 2021 - 10:26

[/quote]

Cześć
Nie o to chodzi i jakbyś się chwilę zastanowił o co mi chodzi to rację byś przyznał. Chyba, że odpowiada Ci drastyczny spadek poziomu, ciągłe opowieści o zderzeniach i zagrożeniach itd.
Pozdro[/quote]
Broblem nie dotyczy jedynie Szczyrku, ale tam jest mocno uwidoczniony. W Polsce zamiast tras stawia się kolejne wyciągi, albo zwiększa przepustowość, przykładów jest wiele. Powód jeden trasy trzeba nasniezac i utrzymywać, a to kosztuje. Wyciąg się postawi, a ludzie kupią karnety. Później mamy tłok, wypadki itd. Oczywiście brak umiejętności i brawura też ma tu swoje miejsce. Dochodzi jeszcze roszczeniowość społeczeństwa. Kiedyś otwierano trasy w stanie wiele gorszym i nikt nie robił z tego problemów. To tak po krótce bo temat już walkowalismy wiele razy
  • 1

#136 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Imię :Tomek

Napisano 28 grudzień 2021 - 10:29

Mitek cytowałem Ciebie, ale pisząc z telefonu wychodzą takie cuda, Pozdrawiam.
  • 0

#137 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 28 grudzień 2021 - 11:46

Kuxwa co za bydło:

https://www.facebook...8369156648/?d=n
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 1

#138 Robur82

Robur82
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Magnum, RTM 82
  • Ulubiony stok:Jaworzyna, Kasprowy, Pilsko, Chopok

Napisano 29 grudzień 2021 - 17:29

Pytanie do częstych bywalców w SMR

Czy waszym zdaniem, przy obecnej prognozie Zbójnicką Kopa jutro będzie czynna?


  • 0

#139 kordiankw

kordiankw
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2057 postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 29 grudzień 2021 - 17:43

Sądzę, że przy obecnej prognozie powinna chodzić. Prognozowany średni wiatr to 10-15 km/h, podmuchy do 40 km/h. Gorsza sprawa to opady deszczu prognozowane już od godziny 10:00. Ps. Prognozowana pogoda na godziny przedpołudniowe: 1a45bcb7ac7970c18e2cee6d6055af45.jpg Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalkc0855706c3852fbc73cb16dc46c41b06.jpg59030dc1964fae8f1601dd60a546c81b.jpg

Użytkownik kordiankw edytował ten post 29 grudzień 2021 - 17:53

  • 0

#140 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 29 grudzień 2021 - 18:23

Kuxwa co za bydło:

Strasznie przykra sprawa, kiedy ktoś z premedytacją narusza dobro społeczne....
Z tej roboty dość „solidnego” wandalizmu.... wygląda
to na NIE przypadkowy czyn podchmielonych bezdomnych, którzy schowali się tam przed zimnem, tudzież zepsutej młodzieży uskuteczniajacej video games” pod wpływem środków odurzających.
Przykra sprawa, ale to wygląda na zaplanowaną akcję konkurencji, czy sił niezadowolonych z powstania tego centrum przesiadkowego.
Widać, że raczej kilka osób się bardzo starało.....
I to nie była akcja kradzieży okien, które można gdzieś dalej odsprzedać czy zużyć ....
Raczej ktoś zapłacił i najął odpowiednie osoby, żeby zrobić taki burdel....
Wielka szkoda!!!
  • 1






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych