Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2021


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1626 odpowiedzi w tym temacie

#781 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 25 maj 2021 - 11:07

 

 

Max 86,7 km/h … chyba się tego nie spodziewała i zlekceważyła rower ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć
Absolutny wariat!
Z jakiej to góry, żeś tak sypał?
Pozdrowienia

 


A to akurat jest taki ładny odcinek w lesie -4 do -5% TdP też tam lata, można się ładnie rozbujać bo i samochody wybieraja A1 zamiast zakretów w lesie a nawierzchnia fantastyczna, no i wiatr wiał korzystnie. Co do TU to tam wolno 90 km/h a rodzina wie jak jeżdżę i że się z tego nie wyleczyłem nawet po poważnych wypadkach, więc już prosza o ostrożna jazde i Tak czynię, aczkolwiek wypadki sa wliczone w ryzyko.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Cześć

Szczerze podziwiam odwagę i umiejętności. Mnie się ze dwa razy zdarzyło przekroczyć 60km/h ale była to znana mi prosta. Zjazdy nie są akurat czymś co jakoś mnie strasznie ciągnie (pewnie dlatego, że się boję) ale z szacunkiem podchodzę do lepszych!

Pozdrowienia


  • 2

#782 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 25 maj 2021 - 11:45

Nie namawiam do takiej jazdy, wymaga doświadczenia, dobrego roweru i pustej drogi, najlepiej dobrze znanej, co ciekawe rowery aero sa do szybkich zjazdow gorsze od klasycznych kolarzówek, trochę nimi rzuca Na zjazdach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#783 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 25 maj 2021 - 13:06

Max 86,7 km/h … chyba się tego nie spodziewała i zlekceważyła rower ;) .Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie żebym się czepiała, ale Twoja Strava mówi co innego :D
Załączony plik  Screenshot_20210525-135950_Strava.jpg   70,76 KB   11 Ilość pobrań
  • 3

#784 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 25 maj 2021 - 13:19

 

Max 86,7 km/h … chyba się tego nie spodziewała i zlekceważyła rower ;) .Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie żebym się czepiała, ale Twoja Strava mówi co innego :D
attachicon.gifScreenshot_20210525-135950_Strava.jpg

 

:hysterical: :zab: :w00t:


  • 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#785 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 25 maj 2021 - 14:10

Nom mówi ;), różne rzeczy mówi Strava :).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#786 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 25 maj 2021 - 14:15

 


Absolutny wariat!

 

Takich wariatow tu jest wiecej  :D  (i nie o sobie pisze, bo ja duzo wolniej jezdze)

 

Wariaci zasuwają grubo ponad setkę ;).


  • 0

#787 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 25 maj 2021 - 22:05

 

Max 86,7 km/h … chyba się tego nie spodziewała i zlekceważyła rower ;) .Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie żebym się czepiała, ale Twoja Strava mówi co innego :D
Dołączona grafikaScreenshot_20210525-135950_Strava.jpg
 

:hysterical: :zab: :w00t:


Dołączona grafika
:) Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#788 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 25 maj 2021 - 22:40

 

97a442c8bda73ff474360d24388d0a32.jpg
:)

Niestety ten wyskok prędkości to raczej błąd pomiaru. Mi ostatnio Garmin wskazał 802 km/h. Strava ma wyliczenia z połączenia GPSa i algorytmów. Są to raczej dość prawidłowe dane, bo nie uwzględnia tak skrajnych wartości


  • 2

#789 mig

mig
  • Użytkownik
  • 876 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Rybnik
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 26 maj 2021 - 05:29

Acha.... czyli pomiar taki sobie... Kiedyś, gdy zjezdzalem z Kubalonki do Głebiec to co patelnia miałem na gps w ok 130km/h....

Użytkownik mig edytował ten post 26 maj 2021 - 06:11

  • 0

#790 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 26 maj 2021 - 07:18

 

Niestety ten wyskok prędkości to raczej błąd pomiaru. Mi ostatnio Garmin wskazał 802 km/h. Strava ma wyliczenia z połączenia GPSa i algorytmów. Są to raczej dość prawidłowe dane, bo nie uwzględnia tak skrajnych wartości

 


Możliwe, ale ja mam czujnik predkosci a nie pomiar z GPS ;) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


  • 0

#791 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 26 maj 2021 - 13:31

Wydzieliłem temat POM500

https://www.kochamna...doswiadczonych/


  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#792 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wieliczka
  • Narty:Atomic Redster S9
  • Imię :Kazimierz

Napisano 26 maj 2021 - 18:34

Moja ostatnia przejażdżka rowerowa do Huciska uśredniła się w niebanalnej prędkości 9km/h.

 

Wszystko za sprawą oszałamiającego zapachu bzu.

 

Krzesło w Hucisku widziane okiem mrówki (cokolwiek znaczy [foto z sieci]):

 

Załączony plik  Krzeslo_Kantora.jpg   330,64 KB   6 Ilość pobrań

 


  • 1

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki".

 


#793 J@n

J@n
  • Administrator
  • 9814 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 27 maj 2021 - 10:01


prędkości 9km/h.
to świetny czas , na 500+ jesteś sporo poniżej 80 godzin :) 
  • 3
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#794 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 27 maj 2021 - 12:20


to świetny czas

 

Podobno zakochani (nawet jeśli w sobie) czasu nie liczą, więc nawet bym powiedział bardzo dobry czas  :boogie: .


  • 1

#795 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 maj 2021 - 18:22

Śmiech, śmiechem, ale mnie też się zdarza osiągnąć takie "wyniki". W górach jadę w bardzo specyficzny sposób. Sporo jest noszenia roweru na ramieniu w miejscach gdzie nie da się jechać, przystanków, zauroczeń. Można by powiedzieć, że to zaawansowany wiek (ta 7 z przodu bardzo mnie drażni :)), ale ja tak jeżdżę-chodzę od dobrych 30 lat, przynajmniej w moich górach.


  • 2

#796 Figozmakiem

Figozmakiem
  • Użytkownik
  • 104 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wieliczka
  • Narty:Atomic Redster S9
  • Imię :Kazimierz

Napisano 28 maj 2021 - 12:44

 


prędkości 9km/h.
to świetny czas , na 500+ jesteś sporo poniżej 80 godzin :) 

 

 

Czyli dla mnie to super hiper mega ultra maraton.

Nie na moją miarę; jak krzesło Kantora.

 

BTW doceniam uroczą ironię.

Sarensisowi też się trafi coś zabawnego, rzadko bo rzadko, ale warto docenić. Tym bardziej, że ma dużą potrzebę akceptacji.

 

@ Andrzej, "ta 7 z przodu bardzo mnie drażni".

 

Dedykacja dnia dla Ciebie:

https://youtu.be/urlG766BsME

 

Tekst utworu jest przekładem (S. Barańczak) During Wind and Rain (T. Hardy):

 

He, she, all of them - yea,

Treble and tenor and bass,

And one to play;

With the candles mooning each face...

Ah, no; the years O!

How the sick leaves reel down in throngs!

(...)


Użytkownik Figozmakiem edytował ten post 28 maj 2021 - 12:51

  • 2

"Tam właśnie teraz rozkwitły kwiaty, stokrotki, fiołki, kaczeńce i maki".

 


#797 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 maj 2021 - 19:03

Dzięki Figo za dedykację. Ładne, mądre, nostalgiczne i trochę smutne.

 

Dziś po raz pierwszy w tym roku powędrowałem góralem po moich górach. Chciałem sprawdzić jak się ma serwisowany przeze mnie amortyzator. Lepiej niż przed serwisem, ale tłumik do wymiany. Było całkiem nieźle jak na pierwszy raz. Jeżdżę na co dzień dwoma rowerami: Holenderką po mieście i crossem na wycieczki podkrakowskie. I każdy z tych trzech rowerów ma różny system zmiany przerzutek. Holenderka - 3-biegowy Sachs. Zmienia się manetką przy nieruchomych pedałach. Cross ma system Shimano: 2 manetki: kciuk i palec wskazujący. Góral ma też dwie manetki (Sram), ale obie zmieniane kciukiem. Oczywiście w góralu i crossie zmieniamy biegi kręcąc pedałami bez obciążenia. Zgłupieć można w pierwszej chwili po przesiadce na inny rower. Ale gorsze jest inne poczucie równowagi. Kilka dobrych kilometrów czułem się na góralu niepewnie, a w górach lepiej czuć się pewnie. :) Obym tylko z takimi problemami miał do czynienia. :)


  • 2

#798 jan koval

jan koval
  • Użytkownik
  • 3529 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:p-n
  • Narty:volkl
  • Imię :kuba
  • Ulubiony stok:jackson hole, fernie, chugach

Napisano 29 maj 2021 - 01:00

Dzięki Figo za dedykację. Ładne, mądre, nostalgiczne i trochę smutne.

 

Dziś po raz pierwszy w tym roku powędrowałem góralem po moich górach. Chciałem sprawdzić jak się ma serwisowany przeze mnie amortyzator. Lepiej niż przed serwisem, ale tłumik do wymiany. Było całkiem nieźle jak na pierwszy raz. Jeżdżę na co dzień dwoma rowerami: Holenderką po mieście i crossem na wycieczki podkrakowskie. I każdy z tych trzech rowerów ma różny system zmiany przerzutek. Holenderka - 3-biegowy Sachs. Zmienia się manetką przy nieruchomych pedałach. Cross ma system Shimano: 2 manetki: kciuk i palec wskazujący. Góral ma też dwie manetki (Sram), ale obie zmieniane kciukiem. Oczywiście w góralu i crossie zmieniamy biegi kręcąc pedałami bez obciążenia. Zgłupieć można w pierwszej chwili po przesiadce na inny rower. Ale gorsze jest inne poczucie równowagi. Kilka dobrych kilometrów czułem się na góralu niepewnie, a w górach lepiej czuć się pewnie. :) Obym tylko z takimi problemami miał do czynienia. :)

zmiana biegow zawsze pod najmniejszym napieciem ; ale czasami sie nie da i wtedy trzeba pod napieciem : mowie o mtbking

 

Andrzej - jezeli masz klopoty z rownowaga, to nie mozesz winic rowerow: wejdz na YouTube i wpisz Bosu proprioception - to jest to, co powinienes cwiczyc jak i Twoja Rodzina - polecam


  • 1
"...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

#799 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 4192 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 maj 2021 - 10:08


Andrzej - jezeli masz klopoty z rownowaga, to nie mozesz winic rowerow: wejdz na YouTube i wpisz Bosu proprioception - to jest to, co powinienes cwiczyc jak i Twoja Rodzina - polecam

 

Ja ćwiczę równowagę na sucho i zasadniczo nie mam z nią problemu. Kłopoty, dodajmy przejściowe, występują po zmianie roweru. Trochę tak jak jazda nowym samochodem (z manualna skrzynia biegów). Początkowo mamy problemy z płynnym opanowaniem sprzęgła. Szybko się przyzwyczajamy, ale trochę czasu zejdzie. Na co dzień nie jeżdżę góralem i pierwsze przejechane kilometry na nim są "dyskusyjne".

 

Od połowy czerwca jedziemy nad morze, oczywiście z rowerami. I mam osiołkowy problem. Który rower zabrać: góral czy cross? :)

 

Na razie pogoda w Beskidach beznadziejna. Zimno, ale za to pada. :)


  • 0

#800 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 839 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:San Escobar
  • Narty:RADAR SENATE PRO

Napisano 29 maj 2021 - 10:19


Na razie pogoda w Beskidach beznadziejna. Zimno, ale za to pada.


Super!.. wreszcie będzie luźno - jutro będzie można gdzieś w spokoju pokuśtykać.. :boogie:


  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych