Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niech będzie rower 2021


  • Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1626 odpowiedzi w tym temacie

#741 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 19 maj 2021 - 23:07

My dziś udawaliśmy gravelami mtb i pojechaliśmy na nasze ścieżki zjazdowe. Oczywiście te najłatwiejsze, ale i tak wzrok gości na rowerach enduro, w pełnych zbrojach - bezcenny :D

Załączony plik  PSX_20210519_222419.jpg   321,41 KB   12 Ilość pobrań
Załączony plik  PSX_20210519_212956.jpg   193,5 KB   13 Ilość pobrań
  • 3

#742 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 20 maj 2021 - 07:36

My dziś udawaliśmy gravelami mtb i pojechaliśmy na nasze ścieżki zjazdowe. Oczywiście te najłatwiejsze, ale i tak wzrok gości na rowerach enduro, w pełnych zbrojach - bezcenny :D

attachicon.gifPSX_20210519_222419.jpg
attachicon.gifPSX_20210519_212956.jpg

Wariaty!!!


  • 2

#743 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 20 maj 2021 - 08:58

My dziś udawaliśmy gravelami mtb i pojechaliśmy na nasze ścieżki zjazdowe. Oczywiście te najłatwiejsze, ale i tak wzrok gości na rowerach enduro, w pełnych zbrojach - bezcenny :D

attachicon.gifPSX_20210519_222419.jpg
attachicon.gifPSX_20210519_212956.jpg

i co da się, da się ;)


  • 2

#744 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 21 maj 2021 - 12:10

I jak ja mam przepisowo Na rakieto jezdzić ;) ? Trzydzieści to Na hulajnodze może by się dało, ale Na rowerze?Dołączona grafika


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#745 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2021 - 19:23

Przymierzam się do nabycia nawigacji na rower. Do tej pory używałem... W sumie to nigdzie dalej nigdy nie jeździłem. No, ale przyjdzie na to czas i nie chciał bym patrzeć na telefon co chwila itd. I tu pytanie. Jak macie to rozwiazane na kierownicy? Co z lampka? Linkami itd?

Przymierzałem jedna ostatnio i jakoś tak średnio to pasuje wszystko.
  • 3

#746 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 21 maj 2021 - 20:03

Przymierzam się do nabycia nawigacji na rower. Do tej pory używałem... W sumie to nigdzie dalej nigdy nie jeździłem. No, ale przyjdzie na to czas i nie chciał bym patrzeć na telefon co chwila itd. I tu pytanie. Jak macie to rozwiazane na kierownicy? Co z lampka? Linkami itd?
Przymierzałem jedna ostatnio i jakoś tak średnio to pasuje wszystko.

Sporo urządzeń Garmina oprócz rozbudowanych liczników posiada możliwość wgrania mapy i tracka. My korzystamy z nawigacji turystycznej Garmin Oregon 700, używamy jej również podczas pieszych górskich wypadów (m.in Tatry, Alpy czy Kaukaz). Nawigację montujemy na mostku:
Załączony plik  20190904_161421.jpg   217,79 KB   7 Ilość pobrań Załączony plik  received_265737915239951.jpeg   316,19 KB   7 Ilość pobrań
Maciek ma kilka zastrzeżeń do tego modelu, ale nadal jest to jeden z nielicznych który jest zasilany na zwykłe paluszki (co ma znaczenie przy długich, kilkudniowych wyprawach-jak nie ma gdzie naładować to baterie zawsze się gdzieś kupi).

My dziś uprawiamy kolarstwo piątkowe: na 6 kilometrze 3 knajpa :D
Załączony plik  PSX_20210521_210502.jpg   129,99 KB   7 Ilość pobrań

Użytkownik bacteria edytował ten post 21 maj 2021 - 20:10

  • 2

#747 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 21 maj 2021 - 20:15

Przymierzam się do nabycia nawigacji na rower. Do tej pory używałem... W sumie to nigdzie dalej nigdy nie jeździłem. No, ale przyjdzie na to czas i nie chciał bym patrzeć na telefon co chwila itd. I tu pytanie. Jak macie to rozwiazane na kierownicy? Co z lampka? Linkami itd?

Przymierzałem jedna ostatnio i jakoś tak średnio to pasuje wszystko.


Michał nawigacja jest w “liczniku “ wahoo elment bolt w moim przypadku, uchwyt jest idealnie spasowany pod szosę, w zestawie masz dwa uchwyty , drugi taki raczej do MTB czy fitness. Dodatkowo jest aerodynamiczny, więc nie robi oporów, wielu używa garmina, ale w gorach lepiej sobie radzi wahoo, zreszta Garminowi w tym roku padlock serwer i nic mu nie działało, nowy Roam jest kolorowy, ja wole navi bez bajerów, podłaczysz tez wszystko w ANT+, do stravy zgrywa trening automatycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#748 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 21 maj 2021 - 20:36

Przymierzam się do nabycia nawigacji na rower. Do tej pory używałem... W sumie to nigdzie dalej nigdy nie jeździłem. No, ale przyjdzie na to czas i nie chciał bym patrzeć na telefon co chwila itd. I tu pytanie. Jak macie to rozwiazane na kierownicy? Co z lampka? Linkami itd?

Przymierzałem jedna ostatnio i jakoś tak średnio to pasuje wszystko.


Michał nawigacja jest w “liczniku “ wahoo elment bolt w moim przypadku, uchwyt jest idealnie spasowany pod szosę, w zestawie masz dwa uchwyty , drugi taki raczej do MTB czy fitness. Dodatkowo jest aerodynamiczny, więc nie robi oporów, wielu używa garmina, ale w gorach lepiej sobie radzi wahoo, zreszta Garminowi w tym roku padlock serwer i nic mu nie działało, nowy Roam jest kolorowy, ja wole navi bez bajerów, podłaczysz tez wszystko w ANT+, do stravy zgrywa trening automatycznie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Garminowi padł serwer w zeszłym roku, bo ktoś się do nich włamał. Żadnych strat nie było.

Kolega na Carpatii miało Wahoo, jechał razem z Maćkiem i niestety nie ogarnął, dobrze że był Garmin bo do dupy by zajechali :D...

Ale szczerze... nigdy nie wpadłabym na to że licznik/nawigacja ma być aerodynamiczna...
  • 3

#749 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2021 - 21:17

Mam Garmina Edge 520, 24k km i cholerstwo nie chce sie popsuc, a chcialbym wymienic na nowszy model.

Zdarza sie sie zatnie i trzeba resetowac, ale to nie wielki problem. Malo pamieci ma, wiec trzeba troche mieszac z mapami i wgrywac nowe (to nie problem w nowych modelach).

Zreszta dzieki temu zawsze nowa wersja mapy jest. Glowna zalety dla mnie to obsluga przyciskami a nie touch screen.

Garmin oprogramowanie ma troche staroswieckie (zaplacili za to gdy sie wlamano na ich serwery i mam nadzieje ze  lekcje odrobili), ale sprzet jest bez konkurencji, chociaz wahoo depcze im po pietach.

 

Na dzien dzisiejszy bralbym 530 Garmina, ale to Twoj wybor.

 

https://www.dcrainma...2020-2021.html/


  • 3

#750 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 21 maj 2021 - 21:26


Garminowi padł serwer w zeszłym roku, bo ktoś się do nich włamał. Żadnych strat nie było.

 

Ale te kilka dni bylo naprawde nerwowych jak nasze przejazdy nie pojawialy sie na Stravie zaraz po zakonczeniu jazdy.

Trzeba bylo recznie je ladowac, albo poczekaj pare dni zeby serwery ruszyly.

Stres byl, i to jaki... :D

 

 

Ale szczerze... nigdy nie wpadłabym na to że licznik/nawigacja ma być aerodynamiczna...

 

 

Musi byc. Ostatnio na sportive zauwazylem ze co poniektorzy nawet numery na kierwnicy zamontowali sobie w poziomie, zeby nie bylo niepotrzebynych oporow powietrza. 

Profesjonalizm na calego :D


Użytkownik Jack edytował ten post 21 maj 2021 - 21:42

  • 3

#751 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 21 maj 2021 - 22:33

Justyna w szosie licznik montujesz inaczej niż w MTB, do tego jest specjalny uchwyt, jest wygodniej i czytelniej, licznik masz centralnie na środku kirownicy, nie jak w MTB nieco z boku i nieco nieporęcznie, do gravela też polecam uchwyt szosowy, zobaczysz różnicę chociażby przy obsludze zmiany ekranów. Wahoodra jest aero zwróć uwagę Na kształt czoła licznika :) .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#752 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 21 maj 2021 - 22:57

Justyna w szosie licznik montujesz inaczej niż w MTB, do tego jest specjalny uchwyt, jest wygodniej i czytelniej, licznik masz centralnie na środku kirownicy, nie jak w MTB nieco z boku i nieco nieporęcznie, do gravela też polecam uchwyt szosowy, zobaczysz różnicę chociażby przy obsludze zmiany ekranów. Wahoodra jest aero zwróć uwagę Na kształt czoła licznika :) . Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My montujemy na mostku. Bardziej na środku się chyba nie da.

Jacku - to normalnie odkrycie. Na P500 montujemy numerki na płasko :D Mossoczy niech się schowa, Jakubek nawet ze swoimi Halls'ami nie da rady, hehehe

Użytkownik bacteria edytował ten post 21 maj 2021 - 23:20

  • 2

#753 Michał

Michał
  • Użytkownik
  • 1588 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Narty:Stoeckli Spirit Globe / Head Monster M77 / Kaestle BMX108

Napisano 21 maj 2021 - 23:19

Dzieki za odpowiedzi.

Chodzi mi bardziej o miejsce montażu, niż o "model", ale widzę, że chyba nikt z nas nie ma doswoadczenia w jeździe w nocy.

Załączony plik  20210521_193804.jpg   90,77 KB   7 Ilość pobrań

Ja mam tyle miejsca. Z lewej mam lampkę i ona musi być. Musi swiecic w nocy na drogę, oczywiście mogę ja przenieść na drugą stronę, bo te uchwyty na nawigacje są jak by lewostronne. Po prawej mam teraz Sigmę, ale jej nie będę miał w przyszłości jak będę miał nawigację. Na mostku mam klasykę i z niej nie zrezygnuje, bo nie zawsze jeżdżę z Sigma a tym bardziej z "nawigacja w przyszlosci". Każdej przejazdzki do pracy czy sklepu nie musze mieć na stravie, za to chce znac całkowity przebieg roweru, części itd. Np. nowe kola mam od 1360km. A naped od 8360 itd. Poprzednie klocki dały rade 7kkm a te po 1360 na karbonie alarmują juz swoj koniec. Takie małe bzdety.
W każdym razie to się słabo mieści. Juz przymierzałem. Waham się. Nawigacja z głowy jest super, ale czasu trochę się traci niestety.

Testowałem jakiegoś starego Garmina i nie ogarniam wcale. Roam, bardziej. Wolał bym ten Bolt chyba. Albo Sigma może. Mam teraz Sigma do nagrywania trasy. Taki bez nawigacji, fajny mały, lubie.

Dobra bo przynudzam.
Dobrej nocy.
  • 3

#754 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 22 maj 2021 - 08:43

Justyna w szosie licznik montujesz inaczej niż w MTB, do tego jest specjalny uchwyt, jest wygodniej i czytelniej, licznik masz centralnie na środku kirownicy, nie jak w MTB nieco z boku i nieco nieporęcznie, do gravela też polecam uchwyt szosowy, zobaczysz różnicę chociażby przy obsludze zmiany ekranów. Wahoodra jest aero zwróć uwagę Na kształt czoła licznika :) . Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

My montujemy na mostku. Bardziej na środku się chyba nie da.

Jacku - to normalnie odkrycie. Na P500 montujemy numerki na płasko :D Mossoczy niech się schowa, Jakubek nawet ze swoimi Halls'ami nie da rady, hehehe


Justyna da się, do tego jest wlaśnie specjalny wysięgnik i … masz przed mostkiem, dokladnie na środku, ale aero i lepiej się patrzy, naturalnie, bez skłonu.

O taki:

https://tricentre.pl...AyABEgLQ5fD_BwE

Wypięcie/wpięcie 45 stopni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 2

#755 Sarensis

Sarensis
  • Użytkownik
  • 2086 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sari
  • Narty:Salomon X-Max X10
  • Imię :Adam

Napisano 22 maj 2021 - 08:47

Michał nie doczytałeś, masz uchwyt MTB, szosowy jest do zamocowania przed mostkiem i eliminuje wsystkie twoje rozterki w kwiesti uniejscowienia. Nawigacja w nocy ma podswietlenie ekranu i wskazuje diodami kierunki, lepiej mieć ja przed oczami bo pokazuje też dystans do skretu, a po tracić czas Na zawracanie? Powodzenia Na trasie I pochwal się wynikiem tutaj lub Na fejsie kolarskim ;) . Bolt kupisz teraz bardzo tanio, kiedyś kosztował około 1100,00 zł. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Użytkownik Sarensis edytował ten post 22 maj 2021 - 08:50

  • 2

#756 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 22 maj 2021 - 10:07

Dzieki za odpowiedzi.

Chodzi mi bardziej o miejsce montażu, niż o "model", ale widzę, że chyba nikt z nas nie ma doswoadczenia w jeździe w nocy.

attachicon.gif20210521_193804.jpg

Ja mam tyle miejsca. Z lewej mam lampkę i ona musi być. Musi swiecic w nocy na drogę, oczywiście mogę ja przenieść na drugą stronę, bo te uchwyty na nawigacje są jak by lewostronne. Po prawej mam teraz Sigmę, ale jej nie będę miał w przyszłości jak będę miał nawigację. Na mostku mam klasykę i z niej nie zrezygnuje, bo nie zawsze jeżdżę z Sigma a tym bardziej z "nawigacja w przyszlosci". Każdej przejazdzki do pracy czy sklepu nie musze mieć na stravie, za to chce znac całkowity przebieg roweru, części itd. Np. nowe kola mam od 1360km. A naped od 8360 itd. Poprzednie klocki dały rade 7kkm a te po 1360 na karbonie alarmują juz swoj koniec. Takie małe bzdety.
W każdym razie to się słabo mieści. Juz przymierzałem. Waham się. Nawigacja z głowy jest super, ale czasu trochę się traci niestety.

Testowałem jakiegoś starego Garmina i nie ogarniam wcale. Roam, bardziej. Wolał bym ten Bolt chyba. Albo Sigma może. Mam teraz Sigma do nagrywania trasy. Taki bez nawigacji, fajny mały, lubie.

Dobra bo przynudzam.
Dobrej nocy.

Nie wiem jak inne nawigacje, ale Garmin ma możliwość dodawania sprzętu i rejestracji jego przebiegu. Ja akurat korzystam tylko z przebiegu rowerów i kijów trekingowych, ale da się dodać wszystko (nawet buty).

 

Załączony plik  Screenshot_20210522-105723_Connect.jpg   75,38 KB   5 Ilość pobrań Załączony plik  Screenshot_20210522-105754_Connect.jpg   60,67 KB   5 Ilość pobrań

 

Wtedy mógłbyś wrzucić wszystko do jednego urządzenia, a nie dwóch (łącznie z funkcją klasycznego licznika rowerowego i rejestrowania aktywności).


  • 1

#757 Mitek

Mitek

    zwykły narciarz

  • Użytkownik
  • 5126 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa
  • Imię :Mitek

Napisano 22 maj 2021 - 10:52

Przymierzam się do nabycia nawigacji na rower. Do tej pory używałem... W sumie to nigdzie dalej nigdy nie jeździłem. No, ale przyjdzie na to czas i nie chciał bym patrzeć na telefon co chwila itd. I tu pytanie. Jak macie to rozwiazane na kierownicy? Co z lampka? Linkami itd?

Przymierzałem jedna ostatnio i jakoś tak średnio to pasuje wszystko.

Cześć

Michale jestem w miarę na świeżo w temacie. Rozumiem, że potrzebujesz dobrej nawigacji na rower i być może nie tylko a nie urządzenia dla miłośników chwalenia się wyczynami w sieci , treningów pod dyktando i badania różnych innych właściwości organizmu itd. ?
W każdym razie czytaj co pisze koleżanka Bacteria.

Pozdro


  • 2

#758 Jack

Jack
  • Użytkownik
  • 2054 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 22 maj 2021 - 11:18

Tak 520 wyglada zamocowana obok lampki.

 

Załączony plik  IMG_20210522_085118.jpg   179,96 KB   5 Ilość pobrań

 

Szczerze to nie wiem po co komus cos wiecej.

Jedenym przyciskiem zmieniasz screeny pomiedzy nawigacja a komputerem.

Podswietlanie w nocy tez jest - najmniejsze 10% w zupelnosci wystarcza w wiekszosci przypadkow, ale oczywiscie jak kto woli.

 


  • 3

#759 bacteria

bacteria
  • Autor tematu
  • Użytkownik
  • 741 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Lusti PCT 2014/2015
  • Imię :Justyna

Napisano 22 maj 2021 - 12:27

Bikepacking to również jazda w nocy.

Jako lampek używamy czołówek zamocowanych w ten sposób, Garmin leci na mostek, zegarek na podstawkę (to gumowe obok):
Załączony plik  20210522_131938.jpg   99,49 KB   4 Ilość pobrań

W MTB mamy czołówkę Petzl, do której dokupiliśmy uchwyt na kierownicę. Patent jest o tyle fajny, że ściąga się z uchwytu i jest zwykła czołówka.
Załączony plik  20210522_132526.jpg   97,7 KB   4 Ilość pobrań
  • 2

#760 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 572 postów
  • Płeć:Kobieta
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 22 maj 2021 - 12:52

Jeszcze jest nawigacja Garmina w zegarkach
Ostatnio korzystałam ma próbę z Garmina tactix delta solar-
Jest całkiem ciekawy -
Pros:
Bateria słoneczna - może nawet wytrzymać
Od 120 godzin do 80 dni
Smart watch - odczytuje tętno, tlen, muzyka, ocenia sen, aplikacje treningowe
GPS z mapami- opcja „śledź mnie”- jesli gdzieś się zgubić, to pokaże najkrótsza drogę do domu
Wszystko masz w jednym urządzeniu
Cons
Duża busola- ale może do nawigacji nie jest optymalna -taka jak garmin Edge 1020 plus-
nie korzystałam z map.... i czy na rowerze spoglądanie na zegarek w nocy jest uciążliwe? Może ? Czytelność na tarczy zegarka?

Moi starsi przyjaciele objeżdżeni szosowcy - polecają duży ekran
Jak w garminie Edge 1030 Plus.
  • 3




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych