Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokąd jechać w czasach COVID 19 ?

• Nie możesz napisać tematu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

#41 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata

Napisano 21 lipiec 2021 - 19:00

Jan mam nadzieje, ze coś zjedziemy razem na tych sztachetkach

no udało się nawet na powderday załapać

ciekaw jestem czy ktoś z naszych forumianek i forumowiczów już coś planuje na nadchodzący sezon 21/22

jak myślicie - będą knajpy na stokach otwarte ?

Przecież knajpy były otwarte, nawet jak nie kręciły stoki…i pewnie otwarte będą.
W planach przerzut planu z tego sezonu na następny - pierwsze moje Alpy (początek marca), ale wcześniej kursiątko u mojego prywatnego trenera ;) i wyskoki tu i ówdzie …o ile bozia raczy dać.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ten trener ze Zwardonia?
Najlepsze przed Tobą,chociaż ja się uśmiecham pod nosem, jak czytam opowieści połykaczy narciarskich kilometrów, bo nie o to chodzi.A teksty w stylu jak raz tam pojedziesz, to zrezygnujesz z jazdy w Polsce są bzdurą. Ja zawsze dobrze się bawię na nartach i czerpie z tego przyjemność, czy to na Czarnym Groniu, czy w Schladming. A gdzie, tzn. jaki kierunek te Alpy?

O to to Ten właśnie :-)

Nie wiem jak jest w Alpach, może i faktycznie łał. Telfes im Stubai - tam miałam buknięte noclegi i widziałam stamtąd pocztówki. Nie będę też się ciąć, jeśli tam nie dotrę. W zasadzie mam tak samo jak Ty, banan na każdej (dla mnie ;) ) górce, acz mam swoje ulubione. Chyba już nie mogę się doczekać, choć nienawidzę zimna ….
  • 1

#42 o_andrzej

o_andrzej
  • Użytkownik
  • 3559 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 20:06

Beata, a jak Twoje kolano? Juz dobrze?

Ja jeszcze niczego nie planuję, ale zapewne skończy się gdzieś w Austrii na częściowym babysittingu dla wnuków. Trzy dni opieki na dziećmi, trzy jeżdżenia.

• 2

#43 .Beata.

.Beata.
  • Użytkownik
  • 58 postów
  • Narty:Fischer Trinity
  • Imię :Beata

Napisano 21 lipiec 2021 - 20:41

Ja jeszcze niczego nie planuję, ale zapewne skończy się gdzieś w Austrii na częściowym babysittingu dla wnuków. Trzy dni opieki na dziećmi, trzy jeżdżenia.

Ależ interes! - z tym podziałem czasowym…w moim ewentualnym takim przypadku podział będzie wg procentowego udziału średniej wieku: my kontra dzieci wszystkie nasze � yyyy czyli na pewno nie pół na pół.
A kolano? Cóż…było w lesie, na kajakach, na rowerze - też w górach, wędrowało - też w górach, pływało…też w górach ;) Teraz czekam za tajemniczym telefonem…z oddziału.
  • 1

#44 Maciej S

Maciej S
  • Użytkownik
  • 249 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 20:52

Ależ interes! - z tym podziałem czasowym…w moim ewentualnym takim przypadku podział będzie wg procentowego udziału średniej wieku: my kontra dzieci wszystkie nasze � yyyy czyli na pewno nie pół na pół.
A kolano? Cóż…było w lesie, na kajakach, na rowerze - też w górach, wędrowało - też w górach, pływało…też w górach ;) Teraz czekam za tajemniczym telefonem…z oddziału.

Kolana nie lubią twardych śniegów. Lubie Alpy w styczniu, lutym. Jest zimno ale śnieg jest prawdziwy, zwłaszcza wyżej.  

• 3

#45 kwik44

kwik44
  • Użytkownik
  • 173 postów

Napisano 21 lipiec 2021 - 21:31

My mamy z koleżanką małżonką plan następujący: jeśli Dolomity będą otwarte to Dolomity, w przeciwnym wypadku Szwajcaria. A co będzie to zobaczymy ;) Styczeń/luty, żeby słoneczka załapać.

• 2

#46 mig

mig
  • Użytkownik
  • 591 postów
  • Ulubiony stok:bliski
  • Serwisant:w piwnicy
  • Pracownik:U siebie

Napisano 21 lipiec 2021 - 21:37

Na razie plany na lato. Myslę, że udają sie 2 wyjazdy na jeziora. Jeden Iława i kanały- nie byłem tam od 30 lat.... i drugi tradycyjnie Mamry + bliższe i dalsze  okolice we wrześniu.

• 3

#47 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8050 postów
  • Narty:black crows atris
  • Imię :Jan
  • Ulubiony stok:FIS w Szczyrku

Napisano 21 lipiec 2021 - 21:45

Trzeba wybrac jakas fajna miejscowke, opcje sa takie:

Styczen 8-15 - Park City, Utah- 
Styczen 21-29 - Zell am See, Austria
Luty 5-12 - Aspen, Kolorado
Luty 19-26 Steamboat Springs,Kolorado
Marzec 5-12 Mammoth , Kalifornia - 

bierz wszystkie, chociaż to Zell jakoś słabo brzmi przy tych pozostałych

U mnie jest dopiero 1 rezerwacja  od 12 do 19 marca w Zinal.
Pierwsze kroki będą stawiać 2 i 5 latki

Stawiam na Szwajcarię bo jak będze wariant OMEGA to oni jeszcze będą mieli otwarte

jak czytam opowieści połykaczy narciarskich kilometrów

a gdzie to te opowieści można poczytać ?
Mnie wystarcza jak zrobię 10 km to już jestem zadowolony
  • 1
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#48 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 08:37

Pierwsze kroki będą stawiać 2 i 5

Masz jakiegoś 2latka?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1

#49 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8050 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 08:57

latka?
nie latka tylko latkę :baby:

2 i 3 wnusia

• 2
Dołączona grafika
pozdrawiam Jan narciarki i narciarzy, początkujących i zaawansowanych, a także ośrodki narciarskie: Szczyrk , Wisła , Istebna , Ustroń , Zwardoń , Koniaków , Korbielów , Zawoja , Rabka , Zakopane , Bukowina Tatrzańska , Krynica , Karpacz , Szklarska Poręba , Czarna Góra , Tatrzańska Łomnica , Szczyrbskie Jezioro , Stary Smokovec , Jasna , Winterberg, Willingen, Neuss, Zell am See , Saalbach , Hinterglemm , Mayrhofen , Tux , Hintertux , Stubai , Sölden , Obergurgl , Ischgl , Obertauern , St. Anton, Zürs, St. Christoph, Stuben, Lech, Oberlech, Valluga, St. Jakob, Venet, Fiss, Ladis, Serfaus, Zams, Hochsölden, Kühtai, Hochoetz, Livigno , Wolkenstein , Selva , Santa Christina , Sankt Ulrich , Arabba , Colfosco , Canazei , Pozza di Fassa, Belvedere, Marmolada, Alpe Lusia, Bellamonte, Passo San Pellegrino, Falcade, Latemar, Obereggen, Catinaccio, Pera, Moena, Cortina , Sulden , Gressoney , Cervinia , Kronplatz , Coumayeur , Sestriere , Alagna Valsesia, Macugnaga, Monterosa, Gressoney, Zermatt , Saas Fee , Saas Grund, Hohsaas, Grächen , Aletsch , Crans Montana , Verbier , Thyon 2000, Les Collons , Rosswald , Belalp , Leukerbad, Bettmeralp, Fiesch, Fiescheralp, Brig, Visp, Zinal, Grimentz, St. Luc,  Samnaun, Serre Chevalier, Vialattea, Val dIsere , La Mongie , Montgenevre , Alpe dHuez , Les Duex Alpes , Sybelles , Tignes , Val dIsere , Les Arcs , La Plagne , Val Cenis, Termignon, Val Frejus, Champagny , Courchevel , Meribel , Les Menuires , Val Thorens , Orelle, La Grave , Oz , Saint Sorlin , Chamonix , Megeve , Flaine , Morzine , Les Portes du Soleil, Galibier, Thabor, Valloire, Valmeiniere

#50 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 09:01

nie latka tylko latkę

2 i 3 wnusia

Super.. mam kawalera do wzięcia - daj znać jak uruchomisz żłobek narciarski to go zapisze (zanim go jego ojciec na "parapet" nie przekabaci).. :)

• 2

#51 J@n

J@n
  • Administrator
  • 8050 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 10:36

zanim go jego ojciec na "parapet" nie przekabaci)
lepiej niech przekabaci - będziesz miał mniejsze koszty
  • 1
Dołączona grafika

#52 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 178 postów
  • Narty:Volkl
  • Imię :Joanna
  • Ulubiony stok:Big Sky

Napisano 22 lipiec 2021 - 12:53

e (zanim go jego ojciec na "parapet" nie

O rety co to ten parapet?

Wczoraj w nocy robiliśmy check in
Cała forma zmieniona, do każdego państwa osobne warunki „przyjęcia” - dużo klikania ......... na koniec jeszcze, czy mamy objawy to możemy zmienić lot.....
Można było skanować paszporty.... i czekać 5 minut aż maszyna zatwierdzi dokument....
Można było skanować karty szczepień.
W końcu dostałam e-mail - że i tak check in muszę zrobić na lotnisku...
i zajęło im całą noc, aż dzisiaj rankiem przyszedł e-mail, że zatwierdzili nasze dokumenty szczepionkowe.
Ogólnie Niemcy wymagają testów lub szczepionki
PL wymaga 10 dni kwarantanny, szczepionkowcy są z niej zwolnieni.
  • 1

#53 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 13:09

O rety co to ten parapet? ..deska.. ;-)

.hehehe....deska.. ;-)

Wczoraj w nocy robiliśmy check in
Cała forma zmieniona, do każdego państwa osobne warunki „przyjęcia” - dużo klikania ......... na koniec jeszcze, czy mamy objawy to możemy zmienić lot.....
Można było skanować paszporty.... i czekać 5 minut aż maszyna zatwierdzi dokument....
Można było skanować karty szczepień.
W końcu dostałam e-mail - że i tak check in muszę zrobić na lotnisku...
i zajęło im całą noc, aż dzisiaj rankiem przyszedł e-mail, że zatwierdzili nasze dokumenty szczepionkowe.
Ogólnie Niemcy wymagają testów lub szczepionki
PL wymaga 10 dni kwarantanny, szczepionkowcy są z niej zwolnieni.

Trzeba uważać na lotnisku jest spore zamieszanie.... moich na check in skasował jakiś pajac 350$ za dodatkowy bagaż który był wliczony w bilet (zawierał sie w cenie). A żeby było śmiesznie to dodatkowo są uprawnieni do przewozu każdego bagażu "za free".

• 1

#54 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 13:18

hehehe....deska.. ;-)

Myślałam już o Ping pongu.... hehe

Oddali te 350$?????

Męża skasowali też dodatkowo za bagaż przy powrocie z PL.
Kliknął połączenie, a nazwie „travel lite”....
Można nie doczytać, że nie chodziło o prędkość światła.... tylko, że to była opcja bez bagażu.
Trochę dziwne, że na odcinek europejski mogli zmienić warunki podróży.
I żadne benefity karty płatniczej czy klubowe mile- nic się nie liczyło.
  • 2

#55 Lexi

Lexi
  • Użytkownik
  • 231 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 13:22

Oddali te 350$?????

Jeszcze nie - nie dało się jeszcze formy wypełnić online bo lot nadal jest zaznaczony jako "aktywny"...pewnie jutro lub pojutrze

• 1

#56 Joanna Sm

Joanna Sm
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 22 lipiec 2021 - 17:57

Koleżanka wylatuje właśnie dziś rano - duże kolejki - lotnisko na 2 godziny przed wylotem i ledwo zdążyła na 30 minut przed bramkę.
Mężowi nie zwrócili .... dopłacił bagaż w PL .... nie jestem pewna, ale cena nie była wygórowana w stosunku do różnicy ceny biletu.
  • 0

#57 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Imię :Tomek

Napisano 22 lipiec 2021 - 21:40

Trzeba wybrac jakas fajna miejscowke, opcje sa takie:Styczen 8-15 - Park City, Utah- Styczen 21-29 - Zell am See, AustriaLuty 5-12 - Aspen, KoloradoLuty 19-26 Steamboat Springs,KoloradoMarzec 5-12 Mammoth , Kalifornia -

bierz wszystkie, chociaż to Zell jakoś słabo brzmi przy tych pozostałych U mnie jest dopiero 1 rezerwacja  od 12 do 19 marca w Zinal.Pierwsze kroki będą stawiać 2 i 5 latki Stawiam na Szwajcarię bo jak będze wariant OMEGA to oni jeszcze będą mieli otwarte  

jak czytam opowieści połykaczy narciarskich kilometrów

a gdzie to te opowieści można poczytać ?Mnie wystarcza jak zrobię 10 km to już jestem zadowolony
Teraz już nigdzie, chyba, że tam gdzie nie wchodzę.
  • 0

#58 bubol

bubol
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • Imię :Tomek

Napisano wczoraj, 22:16

Na razie plany na lato. Myslę, że udają sie 2 wyjazdy na jeziora. Jeden Iława i kanały- nie byłem tam od 30 lat.... i drugi tradycyjnie Mamry + bliższe i dalsze  okolice we wrześniu.

Właśnie wróciłem z Iławy, miałem tam zlecenie na jednym z zakładów produkcyjnych. Bardzo przyjemne miasto. Był problem z noclegami, wiadomo termin wakacyjny itd. W końcu zarezerwowaliśmy nocleg w obiekcie PTTK w pobliżu przystani. Warunki były jak w PTTK, ale wszyscy stwierdzili, że wyjazd był udany, ognisko, piwo nad jeziorem, jedzenie dobre, a w ośrodku same kolonie i obozy.
  • 1

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych